Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, george1807 είπε

Spoiler alert, μην το πάρεις :cool:

Αφού είναι τόσο ακριβό και δεν αξίζει δεν θα το πάρει κανείς και θα πέσουν οι τιμές, τι όχι;

Μάντεψε.... η τιμή δεν νοιάζεται για την Ελληνική αγορά.

Για την Ελλάδα του 2021; Ναι, το 90% αυτών που θα το πάρουν δεν θα έπρεπε να το πάρουν.

Αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση που δεν περιορίζεται στα smartphone και μόνο.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Χριστέ μου 2000 ευρώ για ένα smartphone. πριν λίγο καιρό (λίγες βδομάδες δλδ) το λέγαμε για αστείο...

ΥΓ: Σχόλιο "ναι αλλά πληρώνεις ποιότητα και υλικού και λογισμικού" σε 3 2 1...

Όχι κύριοι. δεν θέλω να καραφλιάσω κι άλλο. 2000 ευρώ για κινητό είναι χαζό πράγμα και καμία χρήση δεν το δικαιολογεί.

Ηρεμήστε λίγο εκεί στην Google(Pixel), Samsung και Apple με τις τιμές.

δυστυχώς ή ευτυχώς η τιμολογιακή πολιτική της κάθε εταιρίας πάει με βάση την ζήτηση , κόστος κτλ ακόμα και με το πρεστίζ κάποιες φορες. Επισης δεν αναφέρονται όλα τα προϊόντα σε αγορές όπως η ελληνική με βασικό μισθο  στα 600 με το ζόρι αλλά σε άλλες αγορές μεγαλύτερες και με μεγαλύτερους μισθούς. υπάρχει πληθώρα επιλογών  σε χαμηλότερες τιμές που κάνει εξίσου καλά τα πάντα. οπότε δεν υπάρχει λόγος για γκρίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον συντάκτη του άρθρου να διορθώσει το 13 δεν έχει 64 GB ξεκινάει από τα 128 GB για τους χειτερς ξυδάκι μπαλσαμικο 

Επεξ/σία από garfield39gr
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Όλα είναι θέμα προσφοράς ζήτησης, δεν σε κοροϊδεύει κανένας. Άλλωστε είναι υπερβολή να πάρεις το μοντέλο των 2000 ευρώ (κατά την δική μου άποψη).

Είμαι από το 2010 μέχρι σήμερα με δύο κινητά 5s (day one), 6s (Ιαν.16-σήμερα). Θα πάω λογικά στο 13 mini όταν φτάσει 700. Εγώ δεν νιώθω καθόλου κορόιδο με τις επιλογές μου και σπαταλάω πολύ λιγότερα από τον μέσο android user. 

Οπότε δεν βλέπουμε το ακραίο για να κρίνουμε, ότι είναι top πάντα χρυσοπληρώνεται.

Δεν νομίζω να είναι έτσι ακριβώς.... Φίλος αγόρασε το 12 pro max 1300 ευρώ... + τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή 119 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, πήρε και τα airpods κανένα 250 αρι, έβαλε και συνδρομή στο YouTube για να μην έχει διαφημίσεις (δεν ξέρω πόσο κοστίζει) θα του πήγε σίγουρα κανένα 1800 αρι 

Εγώ εδώ και 4 χρόνια με το xiaomi mi 8 αγορά 370 +ασύρματα ακουστικά 50 ευρώ =420

Εβαλα και το vanced τζάμπα και τέλος... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

τι, θεωρείς ότι το Android ΔΕΝ είναι δευτεράτζα και αυτό το παίρνεις σαν προσωπική προσβολή? 

δλδ θα μου πουν ότι το Subaru 1.5 που εξυπηρετεί την οικογένεια είναι δευτεράτζα μπροστά στο Μ3 που είχα μπροστά μου χθες που πηγαίναμε για χημειοθεραπεία και θα πω «όχι είναι το ίδιο και με προσβάλεις που μου λες το αμάξι δευτεράτζα?» σοβαρά τώρα?

