Προς το περιεχόμενο

Διοδια με Smartwatch και Google Pay


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, therock είπε

Ξερει κανεις αν μπορω να πληρωσω διοδια με Google Pay μεσω GalaxyWatch για να μη κουβαλαω κερματα τωρα σε λιγο καιρο που θα φυγω ταξιδι με μηχανη

Αν μπορείς να πληρώσεις με το ρολόι που έχεις σε οποιοδήποτε άλλο pos, δε βρίσκω λόγο να μην μπορείς να το κάνεις στα διόδια.. 

Αλλά αν έχεις αμφιβολία να έχεις και την κάρτα μαζί σου 

Επεξ/σία από christos4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, therock είπε

Ξερει κανεις αν μπορω να πληρωσω διοδια με Google Pay μεσω GalaxyWatch για να μη κουβαλαω κερματα τωρα σε λιγο καιρο που θα φυγω ταξιδι με μηχανη

Όχι δεν μπορείς. Το Samsung pay δεν υπάρχει επίσημα στην Ελλάδα, και δεν μπορείς να βάλεις g pay στα galaxy watches 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Όχι δεν μπορείς. Το Samsung pay δεν υπάρχει επίσημα στην Ελλάδα, και δεν μπορείς να βάλεις g pay στα galaxy watches 

Σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis_Greece είπε

Παλι θα τρως την ουρα, βγαλε μηχανημα της Γεφυρας για να πληρωνεις και λιγοτερα εκει

Δε βγάζουν οι μηχανές e-PASS από οσο θυμάμαι...

Ts με Apple Pay έχω πληρώσει πάντως. Για το google pay σε βάζω το χέρι μου στη φωτιά εφόσον μπορείς να πληρώσεις σε αλλά pos 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, therock είπε

Με Android κινητο και Galaxy Smartwatch γνωριζει κανεις καποια αλλη πατεντα η βαζω χερι στην τσεπη και βγαζω κερματα για συντριβανι

με το κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, therock είπε

Με Android κινητο και Galaxy Smartwatch γνωριζει κανεις καποια αλλη πατεντα η βαζω χερι στην τσεπη και βγαζω κερματα για συντριβανι

Γιατί κέρματα; Εγώ όποτε είμαι με τη μηχανή πληρώνω με κάρτα για να αποφύγω την ταλαιπωρία. Εντάξει με το ρολόι θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά και με κάρτα μια χαρά είναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Γιατί κέρματα; Εγώ όποτε είμαι με τη μηχανή πληρώνω με κάρτα για να αποφύγω την ταλαιπωρία. Εντάξει με το ρολόι θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά και με κάρτα μια χαρά είναι

αυτο ηρθα να γραψω, τοσο απλα, καρτα και στον κερματοδεκτη, οχι σε υπαλληλο. στανταρ καποιος μπροστα σου δεν εχει ανακαλυψει πως δουλευει αυτο το πολύ δυσκολο μηχανημα που τρωει μεταλλικους κυλινδρους και θελει πανω απο μια κινηση για να ανοιξει η μπαρα οπότε θα περιμενεις λιγο. παιζει να ειναι πιο γρηγορα σε υπαλληλο αν εχει 2-3 αυτοκινητα το αυτοματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, therock είπε

Με Android κινητο και Galaxy Smartwatch γνωριζει κανεις καποια αλλη πατεντα η βαζω χερι στην τσεπη και βγαζω κερματα για συντριβανι

Μπορείς απλά με το κινητό σου. Το Google pay υποστηρίζεται από την Ελλάδα με την alpha μόνο μέχρι τώρα, αλλά και οι υπόλοιπες τράπεζες έχουν δικιά τους εφαρμογή για ανέπαφες συναλλαγές. Αν έχεις curve/revolut μπορείς να συνδέσεις κανονικά αυτές στο gpay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τωρα αυτες τις μερες το ειδα για την Αλφα και επειδη την χρησιμοποιω για αυτο μου ηρθε η ιδεα. Το θεμα ρε παιδια ειναι να μη βαλεις χερι στην τσεπη (κυριολεκτικα ομως οχι μεταφορικα, αφου τα χρηματα θα στα παρουν!).

Τωρα τι το βαλεις για να πιασεις κινητο, καρτα, πορτοφολι, κερματα ειναι μια η αλλη. Με το ρολοι σκαω διπλα στο παραθυρο τεντωνω χερι, γεια σας

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...