Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 mini και iPhone 13 με κορυφαία ταχύτητα και Cinematic mode


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, alexzzz είπε

Συνεχίζει να με ενδιαφέρει η "απλή" έκδοση όπως και πέρσι. Δεν βλέπω λόγο για pro 

Ο ρυθμός ανανέωσης απο 60 σε 120 είναι πολύ σημαντικός,θα νοιώθεις το κινητό σου δυο φορές πιό γρήγορο αλλά και πιό ξεκούραστο στο μάτι, είναι ο μόνος λόγος που 99% δεν θα αναβαθμίσω το 12 μίνι στο 13 μίνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Αναμενόμενο να μην ξέρεις βασικά πράγματα περί μαθηματικών… 

Για την ιστορία, στην περσινή περίοδο εορτών το mini πούλησε πάνω από 12.500.000 συσκευές. Μέσα στο 21 οι μέχρι τώρα πωλήσεις του υπολογίζονται λίγο πάνω από  τα 10.000.000, λογικό μιας και κάθε χρόνο η Apple πουλάει κάπου στα 200* εκ. συσκευές, υπολόγισε το με το 5% και θα δεις ότι βγαίνει…

Οπότε και αφού αυτό που λέω δεν έρχεται σε αντίθεση με αυτά που υποτίθεται λένε τα links που παρέθεσες, μένει να απαντήσεις στα εξής απλά ερωτήματα…

- Είναι αποτυχία μια συσκευή που έκανε πάνω από 20.000.000 πωλήσεις μέσα σε 10 μήνες?

- Υπάρχει άλλη εταιρία που να κάνει τέτοιες πωλήσεις σε συσκευές πάνω από τα 700$/800€?

- Ποιος είναι fanboy, αυτός που παπαγαλίζει τίτλους ή αυτός που καταλαβαίνει τι γράφει το κάθε άρθρο?
 

* οι φετινές πωλήσεις κινητών έχουν φτάσει κοντά στο 1.5 δισεκατομμύρια συσκευές και το μερίδιο της Apple είναι λίγο πάνω από το 15%…

Λογικο να μην αντιλαμβανεσαι πως λειτουργουν τα ποσοστά, δεν σε παρεξηγώ.

Επειδή λες τα ίδια και τα ίδια χωρις πηγές και βαρίεμαι να ασχολούμαι με fanboyz θα στο εξηγήσω αλλη μία φορα μπας και το καταλάβεις. Το 5% του device στο σύνολο του brand ειναι αποτυχία γι αυτό σταμάτησε γρήγορα η παραγωγή του.

Τωρα εσύ μπορείς να πιστεύεις οτι θες.

Τα βράδια πριν κοιμηθείς να φανταστώ προσεύχεσαι στον Tim Cook; Μου θυμίζεις λίγο τον Τσουκαλά των smartphone.

Τεσπα καλή τύχη στα νέα μοντέλα της πολυενθικής που τόσο ένθερμα υποστηρίζεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xenofonlive είπε

Ο ρυθμός ανανέωσης απο 60 σε 120 είναι πολύ σημαντικός,θα νοιώθεις το κινητό σου δυο φορές πιό γρήγορο αλλά και πιό ξεκούραστο στο μάτι, είναι ο μόνος λόγος που 99% δεν θα αναβαθμίσω το 12 μίνι στο 13 μίνι.

Καλά δεν περιμέναμε το iphone για να δοκιμάσουμε οθόνες 120hz. Και ξέρουμε ότι είναι κάτι που βλέπεις για μερικές μέρες και μετά το ξεχνάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, NadaGR είπε

Λογικο να μην αντιλαμβανεσαι πως λειτουργουν τα ποσοστά, δεν σε παρεξηγώ.

Επειδή λες τα ίδια και τα ίδια χωρις πηγές και βαρίεμαι να ασχολούμαι με fanboyz θα στο εξηγήσω αλλη μία φορα μπας και το καταλάβεις. Το 5% του device στο σύνολο του brand ειναι αποτυχία γι αυτό σταμάτησε γρήγορα η παραγωγή του.

Τωρα εσύ μπορείς να πιστεύεις οτι θες.

