Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διαφορές από το iPhone 12 σε 13 ασήμαντες στα όρια του αστείου αλλά μπορεί και να δικαιολογούνται λόγω της κατάστασης. Το έσωσαν με 13 Pro / Pro Max, οθόνη και κάμερα. Love it or hate it, για βίντεο και φωτό, ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

Αν εγώ πάρω το φθηνό μοντέλο σήμερα, δύο χρόνων, το 11 pro max, μπορώ να πω στη Κούτση Μαρία απέναντι ότι έχω το 13 pro max και να μην το καταλάβει ότι έχω το 11 pro max;  

 

Τι μου θύμισες τώρα ..

 Το 2006 πήρα (χρεώθηκα βασικά για να πάρω )το m3 e36 Cabrio.

 Κάποιοι με αντίστοιχο σκεπτικό με το δικό σου ( δηλαδή του φαίνεσαι απλά ) μου λέγανε ρε μ@@@κα ένα 318 με m packet και αυτοκόλλητο m3 πίσω είναι ακριβως το ίδιο .

 (ισχύει 100% αυτό στο συγκεκριμένο μοντέλο)

 Χρειάζεσαι περαιτέρω εξήγηση για το σκεπτικό σου ;; Και αυτουνού που συμφώνησε ;

 Υ.Γ Συμφωνώ πως από γενιά σε γενιά οι αλλαγές είναι ανεπαίσθητες και σίγουρα δεν αξίζει η μετάβαση , αλλά δυο γενιές πίσω ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, toym78 είπε

Για μπαταρία και αυτονομία καμία αναφορα... Καλά τα 120 hz.... αλλά¿¿??

κλασικά λένε για παραπάνω διάρκεια, ας περιμένουμε βίντεο σε YouTube με πραγματικές συγκρίσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chris_BMW είπε

Τι μου θύμισες τώρα ..

 Το 2006 πήρα (χρεώθηκα βασικά για να πάρω )το m3 e36 Cabrio.

 Κάποιοι με αντίστοιχο σκεπτικό με το δικό σου ( δηλαδή του φαίνεσαι απλά ) μου λέγανε ρε μ@@@κα ένα 318 με m packet και αυτοκόλλητο m3 πίσω είναι ακριβως το ίδιο .

 (ισχύει 100% αυτό στο συγκεκριμένο μοντέλο)

 Χρειάζεσαι περαιτέρω εξήγηση για το σκεπτικό σου ;; Και αυτουνού που συμφώνησε ;

 Υ.Γ Συμφωνώ πως από γενιά σε γενιά οι αλλαγές είναι ανεπαίσθητες και σίγουρα δεν αξίζει η μετάβαση , αλλά δυο γενιές πίσω ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ .

φιλε με κοουταρισες αλλα εγω δεν ,καπου τα μπερδεψες ,ασε απου απεχω ετη φωτος απο την νοοτροπια που περιγραφεις ,τεσπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, VArapogiannis είπε

κλασικά λένε για παραπάνω διάρκεια, ας περιμένουμε βίντεο σε YouTube με πραγματικές συγκρίσεις :)

Συμφωνώ...φίλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που με χαλάει λίγο στην Apple (αλλά πως θα πουλήσει το επόμενο ) είναι πως το cinematic video μπορεί κάλλιστα να το υποστηρίξει και το 12 pro max . Έχει και την δύναμη και τις κάμερες .

 Μάλιστα έχω αρκετά τέτοια βίντεο και βράδυ κιολας ,άψογα που εστιάζουν πρόσωπο και πίσω θολώνει πολύ όμορφα το τοπίο .

 Η απάντηση που θα πάρεις βέβαια από τον Τιμ είναι πως ο λόγος που έχεις I phone είναι γιατί δουλεύουν ΟΛΑ όσα σου παρουσιάζω τέλεια .

 Γιαυτο ΔΕΝ το πήρες .

