Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ένα καλό δώρο για τον αδερφό μου


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, spooker είπε

what a waste........ δώρο που σε ένα χρόνο θα πάει στα σκουπίδια. Αν θες να πάρεις ρολόι πάρε ένα mechanical automatic ρολόι που θα το έχει μια ζωή και θα θυμάται πως του το έκανες εσύ δώρο.
επίσης ένα ωραίο δώρο είναι αγωνιστικά γάντια από peccary leather (e.g. amazonlink) και αυτά μια ζωή θα τα έχει.

Προφανώς και δεν συγκρίνω το έιδος του ενός ρολογιού με το άλλο! Όπως σωστά είπες το μη smartwatch θα είναι δώρο ζωης και συμφωνώ μαζι σου, απλώς εγώ το παρέθεσα σαν εναλλακτική μιας και από ότι κατάλαβα υπάρχει ενδιαφέρον για προιον τεχνολογίας! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2021 στις 7:41 ΠΜ, dimitris05 είπε

Προφανώς και δεν συγκρίνω το έιδος του ενός ρολογιού με το άλλο! Όπως σωστά είπες το μη smartwatch θα είναι δώρο ζωης και συμφωνώ μαζι σου, απλώς εγώ το παρέθεσα σαν εναλλακτική μιας και από ότι κατάλαβα υπάρχει ενδιαφέρον για προιον τεχνολογίας! 

Τώρα να πω κάτι μακάβριο, ο πατέρας μας είχε αγοράσει ένα καλό ρολόι και του άρεσε πολύ και του έλεγαν είναι για μια ζωή. Η δικιά του ζωή έληξε έξι μήνες μετά αιφνίδια. Οπότε επεδή δεν ξέρω καμία ζωή πόσο θα κρατήσει, δεν θα το έβαζα τόσο στην εξίσωση. Το applewath τοαπέρριψα επειδη μου φανηκε άχρηστο βασικά και ένα μη smartwatch θα ήταν πολυ πιο ωραιο και πολυ πιο οικονομικο. Σκέφτομαι ακόμα xbox και ipad. Απο τη μια το xbox λεω δεν ειμαστε παιδια, απο την αλλη δεν μπορουμε να παιξουμε και ας ειμαστε μαντραχαλοι; Το ipad πιο χρηστικο βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρτου ενα κανονικο ρολοι, οροσημο για τις δυσκολιες που περασατε και επιβιωσατε. 

Πληρωσε του ενα ταξιδι  

Υ.Γ. Μολις διαβασα τα προηγουμενα σχολια, ακυρο το ρολοι. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xgol είπε

Παρτου ενα κανονικο ρολοι, οροσημο για τις δυσκολιες που περασατε και επιβιωσατε. 

Πληρωσε του ενα ταξιδι  

Υ.Γ. Μολις διαβασα τα προηγουμενα σχολια, ακυρο το ρολοι. 

Ταξίδι θα μπορουσα, αλλα πριν ενα μηνα γυρισαμε απο διακοπες και δεν μπορουμε να λειψουμε παλι. Αλλα ουτως η αλλως θα ξαναπαμε τα χριστουγεννα. αλλιως θα μαρεσε σαν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Michelanjelo είπε

Σήμερα μου ηρθε φλασιά για το ps5. Αλλα δεν υπαρχει πουθενα;

https://www.painthouse.gr/prosfores/tehnologia/aksesouar-kiniton-kai-tempered-glass/aksesouar-gaming/sony-playstation-5-digital-edition-ps719395300-leuko.html

Λέει ότι έχει σε απόθεμα, από το skroutz το βρήκα. Δεν ξέρω τίποτα για το μαγαζί, αν είναι αξιόπιστο ή οτιδήποτε. Ίσως την digital edition την βρίσκεις πιο εύκολα. Μπές και στο topic του ps5, εκεί τα παιδιά το ψάχνουν το θέμα πολύ, θα ξέρουν πολλά περισσότερα.

Πραγματικά με συγκίνησες με αυτά που γράφεις και είναι πολύ τυχερός ο αδερφός σου που σε έχει.

Η δική μου γνώμη, κ μία τσίχλα να του πάρεις θα χαρεί κ θα το εκτιμήσει. Επειδή το δώρο δεν το παίρνεις για γιορτή ή κάτι επίσημο, το παίρνεις για ένα πιο ειδικό και πραγματικά τρυφερό λόγο, δεν θες να είναι κάτι χρηστικό. Καλό το ipad, η κάρτα γραφικών, το apple watch, κόσμημα, ένα ταξίδι και θα χαρεί και θα τα χρησιμοποιήσει. Όμως, εσύ δεν θες μόνο αυτό, ο σκοπός σου είναι άλλος, να μιλήσεις στην καρδιά του, να του δείξεις ότι είσαι εκεί, να τον εμψυχώσεις για αυτά που πέρασε. Άρα τί θες; ένα "άχρηστο" δώρο για την κοινή λογική, όλα τα παραπάνω είναι "σοβαρά" δώρα. Με τί χαίρονται όλα τα παιδιά; γιατί κάπου στο βάθος υπάρχει η καρδιά ενός παιδιού σε όλους μας. Με τα παιχνίδια! Υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να δεις την χαρά του να ανοίγει ένα κουτί και να βλέπει μια κονσόλα μέσα; Με δύο χειριστήρια και ένα παιχνίδι το οποίο μπορείτε να το βάλετε άμεσα να παίξετε μαζί. Και μία συνδρομή netflix τρίμηνη, ετήσια, εξάμηνη όποια σε παίρνει η τσέπη σου, για να είναι ολοκληρωμένο το πακέτο. (Δεν ξέρω αν το xbox έχει netflix, το ps4 τουλάχιστον είχε).

