Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν 16 συσκευασίες καφέ Dimello με αγορά καφετιέρας espresso @ Πλαίσιο


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, patsakos. D είπε

Μόλις παρέλαβα την Dosette D2501 αλλά δεν με στείλαν το δώρο ;

Κανονικα δεν έπρεπε να το στείλουν μαζί η το στέλνουν αργότερα χωριά ;

Ναι φυσιολογικό είναι να έρθει χωρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, elias99 είπε

με τα watt τι παίζει? έχω μία 15bar 1050w εδώ και 6 χρόνια και κάνει άψογο καφέ.αν πάρω την 20bar 850watt  χάνω τίποτα?

Όχι τίποτα απολύτως σπαταλη χρημάτων νομίζω(άμα την κάνει τακτικά αφαλάτωση καο δουλεύει σωστά)

Επειδή έχω δουλέψει πολλά χρόνια μπαρίστα καμία σχέση με μια επαγγελματική μηχανή εικονικά είναι όλα τα specs που σου δίνουν! Μέτρια ροη ακόμα πιο μέτρια η διαχιση θερμοκρασίες νερού μη σταθερές ποιότητα κατασκευής κακή.. πάρε μια οικονομική που έχει καλές κριτικές και άσε το τι λέει το καρτελάκι.. άμα είσαι τόσο λάτρης του καφέ και θέλεις να επενδύσεις 400€+ τότε είναι άλλη κουβέντα!

Ενα τίμιο φθηνό καφεδάκι θα πιεις με αυτές τις μηχανές και άμα ξέρεις να τον κανείς καλά μπορεί να βγει καλύτερος από καφέ του φούρνου. Καλό καλό καφέ δεν θα πιεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, 4four είπε

Όχι τίποτα απολύτως σπαταλη χρημάτων νομίζω(άμα την κάνει τακτικά αφαλάτωση καο δουλεύει σωστά)

Επειδή έχω δουλέψει πολλά χρόνια μπαρίστα καμία σχέση με μια επαγγελματική μηχανή εικονικά είναι όλα τα specs που σου δίνουν! Μέτρια ροη ακόμα πιο μέτρια η διαχιση θερμοκρασίες νερού μη σταθερές ποιότητα κατασκευής κακή.. πάρε μια οικονομική που έχει καλές κριτικές και άσε το τι λέει το καρτελάκι.. άμα είσαι τόσο λάτρης του καφέ και θέλεις να επενδύσεις 400€+ τότε είναι άλλη κουβέντα!

Ενα τίμιο φθηνό καφεδάκι θα πιεις με αυτές τις μηχανές και άμα ξέρεις να τον κανείς καλά μπορεί να βγει καλύτερος από καφέ του φούρνου. Καλό καλό καφέ δεν θα πιεις!

Να σε ρωτήσω μια γνώμη μιας και ασχολείσαι με το θέμα.

Εγώ έχω αυτή https://www.plaisio.gr/epipla/eksoplismos-kouzinas/oikiakes-siskeues/82c-mixani-espresso-cm4626_1552716 και κάνοντας δοκιμές με τον καφέ που κόβω μόνος μου έχω ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Τώρα σκέφτομαι να πάρω άλλη μία κυρίως λόγω της προσφοράς με τον καφέ γιατί αξίζει, είναι λεφτά που έτσι κι αλλιώς θα έδινα.

Αρχικά σκεφτόμουν αυτή https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proino-kafes/kafetieres-espresso/dosette-kafetiera-espresso-d2303_3641228 και με τη λογική της "αναβάθμισης" λόγω των 20 bar.

Μετά βέβαια στα ίδια χρήματα παίζει και αυτή https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proino-kafes/kafetieres-filtrou/dosette-polikafetiera-d2501_3551598 όπου έχεις μαζί και τον γαλλικό και ξεμπερδεύεις με μία συσκευή στον πάγκο για όλα, "πέφτοντας" όμως πάλι στα 15 bar. 

