Προς το περιεχόμενο

Πλυστικο μηχανημα 1400w leroy merlin 39.90€


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντως αν ειχα καημο ντε και καλα να παρω πιεστικο φθηνο, θα επαιρνα μονο απο το Lidl.

Θεωρω οτι ειναι η μοναδικη περιπτωση να ειναι φθηνο και ταυτοχρονα αξιοπρεπες. Αυτο το φθηνιαρικο απο το Leroy θα βγαζει πιεση. Θα το πλυνεις τοσο αργα τελικα το αυτοκινητο που θα προτιμησεις το πιστολετο στο λαστιχο να τρεξει νερο να ξεπλυθει, και οχι να πλενεις ποντο ποντο για να μουσκεψει το αμαξι.

Ουτε το karcher το μικρο που εχω , δεν με ικανοποιει για να πλυνω το αυτοκινητο.

Αντιθετα επλυνα τρακτερ με το K5 και γαζώνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Εγω παντως αν ειχα καημο ντε και καλα να παρω πιεστικο φθηνο, θα επαιρνα μονο απο το Lidl.

Θεωρω οτι ειναι η μοναδικη περιπτωση να ειναι φθηνο και ταυτοχρονα αξιοπρεπες. Αυτο το φθηνιαρικο απο το Leroy θα βγαζει πιεση. Θα το πλυνεις τοσο αργα τελικα το αυτοκινητο που θα προτιμησεις το πιστολετο στο λαστιχο να τρεξει νερο να ξεπλυθει, και οχι να πλενεις ποντο ποντο για να μουσκεψει το αμαξι.

Ουτε το karcher το μικρο που εχω , δεν με ικανοποιει για να πλυνω το αυτοκινητο.

Αντιθετα επλυνα τρακτερ με το K5 και γαζώνει!

Καλά , μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Εγώ με το Nilfisk C 110.7-5 εχω 110bar πίεση, 5 bar παραπάνω απο αυτό της προσφοράς, μια χαρά το πλένω το αυτοκινητο και κάνω δουλειά μου. Ούτως ή αλλως δεν νομίζω οτι χρειάζεται και παραπάνω πίεση το αυτοκίνητο.Θα χαλάσει το χρώμα του.  Το Nilfisk βεβαια έχει αλλη αξιοπιστία, αλλά έχει διπλάσια τιμή απο αυτο της προσφοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, _Biohazard_ είπε

Έχει δηλαδή λες το απλό λάστιχο με πιστόλι πίεση 105 bar? 🤔

Δεν ξέρω ποσό πίεση μπορεί να βγάζει το απλό λάστιχο αλλά μάλλον όχι! Προφανώς και θα είναι καλύτερο αυτό αλλά όχι σε μεγάλο βαθμο έτσι ώστε να κανεις πλύσιμο πιεστικού στο αυτοκίνητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Georgram είπε

Δεν ξέρω ποσό πίεση μπορεί να βγάζει το απλό λάστιχο αλλά μάλλον όχι! Προφανώς και θα είναι καλύτερο αυτό αλλά όχι σε μεγάλο βαθμο έτσι ώστε να κανεις πλύσιμο πιεστικού στο αυτοκίνητο!

Σίγουρα όχι, όχι μάλλον όχι.

Για αυτοκίνητο/μπαλκόνια/παντζούρια και γενική ερασιτεχνική χρήση μια χαρά θα είναι αυτό. Εκτός αν κάποιος θέλει να πλύνει τριαξονικο ή το θέλει για πλυντήριο αυτοκινήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Biohazard_ είπε

Σίγουρα όχι, όχι μάλλον όχι.

Για αυτοκίνητο/μπαλκόνια/παντζούρια και γενική ερασιτεχνική χρήση μια χαρά θα είναι αυτό. Εκτός αν κάποιος θέλει να πλύνει τριαξονικο ή το θέλει για πλυντήριο αυτοκινήτων.

Δεν χρειάζεται να έχεις πλυντήριο αυτοκινήτων η τριαξονικό για να θες μεγάλη πίεση για πλύσιμο! Τώρα αν ο TS θέλει να κάνει απλά την δουλειά του με ένα απλό πλύσιμο τότε ναι θα του είναι μια χαρά! Κάποιος που είναι πιο απαιτητικός και ψυρας στα πλυσιματα τότε όχι δεν θα είναι ικανοποιημένος με αυτό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Georgram είπε

Δεν χρειάζεται να έχεις πλυντήριο αυτοκινήτων η τριαξονικό για να θες μεγάλη πίεση για πλύσιμο! Τώρα αν ο TS θέλει να κάνει απλά την δουλειά του με ένα απλό πλύσιμο τότε ναι θα του είναι μια χαρά! Κάποιος που είναι πιο απαιτητικός και ψυρας στα πλυσιματα τότε όχι δεν θα είναι ικανοποιημένος με αυτό! 

