Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 έρχονται στην Ελλάδα στις 15 Οκτωβρίου από €869 έως €1999


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, thomas1983 είπε

Εαν κάποιος δώσει 2000 ευρώ για ένα smartphone όποιας εταιρείας και να είναι αυτό τότε τι να πω,μνημόνια και covid μέχρι να σβήσει ο ήλιος.Πραγματικά με αυτά τα λεφτά δίνεις τα 500 παίρνεις ένα καλό κινητό και με τα υπόλοιπα 1500 φτίαχνεις ενα pc.

Εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός όπως και την οικονομική του κατάσταση, στην τελική αν το χρησιμοποιεί, το λειώνει σε χρήση και το χαίρεται γιατί να μην τα δώσει?? Αλλος δίνει 2.000 ευρώ για να αλλάξει ζάντες στο αυτοκίνητό του, άλλος δίνει τόσα για μια τσάντα Prada, άλλος για να πάρει νέο ενισχυτή, άλλος για να πάρει μια κάρτα γραφικών, άλλος για Monitor. κλπ. ότι αρέσει στον καθένα απλά να το παίρνει για τους σωστούς λόγους και όχι για να επιδεικνύεται στους άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

Και επαναλαμβάνω, που βασιζεις αυτά τα συμπεράσματα σου;  αν όλοι οι γνωστοί σου έχουν σώας τας φρενας, που ξέρεις εσύ γιατί αγοράζει ο υπόλοιπος κόσμος κάποιο κινητό και τι ανάγκες έχει;; 🤔 

To παιδί όπου έβλεπε iPhone πήγαινε και ρώταγε "Εσύ γιατί πήρες iPhone" και 9 στους 10 κατασκευαστές πλυντηρίων (όπα σόρυ, αφέθηκα)... 9 στους 10 του είπαν "Μπρο, για να επιδείξω τον πλουτο μου". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, thomas1983 said:

Εαν κάποιος δώσει 2000 ευρώ για ένα smartphone όποιας εταιρείας και να είναι αυτό τότε τι να πω,μνημόνια και covid μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Αν τα δίνει για 1 πακέτο τσιγάρα τη μέρα? 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thomas1983 είπε

Εαν κάποιος δώσει 2000 ευρώ για ένα smartphone όποιας εταιρείας και να είναι αυτό τότε τι να πω,μνημόνια και covid μέχρι να σβήσει ο ήλιος.Πραγματικά με αυτά τα λεφτά δίνεις τα 500 παίρνεις ένα καλό κινητό και με τα υπόλοιπα 1500 φτίαχνεις ενα pc.

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος σε αυτούς που σκάνε 1κ+ σε μια καρτα γραφικών για να παιζουν λολ και cod στο ultra!

Μνημονια μέχρι να σβήσει ο ήλιος σε αυτούς που σκάνε 1κ+ σε ζάντες 18αρες μόνο και μόνο για το μάτι αλλά τρέμουν μην πέσουν σε καμία λακκούβα!

Τι όχι; Δεν είναι το ίδιο; Ρε τι κόμπλεξ έχετε μερικοί που κρίνετε κιολας που θα σκάσει ο καθένας τα λεφτά του! Άντε σοβαρευτείτε λίγο!

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, john_dr είπε

ΟΚ, κάποιοι θα τα σκάσουν τα λεφτά αυτά και δικαίωμά τους.

Ερώτηση. Πόσο άνετα νιώθετε με 1500-2000 ευρώ στο χέρι ή στην τσέπη; Κάποιος που τα βγάζει αυτά σε μια βδομάδα, ίσως και να μην αγχώνεται, αλλά εγώ θα με έπιανε το άγχος μην μου το κλέψουν ή μην μου πέσει κάτω.

σκέψου να κράταγες μια Sony broadcast camera με πρίκα/gear 500.000€, ογκώδες υλικό για συγκεκριμένη χρήση but still 😆

Και το καλύτερο ; μπορεί να σου έρθει μια μπάλα κατάμουτρά η και πάνω στη κάμερα, μέσα στο γήπεδο ενώ παίζεται ο αγώνας και τον γράφεις 😂

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Babis_allos είπε

To παιδί όπου έβλεπε iPhone πήγαινε και ρώταγε "Εσύ γιατί πήρες iPhone" και 9 στους 10 κατασκευαστές πλυντηρίων (όπα σόρυ, αφέθηκα)... 9 στους 10 του είπαν "Μπρο, για να επιδείξω τον πλουτο μου". 

