Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, kata_tixi είπε

με το σκεπτικο σου φιλε μ αυτος που εχει m3 οταν δει λαμπροργκινη θα πρεπει να νιωθει δευτερατζα. ενω ο καθενας αγοραζει αναλογα με τις αναγκες και τα θελω του. δλδ φιλος που μενεις ελβετια και βγαζει 8κ το μηνα και δεν παιρνει iphone πρεπει να νιωθει δευτερατζα για το κινητο του και παει λεγοντας. χαζη λογικη ειναι αυτη. πες απλα εγω εχω αυτες τις αναγκες αυτα τα θελω και παιρνω αυτο. δεν χρειαζεται κατι παραπανω. 

όχι γιατί το Μ3 χαλάει πολύ λιγότερο και επιλέον δεν βλέπεις μέτρια λακούβα με σαμαράκι μετά και φοβάσαι μη σου τρυπήσει το πάτωμα - και το ότι ο οδηγός του Μ3 δεν ήξερε να στρίβει και τον πέρναγα γελοιωδώς εύκολα με την αξιοπρεπέστατη δευτεράτζα που οδήγαγα, δε σημαίνει ότι δεν είναι δευτεράτζα συγκριτικά, όπως και αντίστοιχα φτηνότερα προϊόντα σε σχέση με το εκάστοτε συγκρινόμενο - κάθε φίρμα έχει ορίσει το δικό της target segment

7 λεπτά πριν, kata_tixi είπε

δλδ φιλος που μενεις ελβετια και βγαζει 8κ το μηνα και δεν παιρνει iphone πρεπει να νιωθει δευτερατζα για το κινητο του και παει λεγοντας. χαζη λογικη ειναι αυτη. πες απλα εγω εχω αυτες τις αναγκες αυτα τα θελω και παιρνω αυτο. δεν χρειαζεται κατι παραπανω. 

για την Ελβετία έχω άμεση ενημέρωση (αδελφή μετανάστρια) - η Ελλάδα είναι δευτεράτζα κράτος αλλά η «ακριβή» και «σοβαρή»  Ελβετία και τα σκ@τωσε στη διαχείρηση της πανδημίας και για τα φράγκα νοιάζεται περισσότερο (κόστος εμβολιασμού) παρά για την υγεία του συνόλου των πολιτών της - εδώ η δευτεράτζα Ελλαδούλα τα καταφέρνει πολύ καλύτερα με το λιγότερο δημοκρατικό της σύστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Δεν συλλέγω δεδομένα απλά το iphone δεν είναι πιο ακριβό από τα android. Επίσης πραγματικά έχουν περισσότερο χρόνο ζωής. https://gadgetroyale.com/iphones-last-longer-than-androids/ (Αν θες μπορώ να σου βρω και έρευνες) 

Το πόσο θα σου κρατήσει ένα κινητό εξαρτάται κατά πολύ μεγάλο ποσοστό από την χρήση που του κάνεις. 

Εγώ έχω το Oneplus 3T (και είμαι κάτι πολύ παραπάνω από μέσος χρήστης) και ακόμη το κινητό rollarei απίστευτα ακόμη και μετά από 5 χρόνια που του έχω πιεί το αίμα. Απλά το προσέχω κιόλας. Το καθαρίζω, προσέχω την διάρκεια φόρτισης κτλ.. 

3 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Τέλος γιατί δεν υπάρχει λόγος να το τραβήξουμε, δεν είναι best seller επειδή ο κόσμος είναι ηλίθιος αλλά γιατί κάτι προσφέρει που δεν προσφέρει ο ανταγωνισμός. 

Είναι best seller γιατί το 90% από αυτούς που το αγοράζουν, το αγοράζουν απλά και μόνο επειδή δείχνει "πλούτο" κτλ ενώ στην ουσία δεν έχεις ούτε 10€ για κάρτα.

