Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Πιστεύω ότι η Apple φέτος έκλεισε το μάτι στους κατόχους του X…

Λαθος , εγω εχω το xs max και ουτε καν.. Ξερεις γιατι ? Γιατι του χρονου βγαινει το iPhone 14 !Ωραια θα μου πεις και του παραχρονου βγαινει  το iphone 15.. Ελα ομως που η apple κανει μια μεγαλη αναβαθμηση καθε 3 χρονια  (iphone x ) και το 14αρι ειναι αυτη η αναβαθμιση.Αν θα παρεις το 13αρι και του χρονου δεις το 14 με σουπερ αναβαθμισεις ( λεμε τωρα ) ξερεις πως θα νιωσεις ?Οτι εχεις iphone design 3ετιας και αν πεις ωραια θα το δωσω να παρω το 14αρι ξερεις τι θα παρεις ?Αυτο που πηρε και αυτος με το iphone 8 οταν βγηκε το X.. το μακρυτερο.Το iphone 13 ειναι γιαυτους που αλλαζουν iphone καθε χρόνο γιατι ετσι και γιαυτους που θελουν το καλυτερο iphone σημερα και δεν τους ενδιαφερουν τα υπολοιπα .

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2021 σε αυτά τα λεφτά και να τρως στη μαπα ακόμη το notch,  είναι σχεδόν αστείο. Το έχουν ξεφορτωθεί τηλέφωνα στο 1/3 της τιμής

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Ξεχνάτε πολλοί ότι το 13 δεν απευθύνεται ΜΟΝΟ στους έχοντες το 12. 

Μη σου πω πως αυτοί ίσως και να έπρεπε να προσπεράσουν. 

Υπάρχουν πάρα πολλοί κάτοχοι με παλαιότερα iphone που θα κάνουν μια ωραιότατη μετάβαση στην καλύτερη συσκευή που υπάρχει αυτή τη στιγμή. 

Επιτέλους κάποιος το είπε... Δε ξέρω πως την έχετε δει αλλά δε χρειάζεται κάθε χρόνο να αλλάζεις κινητό και να παίρνεις 380 καινούρια features.για έναν που έχει το 12 δε θα χρειαστεί να πάει στο 13 ότι και να πρόσφερε αυτό...επίσης τα 120hz σε κινητά που κρασαρουν και σέρνονται τα έχουμε δει... Ας τα δούμε και σε ένα λογισμικό που είναι σφαίρα πως θα είναι η εμπειρία και μετά βλέπουμε ποιος έκανε το "ινοβεισο" 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Λαθος , εγω εχω το xs max και ουτε καν.. Ξερεις γιατι ? Γιατι του χρονου βγαινει το iPhone 14 !Ωραια θα μου πεις και του παραχρονου βγαινει  το iphone 15.. Ελα ομως που η apple κανει μια μεγαλη αναβαθμηση καθε 3 χρονια  (iphone x ) και το 14αρι ειναι αυτη η αναβαθμιση.Αν θα παρεις το 13αρι και του χρονου δεις το 14 με σουπερ αναβαθμισεις ( λεμε τωρα ) ξερεις πως θα νιωσεις ?Οτι εχεις iphone design 3ετιας και αν πεις ωραια θα το δωσω να παρω το 14αρι ξερεις τι θα παρεις ?Αυτο που πηρε και αυτος με το iphone 8 οταν βγηκε το X.. το μακρυτερο.Το iphone 13 ειναι γιαυτους που αλλαζουν iphone καθε χρόνο γιατι ετσι και γιαυτους που θελουν το καλυτερο iphone σημερα και δεν τους ενδιαφερουν τα υπολοιπα .

Ότι να ναι! Κάθε χρόνο ακούμε την ίδια χαζομάρα! Λοιπόν το καινούργιο iPhone όπως και κάθε καινούργιο iPhone που κυκλοφορεί είναι ειτε για αυτούς που έχουν τα φράγκα και γουστάρουν να τα σκάνε κάθε χρόνο για τους δικούς τους λόγους ειτε για αυτούς που έχουν μείνει πίσω 3+ μοντέλα και θέλουν μια αναβαθμιση! Προσωπικά ανήκω στην δεύτερη κατηγορία και πιστεύω είναι τώρα η κατάλληλη ώρα να αλλάξω το παλιό μου 8αρι και να παω στο 13 και όχι να κάνω βουντού και μαντεψιες για το ποτέ θα κάνει η apple την μεγάλη αλλαγή! Για μένα ήδη θα είναι μεγάλη αλλαγή αυτό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι ο Tim Cook τις μετοχές που πήρε σαν μπόνους σύμφωνα με το συμβόλαιο του πριν την ανακοίνωση του λογισμικού παρακολούθησης και την επίσημη παρουσίαση σήμερα τις έχει πουλήσει είδη........!!!

