Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ένα καλό δώρο για τον αδερφό μου


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μου επιτραπεί μια μικρή εισαγωγή

Πέρσι είχα μια κολασμένη χρονιά με τον αδερφό μου. Χάσαμε γονιό, είχαμε οικονομικά προβλήματα, γενικά ένα χάλι. Ένιωθα σαν αυτή από τις άγρες μέλισσες που δεν το βλέπω, αλλά ένιωθα τη δυστυχία στο βλέμμα της. Υπήρχαν στιγμές που νόμιζα δεν θα χαμε ποτέ ξανά χαρά στη ζωή μας. Κάναμε δυο δουλειές για να τα βγάλουμε πέρα. Όμως ευτυχώς ισορροπίσαμε και βρήκαμε τους εαυτούς μας. Στα γενέθλια μου πριν μερικούς μήνες μου έκανε ένα παρτυ έκπληξη και μετά από 3 σχεδόν χρόνια ένιωσα πάλι χαρούμενος. Μου πήρε και ένα δώρο που ήθελα πολύ.

Θα ήθελα να κάνω κάτι αντίστοιχο. Σκεφτόμουν να του πάρω ή μια κονσόλα (το xbox series S) ή ένα ipad να έχει γιατί έχει ένα παμπάλαιο που οριακά ζει. Σκεφτόμουν επίσης ένα applewatch που ξέρω ότι του αρέσει αλλά μου φαίνεται το πιο άχρηστο απο τα 3. Εσείς τι προτείνετε; Budget μέχρι 450 θα ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να έχει apple watch πρεπει να έχει και iphone.

Εγώ λέω το νέο ipad mini 2021 

https://youtu.be/zUeT1uybI0I

Επεξ/σία από Land-decked
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Land-decked είπε

Για να έχει apple watch πρεπει να έχει και iphone.

Εγώ λέω το νέο ipad mini 2021 

https://youtu.be/zUeT1uybI0I

Έχει iphone Xr. Το ipad mini πολυ ωραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οτιδηποτε θα τον κάνει να βγει εξω απο το σπίτι. γνωμη μου, πάγια, για όλους οσους ρωτανε "τι δωρο να παρω".

το προβλημα ηταν να μπουμε στο σπιτι χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Michelanjelo είπε

το προβλημα ηταν να μπουμε στο σπιτι χαχα

καταλαβαίνω. προφανως δεν χρειάζονται όλοι τέτοιο δωρο. εσυ ξερεις καλύτερα. παντως με τοσα παιρνεις ενα ηλεκτρικο πατινι πχ. και χαβαλες, και εξωτερικης χρησης και οχημα μετακινησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

καταλαβαίνω. προφανως δεν χρειάζονται όλοι τέτοιο δωρο. εσυ ξερεις καλύτερα. παντως με τοσα παιρνεις ενα ηλεκτρικο πατινι πχ. και χαβαλες, και εξωτερικης χρησης και οχημα μετακινησης.

ηλεκτρικο πατίνι το θεωρώ σκοτώστρα. Όχημα έχουμε.. για αυτο ηθελα κατι για ψυχαγωγια καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Michelanjelo είπε

Ας μου επιτραπεί μια μικρή εισαγωγή

Πέρσι είχα μια κολασμένη χρονιά με τον αδερφό μου. Χάσαμε γονιό, είχαμε οικονομικά προβλήματα, γενικά ένα χάλι. Ένιωθα σαν αυτή από τις άγρες μέλισσες που δεν το βλέπω, αλλά ένιωθα τη δυστυχία στο βλέμμα της. Υπήρχαν στιγμές που νόμιζα δεν θα χαμε ποτέ ξανά χαρά στη ζωή μας. Κάναμε δυο δουλειές για να τα βγάλουμε πέρα. Όμως ευτυχώς ισορροπίσαμε και βρήκαμε τους εαυτούς μας. Στα γενέθλια μου πριν μερικούς μήνες μου έκανε ένα παρτυ έκπληξη και μετά από 3 σχεδόν χρόνια ένιωσα πάλι χαρούμενος. Μου πήρε και ένα δώρο που ήθελα πολύ.

Θα ήθελα να κάνω κάτι αντίστοιχο. Σκεφτόμουν να του πάρω ή μια κονσόλα (το xbox series S) ή ένα ipad να έχει γιατί έχει ένα παμπάλαιο που οριακά ζει. Σκεφτόμουν επίσης ένα applewatch που ξέρω ότι του αρέσει αλλά μου φαίνεται το πιο άχρηστο απο τα 3. Εσείς τι προτείνετε; Budget μέχρι 450 θα ήθελα.

επειδη το 500αρικο ειναι καπως, καλο ειναι να ειναι το μεγιστο ευστοχο.

μπορεις να κανεις ερευνα αγορας τί θα προτιμουσε ακριβως, το applewatch πολυ ριψοκινδυνο..

ενα ρολοι των 100 ευρω μπορει να του κατσει πολυ καλυτερα ή ενα κινητο ή πισι των 500 κλπ

ακομη κ μετρητα μπορει να το εκτιμησει , αν καπου τα χρειαζεται κλπ.

γενικα οπως ειπε καποιος παραπανω, αν τον βγαζεις απο το σπιτι κ τη μονοτονια με καποιους τροπους ειναι εξαιρετικο δωρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, peiraiask είπε

επειδη το 500αρικο ειναι καπως, καλο ειναι να ειναι το μεγιστο ευστοχο.