Άρα σύμφωνα με αυτό που αναφέρεις μάλλον δεν θα δω κάποια διαφορά στον espresso μεταξύ των δύο και πάω για την διπλή εφόσον είναι στα ίδια λεφτά; Ή θα άξιζε η "θυσία" της διπλής για τα περισσότερα bar της πρώτης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα χθες τηλ το πλαίσιο αλλά λόγω φόρτου με κάλεσαν πίσω σήμερα αυτοι

Με είπαν πως η προσφορά του καφέ τελείωσε και ότι δεν θα με στείλουν 

20 Σεπτέμβρη στις 01.30 έδωσα παραγγελία 

20 Σεπτέμβρη στις 14:16 στείλανε το δέμα  στην μεταφορικη 

22 παρέλαβα 

Εχει παραλάβει κανένας από εσάς το δώρο ;

Μπορώ να την στείλω πίσω ακόμα δεν  την χρησιμοποίησα ; 
 

Απλα δεν έχω το κουτί της 

 

Νομιζω πως είναι μεγάλη αδιαφορία διότι ακόμα και τώρα στο σίτε λένε για την προσφορά του καφέ 

 

Παρελαβεις κανείς τον καφέ μετά τις 21 του μηνός ;

Επεξ/σία από patsakos. D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Πήρα χθες τηλ το πλαίσιο αλλά λόγω φόρτου με κάλεσαν πίσω σήμερα αυτοι

Με είπαν πως η προσφορά του καφέ τελείωσε και ότι δεν θα με στείλουν 

20 Σεπτέμβρη στις 01.30 έδωσα παραγγελία 

20 Σεπτέμβρη στις 14:16 στείλανε το δέμα  στην μεταφορικη 

22 παρέλαβα 

Εχει παραλάβει κανένας από εσάς το δώρο ;

Μπορώ να την στείλω πίσω ακόμα δεν  την χρησιμοποίησα ; 
 

Απλα δεν έχω το κουτί της 

 

Νομιζω πως είναι μεγάλη αδιαφορία διότι ακόμα και τώρα στο σίτε λένε για την προσφορά του καφέ 

 

Παρελαβεις κανείς τον καφέ μετά τις 21 του μηνός ;

λάθος που πέταξες το κουτί σε τόσο καινούρια συσκευή αρχικά. αν τα είχες όλα μπορούσες να τη στείλεις πίσω σε κάθε περίπτωση ακόμα και απλά επειδή άλλαξες γνώμη, πόσο μάλλον τώρα που σου λένε ότι δεν ισχύει η προσφορά με την οποία την αγόρασες ως προϋπόθεση.

βέβαια αν το τρέξεις λόγω της δικής τους ευθύνης, ίσως και να βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MrPanozzz είπε

λάθος που πέταξες το κουτί σε τόσο καινούρια συσκευή αρχικά. αν τα είχες όλα μπορούσες να τη στείλεις πίσω σε κάθε περίπτωση ακόμα και απλά επειδή άλλαξες γνώμη, πόσο μάλλον τώρα που σου λένε ότι δεν ισχύει η προσφορά με την οποία την αγόρασες ως προϋπόθεση.

βέβαια αν το τρέξεις λόγω της δικής τους ευθύνης, ίσως και να βγάλεις άκρη.

Νόμιζα πως θα τον στείλουν χωριά το δώρο 

Για αυτό και είχα ρωτήσει 

Τεσπα το πλαίσιο έχει μαυρο από εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, patsakos. D είπε

Νόμιζα πως θα τον στείλουν χωριά το δώρο 

Για αυτό και είχα ρωτήσει 

Τεσπα το πλαίσιο έχει μαυρο από εμένα 

Αν έχει τίποτα ψιλά γράμματα στυλ "ισχύει μέχρι την εξάντληση του αποθέματος" απλά ατύχησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, patsakos. D είπε

Νόμιζα πως θα τον στείλουν χωριά το δώρο 

Για αυτό και είχα ρωτήσει 

Τεσπα το πλαίσιο έχει μαυρο από εμένα 

όπως και να έχει, εννοώ ακόμα και πρόβλημα να έβγαζε η συσκευή που δικαιούσαι αντικατάσταση αμέσως το πρώτο διάστημα, θα έπρεπε να έχεις την πλήρη συσκευασία. εκεί αναφέρομαι για το λάθος σου.

από εκεί και πέρα το πλαίσιο απαράδεκτο για ακόμα μία φορά δυστυχώς. ναι μεν αναφέρει μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την πώληση χωρίς ειδοποίηση ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ η προσφορά που διαφημίζει. 

προσωπικά αν το κυνηγήσεις στα τηλεφωνα και με απειλή για συνήγορο καταναλωτή κλπ πιστεύω ότι θα βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προσφορά ισχύει ακόμα , μίλησα με την εξυπηρέτηση. Μήπως έχει τελειώσει προσωρινά το απόθεμα; 

Μη τρελενεστε πάντως, θα παραλάβουν και θα σας στείλουν 

Εγώ περισυ παιδιά παρέλαβα δύο εβδομάδες μετά καφέ. Και μου έστειλαν ΔΥΟ Μόνο συσκευασίες στην αρχή, έκαναν λάθος.  Όλο τον καφέ τον παρέλαβα πάνω από ένα μήνα μετά,  αλλά δε το ανέφερα γιατί επικρατούσαν άλλες συνθήκες τότε.

