Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν 16 συσκευασίες καφέ Dimello με αγορά καφετιέρας espresso @ Πλαίσιο


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Καλά που δεν το είπες πάντως.

Θα σωζόταν αν δεν είχε δώσει και τοποθεσία, αλλά τελικά μόνο το όνομα της δεν μας είπε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, 4four είπε

Παιδία όντως ισχύει!!

Πήγα πήρα ήδη την Izzy IZ -6001 και μου δώσανε 2 κούτες ακόμα με 8 φακελάκια καφέ η κάθε μία 250γραμμάρια (σύνολο 4 κιλά) ημερομηνία λήξης όλα 2023

Το τρελό της υπόθεσης το πήρα από το κατάστημα της Καλαμαριάς (Θεσσαλονίκη) είχε στο καρτελάκι τιμή 89€ αντί για 99€ από παλιά προσφορά οπότε μου λέει η πωλήτρια "συγνώμη λάθος η τιμή είναι στα 99€ ..." Με κοιτάει λίγο (Είχαμε πιάσει κουβέντα πριν) "Άντε επειδή σε συμπάθησα στο γράφω 89€ αλλά μην πεις σε κανέναν τίποτα θα πω ότι δεν το κατάλαβα"
Και στα 89 λοιπόν και 4 κιλά καφέ! 

Ευχαριστώ πολύ TS θα πίνω τα καφεδάκια στην υγεία σου και άμα σε φέρνει ο δρόμος προς τα εδώ έλα να σε κεράσω ένα

Σε ευχαριστώ, αλλά ακόμα μου έχουν μείνει 3 πακέτα Forza από περισυ (δε μου άρεσαν καθόλου) 😂

Εξάλλου δεν ανακάλυψα κάτι, έπαιξε σποτ στην TV. 

Όσο για τα 89€ εννοείται καλά εκανες και το πήρες, εξ άλλου έχουν περιθώριο κέρδους αν συγκρίνεις με Σκρουτζ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω 60€ καφε σε καψουλες, φτου,… αν αρχισω να πινω σε 4-5 μηνως μην μπαγιατεψει.

ποιες ειναι οι προτεινομενες καφετιετες; Μεχρι 130€ Καπως μαζεμενη σε μεγεθος

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Foutrelis είπε

Αυτές οι καφετιέρες χειρός έχουν μπει κατά λάθος στην προσφορά ή παίζει να ισχύει;

Screenshot_2021-09-20_16-23-46-fs8.png

Προφανως κατα λαθος και αλλωστε δεν ειναι πανω απο 69 οπως λεει ο τιτλος.

Σε καθε περιπτωση, τωρα εχουν βγαλει την σημανση δωρου καφε σε αυτα, διαβαζουν γρηγορα το φορουμ 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nek4d είπε

Προφανως κατα λαθος και αλλωστε δεν ειναι πανω απο 69 οπως λεει ο τιτλος.

Σε καθε περιπτωση, τωρα εχουν βγαλει την σημανση δωρου καφε σε αυτα, διαβαζουν γρηγορα το φορουμ 😜

Αν παρεις 2-3 θα γινει πανω απο 69€ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Κάνω καφέ σε moka pot, ο Aroma της Dimello είναι από τους καλύτερους γευστικά που έχω δοκιμάσει (από αυτούς που πωλούνται σε ΣΜ πάντα)

Μοκα λεγεται αυτο. Δεν ειναι ακριβως αυτο που πινουμε. Φρεντο κανεις με αυτο; Μονο ζεστο μαλλον ε;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Μοκα λεγεται αυτο. Δεν ειναι ακριβως αυτο που πινουμε. Φρεντο κανεις με αυτο; Μονο ζεστο μαλλον ε;

Κάνω και φρέντο! Μια χαρα βγαίνει για σπιτικός καφές πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Κάνω και φρέντο! Μια χαρα βγαίνει για σπιτικός καφές πάντως

Καλύτερο καφέ φτιάχνω με μπρίκι, παρά με 1 μηχανή που είχα της Delonghi.Εχω 1 της Pedrini 3 φλυτζανιών (δόσεων).Ομως θέλει κάποια συγκεκριμένα πράγματα για να βγεί σωστά.Το σημαντικότερο είναι να  μην τον ξεχάσεις στο μάτι, έχει βαλβίδα εξαέρωσης αλλά απο κάποιο σημείο και μετά ξεχειλίζει.Σωστό πάτημα, σωστή ποσότητα νερού, άλλο για 2 δόσεις και άλλο για 3 οπως και διαφορετική ποσότητα ζάχαρης.Χαμήλωμα στο μάτι μόλις αρχίζει και βγαίνει το εκχύλισμα για να μην ανεβάσει ακόμα μεγαλύτερη θερμοκρασία και έπειτα κρύωμα του μείγματος πρίν χτυπηθεί, αυτό το τελευταίο το κάνω εγώ γιατί το μείγμα βγαίνει σε μεγαλύτερη θερμοκρασία απο της μηχανής.

