Προς το περιεχόμενο

Rapid test Δωρεάν


Thukididis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/10/2021 στις 3:13 ΜΜ, manolis940 είπε

Πες τα απ την αρχή ρε χρυσόστομε να καταλάβουμε σε πια κατηγορία παίζεις μπάλα.

 

Υπάρχουν φαρμακεία που τα κάνουν με κάτω από 10€ ;

Εχω ακουσει ενα για Ελευσινα με 5€
κι ενα στο Μενίδι με 5€ (Αριστοτελους 185, Αχαρναι).

αν γνωριζει κανεις καποιο σε Ηρακλειο, Νεα Ιωνια, Φιλαδελφεια, κτλ με καλύτερη τιμη απο 10€ παρακαλώ ας το μοιραστεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστει καποιος δικος μου για να παει καπου 

Στο φαρμακειο που ρωτησα μου ειπαν οτι το πουλανε 8 ευρω  και γινεται οπως το self test και το κανουμε στο σπιτι και μετα ανεβαζουμε το αποτελεσμα στην αρμοδια σελιδα

Τι διαφορα εχει απο τα self test?

Ισχυει αυτο που μου ειπαν οτι εχει οτι και το rapid test απο τα εργαστηρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Θα χρειαστει καποιος δικος μου για να παει καπου 

απ οσο θυμάμαι rapid τεστ  αποκλειστικά σε ιδιωτικά διαγνωστικό κέντρο Ρώτησε τους πριν πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό το κάπου;

Εκεί στο κάπου δέχονται τα self test που κάνεις μόνος σου;

Αν ναι οκ, αν οχι και αυτό που επιτάσει η νέα οδηγία είναι τα τεστ να πραγματοποιούνται σε διαγνωστικό/φαρμακείο όπου μπορούν να πιστοποιήσουν το τεστ και να το δηλώσουν στην πλατφόρμα με το ΑΜΚΑ του ελεγχόμενου.

Η βεβαίωση που πλέον πιστοποιεί το αρνητικό τεστ εκδίδεται από εδώ εφόσον κάνεις σύνδεση στην πλατφόρμα με τα στοιχεία του taxis και δώσεις το ΑΜΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Θα χρειαστει καποιος δικος μου για να παει καπου 

Στο φαρμακειο που ρωτησα μου ειπαν οτι το πουλανε 8 ευρω  και γινεται οπως το self test και το κανουμε στο σπιτι και μετα ανεβαζουμε το αποτελεσμα στην αρμοδια σελιδα

Τι διαφορα εχει απο τα self test?

Ισχυει αυτο που μου ειπαν οτι εχει οτι και το rapid test απο τα εργαστηρια ?

Ναι ισχύει κανονικα, rapid γράψει η βεβαίωση, κάντο στο φαρμακείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρειάζεται rapid μπορεί να το κάνει σε δημόσια δομή δωρεάν αν είναι εμβολιασμένος ή σε περίπτωση που δεν  είναι εμβολιασμένος  σε ιατρικό διαγνωστικό / φαρμακείο. Η διαδικασία είναι πας, το κάνεις, το καταχωρούν στο σύστημα με το ΑΜΚΑ σου και μετά μπαίνεις και το εκτυπώνεις.

Αν χρειάζεται self test , το αγοράζει μόνος του από φαρμακείο, το κάνει και το δηλώνει.

Self test και rapid σαν τεστ είναι τα ίδια, απλά το rapid στο έχει κάνει ιατρός και το επιβεβαιώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου ειπαν οτι το κανουμε μονοι μας στο σπιτι και δηλωνουμε το αποτελεσμα .Πως μπορει να γινει αυτο δεν καταλαβα.

Μπηκα εδω και μου λεει  δεν βρεθηκαν αποτελεσματα και λογικο ειναι .

2 ώρες πριν, citiz είπε

Ναι ισχύει κανονικα, rapid γράψει η βεβαίωση, κάντο στο φαρμακείο

Μου λενε να το κανω στο σπιτι μου .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εμενα μου ειπαν οτι το κανουμε μονοι μας στο σπιτι και δηλωνουμε το αποτελεσμα .Πως μπορει να γινει αυτο δεν καταλαβα.