Τα βράδια πριν κοιμηθείς να φανταστώ προσεύχεσαι στον Tim Cook; Μου θυμίζεις λίγο τον Τσουκαλά των smartphone.

Τεσπα καλή τύχη στα νέα μοντέλα της πολυενθικής που τόσο ένθερμα υποστηρίζεις.

 


Πρώτα από όλα και για να καταλάβεις ότι δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα, στα δικά σου στοιχεία βασίστηκα για να αποδείξω αυτό που και οι πωλήσεις λένε… οπότε κάνε μου την χάρη και πήγαινε ξανά στο δημοτικό μπας και μάθεις σωστά μαθηματικά…

Αλλά αφού νομίζεις ότι έχεις τόσο δίκιο γιατί δεν απαντάς στο απλό, πολύ απλό… βρες μια συσκευή, εκτός των iPhone και σε αυτές τις τιμές, που να πούλησε πάνω από 20.000.000 μονάδες και θεωρείτε αποτυχία…

Το mimi ήταν τόσο αποτυχία που η άσχετη Apple είπε να συνεχίσει (κάτι που δεν έκανε στο 5c πχ) να το βγάζει… 

βρε πατάνε καθόλου τα πόδια σας στη γη????

ΥΓ: το ξέρεις ότι οι υπόλοιπες εταιρίες πετάνε βαρελότα όταν κάποιο από τα ακριβά τους μοντέλα ξεπερνάνε τα 10.000.000 πωλήσεις? 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε


Πρώτα από όλα και για να καταλάβεις ότι δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα, στα δικά σου στοιχεία βασίστηκα για να αποδείξω αυτό που και οι πωλήσεις λένε… οπότε κάνε μου την χάρη και πήγαινε ξανά στο δημοτικό μπας και μάθεις σωστά μαθηματικά…

Αλλά αφού νομίζεις ότι έχεις τόσο δίκιο γιατί δεν απαντάς στο απλό, πολύ απλό… βρες μια συσκευή, εκτός των iPhone και σε αυτές τις τιμές, που να πούλησε πάνω από 20.000.000 μονάδες και θεωρείτε αποτυχία…

Το mimi ήταν τόσο αποτυχία που η άσχετη Apple είπε να συνεχίσει (κάτι που δεν έκανε στο 5c πχ) να το βγάζει… 

βρε πατάνε καθόλου τα πόδια σας στη γη????

ΥΓ: το ξέρεις ότι οι υπόλοιπες εταιρίες πετάνε βαρελότα όταν κάποιο από τα ακριβά τους μοντέλα ξεπερνάνε τα 10.000.000 πωλήσεις? 

Εκτός απο μαθηματικά αμα θες μπορώ να σε μάθω και Αγγλικά γιατι απ ότι φαινεται δε ξέρεις να διαβάζεις.

"Τurns out that the sales of the 12 Mini only accounted for 5% of the total sales of the iPhones sold in the past few months.This makes the iPhone 12 Mini, the worst-performing iPhone in the past few years in terms of sales and profit. Yet, the other iPhones released alongside the 12 Mini performed well despite the high price tag"

Αν δε σε βοηθήσει το google translate εγώ είμαι εδώ. Τόσο δύσκολο είναι να κατανοήσεις ότι το 5% δεν είναι επιτυχία.

Η παραγωγή του γιατί σταμάτησε τοσο γρήγορα;;

Επίσης εμένα δεν με καίει τι κάνουν τα άλλα brands , αφου σε ενδιαφέρει ψάξε να δεις, αλλα και αυτό για σενα δύσκολο πρέπει να ναι. Εγώ δεν ειμαι fanboy που προσπαθεί να δείξει οτι κάποιος είναι καλύτερος απο κάποιον άλλο,  με τα γεγονότα μιλάω. Εσυ εκφέρεις γνώμη όχι γεγονότα.

Πήγαινε τώρα να κάνεις προσευχή στον Tim Cook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

οσοι το χασατε:

the best notch of every iphone and people love it

the best iphone ever made and people love it

people will love it because its the best iphone ever made for them to love it

we love it, you love it, people love it

Χαχαχα το λένε μπας και το πιστέψουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NadaGR είπε

Εκτός απο μαθηματικά αμα θες μπορώ να σε μάθω και Αγγλικά γιατι απ ότι φαινεται δε ξέρεις να διαβάζεις.