Δεν θα μου φανεί περίεργο του χρόνου μετά τους ισολογισμούς να δω στο insomnia αγγελία "Ανταλλάσσονται μετοχές με Bitcoin" 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Billi the Kid said:

Πιστεύω ότι ο Tim Cook τις μετοχές που πήρε σαν μπόνους σύμφωνα με το συμβόλαιο του πριν την ανακοίνωση του λογισμικού παρακολούθησης και την επίσημη παρουσίαση σήμερα τις έχει πουλήσει είδη........!!!

Δεν θα μου φανεί περίεργο του χρόνου μετά τους ισολογισμούς να δω στο insomnia αγγελία "Ανταλλάσσονται μετοχές με Bitcoin" 😁

Πέρα απ'την πλάκα, δεν πιστεύω πως έχει δικαίωμα να τις πουλήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, stakar1 είπε

Ακριβώς το ´ιδιο πρόβλημα είχα κι εγω με την νεα aston martin. Ολοι στη γειτονιά νόμιζαν οτι είχα του 2019 ενω εγώ είχα του 2021. Οπότε τη πούλησα και πήρα ηλεκτρικό πατίνι που κυκλοφόρησε φέτος και ησύχασα!

απο τοτε που πηρα Lykan HyperSport ξενοιασα ,οι γειτονες με κοιτανε παντα εντρομοι 😈

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, redhotstef είπε

Ξέρω ότι κανείς δεν θα διαβάσει το σχόλιο μου, αλλά έχω μια απορία καιρό τώρα. Που σήμερα είναι επίκαιρη. 

Άμα βάλεις μια θήκη σιλικόνης από καουτσούκ, όχι διάφανη, στο iphone 11-12-13 pro max, πως μπορεί να το ξεχωρίσει κάποιος στα δύο μετρα; 

Ένας μεγάλος αριθμός πελατών της εταιρίας το παίρνουν επειδή έχει το μηλαρακι πάνω, έπειδη είναι αμερικανικό, δεν έχουν ίδεα από spects, επειδή ξέρουν ότι όλοι ξέρουμε ότι είναι πανάκριβο και επειδή είναι πανάκριβο είναι το καλύτεροτερο κινητο κάθε χρονιά. 

Αν εγώ πάρω το φθηνό μοντέλο σήμερα, δύο χρόνων, το 11 pro max, μπορώ να πω στη Κούτση Μαρία απέναντι ότι έχω το 13 pro max και να μην το καταλάβει ότι έχω το 11 pro max;  

Αν ισχύει ο συλλογισμός μου, εφόσον οι κάμερες παραμένουν ίδιες με απειροελάχιστες διάφορες στα χαρακτηριστικά, και το σχήμα επίσης στο πίσω μέρος της πρόσοψης παραμένει ίδιο, για πιο λόγο να πάρει κανείς το 13 όταν γύρω του οι άλλοι θα νομίζουν ότι έχει το 11; 

Και για να το ξαναπώ, δεν μιλάω για πελάτες που ξημεροβραδιαζονται στα τεχνολογικά φόρουμ όπως εμείς, αλλά για τις ..άσχετες κυρίως (έχω πολλές στο σόι μου) και άσχετους, που το έχουν κάνει καραμέλα ότι όσο πιο ακριβό τόσο το καλύτερο. 

Γιατί σνομαρω προσωπικά αυτή την άποψη, ότι δεν είναι καλύτερα τα iPhone γενικά: Μπαταρία, κάμερες, καινοτομίες σαν εταιρία γενικά. Το ότι το 2007 πρόσφερε κάτι πραγματικά καινοτόμο, δεν σημαίνει ότι κάθε χρονιά ,15 χρόνια μετά προσφέρει κάτι καινούριο, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το software δεν μου λέει κάτι. 

