Προς το περιεχόμενο

5600x θερμοκρασία


XristosQts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ φίλε μου δεν μπερδεύομαι καθόλου (άλλος μπερδεύεται)

ξέρω τους ανεμιστήρες μου όπως και το κουτί μου και όπως είπα οι 7 ανεμιστήρες βάζουν και ο 1 ανεμιστήρας βγάζει.

Α στο παλικάρι με τα μπλε…ναι σωστά

6 βάζουν 1 βγάζει 

Επεξ/σία από XristosQts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ikorolis είπε

εγώ αυτή την στιγμή βλέπω ένα κουτί που έχει έναν ανεμιστήρα μπροστά να βάζει αέρα , δύο ανεμιστήρες πάνω να βάζουν αέρα και έναν ανεμιστήρα πίσω να βάζει

δεν βλέπεις ότι ο μπροστά είναι στην αντίθετη κατεύθυνση από τους άλλους 3; Αφού φαίνονται τα 4 στηρίγματα στον μπροστά ενώ στους άλλους 3 όχι. Ο μπροστά βάζει και οι άλλοι βγάζουν. Τα ίδια fans έχω..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2021 στις 2:06 ΜΜ, XristosQts είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ 

Θεωρείται φυσιολογικές αυτές τις θερμοκρασίες του 5600x ; Ψύχετε με μια be quiet Pure Loop 280 και η θερμοκρασία κυμαίνονταν από 68-70 βαθμούς στο cod cold war campaign σε ανάλυση 2κ. Έχω λίγες γνώσεις και δεν έχω ασχοληθεί με οβερκλοκ κτλπ οπότε είναι με τις στοκ ρυθμίσεις Οι ανεμιστήρες κάνουν σαν αεροπλάνο για να το ψύξουν και ας είναι «αθορυβοι». 
 

98B6A727-2EB3-4EC2-94A0-67EA9F8A33F9.jpeg

Ρύθμισε ανεμιστήρες απο bios να μην κάνουν σαν αεροπλάνα και ας φτάνει μέχρι 75C. Δεν έχει θέμα απο temps. Αν θες να τις ρίξεις θα σκαλίζεις cpu αναγκαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεγάλωσα την φωτογραφία του κουτιού που έχει ανεβάσει ο φίλος μας

ο μπροστά βάζει αέρα αν υποθέσουμε ότι μπροστά από το ψυγείο έχει και άλλους δύο που βάζουν ανεμιστήρες...

οι δύο πάνω βγάζουν όπως και ο πίσω

εγώ θα άφηνα μόνο τον πίσω να βγάζει αέρα και όλους τους υπολοίπους να βάζουν αέρα (αρνητική πίεση το λένε κάποιοι).

 

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Καλά έτσι και κάνει κανά αστείο η noctua και βάλει ταμπελάκι και απτις 2 μέριες πάει, εγκεφαλικό θα πάθει ο τύπος

χαχα γελάσαμε να είσαι καλά

η NOCTUA πάντως ξέρει να βγάζει ανεμιστήρες

Επεξ/σία από ikorolis
διορθώσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ikorolis είπε

κάποιοι δεν βλέπουν σωστά την φωτογραφία που έχει ανεβάσει ο φίλος με το μηχάνημα του

κάντε και μια σύγκριση με τις φωτογραφίες από τους ανεμιστήρες

και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

χαχα γελάσαμε να είσαι καλά

η NOCTUA πάντως ξέρει να βγάζει ανεμιστήρες

Σου είπα φίλε, δεν τρώγεσαι. Δεν έχω καταλάβει αν απλά δεν θες να παραδεχτείς ότι είσαι λάθος ή δεν έχεις καταλάβει ότι είσαι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Σου είπα φίλε, δεν τρώγεσαι. Δεν έχω καταλάβει αν απλά δεν θες να παραδεχτείς ότι είσαι λάθος ή δεν έχεις καταλάβει ότι είσαι λάθος.

