Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Και γιατί μας νοιάζει το ProRes?

Προσπαθώ να φέρω στην αντίληψη όσων μπορεί να ενδιαφέρονται ένα feature που λείπει από κάποια μοντέλα χωρίς να είναι προφανές το ότι λείπει (δλδ είναι στα ψιλά γράμματα). 

Το γιατί νοιάζει και ποιόν δεν με αφορά ιδιαίτερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, skritikos είπε

Έχω μια τεράστια αγωνία να μάθω ποιος πραγματικά χρειάζεται 1Tb σε μια συσκευή με μια τόση δα οθόνη όταν σχεδόν όλοι  οι επαγγελματίες έχουμε τουλάχιστον και laptop. Και πολλοί και tablet. Συν workstation στο σπίτι/γραφείο.

Μπορείς να μας ενημερώσεις σε ποιους απευθύνεται το 1Tb εσύ;

 

Εγώ γιατί να σε ενημερώσω? Εγώ δεν ξέρω καν ποιος χρειάζεται 512. Προσωπικά είμαι με το XS των 64GB, και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου γιατί δεν είμαι ούτε φωτογράφος ούτε βιντεολήπτης. ΕΓΩ, μιλάω για ΕΜΕΝΑ. Άρα το πόσο κοστίζει ένα κινητό που ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΑΓΟΡΑ, ειλικρινά μου περνάει τελείως αδιάφορο. 

Αυτό προσπαθώ να πω. 

Αν λοιπόν υπάρχει ΚΑΠΟΙΟΣ που τα 512 δεν του είναι αρκετά ακόμα και με τη συμπίεση που κάνει η Apple όταν τα έχεις στο iCloud και ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 1TB, ε φαντάζομαι αυτός ο συγκεκριμένος όχι μόνο δεν θα ξενερώσει με το πόσο κοστίζει, αλλά θα ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ κιόλας που επιτέλους υπάρχει το 1TB διαθέσιμο. 

Ξεκολλήστε μερικοί απ'το να σχολιάζετε τις τιμές για πράγματα που ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ. Δεν θα σας βάλει κανείς το πιστόλι στον κρόταφο να τα αγοράσετε, αράξτε. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, john_dr είπε

ΟΚ, κάποιοι θα τα σκάσουν τα λεφτά αυτά και δικαίωμά τους.

Ερώτηση. Πόσο άνετα νιώθετε με 1500-2000 ευρώ στο χέρι ή στην τσέπη; Κάποιος που τα βγάζει αυτά σε μια βδομάδα, ίσως και να μην αγχώνεται, αλλά εγώ θα με έπιανε το άγχος μην μου το κλέψουν ή μην μου πέσει κάτω.

Πάρα πολλές γυναίκες φορούν κοσμήματα τέτοιας ή και πολύ μεγαλύτερης αξίας. Και μάλιστα πρόκειται για προϊόντα που 1) δεν χάνουν αξία όπως ένα κινητό, 2) δεν είναι trackable. 

Αν ήμουν απατεώνας το τελευταίο που θα έκλεβα είναι κινητό και αν ήμουν αγοραστής από απατεώνες το τελευταίο που θα αγόραζα θα ήταν κινητό και ειδικά iphone. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουμε πως θα παει.

Την εβαλα και εχτες της φωτο, 

Οποιος το θελει και μπορει να το παρει ας το παρει.

απο το appe.de η φωτογραφια

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, A2G είπε

Οι φίλοι μου έχουν σώας τα φρένα για να πέσουν στην παγίδα ενός "χρυσού" μήλου κι ας έχουν 500€ μισθό. ;)

Και ναι, τα τελευταία χρόνια οι περισσότεροι παίρνουν iphone για επίδειξη. Ακόμη και στην Σουηδία που έμενα, δεν έπαιρναν το iphone επειδή είχε το iΟS αλλά επειδή έδειχνε "πλούτο". Και δεν βασίζομαι μόνο στην Ελληνική πραγματικότητα. Είμαι και εξωτερικό και συγκεκριμένα Σουηδία, οπότε δεν έχει να κάνει με το τι μισθό παίρνεις αλλά με το τι θες να δείχνεις = θεαθήναι.

Οτι θελει θα παρει ο καθενας με τα λεφτα του και οπως θελει θα το παιζει. Και στην τελικη μπορει να του αρεσει το θεαθηναι οπως λες, μπορει και να ναι και πολυ πιο σημαντικο ατομο για την κοινωνια. 
 

Σε σενα ταιριαζει το android και δε σε λεει κανενας τσίπη, σε άλλον ταιριαζει το iphone και δε θα πρεπε κανεις να τον λεει επιδειξία. 
 

Και όποιος εχει προβλημα με οποιαδήποτε κατάσταση απο τις δυο, ας κοιτάξει να λύσει τα κομπλεξ του.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, polaki είπε

Εγώ γιατί να σε ενημερώσω? Εγώ δεν ξέρω καν ποιος χρειάζεται 512. Προσωπικά είμαι με το XS των 64GB, και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου γιατί δεν είμαι ούτε φωτογράφος ούτε βιντεολήπτης. ΕΓΩ, μιλάω για ΕΜΕΝΑ. Άρα το πόσο κοστίζει ένα κινητό που ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΑΓΟΡΑ, ειλικρινά μου περνάει τελείως αδιάφορο. 

Αυτό προσπαθώ να πω. 

Αν λοιπόν υπάρχει ΚΑΠΟΙΟΣ που τα 512 δεν του είναι αρκετά ακόμα και με τη συμπίεση που κάνει η Apple όταν τα έχεις στο iCloud και ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 1TB, ε φαντάζομαι αυτός ο συγκεκριμένος όχι μόνο δεν θα ξενερώσει με το πόσο κοστίζει, αλλά θα ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ κιόλας που επιτέλους υπάρχει το 1TB διαθέσιμο. 