Υπάρχει τίποτα καλύτερο, να γυρνάς κουρασμένος από την δουλειά κ να καθίσεις να βάλεις netflix τρώγωντας και χαλαρώνοντας; Ή το βραδάκι ή ένα σάββατο μεσημέρι που βαριέστε την ζωή σας, να βάλετε να παίξετε μαζί.

 Αν είστε πιο παραδοσιακοί, ένα ξύλινο ποδοσφαιράκι από τα καλά που βρίσκεις σε καταστήματα με αθλητικό εξοπλισμό, για να το σκίζετε. Αν σας το επιτρέπει ο χώρος και οι γείτονες. Με 250 βρίσκεις πολύ καλά.

(Αν ήταν τα δικά μου αδέρφια, θα έπαιρνα κονσόλα για ρετρό παιχνίδια, κάποια pandora).

Μην το σκέφτεσαι πολύ, ό,τι και να του πάρεις θα χαρεί και θα εκτιμήσει. Πάντα να είσαι καλά και εσύ κ ο αδερφός σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vampira είπε

https://www.painthouse.gr/prosfores/tehnologia/aksesouar-kiniton-kai-tempered-glass/aksesouar-gaming/sony-playstation-5-digital-edition-ps719395300-leuko.html

Λέει ότι έχει σε απόθεμα, από το skroutz το βρήκα. Δεν ξέρω τίποτα για το μαγαζί, αν είναι αξιόπιστο ή οτιδήποτε. Ίσως την digital edition την βρίσκεις πιο εύκολα. Μπές και στο topic του ps5, εκεί τα παιδιά το ψάχνουν το θέμα πολύ, θα ξέρουν πολλά περισσότερα.

Πραγματικά με συγκίνησες με αυτά που γράφεις και είναι πολύ τυχερός ο αδερφός σου που σε έχει.

Η δική μου γνώμη, κ μία τσίχλα να του πάρεις θα χαρεί κ θα το εκτιμήσει. Επειδή το δώρο δεν το παίρνεις για γιορτή ή κάτι επίσημο, το παίρνεις για ένα πιο ειδικό και πραγματικά τρυφερό λόγο, δεν θες να είναι κάτι χρηστικό. Καλό το ipad, η κάρτα γραφικών, το apple watch, κόσμημα, ένα ταξίδι και θα χαρεί και θα τα χρησιμοποιήσει. Όμως, εσύ δεν θες μόνο αυτό, ο σκοπός σου είναι άλλος, να μιλήσεις στην καρδιά του, να του δείξεις ότι είσαι εκεί, να τον εμψυχώσεις για αυτά που πέρασε. Άρα τί θες; ένα "άχρηστο" δώρο για την κοινή λογική, όλα τα παραπάνω είναι "σοβαρά" δώρα. Με τί χαίρονται όλα τα παιδιά; γιατί κάπου στο βάθος υπάρχει η καρδιά ενός παιδιού σε όλους μας. Με τα παιχνίδια! Υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να δεις την χαρά του να ανοίγει ένα κουτί και να βλέπει μια κονσόλα μέσα; Με δύο χειριστήρια και ένα παιχνίδι το οποίο μπορείτε να το βάλετε άμεσα να παίξετε μαζί. Και μία συνδρομή netflix τρίμηνη, ετήσια, εξάμηνη όποια σε παίρνει η τσέπη σου, για να είναι ολοκληρωμένο το πακέτο. (Δεν ξέρω αν το xbox έχει netflix, το ps4 τουλάχιστον είχε).

Υπάρχει τίποτα καλύτερο, να γυρνάς κουρασμένος από την δουλειά κ να καθίσεις να βάλεις netflix τρώγωντας και χαλαρώνοντας; Ή το βραδάκι ή ένα σάββατο μεσημέρι που βαριέστε την ζωή σας, να βάλετε να παίξετε μαζί.

 Αν είστε πιο παραδοσιακοί, ένα ξύλινο ποδοσφαιράκι από τα καλά που βρίσκεις σε καταστήματα με αθλητικό εξοπλισμό, για να το σκίζετε. Αν σας το επιτρέπει ο χώρος και οι γείτονες. Με 250 βρίσκεις πολύ καλά.

(Αν ήταν τα δικά μου αδέρφια, θα έπαιρνα κονσόλα για ρετρό παιχνίδια, κάποια pandora).

Μην το σκέφτεσαι πολύ, ό,τι και να του πάρεις θα χαρεί και θα εκτιμήσει. Πάντα να είσαι καλά και εσύ κ ο αδερφός σου!

