Προς το περιεχόμενο

Παρενεργειες σε χρεωστικες απο κινητο.


VasilisKvr22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει περιπτωση τα κινητα τηλεφωνα να επηρεαζουν με καποιο τροπο τις χρεωστικες καρτες, οπως να προκαλουν καποιου ειδους ζημια και να τις καθιστα αχρηστες; Ειχα την χρεωστικη μου μεσα απο τη θηκη του κινητου μου για 2-3 εβδομαδες και ειδα οτι απλα σταματησε να λειτουργει. Δεν μπορουσα να τη χρησιμοποιησω ουτε σε POS ουτε σε ΑΤΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, VasilisKvr22 είπε

Υπαρχει περιπτωση τα κινητα τηλεφωνα να επηρεαζουν με καποιο τροπο τις χρεωστικες καρτες, οπως να προκαλουν καποιου ειδους ζημια και να τις καθιστα αχρηστες; Ειχα την χρεωστικη μου μεσα απο τη θηκη του κινητου μου για 2-3 εβδομαδες και ειδα οτι απλα σταματησε να λειτουργει. Δεν μπορουσα να τη χρησιμοποιησω ουτε σε POS ουτε σε ΑΤΜ.

Θεωρητικά, ο κίνδυνος υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι. το έχω πάθει και με κινητό και με pass για πόρτα. το pass ειδικά μου κατέστρεψε  δυο φορές την τραπεζική κάρτα όσο είχα στην ίδια τσέπη - πάντα χάλαγε το contactless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chip δεν απομαγνητίζεται, όμως οι κάρτες έχουν μέσα τους εκτός από το chip ένα extra κύκλωμα σε όλη την κάρτα,

στις διάφανες της alpha bank μπορείς να το δεις, το πιο πιθανό είναι να πάθει ζημιά επειδή λύγισε η κάρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dark_son20 είπε

το chip δεν απομαγνητίζεται, όμως οι κάρτες έχουν μέσα τους εκτός από το chip ένα extra κύκλωμα σε όλη την κάρτα,

στις διάφανες της alpha bank μπορείς να το δεις, το πιο πιθανό είναι να πάθει ζημιά επειδή λύγισε η κάρτα

Μου φαίνεται λίγο απίθανο να λυγίσω κάρτα σε τέτοιο βαθμό γιατί γενικά προσέχω. Μιλάω για την δική μου περίπτωση πάντα. Πάντως καταλαβαίνω τι εννοείς. Αυτός ήταν ο λόγος που ρώτησα εξαρχής και  γιατί βλέπω αρκετά άτομα που έχουν τις τραπεζικές τους χάρτες στις θήκες των κινητών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...