Ξεκολλήστε μερικοί απ'το να σχολιάζετε τις τιμές για πράγματα που ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ. Δεν θα σας βάλει κανείς το πιστόλι στον κρόταφο να τα αγοράσετε, αράξτε. 

Σε κανέναν δεν απευθύνεται. Αλλά ξέρει πως θα το πάρουν αρκετοί ακριβώς γιατί είναι top on the list.

Καλό marketing. Ανοίγουν το εύρος των τιμών ώστε τα 1300+ να φαίνονται ευκαιρίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάω για το 13 το απλό, τώρα βέβαια δεν μπορώ να αποφασίσω τι χρώμα να πάρω, το άσπρο ή το μπλε...

edit. Starlight λοιπον

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skritikos είπε

Σε κανέναν δεν απευθύνεται. Αλλά ξέρει πως θα το πάρουν αρκετοί ακριβώς γιατί είναι top on the list.

Καλό marketing. Ανοίγουν το εύρος των τιμών ώστε τα 1300+ να φαίνονται ευκαιρίες.

 

Άρα αφού δεν απευθύνετα σε κανέναν, τί το συζητάμε και γράφει ο κάθε άκυρος εδώ "δε δίνω 2000€ για κινητό"? 

Ε μη δώσεις ρε φίλε. Αφού δεν απευθύνεται σε σένα, ούτε σε μένα, ούτε στο 99,999% του κόσμου. 

Πιάνεις τί θέλω να πω? 

ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 2000€ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ και είναι ΓΕΛΟΙΟ, στα όρια του ηλίθιου να αναφέρουμε το δίμπαλο ως "επιχείρημα" για το κόστος που ΕΜΕΙΣ δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε να δώσουμε. 

Οι τιμές τους είναι: 

iPhone 13 128GB - €969  
iPhone 13 Pro 128GB  - €1229

Οπότε πάνω σε ΑΥΤΕΣ πρέπει να σχολιάζουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skritikos είπε

Σε κανέναν δεν απευθύνεται. Αλλά ξέρει πως θα το πάρουν αρκετοί ακριβώς γιατί είναι top on the list.

Καλό marketing. Ανοίγουν το εύρος των τιμών ώστε τα 1300+ να φαίνονται ευκαιρίες.

 

Έχεις δοκιμάσει να βγάλεις 4k 60fps video να δεις πως φεύγει ο χώρος; Για κάποιους το 1ΤΒ μπορεί να είναι πολύ πιο περιοριστικό απ' ότι για κάποιους άλλους τα 128GB. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Το θεμα ειναι πως το 90% που θα αγορασουν ενα ακριβο τηλεφωνο οτι και να ειναι αυτο δεν θα τα αξιοποιησουν πληρως.

Στους περισσοτερους αν παρεις το κινητο τους και δεις που εχουν καταναλωσει την περισσοτερη μπαταρια θα ειναι στο facebook

Τωρα αν πρεπει να εχεις σουπερ ντουπερ κινητο για να κανεις πρωτος like στο γκομενακι που θα ανεβασει φωτο τοτε παω πασο.

Σε αυτό που γράφεις δεν διαφωνώ, για αυτό γράφω, να το παίρνεις για τους σωστούς λόγους, αν είναι να το πάρεις για να βγάζεις Selfies και να είσαι όλη την ώρα στο Facebook ε προφανώς και ένα κινητό των 150 ευρώ μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skritikos είπε

Καλό marketing. Ανοίγουν το εύρος των τιμών ώστε τα 1300+ να φαίνονται ευκαιρίες.

Καλά να πάθει λοιπόν όποιος στόκος εν έτει 2021 καταφέρνει να τουμπάρεται απ'το marketing, αντί να ζυγίσει τις ανάγκες του και να πάρει αυτό που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fragma είπε

Θυμάμαι παλιά που ήμουν άσχετος, νομιζα οτι αν το κινητό δεν είναι iphone των 1000 τουλαχιστον ευρώ θα είναι για πέταμα, δεν θα μπορείς ουτε κλήση να κάνεις, και τα έσκαγα χοντρά καθε χρόνο να πάρω το τελευταίο μηλαρακι.  Ευτυχως ανακαλυψα αυτο το σαιτ, εμαθα 2 πραγματακια απο τεχνολογια, και αυτη την στιγμή χρησιμοποιω κινητο των 300 ευρώ και οχι μονο δεν μου λείπει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που ειχα με τα μηλα, αλλά βρήκα πολλές αλλες ευκολιες που στερούμουν χωρις να το ξερω. 

Σοφη επιλογή σε ένα πολύ σωστό ποστ που πρέπει όλοι να εστερνιστουν αν δεν θέλουν να δουν σε μια 5ετια το iPhone 19 το s27 στα 3000 ευρώ. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Σοφη επιλογή σε ένα πολύ σωστό ποστ που πρέπει όλοι να εστερνιστουν αν δεν θέλουν να δουν σε μια 5ετια το iPhone 19 το s27 στα 3000 ευρώ. 

Άρα πρέπει να αρχίσουμε να παίρνουμε όλοι κινητά των 300 ευρώ ώστε τα κινητά που δεν σκοπεύουμε να αγοράσουμε ποτέ με βάση την επιλογή που προτείνεις να μην πάνε στα 3000 ευρώ. Ή με την ελπίδα ότι κάποια στιγμή θα τα ρίξουν τα flagships στα 300; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...