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι αρκετοί το παίρνουν για αυτό τον λόγο, κυρίως Γυναίκες, χωρίς να θέλω να φανώ μισογύνης. Δύσκολα θα δεις έξω κόσμο να σκάσουν 1.000+ ευρώ για να πάρουν π.χ. το τούμπανο Xiaomi mi11Ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγγνώμη που σας χαλάω τις αναλύσεις αλλά έχω μια απορία σχετικά με τις θεωρίες "νεοπλουτισμού" κλπ:

Αυτοί που παίρνουν ένα χιουντάι με 15.000 και δίνουν άλλα τόσα για επιπλέον ιπποδύναμη, σπόιλερς, φανάρια, ηχοσύστημα που καταλαμβάνει και τις πίσω θέσεις και λαμπιόνια που φωτάνε την άσφαλτο, αλλά ταυτόχρονα έχουν Pocco phone...

είναι στην ίδια κατηγορία με αυτούς που θα δώσουν 1500 για ένα iphone? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgram είπε

Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος σε αυτούς που σκάνε 1κ+ σε μια καρτα γραφικών για να παιζουν λολ και cod στο ultra!

Μνημονια μέχρι να σβήσει ο ήλιος σε αυτούς που σκάνε 1κ+ σε ζάντες 18αρες μόνο και μόνο για το μάτι αλλά τρέμουν μην πέσουν σε καμία λακκούβα!

Τι όχι; Δεν είναι το ίδιο; Ρε τι κόμπλεξ έχετε μερικοί που κρίνετε κιολας που θα σκάσει ο καθένας τα λεφτά του! Άντε σοβαρευτείτε λίγο!

 

2000 ευρώ δεν αξίζει κανένα κινητό.Το παίρνεις καθαρά για επίδειξη.Οπότε για ξανασκέψου ποιός είναι ο κομπλεξικός.

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, john_dr said:

ΟΚ, κάποιοι θα τα σκάσουν τα λεφτά αυτά και δικαίωμά τους.

Ερώτηση. Πόσο άνετα νιώθετε με 1500-2000 ευρώ στο χέρι ή στην τσέπη; Κάποιος που τα βγάζει αυτά σε μια βδομάδα, ίσως και να μην αγχώνεται, αλλά εγώ θα με έπιανε το άγχος μην μου το κλέψουν ή μην μου πέσει κάτω.

Με κοροιδεύει το αμόρε ακόμα όταν έπεσε στο αμάξι της και μέχρι να καταλάβω ότι είναι εκεί και ταξιδεύει στην αθήνα, έτρεχα σαν τρελός στην γειτονιά να ρωτήσω αν είδε κανείς το παιδί-εχμ-κινητό μου από την τρομάρα.

***ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ***

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η ώρα για την αλλαγή. Μια χαρά είναι οι βελτιώσεις, ειδικά όταν μιλάμε για την ίδια τιμή. Λες και βλέπουμε μεγαλύτερες διαφορές από Samsung.. Μακάρι όμως να είχαν βάλει από τώρα το touch id

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, koutsis είπε

Κι αν κάποιος δεν θέλει pc αλλά θέλει  και του αρέσει ένα συγκεκριμένο κινητό;  ποιό είναι το πρόβλημα ακριβώς;; 🤔 

Γενικά ο καθένας αγοράζει ότι θέλει με τα λεφτά του αν δεν το κατάλαβες...

Κατάλαβες τι λέω?Μάλλον όχι.Υπάρχει και σοκολάτα που κάνει 2000 πχ αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι λογικό να την αγοράσεις.Απο κει και πέρα ναι αν εσύ θες να πετάξεις τα λεφτά σου αγόρασε την.Το Pc ήταν ένα παράδειγμα το οποίο αξίζει να δώσεις και 5000 ευρώ γιατί είναι πολυεργαλείο.Απλά δε συγκρίνεται η δύναμη του Pc με ένα κινητό αλλιώς τα πάντα απο ταινίες παιχνίδια κτλ δε θα φτιάχνονταν στους υπολογιστές αλλά στα κινητά.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω τα σχόλια και αδυνατό να καταλάβω... γράφεται τις ίδιες βλακείες και στα forum της BMW, Audi, Tesla κλπ ή μόνο στα τεχνολογικά? Οτί ειναι πολύ ακριβά τα καινούργια τους μοντέλα και τι τα βγάζουν αφού κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου και με ένα huyndai ή kia (όχι οτι βγάζουν μάπα αμάξια, ισα-ισα τα τελευταια χρόνια έχουν ανέβει πάρα πολύ αυτές οι μάρκες) ... Καλώς ή κακώς τα προιοντα της apple (και όχι μόνο) δεν ειναι για ελληνικά πορτοφόλια, δε μπορεις και δε πρέπει να αγοράσεις κινητό 1000+ Ευρώ όταν έχεις μισθό 600-800 ευρώ, να πάρεις κάτι πιο φτηνό, κάτι που θα αντέχει η τσέπη σου. 