(φυσικά δεκτόν και ζήτησα συγνώμη)

με το σκεπτικο σου φιλε μ αυτος που εχει m3 οταν δει λαμπροργκινη θα πρεπει να νιωθει δευτερατζα. ενω ο καθενας αγοραζει αναλογα με τις αναγκες και τα θελω του. δλδ φιλος που μενεις ελβετια και βγαζει 8κ το μηνα και δεν παιρνει iphone πρεπει να νιωθει δευτερατζα για το κινητο του και παει λεγοντας. χαζη λογικη ειναι αυτη. πες απλα εγω εχω αυτες τις αναγκες αυτα τα θελω και παιρνω αυτο. δεν χρειαζεται κατι παραπανω. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sakis0547 είπε

Δεν νομίζω να είναι έτσι ακριβώς.... Φίλος αγόρασε το 12 pro max 1300 ευρώ... + τον γνήσιο ασύρματο φορτιστή 119 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, πήρε και τα airpods κανένα 250 αρι, έβαλε και συνδρομή στο YouTube για να μην έχει διαφημίσεις (δεν ξέρω πόσο κοστίζει) θα του πήγε σίγουρα κανένα 1800 αρι 

Εγώ εδώ και 4 χρόνια με το xiaomi mi 8 αγορά 370 +ασύρματα ακουστικά 50 ευρώ =420

Εβαλα και το vanced τζάμπα και τέλος... 

Μην τα λες αυτά, θα σε αποκαλέσουν hater και δευτεράντζα! Άσε τους να ζούνε το όνειρο πως είναι άνθρωποι υψηλότερου επιπέδου γιατί έχουν..... Apple!

Α ρε Αδάμ πόσο μπροστά ήσουν! 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αστειο οτι πανε κα σκανε 1.200 ευρω για ενα κινητο μονο και μονο για να δείχνουν το μήλο απο πισω ενω δεν εχουν χρηματα να βαλουν ουτε καρτα μεσα.

   

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

Δικό σου πρόβλημα να το θεωρεις δευτεράντζα. Οπότε βάσει των λεγόμενων σου το κινητό το παίρνεις για να μη σε δούνε οι πλούσιοι συνάδελφοι και σε πούνε δευτεράντζα καθαρά και μόνο για να πούνε ωωω έχει iPhone

το iPhone απλά λειτουργεί και δεν ασχολούμαι με malware (όταν δεν τα σκ@τώνει η Μήλο που άπειρες φορές τα έχω πάρει με την πάρτη τους με τις ακριβές πατάτες τους από το ‘95 που τα πρωτοάγγιξα - παρεπιμπτόντως μόνο με την Compaq δεν έχω τσαντιστεί μέχρι σήμερα από πλευράς τιμιότητας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, george1807 said:

Spoiler alert, μην το πάρεις :cool:

Αφού είναι τόσο ακριβό και δεν αξίζει δεν θα το πάρει κανείς και θα πέσουν οι τιμές, τι όχι;

Βρε δεν θα έπαιρνα ποτέ συσκευή 2000 ευρώ, αλλά με το να μην "γκρινιάζουμε" τους αφήνουμε να ανεβάζουν και τις low-end συσκευές. Πριν 3 χρόνια έβρισκες τίμια low-end συσκευή στα 150-160 ευρώ. Τώρα η αντίστοιχη κατηγορία είναι στα 240-250ευρώ. Απλά δες τη σειρά A2x/A3x της samsung τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis Deutschland είπε

Ειναι αστειο οτι πανε κα σκανε 1.200 ευρω για ενα κινητο μονο και μονο για να δείχνουν το μήλο απο πισω ενω δεν εχουν χρηματα να βαλουν ουτε καρτα μεσα.

   

ναι αυτό είναι πραγματικά γελοίο όταν υπάρχουν αξιοπρεπέστατες λύσεις πολύ φτηνότερα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, skritikos είπε

Ποιος είναι για σένα ο μέσος χρήστης Android και πως συλλέγεις δεδομένα για αυτό;

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ αλλά δεν στα δίνει μόνο ένα Apple product. Οποιοδήποτε σοβαρό τηλέφωνο σε βγάζει και 3 και 4 και 5 χρόνια αν δεν είσαι το μέσο θύμα του marketing. Και στο Android αυτό μπορείς να το έχεις και με κάτω από 200 ευρώ αν θες. Μπορείς και με 1000+. Όπου φτάνει ο καθένας και ανάλογα με το πόση αξία δίνει στα χρήματα του.

 

Για μένα ο μέσος χρήστης adnroid user, είναι σχεδόν όλος ο περίγυρος μου. Επίσης σε γονείς android (xiaomi & samsung) τους έχω πάρει. Γενικά είμαι fan του open λογισμικού, αλλά ότι κάνω το κάνω μέσω PC, το κινητό το θέλω αξιόπιστο και να κάνω πάντα την δουλειά μου. (Ίσως φταίει ότι τόσα χρόνια μου φαίνεται αδιανόητο να φύγω από το ios περιβάλλον). 