"Τurns out that the sales of the 12 Mini only accounted for 5% of the total sales of the iPhones sold in the past few months.This makes the iPhone 12 Mini, the worst-performing iPhone in the past few years in terms of sales and profit. Yet, the other iPhones released alongside the 12 Mini performed well despite the high price tag"

Αν δε σε βοηθήσει το google translate εγώ είμαι εδώ. Τόσο δύσκολο είναι να κατανοήσεις ότι το 5% δεν είναι επιτυχία.

Η παραγωγή του γιατί σταμάτησε τοσο γρήγορα;;

Επίσης εμένα δεν με καίει τι κάνουν τα άλλα brands , αφου σε ενδιαφέρει ψάξε να δεις, αλλα και αυτό για σενα δύσκολο πρέπει να ναι. Εγώ δεν ειμαι fanboy που προσπαθεί να δείξει οτι κάποιος είναι καλύτερος απο κάποιον άλλο,  με τα γεγονότα μιλάω. Εσυ εκφέρεις γνώμη όχι γεγονότα.

Πήγαινε τώρα να κάνεις προσευχή στον Tim Cook.

Βρε μάτια μου σταματά να παπαγαλίζεις ένα άρθρο και δες τι ποιοτικά στοιχεία χρησιμοποιεί, τα στοιχεία όχι τις απόψεις του αρθρογράφου… 

Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις πότε ένας αρθογράφος σε δουλεύει και τα στοιχεία που γράφει έρχονται σε αντίθεση με την άποψη του εγώ δεν σου φταίω…

Θέλεις πρόσφατο παράδειγμα? Ψάξε σε ορισμένα site που γράφουν για την φοβερή, καταπληκτική, απίστευτη και επική νίκη της Epic έναντι της Apple…

Στα του θέματος μακάρι όλες οι αποτυχίες της Apple να είναι σαν το mini, όπως μακάρι όλες οι υπόλοιπες εταιρίες να έχουν να έχουν πωλήσεις σαν του “αποτυχημένου” mini…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

Βρε μάτια μου σταματά να παπαγαλίζεις ένα άρθρο και δες τι ποιοτικά στοιχεία χρησιμοποιεί, τα στοιχεία όχι τις απόψεις του αρθρογράφου… 

Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις πότε ένας αρθογράφος σε δουλεύει και τα στοιχεία που γράφει έρχονται σε αντίθεση με την άποψη του εγώ δεν σου φταίω…

Θέλεις πρόσφατο παράδειγμα? Ψάξε σε ορισμένα site που γράφουν για την φοβερή, καταπληκτική, απίστευτη και επική νίκη της Epic έναντι της Apple…

Στα του θέματος μακάρι όλες οι αποτυχίες της Apple να είναι σαν το mini, όπως μακάρι όλες οι υπόλοιπες εταιρίες να έχουν να έχουν πωλήσεις σαν του “αποτυχημένου” mini…

Άντε να συμφωνήσω ότι ο συγκεκριμένος αρθρογράφος είναι έγκαθετος. Μια πρόχειρη αναζήτηση να κάνεις θα δεις "1000+" διαφορετικά site και video που αναφέρουν το ίδιο πράγμα. Αυτό που λένε είναι οτι για τα δεδομένα της Apple δεν πούλησε "καλα¨. Δεν λένε οτι δεν πουλησε καλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και λογικό είναι οταν απ'ολα τα iphone αυτο πήρε το μερίδιο 5%. Γι αυτό άλλωστε σταμάτησε γρήγορα και η παραγωγή του. Τώρα εσύ γιατί έχεις κολλήσει, δεν μπορεις να το καταλάβεις και προσπαθείς να κάνεις συγκρίσεις τύπου "Ναι , αλλα οι άλλοι τι πούλησαν;" δεν ξερω και ούτε θέλω να μάθω.