 Κάτι που ΔΕΝ ισχύει σε άλλες ναυαρχιδες οι οποίες σου δίνουνε χαρακτηριστικά με το κιλό (βλέπε 8Κ στο s20 ultra που απλά δεν βλεπόταν από τα προβλήματα εστίασης και κρασαρισματος )

 Το θέμα είναι πως ποτέ ΔΕΝ θα πάρουμε απάντηση στο αν όντος το αποτέλεσμα θα ήταν τοοοοσο χειρότερο που θα δικαιολογούσε την κίνηση ….

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Ξέρω ότι κανείς δεν θα διαβάσει το σχόλιο μου, αλλά έχω μια απορία καιρό τώρα. Που σήμερα είναι επίκαιρη. 

Άμα βάλεις μια θήκη σιλικόνης από καουτσούκ, όχι διάφανη, στο iphone 11-12-13 pro max, πως μπορεί να το ξεχωρίσει κάποιος στα δύο μετρα; 

Ένας μεγάλος αριθμός πελατών της εταιρίας το παίρνουν επειδή έχει το μηλαρακι πάνω, έπειδη είναι αμερικανικό, δεν έχουν ίδεα από spects, επειδή ξέρουν ότι όλοι ξέρουμε ότι είναι πανάκριβο και επειδή είναι πανάκριβο είναι το καλύτεροτερο κινητο κάθε χρονιά. 

Αν εγώ πάρω το φθηνό μοντέλο σήμερα, δύο χρόνων, το 11 pro max, μπορώ να πω στη Κούτση Μαρία απέναντι ότι έχω το 13 pro max και να μην το καταλάβει ότι έχω το 11 pro max;  

Αν ισχύει ο συλλογισμός μου, εφόσον οι κάμερες παραμένουν ίδιες με απειροελάχιστες διάφορες στα χαρακτηριστικά, και το σχήμα επίσης στο πίσω μέρος της πρόσοψης παραμένει ίδιο, για πιο λόγο να πάρει κανείς το 13 όταν γύρω του οι άλλοι θα νομίζουν ότι έχει το 11; 

Και για να το ξαναπώ, δεν μιλάω για πελάτες που ξημεροβραδιαζονται στα τεχνολογικά φόρουμ όπως εμείς, αλλά για τις ..άσχετες κυρίως (έχω πολλές στο σόι μου) και άσχετους, που το έχουν κάνει καραμέλα ότι όσο πιο ακριβό τόσο το καλύτερο. 

Γιατί σνομαρω προσωπικά αυτή την άποψη, ότι δεν είναι καλύτερα τα iPhone γενικά: Μπαταρία, κάμερες, καινοτομίες σαν εταιρία γενικά. Το ότι το 2007 πρόσφερε κάτι πραγματικά καινοτόμο, δεν σημαίνει ότι κάθε χρονιά ,15 χρόνια μετά προσφέρει κάτι καινούριο, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το software δεν μου λέει κάτι. 

Αυτό που πρέπει να αγοράζει κάποιος πράγματα για να ξεχωρίζει από τη μάζα να το κοιτάξετε λίγο όλοι εσείς οι "εγώ δεν είμαι hater αλλά". 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενο αλλά πολλές από τις διαρροές που είχαμε στον τύπο και σε ιστοσελίδες δεν έπεσαν τελικά μέσα με την παρουσίαση Οπότε εδώ δημιουργούνται και αρκετά κενά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάτε πολλοί ότι το 13 δεν απευθύνεται ΜΟΝΟ στους έχοντες το 12. 

Μη σου πω πως αυτοί ίσως και να έπρεπε να προσπεράσουν. 

Υπάρχουν πάρα πολλοί κάτοχοι με παλαιότερα iphone που θα κάνουν μια ωραιότατη μετάβαση στην καλύτερη συσκευή που υπάρχει αυτή τη στιγμή. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PeggyV είπε

το οτι εχει 15B Transistors σε σχεση με τα 11.8 του 12 και θα παρει παλι κεφαλι σε ολα..... 