Δεν συλλέγω δεδομένα απλά το iphone δεν είναι πιο ακριβό από τα android. Επίσης πραγματικά έχουν περισσότερο χρόνο ζωής. https://gadgetroyale.com/iphones-last-longer-than-androids/ (Αν θες μπορώ να σου βρω και έρευνες)

Τέλος γιατί δεν υπάρχει λόγος να το τραβήξουμε, δεν είναι best seller επειδή ο κόσμος είναι ηλίθιος αλλά γιατί κάτι προσφέρει που δεν προσφέρει ο ανταγωνισμός. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, armagedwnn said:

Για μένα ο μέσος χρήστης adnroid user, είναι σχεδόν όλος ο περίγυρος μου. Επίσης σε γονείς android (xiaomi & samsung) τους έχω πάρει. Γενικά είμαι fan του open λογισμικού, αλλά ότι κάνω το κάνω μέσω PC, το κινητό το θέλω αξιόπιστο και να κάνω πάντα την δουλειά μου. (Ίσως φταίει ότι τόσα χρόνια μου φαίνεται αδιανόητο να φύγω από το ios περιβάλλον). 

Δεν συλλέγω δεδομένα απλά το iphone δεν είναι πιο ακριβό από τα android. Επίσης πραγματικά έχουν περισσότερο χρόνο ζωής. https://gadgetroyale.com/iphones-last-longer-than-androids/ (Αν θες μπορώ να σου βρω και έρευνες)

Τέλος γιατί δεν υπάρχει λόγος να το τραβήξουμε, δεν είναι best seller επειδή ο κόσμος είναι ηλίθιος αλλά γιατί κάτι προσφέρει που δεν προσφέρει ο ανταγωνισμός. 

 

Αυτό έχει πάψει να ισχύει εδώ και πολλάααα χρόνια. Δεν θεωρώ ότι η μια πλατφόρμα προσφέρει πράγματα που η άλλη δεν μπορεί. Πλέον είναι θέμα γούστου.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, armagedwnn είπε

Για μένα ο μέσος χρήστης adnroid user, είναι σχεδόν όλος ο περίγυρος μου. Επίσης σε γονείς android (xiaomi & samsung) τους έχω πάρει. Γενικά είμαι fan του open λογισμικού, αλλά ότι κάνω το κάνω μέσω PC, το κινητό το θέλω αξιόπιστο και να κάνω πάντα την δουλειά μου. (Ίσως φταίει ότι τόσα χρόνια μου φαίνεται αδιανόητο να φύγω από το ios περιβάλλον). 

Δεν συλλέγω δεδομένα απλά το iphone δεν είναι πιο ακριβό από τα android. Επίσης πραγματικά έχουν περισσότερο χρόνο ζωής. https://gadgetroyale.com/iphones-last-longer-than-androids/ (Αν θες μπορώ να σου βρω και έρευνες)

Τέλος γιατί δεν υπάρχει λόγος να το τραβήξουμε, δεν είναι best seller επειδή ο κόσμος είναι ηλίθιος αλλά γιατί κάτι προσφέρει που δεν προσφέρει ο ανταγωνισμός. 

 

αντιστοιχα παντως υπαρχει και κοσμος που δεν μπορει να αφησει το android. επισης σιγουρα το ο κοσμος ηλιθιος δεν ειναι αλλα το iphone δεν το αγοραζει επειδη ειναι το καλυτερο. το αγοράζει επειδη ειναι apple (Ασχετα που εμενα η αποψη μ είναι οταν παντα ειναι στα 2-3 κινητα). ξερω φιλους και φιλες με iphone που το έχουν απλα για να παιρνουν τηλ και αντε να βγαλουν καμια φωτο και πρακτικά το 90% των δυνατοτήτων και των χρημάτων που έδωσαν πάει τζαμπα . δεν νομιζω λοιπον οτι το πηραν επειδη ειναι καλυτερο σε σχεση με τα αλλα. επισης η apple εχει μακραν την καλυτερη διαφημιση και πλασάρισμα των προιοντων της οποτε ναι παιζουν πολλα ρολο στο γιατι καποιος αγοραζει ή οχι iphone.

Επεξ/σία από kata_tixi
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...