Τώρα σχετικά με την ουσία του θέματος γλυκοκοιτάζω το Iphone 13pro 256GB σε sierra blue (το μπλεδάκι ), πιστέυω ότι ήρθε η ώρα να βγάλω στη σύνταξη το 8plus μου. 

Δεν ξέρω αν αξίζει να πάω στο Iphone 13 Pro Max λόγω μεγαλυτερης μπαταρίας, απλώς μου φαίνεται λίγο τεράστιο σαν κινητό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός όπως και την οικονομική του κατάσταση, στην τελική αν το χρησιμοποιεί, το λειώνει σε χρήση και το χαίρεται γιατί να μην τα δώσει?? Αλλος δίνει 2.000 ευρώ για να αλλάξει ζάντες στο αυτοκίνητό του, άλλος δίνει τόσα για μια τσάντα Prada, άλλος για να πάρει νέο ενισχυτή, άλλος για να πάρει μια κάρτα γραφικών, άλλος για Monitor. κλπ. ότι αρέσει στον καθένα απλά να το παίρνει για τους σωστούς λόγους και όχι για να επιδεικνύεται στους άλλους.

Το θεμα ειναι πως το 90% που θα αγορασουν ενα ακριβο τηλεφωνο οτι και να ειναι αυτο δεν θα τα αξιοποιησουν πληρως.

Στους περισσοτερους αν παρεις το κινητο τους και δεις που εχουν καταναλωσει την περισσοτερη μπαταρια θα ειναι στο facebook

Τωρα αν πρεπει να εχεις σουπερ ντουπερ κινητο για να κανεις πρωτος like στο γκομενακι που θα ανεβασει φωτο τοτε παω πασο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, dr_frozenarm said:

Τώρα σχετικά με την ουσία του θέματος γλυκοκοιτάζω το Iphone 13pro 256GB σε sierra blue (το μπλεδάκι ), πιστέυω ότι ήρθε η ώρα να βγάλω στη σύνταξη το 8plus μου. 

Δεν ξέρω αν αξίζει να πάω στο Iphone 13 Pro Max λόγω μεγαλυτερης μπαταρίας, απλώς μου φαίνεται λίγο τεράστιο σαν κινητό.

Κι εγώ το ίδιο κοιτάζω μιας και το iphone X έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω τόσα χρόνια (και μου άλλαξαν και free στο ενδιαμεσο την μπαταρία με την οθόνη, οπότε είναι ακομη φρέσκο με health 99%)!

To max αν και με λίγο καλυτερη αυτονομία δεν κάνει για μένα, μιας και θυμάμαι ακόμη τις εποχές με το 7plus που έβριζα κάθε φορά που έπρεπε να το κρατήσω στο χέρι μου ενώ περπατούσα έξω... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mi_ka είπε

όποιος έχει τα γένια έχει και τα χτένια, όποιος δε φτάνει εκεί ψωνίζει ποιοτική δευτεράτζα Ανδροειδούς μέχρι 3-4 κατοστάρικα μαξ και μαζεύει για προαγωγή αργότερα

ενα πραμα με τα καινουργια αυτοκινητα  .Προσωπικα τη ψαχνω στη κατηγορια τιμης απο 13  και μεχρι 16 χιλιαρικα το πολυ πχ για το I20 αυτοματο . Πολλοι υποψηφιοι αγοραστες ουτε καν ριχνουν μια ματια στην κατηγορια  και πανε  για  30 χιλιαρικα και πανω .

Ο καθεις και η τσεπη του . Εκτιμω οτι στην πορεια θα ανοιξει κι αλλο η ψαλιδα  μεταξυ οικονομικων κινητων και ναυαρχιδων αλλα και της Πρεμιουμ Μαρκας  του Μηλου . Ενα και το αυτο με  Mercedes και BMW , Porsche , Audi , Lexus , Mustang  , οπου για λογους πρεστίζ ο καταναλωτης εν πληρει συνειδησει θα βαλει βαθεια το χερι στη τσεπη για την αγορα  και την συντηρηση. Καποια στιγμη και στα κινητα ο καταναλωτης θα καλειται να ξηλωθει για βαρεια χαρακτηριστικα πχ πολυ προχώ  A.I  σε θεματα προσωπικης υγειας , ασφαλειας , εξοικονομησης χρονου και χρηματων .

Επεξ/σία από nepomuk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...