δεν το ειδε κανεις ?

Μια χαρά το είδαμε. 

Κλασσικά, 2 χρόνια μπροστά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lawlezz είπε

ας βγουν οι πικραμένοι android users είναι του γειτονααααααα δεν τα έχει αυτά τ iphone δεν έχει 120 hz μπαμ !!! ΒΛ…ΕΣ

Σορρυ που θα στο χαλάσω αλλά μάλλον βλάκας είσαι εσύ και όχι οι android users...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Ξεχνάτε πολλοί ότι το 13 δεν απευθύνεται ΜΟΝΟ στους έχοντες το 12. 

Μη σου πω πως αυτοί ίσως και να έπρεπε να προσπεράσουν. 

Υπάρχουν πάρα πολλοί κάτοχοι με παλαιότερα iphone που θα κάνουν μια ωραιότατη μετάβαση στην καλύτερη συσκευή που υπάρχει αυτή τη στιγμή. 

Πιστεύω ότι η Apple φέτος έκλεισε το μάτι στους κατόχους του X…

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, redhotstef είπε

Ξέρω ότι κανείς δεν θα διαβάσει το σχόλιο μου, αλλά έχω μια απορία καιρό τώρα. Που σήμερα είναι επίκαιρη. 

Άμα βάλεις μια θήκη σιλικόνης από καουτσούκ, όχι διάφανη, στο iphone 11-12-13 pro max, πως μπορεί να το ξεχωρίσει κάποιος στα δύο μετρα; 

Ένας μεγάλος αριθμός πελατών της εταιρίας το παίρνουν επειδή έχει το μηλαρακι πάνω, έπειδη είναι αμερικανικό, δεν έχουν ίδεα από spects, επειδή ξέρουν ότι όλοι ξέρουμε ότι είναι πανάκριβο και επειδή είναι πανάκριβο είναι το καλύτεροτερο κινητο κάθε χρονιά. 

Αν εγώ πάρω το φθηνό μοντέλο σήμερα, δύο χρόνων, το 11 pro max, μπορώ να πω στη Κούτση Μαρία απέναντι ότι έχω το 13 pro max και να μην το καταλάβει ότι έχω το 11 pro max;  

Αν ισχύει ο συλλογισμός μου, εφόσον οι κάμερες παραμένουν ίδιες με απειροελάχιστες διάφορες στα χαρακτηριστικά, και το σχήμα επίσης στο πίσω μέρος της πρόσοψης παραμένει ίδιο, για πιο λόγο να πάρει κανείς το 13 όταν γύρω του οι άλλοι θα νομίζουν ότι έχει το 11; 

Και για να το ξαναπώ, δεν μιλάω για πελάτες που ξημεροβραδιαζονται στα τεχνολογικά φόρουμ όπως εμείς, αλλά για τις ..άσχετες κυρίως (έχω πολλές στο σόι μου) και άσχετους, που το έχουν κάνει καραμέλα ότι όσο πιο ακριβό τόσο το καλύτερο. 

Γιατί σνομαρω προσωπικά αυτή την άποψη, ότι δεν είναι καλύτερα τα iPhone γενικά: Μπαταρία, κάμερες, καινοτομίες σαν εταιρία γενικά. Το ότι το 2007 πρόσφερε κάτι πραγματικά καινοτόμο, δεν σημαίνει ότι κάθε χρονιά ,15 χρόνια μετά προσφέρει κάτι καινούριο, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το software δεν μου λέει κάτι. 

Ακριβώς το ´ιδιο πρόβλημα είχα κι εγω με την νεα aston martin. Ολοι στη γειτονιά νόμιζαν οτι είχα του 2019 ενω εγώ είχα του 2021. Οπότε τη πούλησα και πήρα ηλεκτρικό πατίνι που κυκλοφόρησε φέτος και ησύχασα!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...