Ο Dimello Forza ο κόκκινος είναι κάπως βαρύς και σαν παραψημένος, είναι τύπου Dark roast.Οπως πχ και ο Costa με strength 10, όμως αυτός είναι πιο γευστικός και δεν βγάζει αυτό το "κάψιμο".Αυτόν πίνω στο μπρίκι μήνες.4.15€ τα 200 γραμμάρια, εχω πάρει σε προσφορά πολλούς στα 3.15€.Ο Costa με strength 6 έχει άλλη γεύση αλλά για εμένα είναι ελαφρύς, ειδικά όταν έχει αραιώσει μερικώς λόγω του πάγου.

Οταν φτιάχνω καφέ στο σπίτι, βάζω 2 μεζούρες 12 γραμμάρια, όταν φτιάχνω καφέ για την δουλειά βάζω 3 μεζούρες 18 γραμμάρια αλλά τον κρατάω τουλάχιστον 4-6 ώρες.

Το κακό στο Pedrini που πήρα, είναι πως επειδή έχει 1 πλαστικό διαφανές τζαμάκι, έχει ραγίσει σε 3 σημεία λόγω της θερμοκρασίας.Καλύτερα χωρίς το πλαστικό, κατά τα άλλα, στο κατάστημα είπε πως είναι πυρίμαχο γυαλί.

Καλό είναι να μην πλένεται το κάτω μέρος του που υπάρχει το λάστιχο σιλικόνης, λόγω της αλλαγής θερμοκρασίας που είναι ζεστό ενώ το νερό κρύο.Για να κρυώσει το μπρίκι, γεμίζεις με νερό μέχρι πρίν τις τρύπες εκχύλισης για να μην περάσει μέσα στο λάστιχο το νερό.Το αρνητικό είναι πως δεν μπορείς εύκολα να φτιάξεις 2ο καφέ κατευθείαν για άλλον γιατί το μπρίκι καίει.

Σχετικά με το αλουμίνιο, είναι εξευγενισμένο για να μην μαυρίζει και για να μην βγάζει βλαβερές ουσίες.

Ολα αυτά μοιάζουν δύσκολα αλλά ο καφές φτιάχνεται σε 7-8 λεπτά.Πες 10 να είσαι μέσα.

Πρίν είχα το ίδιο αλλά 2 φλυτζανιών, στράβωσε λίγο ο λαιμός του αλουμινένιου pod λόγω της θερμοκρασίας που έρχεται σε επαφή με το νερό, ενώ στο μπρίκι 3 φλυτζανιών που έχω τώρα, δεν έχει στραβώσει.Κάπου θα το χτύπησες μου λέει αυτή στο κατάστημα.Ναι, έπαιζα μπάλα με το pod.

Υπάρχουν ανταλλακτικά λάστιχα σιλικόνης, νομίζω και pods.

Οι Ιταλοί εκτός απο μηχανή, χρησιμοποιούν και μπρίκι.

Δεν συμφέρει οικονομικά 1.80-2€/ημέρα για 1 καφέ, καλύτερα σε σουβλάκια και βενζίνη. 😄

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Δεν συμφέρει οικονομικά 1.80-2€/ημέρα για 1 καφέ, καλύτερα σε σουβλάκια και βενζίνη. 😄

Βεβαια, μπορεις να φας μισο σουβλακι την ημερα. 😛 

Εβλεπα χθες ρεπορταζ για τις νεες αυξησεις φωτια στα σουβλακια που οπως ελεγαν αγγιζουν αν δεν φτανουν τα 3€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Βεβαια, μπορεις να φας μισο σουβλακι την ημερα. 😛 

Εβλεπα χθες ρεπορταζ για τις νεες αυξησεις φωτια στα σουβλακια που οπως ελεγαν αγγιζουν αν δεν φτανουν τα 3€.

Ζήτημα αν φάω 8-10 σουβλάκια την εβδομάδα.Ομως πάντα 2 μαζί.Η βενζίνη όμως είναι ακριβή, ακόμα πιο ακριβά τα τέλη κυκλοφορίας και οι ασφάλειες σε σχέση με τους χαμηλούς μισθούς.

Ο καφές είναι έξοδο που μπορώ να μειώσω με τον τρόπο που έγραψα, τα υπόλοιπα όχι.Σπάνια παίρνω καφέ απ' έξω, μόνο αν βγώ για βόλτα να περπατήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα την Dosette D2501 αλλά δεν με στείλαν το δώρο ;

Κανονικα δεν έπρεπε να το στείλουν μαζί η το στέλνουν αργότερα χωριά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...