Είναι απλό βασικά, αυτος που θα πάρει αυτό της προσφοράς με 40€, πιστεύω υποψιάζεται ότι παίρνει κάτι για νορμάλ χρήση. Αυτός που περιγράφεις εσύ, δεν θα το κοιτάξει καν και θα πάει σε κάτι με κόστος 4-5x της τιμής αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Είναι απλό βασικά, αυτος που θα πάρει αυτό της προσφοράς με 40€, πιστεύω υποψιάζεται ότι παίρνει κάτι για νορμάλ χρήση. Αυτός που περιγράφεις εσύ, δεν θα το κοιτάξει καν και θα πάει σε κάτι με κόστος 4-5x της τιμής αυτού.

Συμφωνώ! Αλλά δεν σκέφτονται όλοι έτσι! Άλλοι θέλουν να πληρώνουν όσο λιγότερο γίνεται και έχουν τις πιο πολλές απαιτήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mouziko είπε

και γιατί να μην πάρεις το μικρό Lavor; στα 45€

που είναι και μάρκα, στα 120bar 1700W αλλά 330λιτ/ω

Το πολύ πολύ αν χαλάσει αυτό της προσφοράς παίρνω το άλλο. Αν και κάτι μου λέει ότι δεν θα χαλάσει μέσα στην εγγύηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω την παραμικρή εμπειρία από πλυστικά. Το μόνο μέτρο σύγκρισης  που έχω είναι με την πίεση που βγάζει το πιστολέτο από το λάστιχο και εννοείται δεν έχει καμιά σχέση.

Έκανα ένα γρήγορο τεστ σε μπαλκόνι για κανένα 15λεπτο και μου φάνηκε μια χαρά. Το επόμενο είναι να δοκιμάσω με το εξάρτημα που βάζεις σαπούνι και πως θα τα πάει με το πλύσιμο του αμαξιού.
Για basic χρήση και για 40euros που έχει νομίζω είναι οκ.

Στα αρνητικά το καλώδιο του πιστολιού που είναι αρκετά μικρό 3m, και άλλα 5m του ρεύματος οπότε σύνολο 8.
Ευτυχώς είναι αρκετά μαζεμένο και ελαφρύ και μπορείς να το μετακινείς εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tomvou είπε

Δεν έχω την παραμικρή εμπειρία από πλυστικά. Το μόνο μέτρο σύγκρισης  που έχω είναι με την πίεση που βγάζει το πιστολέτο από το λάστιχο και εννοείται δεν έχει καμιά σχέση.

Έκανα ένα γρήγορο τεστ σε μπαλκόνι για κανένα 15λεπτο και μου φάνηκε μια χαρά. Το επόμενο είναι να δοκιμάσω με το εξάρτημα που βάζεις σαπούνι και πως θα τα πάει με το πλύσιμο του αμαξιού.
Για basic χρήση και για 40euros που έχει νομίζω είναι οκ.

Στα αρνητικά το καλώδιο του πιστολιού που είναι αρκετά μικρό 3m, και άλλα 5m του ρεύματος οπότε σύνολο 8.
Ευτυχώς είναι αρκετά μαζεμένο και ελαφρύ και μπορείς να το μετακινείς εύκολα.

Εχω παραλαβει και εγω αλλα λογικα το σαββατοκυριακο θα κανω την 1η πλυση πιθανοτατα του αυτοκινητου. Θα πω και εγω εντυπωσεις. Αρχικα παντως οι οδηγιες χρησης ειναι απαραδεκτες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, blazar είπε

Επειδή ψάχνω πλυστικο για το μπαλκόνι κι τα πατζουρια (όχι για το αυτοκίνητο) , είμαι σε δίλημμα . Αυτό του Lidl ή του Leroy ; 
Του Lidl δεν έχει το εξάρτημα για αφρό που το θεωρώ πολύ χρήσιμο . 
Τι λέτε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, thephotoshoped είπε

Επειδή ψάχνω πλυστικο για το μπαλκόνι κι τα πατζουρια (όχι για το αυτοκίνητο) , είμαι σε δίλημμα . Αυτό του Lidl ή του Leroy ; 
Του Lidl δεν έχει το εξάρτημα για αφρό που το θεωρώ πολύ χρήσιμο . 
Τι λέτε ; 

Lidl θα ελεγα εγω. Οχι επειδη ειναι ακλυτερο αλλα για τον +1 χρόνο εγγυησης και το οτι ειναι "πιο δοκιμασμένο".

Εαν δεν εχει εξαρτημα απορρυπαντικου ισως σου έκανε κατι τετοιο;

https://www.skroutz.gr/s/29905275/Stanley-Δοχείο-Απορρυπαντικού-41951.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...