δες το διορθωμένο μήνυμα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ikorolis είπε

 

εγώ θα άφηνα μόνο τον πίσω να βγάζει αέρα και όλους τους υπολοίπους να βάζουν αέρα (αρνητική πίεση το λένε κάποιοι).

 

 

Όταν έχεις παραπάνω ανεμιστήρες ή όλους να βάζουν αέρα λέγεται θετική πίεση (Positive Pressure). Αρνητική πίεση είναι το αντίθετο, όταν οι περισσότεροι ή όλοι να βγάζουν αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aten-Ra είπε

Όταν έχεις παραπάνω ανεμιστήρες ή όλους να βάζουν αέρα λέγεται θετική πίεση (Positive Pressure). Αρνητική πίεση είναι το αντίθετο, όταν οι περισσότεροι ή όλοι να βγάζουν αέρα.

Τώρα εσύ εκεί κόλλησες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Όταν έχεις παραπάνω ανεμιστήρες ή όλους να βάζουν αέρα λέγεται θετική πίεση (Positive Pressure). Αρνητική πίεση είναι το αντίθετο, όταν οι περισσότεροι ή όλοι να βγάζουν αέρα.

εγώ πριν το είχα ίσα 

τέσσερις ανεμιστήρες έβαζαν αέρα και τέσσερις ανεμιστήρες έβγαζαν αέρα

τώρα το έχω επτά ανεμιστήρες βάζουν αέρα και ένας ανεμιστήρας βγάζει αέρα

έχω δει χαμηλές θερμοκρασίες και στον AMD Ryzen 7 2700X και την GPU που έχω

αλλά και στον AMD Ryzen 9 3950X με τον οποίο έχω θέμα με θερμοκρασίες αλλά αυτό θα λυθεί σύντομα γιατί ετοιμάζομαι για αγορά και εγκατάσταση συστημάτων AIO Υδρόψυξης.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σιγά σιγά που θα αρχίσει να κρυώνει ο καιρός, μια χαρά θέλουμε να βγαίνει ζεστός αέρας.

Βάζεις και ένα PS5 από δίπλα και βγάζεις χειμώνα έτσι 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Τώρα σιγά σιγά που θα αρχίσει να κρυώνει ο καιρός, μια χαρά θέλουμε να βγαίνει ζεστός αέρας.

Βάζεις και ένα PS5 από δίπλα και βγάζεις χειμώνα έτσι 😆

δεν ταιριάζει με το έπιπλο 

άσε που δεν μπορούν να του βάλουν σεμεδάκια στο PS5

καλύτερα το XBOX 

δεν έχω θέμα με το χειμώνα η ζέστη που βγαίνει από τους υπολογιστές μου φτάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εγώ θα άφηνα μόνο τον πίσω να βγάζει αέρα και όλους τους υπολοίπους να βάζουν αέρα (αρνητική πίεση το λένε κάποιοι).

αυτοί οι κάποιοι που το λένε αρνητική κάνουν λάθος. Θετική είναι. Αρνητική είναι όταν έχεις περισσότερα exhausts..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

αυτοί οι κάποιοι που το λένε αρνητική κάνουν λάθος. Θετική είναι. Αρνητική είναι όταν έχεις περισσότερα exhausts..

όπως είπα κάποιοι είπαν περί αρνητικής πίεσης

εγώ ξέρω ότι όπως έχω τώρα τους ανεμιστήρες στο κουτί μου παίζω παιχνίδια και η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει πάνω από 50 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ikorolis είπε

όπως είπα κάποιοι είπαν περί αρνητικής πίεσης

εγώ ξέρω ότι όπως έχω τώρα τους ανεμιστήρες στο κουτί μου παίζω παιχνίδια και η θερμοκρασία δεν ανεβαίνει πάνω από 50 βαθμούς.

τι είπαν κάποιοι για αρνητική πίεση; Αν μπαίνει περισσότερος αέρας στο κουτί από αυτόν που βγαίνει τότε είναι θετική πίεση. Το αντίστροφο λέγεται αρνητική.

Και το ότι o cpu σου πάει μέχρι 50 βαθμούς τι σχέση έχει με αυτό στο οποίο απάντησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...