Ίσως περιμένω λίγο ακόμα τότε για το ps5. Έχω την αίσθηση ότι έχει πιο ωραία παιχνίδια, βέβαια μην φτάσουν και Χριστούγεννα. Το ξέρω ότι θα χαρεί με τα πάντα, αλλά καλύτερα μην του παρω τσιχλα χαχα.

Κόσμημα δεν θα του έπαιρνα ούτως ή άλλως γιατι μου φαίνεται κάπως σαν δώρο ασε που θα το εχανε.

Καρτα γραφικών δεν θα ξεραμε τι να την κανουμε :P

Μπιλιάρδο θα μας άρεσε πολύ, αλλά πιάνει πολύ χώρο. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι η κονσόλα που θα παίζουμε και οι 2.

Τώρα που είπες γυρνόντας από τη δουλειά, πέρσι το καλοκαίρι γυρνάγαμε κάπου στις 11 και τρώγαμε και είχε το νησί. Και δεν ηξερα ποιος ηταν πιο δυστυχισμένος η Λέχου ή εμείς. Είχαμε και νετφλιξ βεβαια. Ρετρο παιχνιδια παιζουμε ps1/ps2 απο emulators αλλα θελαμε κατι πιο φρεσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2021 στις 10:18 ΠΜ, AristidisZ είπε

Πάντως τα ipad στα 400€ νομίζω είναι η καλύτερη αγορά συσκευής (τεχνολογίας) που μπορεί να κάνει κάποιος

Αυτό γιατί το λέτε όλοι ρε παιδιά; Τι κάνεις δηλαδή με ένα ipad των 400 ευρώ που δεν κάνεις με ένα κινεζοτάμπλετ της μισής τιμής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Michelanjelo είπε

Σήμερα μου ηρθε φλασιά για το ps5. Αλλα δεν υπαρχει πουθενα;

Πλαίσιο. Αλλά αν δεν έχει παίξει τα exclusives, ίσως θα πρότεινα XeX. Θες ένα 45-60αρι μόνο στο ps plus και άλλα τόσα για κάθε game. Νομίζω τώρα η ultimate βγαίνει κάνα 80 (?) /χρόνο με άπειρα games μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα του έπαιρνα το iPad, ίσως μαζί με ένα Apple Pencil.
Το apple watch είναι επίσης καλή ιδέα, ειδικά εάν γυμνάζεται.
Κονσόλα να μαζέψετε να πάρετε μαζί, θα είναι ωραίο 🙂

23 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

Αυτό γιατί το λέτε όλοι ρε παιδιά; Τι κάνεις δηλαδή με ένα ipad των 400 ευρώ που δεν κάνεις με ένα κινεζοτάμπλετ της μισής τιμής;

Είχα iPad για 7 χρόνια, δεν κόλλησε ποτέ.
Είχα και tablet, κόλλαγε από τον 1ο μήνα. Μάλλον γι αυτό το λένε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, itsathina είπε

Εγώ θα του έπαιρνα το iPad, ίσως μαζί με ένα Apple Pencil.
Το apple watch είναι επίσης καλή ιδέα, ειδικά εάν γυμνάζεται.
Κονσόλα να μαζέψετε να πάρετε μαζί, θα είναι ωραίο 🙂

Είχα iPad για 7 χρόνια, δεν κόλλησε ποτέ.
Είχα και tablet, κόλλαγε από τον 1ο μήνα. Μάλλον γι αυτό το λένε!

Ο πατέρας μας είχε ένα (γνωστής και μη εξαιρετέας εταιρείας) και καλά φτηνό και όλο χάλαγε. Το ipad mini που ειχαμε εμεις σκυλι. Οποτε τα εκτιμω. Σκεφτομαι πιο πολυ κονσολα χωρις να εχω αποκλεισει το ipad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ο κυβος ερρίφθη (το γκουγκλαρα δεν θυμομουν πως γραφεται).

xbox series S θα παρω γιατι

α) θα παιζουμε

β) εχουμε υπολογιστη, δεν χαθηκε ο κοσμος να μην παρουμε ipad

γ) το ps5 ειναι αφαντο η ζητανε τα κερατιατικα τους 

 

Ερώτηση

Το game pass ειναι κατι σαν streaming ας πουμε. Δηλαδη εχεις μια online βιβλιοθηκη και διαλεγεις με μια συνδρομη. Παιχνίδια που γράφουν οτι ειναι για παλαιοτερα xbox πχ final fantasy XIII, θα παιζουν στο seriesS?

Ειμαστε λατρεις των final fantasy οποτε ειναι σηματικο να εχουμε καποια ff. To X/X-2ξερω οτι υπαρχουν. Το XV επίσης. το 7 θα ρθει καποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι παιχνίδια έχει στο gamepass τα κατεβάζεις και παίζεις για όσο έχεις συνδρομή ή για όσο είναι μέσα στην υπηρεσία. 

Έχει και streaming αλλά δεν παίζει ακόμα Ελλάδα επίσημα. 

Όσα είναι μέσα στο gamepass παίζουν στο Series S. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...