Προς το περιεχόμενο

Η 9η γενιά του iPad με A13 Bionic ξεπερνά σε επιδόσεις την πλειονότητα των Android tablets


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Αν θέλω ναί, το αν θα θέλω είναι το ερώτημα. Κάτσε να τα δούμε πρώτα.

Συμφωνώ, μακάρι να κάνουν κάτι για πιο ανθρώπινη χρήση με δάκτυλα… 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν ξέρω, είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το tablet μου με Chrome OS. 

να σου πω δε γνωρίζω τι παίζει απο άποψη εφαρμογών για μουσική , φωτογραφία & βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, korakios said:

να σου πω δε γνωρίζω τι παίζει απο άποψη εφαρμογών για μουσική , φωτογραφία & βίντεο

Αν εννοείς για επεξεργασία δεν γνωρίζω καθώς δεν κάνω τέτοια χρήση. 

Θεωρώ πως το iPad σε αυτόν τον τομέα θα είναι καλύτερο. 

Απλά στην τιμή του iPad είχε 128GB εσωτερική και πληκτρολόγιο. Προφανώς με χειρότερο SoC από το iPad. 

Ενώ είχε και κάποια άλλα πλεονεκτήματα για μένα που δεν θα έλεγα ότι έχουν σημασία για το μεγάλο ποσοστό αλλά τα χρειαζόμουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αν εννοείς για επεξεργασία δεν γνωρίζω καθώς δεν κάνω τέτοια χρήση. 

Θεωρώ πως το iPad σε αυτόν τον τομέα θα είναι καλύτερο. 

Απλά στην τιμή του iPad είχε 128GB εσωτερική και πληκτρολόγιο. Προφανώς με χειρότερο SoC από το iPad. 

Ενώ είχε και κάποια άλλα πλεονεκτήματα για μένα που δεν θα έλεγα ότι έχουν σημασία για το μεγάλο ποσοστό αλλά τα χρειαζόμουν. 

καλά ανάλογα τη χρήση του καθενός :) ,

απλά για τέτοια χρήση ανέφερα τα ipad και το οτι σε ταμπλέτα είναι κορυφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, korakios said:

καλά ανάλογα τη χρήση του καθενός :) ,

απλά για τέτοια χρήση ανέφερα τα ipad και το οτι σε ταμπλέτα είναι κορυφή

Μα ναι. Δεν διαφωνώ πως είναι πολύ καλό το iPad ειδικά το απλό μοντέλο με την τιμή που έχει. 

Απλά έβαλα μια εναλλακτική που οι περισσότεροι δεν σκέφτονται ή ίσως δεν γνωρίζουν. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sv398 είπε

 

Μια χαρά πάει το kotsovolos.gr και στο Chrome και στον browser της Samsung. Το βράδυ θα δω και απο iOS πως πάει αλλά δεν περιμένω διαφορά.

 

Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Ολόκληρη η αρχική σελιδα κολλάει στο scroll, καθως ειναι βαρια σε περιεχόμενο. Καμία συσκευή android δε τη φορτώνει σωστά, έχω δοκιμάσει πολλές, και στο Tab S7. Το ταπεινο μου iPad τη φορτώνει γρηγορα και το scroll είναι ομαλό. Αυτή είναι μια αλλα σημαντική διαφορα απόδοσης, ενδεχομένως υπάρχουν κι άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Vagus. είπε

Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Ολόκληρη η αρχική σελιδα κολλάει στο scroll, καθως ειναι βαρια σε περιεχόμενο. Καμία συσκευή android δε τη φορτώνει σωστά, έχω δοκιμάσει πολλές, και στο Tab S7. Το ταπεινο μου iPad τη φορτώνει γρηγορα και το scroll είναι ομαλό. Αυτή είναι μια αλλα σημαντική διαφορα απόδοσης, ενδεχομένως υπάρχουν κι άλλες.

Kαλά το ότι ο κώτσος κατάφερε να φτιάξει μια σελίδα που σέρνεται σε όλα τα κινητά όπως λες δεν τώρα σοβαρό επιχείρημα. Δοκίμασα και σε PC ετσί για την πλάκα και για 2 secs έκανε σπασίματα στο scrolling. Είμαι με 11600k και 980 pro για caching, κάτι πάει πολύ λάθος με αυτή τη σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαλά το ότι ο κώτσος κατάφερε να φτιάξει μια σελίδα που σέρνεται σε όλα τα κινητά όπως λες δεν τώρα σοβαρό επιχείρημα. Δοκίμασα και σε PC ετσί για την πλάκα και για 2 secs έκανε σπασίματα στο scrolling. Είμαι με 11600k και 980 pro για caching, κάτι πάει πολύ λάθος με αυτή τη σελίδα

Είναι που είναι "πρωτοπόροι στην τεχνολογία" και δεν μπορούν να φτιάξουν μια ριμαδοσελίδα χωρίς να σέρνεται η συσκευή σου, ό,τι specs και να'χει. 

