Προς το περιεχόμενο

Rapid test Δωρεάν


Thukididis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/10/2021 στις 1:08 ΜΜ, sstratos είπε

Οχι , δεν γινεται καμία εκτύπωση απο το φαρμακείο.

Απλώς περνάει το αποτέλεσμα στο συστημα.. Για να γινει εκτυπωση , χρειάζονται κωδικοί taxisnet του ενδιαφερόμενου, οι οποιοι ειναι προσωπικοί και καλό ειναι να μην τους δινετε σε κανενός είδους επιχείρηση ,  άσχετη με το λογιστικό γραφείο σας.  (οχι οτι το φαρμακείο θα σας κάνει κάτι κακό , αλλα καλό ειναι να μην τους δινετε). 

Αν τους δωσεις κωδικους taxis μια χαρα το τυπωνουν.Δεν εχουν ολοι εκτυπωτη  σπιτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/10/2021 στις 11:55 ΜΜ, manolis940 είπε

Δεν ξέρω αν μπορεί να σου κάνει την εκτύπωση ο φαρμακοποιός χωρίς τους κωδικούς taxis.

Έχω την εντύπωση ακόμη ότι δεν είναι υποχρεωτικό να κρατάς το χαρτί μαζί σου αλλά μπορείς να το έχεις στο κινητό σου.

Για web μπες εδώ: https://www.gov.gr/ipiresies/ugeia-kai-pronoia/koronoios-covid-19/bebaiose-arnetikou-diagnostikou-elegkhou-koronoiou-covid-19

Στο κινητό μπορείς να κατεβάσεις το gov.gr app . Συνδέσου, πήγαινε στο menu, όλες οι εφαρμογές, γράψε covid στην αναζήτηση και θα βρεις το "Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωναϊού COVID-19 " και ακολούθα τα βήματα

Έπειτα μπορείς να ξαναπάς menu -> όλες οι εφαρμογές. Πάτα κάπου στα δεξιά τις 3 τελείες - > Θυρίδα πολίτη και λογικά θα έχεις αποθηκευμένη την βεβαίωση εκεί.

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Από τη δουλεία θέλουν να έχω το χαρτί συνέχεια μαζί μου λόγω του ότι είμαι κρυωμένη και φαίνεται. Μου ζητάνε να το δουν κάθε τρεις και λίγο. Δεν τους φτάνει να είναι περασμένο μόνο στο σύστημα το αποτέλεσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν τους δωσεις κωδικους taxis μια χαρα το τυπωνουν.Δεν εχουν ολοι εκτυπωτη  σπιτι .

Εννοείται οτι εαν δωσεις τους κωδικούς , θα το κάνουν.... Εγώ λέω οτι δεν πρέπει να τους δινουμε..

Καποιος που δεν εχει εκτυπωτη , το κατεβαζει στο κινητο σαν pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν τους δωσεις κωδικους taxis μια χαρα το τυπωνουν.Δεν εχουν ολοι εκτυπωτη  σπιτι .

Το περνάς σε 1 usb stick και μετά το εκτυπώνεις με 0.10€-0.20€ έξω.

Βασικά και στο κινητό σου να το έχεις μια χαρά νόμιμο είναι και μπορεί να σκαναριστεί απο το barcode.

Δεν υπάρχει λόγος να έχει ο φαρμακοποιός τους κωδικούς του taxis.Πόσο μάλλον όταν τους έχεις δώσει σε 2-3 διαφορετικά φαρμακεία.Αν γίνει στραβή, θα ψάχνεις ποιός είναι και θα σου χαλάσει η ψυχολογία.

Με μεγάλη επιφύλαξη, αναγκαστικά συνήθως ο λογιστής του καθένα έχει τους κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Το περνάς σε 1 usb stick και μετά το εκτυπώνεις με 0.10€-0.20€ έξω.

Βασικά και στο κινητό σου να το έχεις μια χαρά νόμιμο είναι και μπορεί να σκαναριστεί απο το barcode.

Δεν υπάρχει λόγος να έχει ο φαρμακοποιός τους κωδικούς του taxis.Πόσο μάλλον όταν τους έχεις δώσει σε 2-3 διαφορετικά φαρμακεία.Αν γίνει στραβή, θα ψάχνεις ποιός είναι και θα σου χαλάσει η ψυχολογία.

Με μεγάλη επιφύλαξη, αναγκαστικά συνήθως ο λογιστής του καθένα έχει τους κωδικούς.

Κανονικά ούτε ο λογιστής πρέπει να έχει τους κωδικούς. Μέσα από το taxis τον δηλώνεις και μπαίνει με τους δικούς του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, acomaedo είπε

Κανονικά ούτε ο λογιστής πρέπει να έχει τους κωδικούς. Μέσα από το taxis τον δηλώνεις και μπαίνει με τους δικούς του.