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, billdanos είπε

Σχεδόν για κανένα μοντέλο δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσεις από ένα αμέσως προηγούμενο, εκτός κι αν είσαι ο τρελός γκατζετάκιας που θες συνεχώς να έχεις το τελευταίο μοντέλο! :)

γκατζετάκιας σίγουρα , ειδικά σε εργαλεία που σε εμπνέουν και απελευθερώνουν την δημιουργικότητά σου ,  τωρα αλλη η ψυχολογία ρε παιδί μου αν είσαι up to date  το κινητό σου συμφωνεί με την τεχνολογική χρονιά που διανύεις , αισθάνεσαι ωραία ,  βελτιώσεις υπάρχουν εκεί που πρέπει για μένα στο 13

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, NadaGR είπε

Αυτό που λένε είναι οτι για τα δεδομένα της Apple δεν πούλησε "καλα¨. Δεν λένε οτι δεν πουλησε καλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Οκ τώρα το είπες σωστά, σε αυτό δεν διαφωνώ… όπως φαντάζομαι δεν διαφωνείς και με το αρχικό μου τότε ποστ…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexzzz είπε

Καλά δεν περιμέναμε το iphone για να δοκιμάσουμε οθόνες 120hz. Και ξέρουμε ότι είναι κάτι που βλέπεις για μερικές μέρες και μετά το ξεχνάς. 

Όποιος έχει δοκιμάσει τα 120 δεν μπορεί να γυρίσει πίσω στα 60 γιατί απλά του φαίνονται όλα να κολλάνε δεν υπάρχει γυρισμός…

3 ώρες πριν, NadaGR είπε

Άντε να συμφωνήσω ότι ο συγκεκριμένος αρθρογράφος είναι έγκαθετος. Μια πρόχειρη αναζήτηση να κάνεις θα δεις "1000+" διαφορετικά site και video που αναφέρουν το ίδιο πράγμα. Αυτό που λένε είναι οτι για τα δεδομένα της Apple δεν πούλησε "καλα¨. Δεν λένε οτι δεν πουλησε καλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και λογικό είναι οταν απ'ολα τα iphone αυτο πήρε το μερίδιο 5%. Γι αυτό άλλωστε σταμάτησε γρήγορα και η παραγωγή του. Τώρα εσύ γιατί έχεις κολλήσει, δεν μπορεις να το καταλάβεις και προσπαθείς να κάνεις συγκρίσεις τύπου "Ναι , αλλα οι άλλοι τι πούλησαν;" δεν ξερω και ούτε θέλω να μάθω.

Καλή συνέχεια.

Πως ακριβώς σταμάτησε η παραγωγή του ?αυτό τηλέφωνο τώρα θα πωληθεί δεν έχει κυκλοφορήσει καν! και σε ένα δυο χρόνια το επόμενο SE θα είναι στην Κάσα του μίνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, xenofonlive είπε

Όποιος έχει δοκιμάσει τα 120 δεν μπορεί να γυρίσει πίσω στα 60 γιατί απλά του φαίνονται όλα να κολλάνε δεν υπάρχει γυρισμός…

Πως ακριβώς σταμάτησε η παραγωγή του ?αυτό τηλέφωνο τώρα θα πωληθεί δεν έχει κυκλοφορήσει καν! και σε ένα δυο χρόνια το επόμενο SE θα είναι στην Κάσα του μίνι.

Έχεις δίκιο το iphone 12 mini δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Οταν κυκλοφορήσει θα σε ενημερώσουμε! Μείνε συντονισμένος! 🤦‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NadaGR είπε

Έχεις δίκιο το iphone 12 mini δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Οταν κυκλοφορήσει θα σε ενημερώσουμε! Μείνε συντονισμένος! 🤦‍♂️

To 13 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα Πως ακριβώς σταμάτησε η παραγωγή του ? To 12 λογικό είναι βγήκε καινούριο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος να εξηγήσει στον NadaGR, ότι η Apple σταμάτησε την παραγωγή όλων των μοντέλων που δεν πρόκειται να συνεχίσουν να πουλιούνται, για να τροποποιήσει την γραμμή παραγωγής τους ώστε να βγαίνουν από αυτή τα νέα μοντέλα…

το ότι έγινε μια ή δυο βδομάδες νωρίτερα από το αναμενόμενο δεν σημαίνει τίποτα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...