Μόνο το 10% χρησιμοποιούν το κινητό όπως πρέπει και για αυτά που πραγματικά προσφέρει σε αυτά τα λεφτά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mi_ka είπε

όχι γιατί το Μ3 χαλάει πολύ λιγότερο και επιλέον δεν βλέπεις μέτρια λακούβα με σαμαράκι μετά και φοβάσαι μη σου τρυπήσει το πάτωμα - και το ότι ο οδηγός του Μ3 δεν ήξερε να στρίβει και τον πέρναγα γελοιωδώς εύκολα με την αξιοπρεπέστατη δευτεράτζα που οδήγαγα, δε σημαίνει ότι δεν είναι δευτεράτζα συγκριτικά, όπως και αντίστοιχα φτηνότερα προϊόντα σε σχέση με το εκάστοτε συγκρινόμενο - κάθε φίρμα έχει ορίσει το δικό της target segment

για την Ελβετία έχω άμεση ενημέρωση (αδελφή μετανάστρια) - η Ελλάδα είναι δευτεράτζα κράτος αλλά η «ακριβή» και «σοβαρή»  Ελβετία και τα σκ@τωσε στη διαχείρηση της πανδημίας και για τα φράγκα νοιάζεται περισσότερο (κόστος εμβολιασμού) παρά για την υγεία του συνόλου των πολιτών της - εδώ η δευτεράτζα Ελλαδούλα τα καταφέρνει πολύ καλύτερα με το λιγότερο δημοκρατικό της σύστημα

αδερφέ τι λες; είναι άλλη  κατηγορία το ένα αμάξι και άλλη το άλλο.  

για την ελβετια τι σχεση εχει η ενημερωση σου με την πανδημία κτλ. σου λεω οτι ανθρωπος που μενει εκει και ζει πολυ καλα με αρκετα χρηματα και δεν πηρε iphone τι παει να πει οτι η επιλογη του ηταν δευτερατζα ή οτι απλα έχει άλλες αναγκες;  ποια δευτερατζα ελλαδα κτλ. εισαι λιγο μπερδεμενος γενικα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Alphak είπε

Στην Τουρκία 1 Οκτωβρίου. Κι εδώ πίσω είμαστε.

Βουλγαρία 8 Οκτωβρίου. Που έχουμε την ίδια συσκευασία (με μεταφράσεις κτλ) πίσω από το κουτί και ποτέ δεν ήμασταν μετά την Βουλγαρία. 

 

Οπότε πιστεύω το 15 είναι μουφα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Σε κάθε κυκλοφορία iPhone αρκετοί ζουν την μέρα της μαρμότας…

γι’αυτό ξαναλέω διορθωμένα ότι όποιος έχει τα γένια βρίσκει και τα χτένια…

τώρα αν τα γένια είναι εγωπάθεια-επιδειξιομανία και τα χτένια τα βρίσκουν διαλέγοντας φτηνότερο γάλα για το μωρό, ε, εκεί μόν ψυχιατρική βοήθεια ενδύκνειται…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mi_ka είπε

γι’αυτό ξαναλέω διορθωμένα ότι όποιος έχει τα γένια βρίσκει και τα χτένια…

τώρα αν τα γένια είναι εγωπάθεια-επιδειξιομανία και τα χτένια τα βρίσκουν διαλέγοντας φτηνότερο γάλα για το μωρό, ε, εκεί μόν ψυχιατρική βοήθεια ενδύκνειται…

Πέρα από την πλάκα, το να μιλάς με γρίφους και να γράφεις ασυναρτησίες δεν σε κάνει να φαίνεσαι νορμάλ, το αντίθετο. 

Τελείως φιλικά στο λέω πάντως. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι εδώ μερικοί μπήκατε να κράξετε τις τιμές δεν σας κάνει περισσότερο έξυπνους από αυτούς που θέλουν να δώσουν 2 χιλιάρικα για κινητό! Υπάρχουν εκεί έξω πληθώρα κινητών που μπορείτε απλά να δώσετε τα λεφτά σας και να μείνετε ευχαριστημένοι! Αν ο άλλος θέλει να δώσει 2κ είτε για να το μοστραρει είτε γιατί το έχει πραγματικά ανάγκη,μαγκιά του και καμάρι του! Σχόλια του τύπου σας πιάνει κορόιδα η Apple και η κάθε apple είναι τουλάχιστον άτοπα και χαζά! Άλλος γουστάρει να δώσει τόσα για μια καρτα γραφικών,άλλος για μια τηλεόραση,άλλος για ζάντες για το αυτοκίνητο του! Ο καθένας ικανοποιεί τον εαυτό του όπως γουστάρει αυτός! Και στο κάτω κάτω ας βάλει και 500 δόσεις για να το κάνει,από την δικιά σας την τσέπη τα παίρνει; 

