Προς το περιεχόμενο

Περίεργο πρόβλημα με Kia ProCeed.


Mitsos_The_Great

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Τελικά το πρόβλημα ήταν θέμα χρονισμού καδένας. Έγινε χρονισμός και όλα τα προβλήματα εξαφανίστηκαν και έγινε και πάλι "αμάξι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, SR20DET είπε

Καλά πως δημιουργήθηκε πρόβλημα χρονισμού στη καδένα; Βρέθηκε καμιά λογική εξήγηση;  

Πόσα χλμ έχει το αμάξι;;

Ακόμα δεν μπορούμε να καταλάβουμε. 130.000 Km έχει και σύμφωνα με το έντυπο κτέο, είναι πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το ίδιο αυτοκίνητο και μου κάνει το εξής: εκεί που είμαι σταματημένος π.χ σε φανάρι ,σβήνει μονο του, παίρνει μπρος με την 3-4 φορά. Αφού πάρει μπρος, μετά τις 3500 στροφές κάνει διακοπές στο γκάζι, καθαρίστηκε η πεταλούδα αλλά ακόμα το κανει.Δεν βγάζει κανένα σβάλμα σε διαγνωστικό. Ο μάστορας λέει μπορεί να είναι η αντλία βενζίνης, χωρίς να είναι σίγουρος. ¨Εχετε ξαναδεί κάτι τέτοιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, souxoumouxou είπε

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το ίδιο αυτοκίνητο και μου κάνει το εξής: εκεί που είμαι σταματημένος π.χ σε φανάρι ,σβήνει μονο του, παίρνει μπρος με την 3-4 φορά. Αφού πάρει μπρος, μετά τις 3500 στροφές κάνει διακοπές στο γκάζι, καθαρίστηκε η πεταλούδα αλλά ακόμα το κανει.Δεν βγάζει κανένα σβάλμα σε διαγνωστικό. Ο μάστορας λέει μπορεί να είναι η αντλία βενζίνης, χωρίς να είναι σίγουρος. ¨Εχετε ξαναδεί κάτι τέτοιο; 

Κρατάει ρελαντί ή κάνει διακυμάνσεις ; 

Η πεταλούδα γκαζιού μήπως είναι ηλεκτρονική και θέλει μηδενισμό με διαγνωστικό ; 

Επιπλέον έχεις ελενξει όλα τα σωληνάκια αέρα και υποπίεσης μήπως τραβάει αερα από κάποιο ;

Τη αντλία καυσίμου τη μετρήσατε να δείτε τη πίεση της ;

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 17/11/2021 at 4:16 ΜΜ, souxoumouxou said:

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το ίδιο αυτοκίνητο και μου κάνει το εξής: εκεί που είμαι σταματημένος π.χ σε φανάρι ,σβήνει μονο του, παίρνει μπρος με την 3-4 φορά. Αφού πάρει μπρος, μετά τις 3500 στροφές κάνει διακοπές στο γκάζι, καθαρίστηκε η πεταλούδα αλλά ακόμα το κανει.Δεν βγάζει κανένα σβάλμα σε διαγνωστικό. Ο μάστορας λέει μπορεί να είναι η αντλία βενζίνης, χωρίς να είναι σίγουρος. ¨Εχετε ξαναδεί κάτι τέτοιο; 

 

Καλησπέρα.

Έχω το ίδιο αυτοκίνητο.Αυτο που αναφέρεις επειδή έχει συμβεί και σε εμένα είναι αισθητήρας στροφαλου..

Μικρό κόστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, giannissoropoulos said:

 

Καλησπέρα.

Έχω το ίδιο αυτοκίνητο.Αυτο που αναφέρεις επειδή έχει συμβεί και σε εμένα είναι αισθητήρας στροφαλου..

Μικρό κόστος

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Τον άλλαξε τον αισθητήρα μαζί και αντλία βενζίνης φίλος μου μηχανικός γιατί και η αντλία ήταν σε κακη κατάσταση, και το προβλημα λύθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μπουζί μπορεί να στο κάνει.

Από μπεκ μπορεί να στο κάνει.

Από ηλεκτρονική μπορεί να στο κάνει.

Από πιανολα βαλβίδων μπορεί να στο κάνει.

Από τρόμπα βενζίνης μπορεί να στο κάνει.

Πρέπει να ξεκινήσεις το ψάξιμο από το πιο φθηνό ως το πιο ακριβο μπας και καταλήξεις κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...