Προς το περιεχόμενο

Πως να αναβαθμιστείτε εντελώς δωρεάν στην τελική έκδοση των Windows 11 που μόλις κυκλοφόρησε


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, dimtsef said:

σωπα ρε φιλε !!!!!!!! καλα κομμάτια κομμάτια τις πουλάει η asrock ??? καταρχας δεν ειναι διαθεσιμο και κατα δευτερον απο το εξωτερικο ? και ποσο να κανει με μεταφορικα ;; δεν ειμαστε σοβαροι πραγματικα !

δυστυχως και εδώ έχουν. βάλει το χεράκι τους scallpers είναι ο καρκίνος της εποχής τα αγοράζουν μαζικά για να τα δώσουν μετά σε υψηλότερη τιμή να βγάλουν κέρδος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Απενεργοποιησε το CSM και   ενεργοποίησε στο bios το PTT.  Intel® Platform Trust Technology (Intel® PTT)"

ναι ρε φιλε !! αυτο ηταν Intel PTT 

να σε καλά είχα σπάσει το κεφάλι μου να βρω τι να κάνω !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dimtsef είπε

με Asrock Z490M-itx και i7 10700 δεν είμαι συμβατός ... ωραία πράγματα ...

ανοιξε το TPM 2.0 στα bios. Επρεπε να το κανω και εγω με μητρικη σε ryzen 3600 , γιατι ηταν απενεργοποιημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Neo106 είπε

Beta OS για να χανω περισσοτερο χρονο σε bugs, γιατι οχι φυσικα?🤪

Ένα μήνα που το έχω πάντως πάνω σε app development υπολογιστή δεν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα, ούτε crash, ούτε blue screen.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, dimtsef είπε

με Asrock Z490M-itx και i7 10700 δεν είμαι συμβατός ... ωραία πράγματα ...

Στο Bios στο Security -----> Intel(R) Platform Trust Technology

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Ένα μήνα που το έχω πάντως πάνω σε app development υπολογιστή δεν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα, ούτε crash, ούτε blue screen.

Δεν αντιλεγω, πολυ πραμα υπαρχει σε beta drivers, apps κτλπ και δουλευει χωρις θεμα. Αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι ακομα ρισκο στην παρουσα φαση να τα βαλεις για καθημερινη χρηση και οκ δε μιλαμε για μια απλη εφαρμογη...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα προσεξει οτι ειχε δωθει η απαντηση.

Εγω θα θεσω ενα προβλημα, καποιες καρτες γραφικων δεν εχουν uefi bios και για να δουλεψουν πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το CSM αν ειναι ενεργοποιημενο το CSM μπορουμε να ενεργοποιησουμε το TPM ???

Εμενα παντως σε δυο υπολογιστες που εχω βαλει 11αρια το TPM fTPM για την ακριβεια λογω AMD Ryzen μου δημιουργουσε προβληματα και το απενεργοποιησα μετα την εγκατασταση των 11

Ποτε υπολογιζουμε οτι θα βγουν οι εκδοσεις που θα μπορεις να επιλεξεις γλωσσα στο ISO και οχι να κατεβαζεις την Αγγλικη και να προσθετεις μετα τα Ελληνικα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Neo106 είπε

Δεν αντιλεγω, πολυ πραμα υπαρχει σε beta drivers, apps κτλπ και δουλευει χωρις θεμα. Αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι ακομα ρισκο στην παρουσα φαση να τα βαλεις για καθημερινη χρηση και οκ δε μιλαμε για μια απλη εφαρμογη...

Τα πάντα στην ζωή ρίσκο είναι. Τώρα αν αντί να βγάλει σφάλμα ο υπολογιστής 1 φορά τον χρόνο, βγάζει 2, δεν θα σκάσω... Από την στιγμή που τρέχει server και coding λογισμικό χωρίς πρόβλημα δεν περιμένω να υπάρχουν διάφορες εκπλήξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cell_7 είπε

Τα πάντα στην ζωή ρίσκο είναι. Τώρα αν αντί να βγάλει σφάλμα ο υπολογιστής 1 φορά τον χρόνο, βγάζει 2, δεν θα σκάσω... Από την στιγμή που τρέχει server και coding λογισμικό χωρίς πρόβλημα δεν περιμένω να υπάρχουν διάφορες εκπλήξεις.

Μακαρι να μην αντιμετωπισεις κανενα θεμα φιλε σαφως, αλλα εγω προς το παρον σε μηχανημα που βγαζω δουλεια και δουλευει 24/7 εννοειται δεν τα βαζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...