Μιλάμε για δυναμίτες τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Herald είπε

Kαλά το ότι ο κώτσος κατάφερε να φτιάξει μια σελίδα που σέρνεται σε όλα τα κινητά όπως λες δεν τώρα σοβαρό επιχείρημα. Δοκίμασα και σε PC ετσί για την πλάκα και για 2 secs έκανε σπασίματα στο scrolling. Είμαι με 11600k και 980 pro για caching, κάτι πάει πολύ λάθος με αυτή τη σελίδα

Ναι αλλα δε συμβαίνει μόνο στου Κώτσου τη σελίδα 🤓
Μετα τη συζήτηση αυτή κι όσο περίμενα σήμερα να κάνω συνέντευξη στον Κωτσο, δοκιμασα στο Macbook με M1. Εξισου απογοητευτικα με το android  η συμπεριφορα, παραδοξως. Άρα αποδίδω την ευθύνη στο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/9/2021 στις 6:45 ΜΜ, Iiatropoulos είπε

Ipad Air 2019 με πληκτρολόγιο κλπ, Ipad Air 2020 χωρίς πληκτρολόγιο.

Για πες μας τώρα για ενημερώσεις ασφαλείας πόσο σε καλύπτει η samsung? Γιατί ψάχνω να βρω συσκευή της από το 2014 που λειτουργεί ενημερωμένη μέχρι το 2021 και δεν βρίσκω.

Ενημερώσεις ασφαλείας έχω με ημερομηνία 1η Ιουνίου 2021 για Android, 1η Αυγούστου για το Play.

To iPad Air του 2020 το βρίσκεις 590 ευρώ με 64GB χωρίς πληκτρολόγιο και θες άλλο ένα 100ρικο για pen. Καμμία σχέση φίλε μου. Πλήρης αστοχία.

 

Στις 16/9/2021 στις 3:40 ΠΜ, Vagus. είπε

Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Ολόκληρη η αρχική σελιδα κολλάει στο scroll, καθως ειναι βαρια σε περιεχόμενο. Καμία συσκευή android δε τη φορτώνει σωστά, έχω δοκιμάσει πολλές, και στο Tab S7. Το ταπεινο μου iPad τη φορτώνει γρηγορα και το scroll είναι ομαλό. Αυτή είναι μια αλλα σημαντική διαφορα απόδοσης, ενδεχομένως υπάρχουν κι άλλες.

Ψαρών 54, 1ος όροφος. Έλα κερνάω καφέ και αν κολλάει στο scroll η σελίδα του Κωτσόβολου παίρνεις το TAB S7 δώρο.

Πες μας τι δίνεις αν πηγαίνει βούτυρο όμως.

Edit: Άστο δες εδώ Κωτσόβολος ιστοσελίδα TAB S7 - YouTube (sry για τα 360p αλλά έκανα upload χύμα). Τα πιξελοσπασίματα είναι του encoding από το upload.

Επεξ/σία από sv398
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sv398 είπε

Ενημερώσεις ασφαλείας έχω με ημερομηνία 1η Ιουνίου 2021 για Android, 1η Αυγούστου για το Play.

To iPad Air του 2020 το βρίσκεις 590 ευρώ με 64GB χωρίς πληκτρολόγιο και θες άλλο ένα 100ρικο για pen. Καμμία σχέση φίλε μου. Πλήρης αστοχία.

 

Ψαρών 54, 1ος όροφος. Έλα κερνάω καφέ και αν κολλάει στο scroll η σελίδα του Κωτσόβολου παίρνεις το TAB S7 δώρο.

Πες μας τι δίνεις αν πηγαίνει βούτυρο όμως.

Edit: Άστο δες εδώ Κωτσόβολος ιστοσελίδα TAB S7 - YouTube (sry για τα 360p αλλά έκανα upload χύμα). Τα πιξελοσπασίματα είναι του encoding από το upload.

Εχεις την απεριόριστη εκτίμηση μου αρχικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...