μπορεις να κανεις ερευνα αγορας τί θα προτιμουσε ακριβως, το applewatch πολυ ριψοκινδυνο..

ενα ρολοι των 100 ευρω μπορει να του κατσει πολυ καλυτερα ή ενα κινητο ή πισι των 500 κλπ

ακομη κ μετρητα μπορει να το εκτιμησει , αν καπου τα χρειαζεται κλπ.

γενικα οπως ειπε καποιος παραπανω, αν τον βγαζεις απο το σπιτι κ τη μονοτονια με καποιους τροπους ειναι εξαιρετικο δωρο

 

Έχεις δίκιο. Πιο πολύ μεταξύ κονσόλας και Ipad παίζω. Με το xbox θα παίζω και εγώ, αλλα δεν θελω να σκεφτω εμενα για το δωρο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Michelanjelo είπε

Έχεις δίκιο. Πιο πολύ μεταξύ κονσόλας και Ipad παίζω. Με το xbox θα παίζω και εγώ, αλλα δεν θελω να σκεφτω εμενα για το δωρο του.

Εγω θα σου έλεγα οποίο από τα 2 κρατήσει περισσότερα χρόνια και θα το θυμάται περισσότερο.

Λογικα αυτό είναι το xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν φοράει γενικά ρολόι, ίσως το Apple watch να μην είναι το καλύτερο δώρο, αν και αλλάζουν οι συνήθειες με ένα Smartwatch. 

Αν παίζει video games γενικά, XsX. Δεν θα πάει χαμένο για αρκετά χρόνια. Το ipad, από ότι έχω καταλάβει τώρα έχετε ορθοποδήσει λίγο, ίσως να είναι καλύτερα να το αφήσεις στην κρίση του αν θέλει να πάρει tablet (και ίσως κάποιο Pro μοντέλο) ή πχ να αποφασίσει για κάνα λαπτοπ. 

Με το παραπάνω, ίσως να είναι προτιμότερο το XsX μιας και θα παίζετε και μαζί (για το κομματι των αναμνησεων κτλ)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που κάνατε παλιά μαζί και μπορεις να το αναβιωσεις; Φαινεται πως είστε πολύ δεμένοι, γι αυτο και το σκέφτηκα πως θα ήταν ωραίο. Αν παλι δεν υπάρχει κάτι σε αυτο το concept, μια απόδραση για 2-3 μερες καπου για περιπέτεια, να μείνετε σε κανενα ψιλοερημικο μέρος οπως ορεινο καταφυγιο... Ελπιζω να πιάνεις το concept.

Ενα ταξίδι με πληρωμένα αεροπορικά και διαμονή επίσης ειναι μια πρόταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, bikey77 είπε

Κάτι που κάνατε παλιά μαζί και μπορεις να το αναβιωσεις; Φαινεται πως είστε πολύ δεμένοι, γι αυτο και το σκέφτηκα πως θα ήταν ωραίο. Αν παλι δεν υπάρχει κάτι σε αυτο το concept, μια απόδραση για 2-3 μερες καπου για περιπέτεια, να μείνετε σε κανενα ψιλοερημικο μέρος οπως ορεινο καταφυγιο... Ελπιζω να πιάνεις το concept.

Ενα ταξίδι με πληρωμένα αεροπορικά και διαμονή επίσης ειναι μια πρόταση.

Είμαστε πολύ δεμένοι, είμαι προστατευτικός γενικά, είναι και ο μικρός μου αδερφός, καταλαβαίνεις. Να αναβιώσω κάτι που κάναμε παλιά μαζί ε; Να αρχίσω να τον βαράω κρίμα δεν ειναι; :P

Μου αρέσει η ιδέα να πάμε καπου, αν και μένουμε μαζί, ισως να χε φαση.

31 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν φοράει γενικά ρολόι, ίσως το Apple watch να μην είναι το καλύτερο δώρο, αν και αλλάζουν οι συνήθειες με ένα Smartwatch. 

Αν παίζει video games γενικά, XsX. Δεν θα πάει χαμένο για αρκετά χρόνια. Το ipad, από ότι έχω καταλάβει τώρα έχετε ορθοποδήσει λίγο, ίσως να είναι καλύτερα να το αφήσεις στην κρίση του αν θέλει να πάρει tablet (και ίσως κάποιο Pro μοντέλο) ή πχ να αποφασίσει για κάνα λαπτοπ. 

Με το παραπάνω, ίσως να είναι προτιμότερο το XsX μιας και θα παίζετε και μαζί (για το κομματι των αναμνησεων κτλ)

Δε φοράει ρολόι, αλλα στο μυαλο του πιστευει οτι αν παρει θα αρχίσει να γυμναζετε-.

Τo xbox και μενα μαρεσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα του πάρεις αυτό, σαν ορόσημο για την δυσκολία που περάσατε και νικήσατε. Μη σε νοιάζει, το ρολόι θα είναι εκεί μια ζωή να το φοράει και να σε θυμάται. Και μετά θα πάρετε την κονσόλα που θέλετε και θα το λιώσετε. 

https://www.skroutz.gr/s/375200/Casio-Ψηφιακό-Ρολόι-Χρονογράφος-με-Καουτσούκ-Λουράκι-σε-Μαύρο-χρώμα-DW-5600E-1VER.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...