Μπηκα εδω και μου λεει  δεν βρεθηκαν αποτελεσματα και λογικο ειναι .

Μου λενε να το κανω στο σπιτι μου .

Που ακριβώς θελει να παει ο ενδιαφερομενος? Στα περισσοτερα μερη(αν οχι ολα) ζητανε rapid test. Το κάνεις σε φαρμακείο η διαγνωστικο κεντρο, καλύτερα φαρμακειο που θα το βρεις και 7-8 ευρω αντι για 10,δηλώνει το φαρμακειο το αποτέλεσμα με τον αμκα σου, και μπαινεις στο gov.gr και εκδιδεις βεβαιωση αρνητικού αποτελέσματος και την εχεις ειτε σε pdf η εκτυπωμένη σε περίπτωση ελεγχου. 

Δεν ισχυει οτι το κανεις σπιτι σου, το κανουν αυτοι εκει επιτοπου, εαν σου δημιουργουν προβλημα βρες αλλο φαρμακειο

Το σαιτ που έβαλες είναι σωστό, οταν δηλωσει ο φαρμακοποιός το αποτελεσμα εμφανιζει εκει την βεβαίωση 

Επεξ/σία από miucce
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, miucce είπε

Που ακριβώς θελει να παει ο ενδιαφερομενος? Στα περισσοτερα μερη(αν οχι ολα) ζητανε rapid test. Το κάνεις σε φαρμακείο η διαγνωστικο κεντρο, καλύτερα φαρμακειο που θα το βρεις και 7-8 ευρω αντι για 10,δηλώνει το φαρμακειο το αποτέλεσμα με τον αμκα σου, και μπαινεις στο gov.gr και εκδιδεις βεβαιωση αρνητικού αποτελέσματος και την εχεις ειτε σε pdf η εκτυπωμένη σε περίπτωση ελεγχου. 

Δεν ισχυει οτι το κανεις σπιτι σου, το κανουν αυτοι εκει επιτοπου, εαν σου δημιουργουν προβλημα βρες αλλο φαρμακειο

Το σαιτ που έβαλες είναι σωστό, οταν δηλωσει ο φαρμακοποιός το αποτελεσμα εμφανιζει εκει την βεβαίωση 

Μαρτυρας σε δικαστηριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μαρτυρας σε δικαστηριο 

Rapid θελει. Απλα το rapid ισχυει για 48 ωρες οπότε να κανονίσει ποτε θα κανει το rapid ώστε να ειναι σε ισχύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, miucce είπε

Rapid θελει. Απλα το rapid ισχυει για 48 ωρες οπότε να κανονίσει ποτε θα κανει το rapid ώστε να ειναι σε ισχύ

προσοχη με τις 48 ωρες. δεν ειναι 48, ειναι ουσιαστικά όλόκληρη η μέρα που έκανες το τεστ (άσχετα αν την απάντηση την παρεις απογευμα) και ολόκληρη η επόμενη. Για να πας δικαστήριο στις 15 του μήνα πρέπει να το κάνεις 14, οχι 13! Μπορείς και 15 πρωι αλλα ειναι λίγο τρέξιμο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rapid γινεται μονο απο τη μυτη ή και απο το στομα ?

Περυσι που εκανα μοριακο λογω χειρουργειου ειχε γινει απο το στομα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν νομιζω να εχει διαφορα το rapid απο το self

Μου ειπαν απο το φαρμακειο να γινει ενα self test και να παω να το καταχωρησουν αυτοι στο συστημα για να εκτυπωθει μετα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Τελικα δεν νομιζω να εχει διαφορα το rapid απο το self

Μου ειπαν απο το φαρμακειο να γινει ενα self test και να παω να το καταχωρησουν αυτοι στο συστημα για να εκτυπωθει μετα .

Γι αυτό δεν έπρεπε να τους δοθεί η άδεια να κάνουν τεστ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...