Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ηλεκτρολόγο για Ασπρόπυργο να μου εγκαταστήσει μια τηλεφωνική πρίζα για το μόντεμ


Gppn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Είχες γράψει ότι υπήρχε και γραμμή τηλεφώνου και πρίζες και με βάση αυτό σου απάντησα, τώρα γράφεις ότι δεν υπάρχει τίποτα...

Ειχα πει ότι μου είχε πει η σπιτονοικοκυρά δεν είπα ότι το ξέρω από πρώτο χέρι, μάλλον θα εννοούσε για το κτίριο γενικά, στο κτίριο υπάρχει τηλεφωνική γραμμή απλά δεν φτάνει στο διαμέρισμα, αυτό το διαπίστωσε ο ηλεκτρολόγος που ήρθε και μου το εξήγησε.

6 ώρες πριν, chios είπε

Βγάλε μια φωτογραφία να δούμε πως είναι η πρίζα.

Τελικά θέλει παραπάνω πράγματα να φτιαχτούν δεν είναι απλά η πρίζα, θέλει να επεκτείνει το καλώδιο να δράσει μέχρι το διαμέρισμα μου, το κτίριο έχει γραμμή αλλά όχι το διαμέρισμα μου, τώρα ανάλογα ποσά μέτρα θα είναι το καλώδιο, πες καμιά 20αρια μέτρα το καλώδιο + την πρίζα που θα αγοράσει + τον κόπο του κάνα 50€ με 60€ μου το κοστολογησε. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

Επεξ/σία από Gppn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gppn είπε

Ειχα πει ότι μου είχε πει η σπιτονοικοκυρά δεν είπα ότι το ξέρω από πρώτο χέρι, μάλλον θα εννοούσε για το κτίριο γενικά, στο κτίριο υπάρχει τηλεφωνική γραμμή απλά δεν φτάνει στο διαμέρισμα, αυτό το διαπίστωσε ο ηλεκτρολόγος που ήρθε και μου το εξήγησε.

Μην δικαιολογείσαι, εγώ απλά επισήμανα πως εφόσον δίνεις λάθος δεδομένα τότε λάθος θα είναι και οι απαντήσεις που θα πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο σπίτι που νοικιάζω είχε πριζακι τηλεφωνου αλλά η πιο κοντινή πριζα ρεύματος ήταν στα 6-7μ μακριά.

δεν είχε γειώσεις, οι πρίζες δεν ήταν σουκο, δεν είχε ρελε διαρροής.

απορώ πως ζούσε εκεί ο προηγούμενος ένοικος 10 χρόνια.

Στα ηλεκτρολογικά όλα πρέπει να τα περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/09/2021 at 08:07, Gppn said:

Ι

Κάπως έτσι με βλέπω να καταλήγω χαχα, θα δω κάνα τουτοριαλ δεν νομίζω να είναι τόσο δύσκολο ακόμα και για έναν άσχετο σαν εμένα.

 

γενικα για να ξερεις τηλεφωνικο πριζακι για να βαλεις ειναι 3 λεπτα δουλεια. ειτε ειναι εξωτερικο αυτοκολλητο ειτε χωνευτο τηλεφωνικο πριζακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...