Προς το περιεχόμενο

Xbox game pass σε mac


dakangr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. 

Σκέφτομαι για αγορά macbook μ1. Έχω ένα xbox series και θέλω να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κάποιος stream από την κονσόλα στο macbook χωρίς προβληματα με το game pass.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα. Έχω βρει αυτό 

https://onecast.me/

 

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος να πει.μια γνώμη. Γιατί είναι επί πληρωμη χωρίς trial και δεν αναφέρει για series x οπότε δεν ψήνομαι να ρισκάρω 25 ευρώ έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Δεν παίρνει Windows το mbook m1 ή θέλεις μόνο μέσω stream από το S στο macbook;

Μόνο stream. Βασικά αν έβγαζαν το ρημάδι το app του iPad θα μπορούσε να δουλέψει και έτσι εύκολα. Μέσω Parallels σκεφτόμουν εγκατάσταση το Xbox app για να κάνει απλά το stream.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Βρηκες τιποτα ακρη φιλε μου, ειμαι κ εγω με series x κ air m1 κ ψαχνω να βρω λυση. 
Γινετε με xcloud απο broswer αλλα εχει λαγκ θελει πολυ γρηγορο ιντερνετ. Αν βαλουμε parallels κ windows  γινετε να κατεβασουμε εκει μεσα την εφαρμογη game pass για pc ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, malias4 είπε

Βρηκες τιποτα ακρη φιλε μου, ειμαι κ εγω με series x κ air m1 κ ψαχνω να βρω λυση. 
Γινετε με xcloud απο broswer αλλα εχει λαγκ θελει πολυ γρηγορο ιντερνετ. Αν βαλουμε parallels κ windows  γινετε να κατεβασουμε εκει μεσα την εφαρμογη game pass για pc ?

Πατριωτη δεν εκατσα να το δοκιμασω γιατι το parallels ειναι ακριβο και νομιζω το trial του ειναι μικρο οποτε δεν εχω ασχοληθει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dakangr είπε

Πατριωτη δεν εκατσα να το δοκιμασω γιατι το parallels ειναι ακριβο και νομιζω το trial του ειναι μικρο οποτε δεν εχω ασχοληθει.

Οκ ευχαριστω φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 18/2/2022 στις 2:02 ΜΜ, dakangr είπε

Πατριωτη δεν εκατσα να το δοκιμασω γιατι το parallels ειναι ακριβο και νομιζω το trial του ειναι μικρο οποτε δεν εχω ασχοληθει.

Φιλαρακι σε ξαναταγκαρω γιατι τελικα εβαλα parallels το trial κ κατεβασα w11 και παιζει το remote play με το series x μια χαρα. Δεν κατεβασα κανενα παιχνιδι ακομα αλλα απο οτι ειδα παιζουν πολυ λιγα παιχνιδια οποτε μονο για το remote play αξιζει. 
Αυτο το βιντεο ειναι καλο αν θες βοηθαει ! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, malias4 είπε

Φιλαρακι σε ξαναταγκαρω γιατι τελικα εβαλα parallels το trial κ κατεβασα w11 και παιζει το remote play με το series x μια χαρα. Δεν κατεβασα κανενα παιχνιδι ακομα αλλα απο οτι ειδα παιζουν πολυ λιγα παιχνιδια οποτε μονο για το remote play αξιζει. 
Αυτο το βιντεο ειναι καλο αν θες βοηθαει ! 

 

Είσαι ωραίος. Γιατί όμως λες ότι παίζουν λίγα παιχνίδια;; στο βίντεο αυτός λέει ότι τρέχει μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, dakangr είπε

Είσαι ωραίος. Γιατί όμως λες ότι παίζουν λίγα παιχνίδια;; στο βίντεο αυτός λέει ότι τρέχει μια χαρά. 

Εχει μια λιστα με τα συμβατα παιχνιδια 

https://www.applegamingwiki.com/wiki/M1_Parallels_Windows_compatible_games_list

και δεν ειναι πολλα 

Πιστευω φταιει που δεν ειναι intel ο επεξεργαστης αλλα της apple οποτε εχει ασυμβατοτητες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, malias4 είπε

Εχει μια λιστα με τα συμβατα παιχνιδια 

https://www.applegamingwiki.com/wiki/M1_Parallels_Windows_compatible_games_list

και δεν ειναι πολλα 

Πιστευω φταιει που δεν ειναι intel ο επεξεργαστης αλλα της apple οποτε εχει ασυμβατοτητες 

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Η λίστα αφορά παιχνίδια που θα τα επαιζες από το game pass σαν games for pc-windows. Εδώ συζητάμε αν μέσω Parallels μπορεί να τρέξει το app του Xbox και να κανείς stream από Xbox series s-x. Αν δουλεύει σωστά το app, δουλεύει για όλα τα παιχνιδια. Πάντως, και να παίζει , 100 ευρώ το χρονο, για ΚΑΘΕ χρόνο είναι παρά πολλά λεφτά για το Parallels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dakangr είπε

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Η λίστα αφορά παιχνίδια που θα τα επαιζες από το game pass σαν games for pc-windows. Εδώ συζητάμε αν μέσω Parallels μπορεί να τρέξει το app του Xbox και να κανείς stream από Xbox series s-x. Αν δουλεύει σωστά το app, δουλεύει για όλα τα παιχνιδια. Πάντως, και να παίζει , 100 ευρώ το χρονο, για ΚΑΘΕ χρόνο είναι παρά πολλά λεφτά για το Parallels.

Ναι με τιποτα δεν το αγοραζω κ εγω ρε , μολις ληξει το 14ημερο θα κανω ενα κολπακι που εχω δει . Βαζεις ημ/νια στο mac στις μερες που ηταν ενεργο το trial. Αν δεν παιξει τοτε uninstal . 
Ισχυει για τα παιχνιδια γιατι ειναι φτιαγμενα να παιζουν σε amd intel οχι m1 silicon. Πχ το fh5 κ να το αγορασεις κ να πας να το παιξεις με parallels δεν θα παιξει. Αν ηταν ενα macbook 2019 με intel κ parallels θα επαιζε μια χαρα

Οπως πχ τωρα το elden ring που παιζω στο xbox δεν τρεχει σε m1 paralles 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγώ πάντως δοκιμάζω αυτή την περίοδο το onecast στο one x (επειδή δεν μου τρέχει στο series x) και δεν έχω πρόβλημα... 

Υπάρχει πουθενά ως free download ή θα πρέπει να σκάσουμε τα 24€ για να το αγοράσουμε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...