Προς το περιεχόμενο

Surface Pro 8 με νέο σχεδιασμό, Thunderbolt θύρα και ρυθμό ανανέωσης 120hz


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Theon1k είπε

Το πενάκι που έδειξαν σήμερα είναι 2ης γενιάς slim pen. Εκτός από διαφορες βελτιώσεις έχει και haptic feedback όταν γραφεις για πιο ρεαλιστική αίσθηση 

Φίλε μου δεν αναφέρομαι στην τεχνολογία του pen, αλλά στην εργονομία του. Το σχήμα του δε βολεύει καθόλου στη χρήση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick_corobos είπε

Αστειοι πραγματικα. 1$>1€ τελικα

Mε την τρέχουσα ισοτιμία 1099 USD = 940 EUR

Οι τιμές που ανακοινώνονται σε ΗΠΑ είναι χωρίς ΦΠΑ άρα προσθέτεις και τον ελληνικό ΦΠΑ 24% = 1.165,60 EUR

1199,00 - 1165,60 = 33,40 EUR η διαφορά στην οποία συμπεριλαμβάνονται και οι δασμοί βέβαια μιας και είναι εκτός ΕΕ προϊόν.

Πριν πεις την εξυπνάδα σου, κάνε και κανένα υπολογισμό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, MetroStar είπε

Άμα είναι να κλειδαμπαρωθώ σε μια συσκευή που ούτε το καπάκι δε μπορώ να ανοίξω να βάλω μνήμη να αλλάξω σκληρό κτλ. πάω σε Mac. Να αγοράσω μια συσκευή πάνω στην οποία δεν έχω κανένα δικαίωμα να παρέμβω, να την επισκευάσω και να τρέχει και Windows πάει πολύ.

Οταν θες ultrabook δυστυχώς εχεις περιορισμούς στις αναβαθμισεις. Ειτε είσαι mac ειτε είσαι windows.

Η αλήθεια ειναι οτι SD card εχω μονο για crap data ολα τα αλλα σε cloud & external ssd. 

Τελος σχόλιου.-

 

Άποψη  Μου

Προσωπικα προτιμησα Dell XPS 13 9310 απο surface pro 7 οταν πηρα ultrabook.

Τα surface για μενα ειναι reference μηχανήματα με πάρα πολυ καλά specs αλλά οχι top of the top παντού. Βάζουν τον πήχη ψηλα για τους άλλους. Αν είδατε στην παρουσίαση ηταν προσεκτικός αφου ανέφερε τους αλλους key players.

Δεν θελει η MS να ξεπερασει Dell HP Lenovo γιατι μετα θα την κανουν για αλλα λειτουργικά. Φυσικά θέλει να εχει κερδοφορία και στα surface χωρίς όμως να κάνει το λαθος των Windows Phone μετα την εξαγορα της Nokia.

Κυρίαρχος Στόχος της ειναι παντα τα services Azure, Windows 365, Microsoft 365, XBox Game Pass, Windows Store και ενα σωρό αλλα οπως Microsoft Dynamics 365 , Power Bi, SQL Server, Windows Servers  . Σε ολα ειναι κάπου στην πρώτη 3άδα και εχει μεγαλο μερίδιο μιας αγοράς που όλο μεγαλώνει.

Στο μελλον θα εχεις πχ mac ή android και η εταιρία σου θα σου δίνει workspace στο cloud windows 365 με πρόσβαση μονο από εκει στα enterprise resources.

Edit:

Για τους απιστους βγαζει πιο πολλα απο το linkedin σε σχεση με τα devices (που λογικα περιλαμβανουν εκτος surface και τα περιφεριακα)

https://www.microsoft.com/en-us/Investor/earnings/FY-2020-Q1/IRFinancialStatementsPopups?tag=us-gaap:SegmentReportingDisclosureTextBlock&title=More Personal Computing

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...