Δείξε μου ακριβώς που ακριβώς στο taxis δίνεις εξουσιοδότηση στον λογιστή για να σου δηλώσει self test η να σου εκδώσει το rapid γιατί ζήλεψα και θέλω και 'γω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/10/2021 στις 4:08 ΜΜ, lek88 είπε

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Από τη δουλεία θέλουν να έχω το χαρτί συνέχεια μαζί μου λόγω του ότι είμαι κρυωμένη και φαίνεται. Μου ζητάνε να το δουν κάθε τρεις και λίγο. Δεν τους φτάνει να είναι περασμένο μόνο στο σύστημα το αποτέλεσμα. 

Και εγω εχω συμπτωματα γριπης..Και αυριο.θα κανω rapid γιατι δινω για πιστοποιηση και το ζητανε..μπορει να βγει θετικο το rapid??

Επεξ/σία από panatha1369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panatha1369 είπε

Και εγω εχω συμπτωματα γριπης..Και αυριο.θα καμω rapid γιατι δινω για πιστοποιηση και το ζητανε..μπορει να βγει θετικο το rapid??

Αν εχεις γριπη οχι ,αν εχεις κοβιντ ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panatha1369 είπε

φταρνισμα και δακρυα στα ματια εχω..λογικα δεν ειναι covid..

γριπη εχεις.50€

 

 

Αλλά επειδή δεν ειμαι γιατρός δεν ξερω να σου πω.Περαστικά να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Δείξε μου ακριβώς που ακριβώς στο taxis δίνεις εξουσιοδότηση στον λογιστή για να σου δηλώσει self test η να σου εκδώσει το rapid γιατί ζήλεψα και θέλω και 'γω.

https://www.google.com/search?q=κωδικοι+για+λογιστη

https://www.insomnia.gr/forums/topic/735672-κωδικοί-taxis-net-και-λογιστες/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, manolis940 είπε

Δείξε μου ακριβώς που ακριβώς στο taxis δίνεις εξουσιοδότηση στον λογιστή για να σου δηλώσει self test η να σου εκδώσει το rapid γιατί ζήλεψα και θέλω και 'γω.

 

Δεν αναφερόμουν στο rapid test, αλλά ότι για ότι χρειάζεται απο φορολογικά δεν δίνεις κωδικους δικούς σου στον λογιστή, αλλά τον δηλώνεις και μπαίνει με δικούς του κωδικούς :) Αυτό έλειπε να το φορτωθούν και αυτό οι λογιστές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, panatha1369 είπε

Και εγω εχω συμπτωματα γριπης..Και αυριο.θα καμω rapid γιατι δινω για πιστοποιηση και το ζητανε..μπορει να βγει θετικο το rapid??

Μόνο αν έχεις κοβιντ θα βγει θετικό. Με γρίπη/ίωση δεν βγαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2021 στις 2:39 ΠΜ, DownUNDERground είπε

Διαφώτισε με λίγο που ακριβώς είναι η εξουσιοδότηση για το gov.gr και το rapid συγκεκριμένα. Μην με κάνεις να νιώθω βλάκας.

Θα μπορούσες να μου δώσεις τον παρακάτω σύνδεσμο και να μην το πας μέσω Λαμίας πετώντας με σε ένα άσχετο θέμα:
https://www1.gsis.gr/taxisnet/mytaxisnet/protected/authorizations.htm

 

Στις 23/10/2021 στις 11:52 ΠΜ, acomaedo είπε

Δεν αναφερόμουν στο rapid test, αλλά ότι για ότι χρειάζεται απο φορολογικά δεν δίνεις κωδικους δικούς σου στον λογιστή, αλλά τον δηλώνεις και μπαίνει με δικούς του κωδικούς :) Αυτό έλειπε να το φορτωθούν και αυτό οι λογιστές!

Sorry κατάλαβα λάθος.

Ναι... την εξουσιοδότηση περιμένανε για να το φορτωθούνε 😂.
Τις προάλλες έφυγε πελάτης που είναι χρόνια στο γραφείο επειδή του είπα να πάει σε δικηγόρο. Είχε πρόβλημα  με την αίτηση του στο πρόγραμμα επιδότησης επαγγελματικών δανείων και είχαμε κάνει ότι περνάει απ' το χέρι μας. Του συστήσαμε μέχρι και δικηγόρο που ασχολείται με υποθέσεις ίδιες με την δικιά του.
Να ξέρετε οι λογιστές εκεί έξω ότι αν δεν βγάλετε και μία σχολή νομικής θα το κλείσετε το μαγαζάκι σας σε 2-3 χρόνια.😆
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...