Ναι όντως… «δεν έχουν ίδεα από spect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, SPYTRO είπε

2021 σε αυτά τα λεφτά και να τρως στη μαπα ακόμη το notch,  είναι σχεδόν αστείο. Το έχουν ξεφορτωθεί τηλέφωνα στο 1/3 της τιμής

Ξέρεις αυτό το Νοτς κάνει τόσα πολλά πράγματα και τόσο καλά , που ούτε στον ύπνο τους δεν τα βλέπουν σημερινά flagships. Χώρια που και η τρύπα και δεν αφήνει την οθόνη ενιαία και δεν κάνει και τίποτα ουσιαστικό. It's all about functionality & experience. 

Επεξ/σία από Runman
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης όσοι θα έχουν iphone 13 pro series 128 gb μοντέλο, λόγω έλλειψης χώρου θα τραβάει prores video μόνο σε 1080. Από 256 gb και πάνω θα τραβάει 4k. Τραγικό...

1482500841_2021-09-15003845.png.88a10280a4ad3b4d568c5d15ab5a5d71.png

Επεξ/σία από synteknos88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickKavourdiris είπε

Διαβάζω το άρθρο από το Poco x3 nfc μου που διαθέτει  οθόνη με ρυθμο ανανέωσης 120hz ήδη. 

Ωραία εμπειρία, you re gonna love it 😉

Θα πληρώσετε κάτι παραπάνω βέβαια αλλά έτσι είναι το ινοβεϊσο

νομιζω δεν εχει νοημα να  συγκρινεις την οθονη(lcd)του ποκο με αυτην που θα εχει το iphone.μιλαμε για διαφορετικη εμπειρια στην περιπτωση του αιφον.η οθονη του ποκο για την τιμη που εχει το κινητο ειναι καλη αλλα ως εκει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την ανακοίνωση των νέων iPhone, αξίζει η αγορά του 13 ή να κοιτάξω για 11/12?? Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνω σε ios και κάθε άποψη θα ήταν χρήσιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, VasilisKvr22 είπε

Μετά την ανακοίνωση των νέων iPhone, αξίζει η αγορά του 13 ή να κοιτάξω για 11/12?? Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνω σε ios και κάθε άποψη θα ήταν χρήσιμη.

Πάρε το 11 φίλε μου. Δεν θα καταλάβει κανείς τη διαφορά, ούτε και εσύ βέβαια, τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν πάνω κάτω. Επίσης έχουν την ίδια πίσω πρόσοψη οπότε θα κάποιοι θα πιστεύουν ότι έχεις το 12/13! 

Βλέπε nokia 3310-3330.

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Αχ αυτές οι παρουσιάσεις της apple!

Έχουν αυτή την επιτηδευμένη απλότητα στην παρουσίαση αλλά βλέπεις την δουλειά που έπεσε από πίσω. 

Σε κάνουν να θέλεις αυτό που πουλάνε ΤΩΡΑ!

Είμαι φανατικός Applάκιας αλλά ειλικρινά εχω κουραστεί παρα πολύ με τις παρουσιάσεις τους, τη δε φετινή δεν την είδα καν ολόκληρη. 

Ναι προφανώς εχει πέσει δουλειά από πίσω. Αλλά at the end of the day, δεν με ενδιαφέρει, τα specs είναι αρκετά, δεν χρειάζεται να δω ολόκληρη ταινία. 

αντε να τελειώσει και ο covid να ξαναγίνονται στα αμφιθέατρα πιο στατικά. Τώρα αυτά τα “back to you” και τα drone και οι ιστορίες, ειλικρινά το εκλεισα και ησύχασα. 

Το δε βλακώδες app τους για γυμναστική, ΜΑΣ ΤΑ ΕΠΡΗΞΑΝ 20 λεπτά με τον Αμερικανό Σπύρο Σουλη. Λες και δεν υπάρχουν ήδη ένα τρισεκατομμύριο apps για γυμναστική. Ή λες και υπάρχει άτομο που κάνει σοβαρή γυμναστική σπίτι του. Αστεία πράγματα.

Ολα μα όλα τα specs θα μπορούσαν κάλλιστα να χωρέσουν σε ένα video 15mins.

Ευτυχώς είχε Manchester United και είδα.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...