Και για τους εξυπνάκηδες που θα πουν ένα ακόμη apple funboy,ήμουν χρόνια στο Android,τα τελευταία τρία μόνο ειπα να δοκιμάσω iOS και για τα δικά μου τα γούστα μου άρεσε πιο πολύ και με βόλεψε περισσότερο χωρίς να σνομπαρω τα εξίσου δυνατά Android κινητά! Ο καθένας όπως την βρίσκει! Άντε τώρα συνεχίστε να μαλώνετε ποιος την έχει μεγαλύτερη….την τιμή!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, A2G είπε

Το πόσο θα σου κρατήσει ένα κινητό εξαρτάται κατά πολύ μεγάλο ποσοστό από την χρήση που του κάνεις. 

Εγώ έχω το Oneplus 3T (και είμαι κάτι πολύ παραπάνω από μέσος χρήστης) και ακόμη το κινητό rollarei απίστευτα ακόμη και μετά από 5 χρόνια που του έχω πιεί το αίμα. Απλά το προσέχω κιόλας. Το καθαρίζω, προσέχω την διάρκεια φόρτισης κτλ.. 

Είναι best seller γιατί το 90% από αυτούς που το αγοράζουν, το αγοράζουν απλά και μόνο επειδή δείχνει "πλούτο" κτλ ενώ στην ουσία δεν έχεις ούτε 10€ για κάρτα.

Μόνο το 10% χρησιμοποιούν το κινητό όπως πρέπει και για αυτά που πραγματικά προσφέρει σε αυτά τα λεφτά. 

Επίδειξη πλούτου ένα κινητό; Μπορεί να το κάνει ο κόσμος αλλά προσωπικά λυπάμαι όποιον σκέφτεται έτσι. Τα samsung έχουν την ίδια τιμή πάντως σε γενικές γραμμές. 

Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά γενικά το ios είναι πιο smooth όπως και να το κάνουμε. Τώρα απόψεις του στυλ το 90% δεν έχει δέκα ευρώ κάρτα είναι ακραίες και δεν θα μπω στον κόπο να τις αναλύσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skritikos είπε

Just joking:

Μόνο 1999? Ούτε καν 2000? Φτήνια και κατάντια 😁

Τρεχάτε παιδιά, να προλάβουμε ένα από κάθε χρώμα!

Σου χρειάζεται 1 TB αποθηκευτικός χώρος σε κινητό; Αν ναι καλώς να τα σκάσεις.

Οι υπόλοιποι τα 1339€ για τα 256 gb τα βρίσκουμε λογική τιμή για τέτοια συσκευή όταν και ο ανταγωνισμός σε αυτά τα επίπεδα εκεί γύρω κυμαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν κανένας στην Ευρώπη δεν πληρώνει για να πάρει το τηλέφωνο το παίρνει με συμβόλαιο δωρεάν όταν στην Ελλάδα στην ίδια τιμή παίρνεις 1 GB data και 300 λεπτά ομιλίας άρα δεν φταίει η apple αλλά τα ληστρικά δίκτυα κινητής που έχουμε 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kata_tixi είπε

αντιστοιχα παντως υπαρχει και κοσμος που δεν μπορει να αφησει το android. επισης σιγουρα το ο κοσμος ηλιθιος δεν ειναι αλλα το iphone δεν το αγοραζει επειδη ειναι το καλυτερο. το αγοράζει επειδη ειναι apple (Ασχετα που εμενα η αποψη μ είναι οταν παντα ειναι στα 2-3 κινητα). ξερω φιλους και φιλες με iphone που το έχουν απλα για να παιρνουν τηλ και αντε να βγαλουν καμια φωτο και πρακτικά το 90% των δυνατοτήτων και των χρημάτων που έδωσαν πάει τζαμπα . δεν νομιζω λοιπον οτι το πηραν επειδη ειναι καλυτερο σε σχεση με τα αλλα. επισης η apple εχει μακραν την καλλίτερη διαφημιση και πλασάρισμα των προιοντων της οποτε ναι παιζουν πολλα ρολο στο γιατι καποιος αγοραζει ή οχι iphone.

Δεν διαφωνούμε κάπου, μια χαρά τα λες. Εγώ επιλέγω iphone καθαρά λόγω του λογισμικού (και μάλλον φταίει η συνήθεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...