Προς το περιεχόμενο

Η νέα λειτουργία αυτόματης περιστροφής του Android 12 λύνει ένα «αιώνιο» πρόβλημα


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη για να καταλαβω παρα πολλοι χρηστες δεν μπορουσαν να πατησουν το κουμπακι για να περιστρεφεται η οθονη ?

μας δουλευετε κυριοι της google?

  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tsakvas είπε

δηλαδη για να καταλαβω παρα πολλοι χρηστες δεν μπορουσαν να πατησουν το κουμπακι για να περιστρεφεται η οθονη ?

μας δουλευετε κυριοι της google?

Δεν είναι θέμα κουμπιού αλλά θέμα λειτουργίας… με την καινούργια προσθήκη θα επιβεβαιώνεται ότι όντως γύρισες την συσκευή κατα 90 μοίρες και έτσι θα αποφεύγονται οι άσκοπες περιστροφές…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γίνεται όταν έχεις αναδυόμενη μπροστινή κάμερα; 

Και τι ακριβώς θα καταγράφει συνεχώς η μπροστινή κάμερα.. προφανώς οταν θα είναι ξεκλειδωτο το κινητό.

Φαντάζομαι θα είναι offline η συγκεκριμένη λειτουργία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cell_7 είπε

Λογικά θα ανοίγει την κάμερα μόνο όταν το επιταχυνσιόμετρο δείξει μεγάλη διαφορά στην περιστροφή της οθόνης, άμα είναι 24/7 η μπαταρία θα διαρκεί μισή ώρα.

Αυτό λέει η λογική . Αλλιώς η κάμερα θα πρέπει να είναι ανοιχτή στο background όση ώρα έχεις ενεργή οθόνη .

 Όχι βέβαια πως θα την χαλούσε την Google αυτό 😋

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν είναι θέμα κουμπιού αλλά θέμα λειτουργίας… με την καινούργια προσθήκη θα επιβεβαιώνεται ότι όντως γύρισες την συσκευή κατα 90 μοίρες και έτσι θα αποφεύγονται οι άσκοπες περιστροφές…

αυτο το καταλαβα . επειδη το αρθρο ξεκιναει και λεει αυτο γι αυτο το εγραψα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DimCho είπε

Τι θα γίνεται όταν έχεις αναδυόμενη μπροστινή κάμερα; 

Δεν θα μπορείς να έχεις το χαρακτηριστικό .

 Η αν συνεργάζεται με το επιταχυνσιόμετρο θα αναδύεται να σε κεντράρει !

 Λίγο creepy αυτό αλλά θα ξέρεις ποτε ανοίγει η κάμερα 😉

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά περισσότερο ως προτροπή στο να δώσω τη συγκατάθεση μου στο να με παρακολουθεί το κινητό μου 24/7 το διαβάζω παρά σαν μία νέα λειτουργία.Κάτι που προφανώς και γίνεται ήδη αλλά τουλάχιστον δεν τους είπα τόσο απλά 'παίζω στο big brother χωρίς να πληρώνομαι'.Υπάρχουν άλλες λύσεις όπως σωστά είπε και ο φίλος,το έχει λύσει η Google.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέτοιες περίπου λειτουργίες είχε παίξει η Samsung από Note 3 εποχή, να σε "βλέπει" το κινητό αν κοιτάς οθόνη, οπότε όλα μπορούν να γίνουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα χρονια το ιδιο προβλημα ειχα με αποτελεσμα να το απενεργοποιω και να το ξανα ενεργοποιώ εχει  κατάντησει κουραστικο ...να δουμε τωρα τι θα γινει με αυτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εν έτη 2021 ακόμη βλέπεις τα περισσότερα apps με το στανιο  σε portrait mode στα android tablet….αυτο να διορθωθεί….και να βγαίνουν εφαρμογές κατάλληλα Προσαρμοσμένες για ίντσες που δεν αφορούν κινητά τηλέφωνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το miui είναι ότι πιο άθλιο έχω δουλέψει. Εκτός από τα bloatware Που είναι γεμάτο το garmin connect δε μου δούλεψε ποτέ.

Επεξ/σία από deadsoul
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, deadsoul είπε

Το miui είναι ότι πιο άθλιο έχω δουλέψει. Εκτός από τα bloatware Που είναι γεμάτο το garmin connect δε μου δούλεψε ποτέ.

Όταν μπαίνεις στο άρθρο και διαβάζεις αμέσως τα σχόλια .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MDefender είπε

Συγνώμη αλλά περισσότερο ως προτροπή στο να δώσω τη συγκατάθεση μου στο να με παρακολουθεί το κινητό μου 24/7 το διαβάζω παρά σαν μία νέα λειτουργία.Κάτι που προφανώς και γίνεται ήδη αλλά τουλάχιστον δεν τους είπα τόσο απλά 'παίζω στο big brother χωρίς να πληρώνομαι'.Υπάρχουν άλλες λύσεις όπως σωστά είπε και ο φίλος,το έχει λύσει η Google.

Εχεις απολυτο δικιο και εκει πηγε το μυαλο μου οτι με την συγκαταθεση μας θα δινουμε το δικαιωμα σε επισημη παρακολουθη.Οχι πως δεν γινετε αυτο και τωρα και μαλιστα αρκετες φορες εχει φανει πρακτικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλαμε για κάτι επαναστατικό προφανώς.  Στις τελευταίες εκδόσεις του Android σου εβγαζε το κουμπί της περιστροφής όταν είχες απενεργοποιημένη την αυτόματη λειτουργία το οποίο το δουλευω αρκετα. Αλλά είναι ένα feature που βελτιώνει την εμπειρία χρήσης και θεωρώ πως είναι η χρυσή τομή. Θα προτιμούσα βέβαια να γίνεται με το lidar( εφοσον το διαθέτει η συσκευή).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...