Προς το περιεχόμενο

Νέα αισθητική για το Apple Watch Series 7


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες θεωρειτε οτι το 80% μπαταρια σε 45’ φορτιση ειναι gimmick; 
 

το κερασακι ηταν οτι με λιγα μολις λεπτα φορτισης θα μπορουμε να κανουμε sleep tracking, και το πρωι παλι στη πριζα. Μας δουλευουν κανονικα…

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσο και να κραζετε θα ξεπουλησει…. Αν πας σε ενα γυμναστηριο  στους 10 που φορανε smartwatch  οι 8 φορανε apple watch το ειδα αυτο και στις διακοπες 

Επεξ/σία από asorogu1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μεινουμε με το 6 που ειναι το ιδιο ακριβως !! αν γινοταν αλλαγη και επαιζε Ελλαδα LTE στο ρολοι ισως να πηγαινα σε αλλαγη !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβαίνω την απογοήτευση με το θέμα της μπαταρίας. Την έχω αισθανθεί πολλές φορές, αλλά νομίζω ότι είναι άδικο να συγκρίνουμε το apple watch με οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Μπορεί η Apple να προσπαθεί να το προωθήσει στην αγορά του αθλητισμού με πολλές λειτουργίες γύρο από αυτό αλλά δεν νομίζω να στοχεύουν τους "σοβαρούς" αθλητές, που θα συνεχίζουν να επιλέγουν Garmin.  

Προσωπικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος με τις δυνατότητες και λειτουργίες που μου προσφέρει ώστε να το παραβλέψω.

Είχα το series 3, τώρα έχω το 5 και η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες.

Επεξ/σία από rafterk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, axidousgr είπε

θα μεινουμε με το 6 που ειναι το ιδιο ακριβως !! αν γινοταν αλλαγη και επαιζε Ελλαδα LTE στο ρολοι ισως να πηγαινα σε αλλαγη !

Αλήθεια τώρα, τι ακριβώς περιμένει η Cosmote για να δώσει Apple Watch cellular; Το τεχνολογικό υπόβαθρο υπάρχει. ΕΛΕΟΣ πια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rafterk είπε

Καταλαβαίνω την απογοήτευση με το θέμα της μπαταρίας. Την έχω αισθανθεί πολλές φορές, αλλά νομίζω ότι είναι άδικο να συγκρίνουμε το apple watch με οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Μπορεί η Apple να προσπαθεί να το προωθήσει στην αγορά του αθλητισμού με πολλές λειτουργίες γύρο από αυτό αλλά δεν νομίζω να στοχεύουν τους "σοβαρούς" αθλητές, που θα συνεχίζουν να επιλέγουν Garmin.  

Προσωπικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος με τις δυνατότητες και λειτουργίες που μου προσφέρει ώστε να το παραβλέψω.

Είχα το series 3, τώρα έχω το 5 και η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες.

Δεν είναι μόνο η μπαταρία, πχ ένα step counter δεν μπορούν να βάλουν στα watchfaces, πρέπει να βάλουμε ακόμη μια εφαρμογή για να βλέπουμε ποσά βήματα έχουμε κάνει, ή όταν αποσυνδέεται από το τηλέφωνο να σε ειδοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rafterk είπε

Είχα το series 3, τώρα έχω το 5 και η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες.

Εχεις απενεργοποιησει πραματα και κραταει τοσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Εχεις απενεργοποιησει πραματα και κραταει τοσο;

Όχι πολλά πράγματα. Έχω απενεργοποιήσει το always on display(και ρυθμισμένο σε χαμηλό brightness), photo sync, handwashing και το breathe. Απλά δεν το χρησιμοποιώ πολύ για γυμναστική. Σήμερα που πήγα για τρέξιμο το πρωί, είμαι τώρα στη δεύτερη μέρα με 15%. (ξυπνάω 7:00 οπότε εκείνη την ώρα το βγάζω από τον φορτιστή)

Επεξ/σία από rafterk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το πιο απογοητευτικό ήταν ο ίδιος επεξεργαστής. Μου θυμίζει φουλ gopro οπου αλλάζουν απλά λίγο το UI. Πήγα απο 5 σε 6 για το κόκκινο χρώμα και θα πήγαινα στο 7 πολύ ευκολότερα εαν έφερνε cellular η κοσμοτέ. Πιστεύετε θα συμβεί ποτέ? Επίσης στο θέμα μπαταρίας, δεν ειπχα ποτε θέμα καθώς το φορούσα διακοσμητικό. Με το που άρχισα να προπονούμαι 2 φορές την ημέρα απο μισή ώρα ξεφόρτιζε βζιιιν. Συμφωνώ με όσους λένε οτι οι σοβαροί αθλητές μένουν στην garmin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή Apple φέτος ήταν να βγάλει καινούργιο ρολόι με καινούργιο εξωτερικό κέλυφος. Προφανώς κάποιο πρόβλημα στην παραγωγή της τελευταίας στιγμής, τους ανάγκασε να πάνε στο plan B. Αυτό μπορεί κάποιος να το διακρίνει από την όλη παρουσίαση του ρολογιού, αλλά κι από το λάθος που κάνανε, όπου στο βίντεο της παρουσίασης αυτός που σερφάρει η βουτάει δε θυμάμαι τι ακριβώς κάνει, φαίνεται να φοράει το ρολόι που είχε διαρρεύσει από τον  John prosser Από το κανάλι fpt front page tech, Και όχι το ρολόι που παρουσίασαν. επισυνάπτω το στιγμιότυπο. 

 

CAF0F2AD-223D-4BB8-8983-7CE6D57DF8B4.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...