 αν καποιος έχει επιφυλάξεις ας κάνει μια επικοινωνία με το chat τους πριν την αγορά για να είναι καλυμμένος. Πάντως στο site υπάρχει κανονικά ακόμα και τώρα. Εναλλακτικά παίζει και στο  buldoza, και εκεί είναι ακόμα ανεβασμένη η προσφορά

 

 

Επεξ/σία από ipal
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι περισυ το σύνηθες ήταν να έρχονται ξεχωριστά γ αυτό είπα στο παιδί πως θα του έρθουν έτσι. Αλλά και φέτος μου είπε η εξυπηρέτηση πως μπορούν να έρθουν ξεχωριστά. 

Αλλα δε νομίζω πως όποιος παραγγείλει με την προσφορά ανεβασμένη είτε από πλαίσιο Η από αλλού δε θα παραλάβει. Θα παραλάβουν καφέ και θα τον στείλουν. Πάντως θα έχω το νου μου, αν κατέβει θα ενημερώσω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patsakos. D είπε

Νόμιζα πως θα τον στείλουν χωριά το δώρο 

Για αυτό και είχα ρωτήσει 

Τεσπα το πλαίσιο έχει μαυρο από εμένα 

Πάντως όπως αναφέρει και ο @ipal, επικοινώνησα κι εγώ μαζί τους στο τσατ στο fb και με βεβαίωσαν ότι ισχύει ακόμα η προσφορά και ότι υπάρχει απόθεμα.

Επομένως, προσπάθησε άλλη μία επικοινωνία γιατί πιθανόν έπεσες σε λάθος ενημερωμένο υπάλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά πήρα τηλ και μου είπαν πως η προσφορά τελείωσε 

Τοτε ανέφερα το insomnia και ξαφνικά η κοπέλα μου λέει περιμένετε λιγο

 

Με βάζει αναμονή 3 λεπτά και μου λέει έχει γίνει κάποιο λάθος και ότι τελείωσε το απόθεμα που είχανε με τους καφέδες 

Θα φέρουν από βδομάδα και θα με πάρουν τηλ να μου πούνε ποτέ θα τους στειλουν

 

Παλι καλά που υπάρχει το ινσομνια και εσείς παιδια

Thanks 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Ξανά πήρα τηλ και μου είπαν πως η προσφορά τελείωσε 

Τοτε ανέφερα το insomnia και ξαφνικά η κοπέλα μου λέει περιμένετε λιγο

 

Με βάζει αναμονή 3 λεπτά και μου λέει έχει γίνει κάποιο λάθος και ότι τελείωσε το απόθεμα που είχανε με τους καφέδες 

Θα φέρουν από βδομάδα και θα με πάρουν τηλ να μου πούνε ποτέ θα τους στειλουν

 

Παλι καλά που υπάρχει το ινσομνια και εσείς παιδια

Thanks 

 

Λοιπόν, με πήραν πισω , γιατί ζήτησα "ενημέρωση για τη διαθεσιμότητα καφε" και μπερδεύονται στο τηλεφωνικό με τη προσφορά του aerocino! Τι να κάνουν και αυτοί...

Παντως σίγουρα δε θα κρατήσει και τόσο πολύ φέτος, παίζει και στη tv, μπήκε και στο buldoza, έχει βάλει και η Dimello 40% off τους καφεδες στα SM. Άρα κάντε τα κουμάντα σας...

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νου σας, το πρωτο πρωι της προσφορας με πηραν τηλεφωνο απ την εξυπηρετηση πελατων του πλαισιου για κατι διαδικαστικο με την παραγγελλια και δεν εβλεπε προσφορα με καφεδες στην πολυκαφετιερα DOSETTE (και μου πε οτι η συγκεκριμενη εχει μπει κατα λαθος).
Με την απειλη ακυρωσης, μιλησε με τις πωλησεις και τελικα μου εδωσε και τους καφεδες.
Ακυρωσε την παλια παραγγελια και την προσθεσε σε νεα μαζι με τους καφεδες.
Την βλεπω ομως για μερες ακομη εκει, οποτε ισως και να την προσθεσαν τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...