Προς το περιεχόμενο

Πως να αναβαθμιστείτε εντελώς δωρεάν στην τελική έκδοση των Windows 11 που μόλις κυκλοφόρησε


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έβαλα στο "μη-συμβατό" pc μου.

Το guide για να φτιάξεις iso που κάνει bypass τις απαιτήσεις είναι εδώ: https://forums.mydigitallife.net/threads/win-11-boot-and-upgrade-fix-kit-v2-0.83724/

Τρέχετε το iso που θα σας φτιάξει με την μέθοδο 2 για να σας κάνει upgrade σε windows 11. Προσοχή πρέπει να έχετε βγει από το internet πριν τρέξετε το setup. Ήμουν στο release preview channel στα insider settings αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία.

Specs από το PC:

image.png.6c147c881c9689496023146a32defd1f.png

Do it at your own risk! Δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα so far. Απλά άργησε να τελειώσει η εγκατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, cool_myll είπε

Τα έβαλα στο "μη-συμβατό" pc μου.

Το guide για να φτιάξεις iso που κάνει bypass τις απαιτήσεις είναι εδώ: https://forums.mydigitallife.net/threads/win-11-boot-and-upgrade-fix-kit-v2-0.83724/

Τρέχετε το iso που θα σας φτιάξει με την μέθοδο 2 για να σας κάνει upgrade σε windows 11. Προσοχή πρέπει να έχετε βγει από το internet πριν τρέξετε το setup. Ήμουν στο release preview channel στα insider settings αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία.

Specs από το PC:

image.png.6c147c881c9689496023146a32defd1f.png

Do it at your own risk! Δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα so far. Απλά άργησε να τελειώσει η εγκατάσταση.

Τα updates θα τα παίρνει κανονικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Εγώ που το pc μου δεν είναι συμβατό και έκανα κάνα χρόνο να φέρω σε τάξη τα win10 όταν βγήκαν και από τότε δεν τα πειράζω, έχω κάποιο σοβαρό λόγο  για να πάω  να δώσω κάνα 500αρι για αναβάθμιση και να χάσω και τον ύπνο μου μέχρι να τα ξανά στήσω όλα? 

 

Μια χαρά θα είσαι με τα 10 μέχρι το 2025 τουλάχιστον. Δεν χρειάζεται να δώσεις ένα σκασμό λεφτά για να έχεις τα 11, τα οποία δεν σου δίνουν κάτι παραπάνω από τα 10.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, dimos_arv είπε

Τα updates θα τα παίρνει κανονικά;

Προς το παρών αυτά από windows update ναι. Ίσως χρειάζεται η ίδια πατέντα για τα feature updates (μια φορά τον χρόνο). Σε ξένα forum πιθανολογούν ότι είναι πολύ δύσκολο να μην στέλνει security updates σε συγκεκριμένα pc η microsoft αλλά ο χρόνος θα δείξει.

Όπως και να έχει υπάρχουν προγράμματα για αυτόματη εγκατάσταση των updates (θέλει δεν θέλει η microsoft).

 

Επεξ/σία από cool_myll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια-χαζη-ερωτηση...

Ουσιαστικά πρόκειται για νέο λειτουργικό, σωστά;

Συνεπώς θα χρειαστούν επανεγκατάσταση όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ;

Υ.Γ. επειδή είναι φασαρία να εγκαταστήσω ξανά τα προγράμματα στο πισί της δουλειάς, εξού και η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κελαηδάνε και κεντάνε τα Windows 11 Pro. 

Ποιο γρήγορα όμορφα και σταθερά από ποτέ. Το σύστημα μου είναι τουλάχιστον 20% ποιο γρήγορο. Από σταθερότητα ήταν και πριν αλλά αυτό που βλέπω σου προσδίδει μια αίσθηση ασφάλειας ανεβασμένη σε σχέση με τα 10 στο θέμα σταθερότητας θερμοκρασιών ταχύτητας και ομορφιάς. 

Τεράστιο το άλμα πολύ μεγάλες οι οπτικές διαφορές και δυνατότητες και πολύ ποιο φιλικό περιβάλλον. Το πήγε σε άλλο επίπεδο η Microsoft. Όχι ότι την έπιανε τίποτε πριν απλά τώρα δεν την ακολουθεί και κανείς... ποιος άλλωστε να την ακολουθούσε αλλά λέμε τώρα και αυτοί οι λίγοι που υπάρχουν. 

Μακάρι να μπορούμε να τα βάλουμε και σε παλιότερο σύστημα... Μακάρι λέμε... αξίζει να προσπαθήσει κανείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, cool_myll είπε

Τα έβαλα στο "μη-συμβατό" pc μου.

Το guide για να φτιάξεις iso που κάνει bypass τις απαιτήσεις είναι εδώ: https://forums.mydigitallife.net/threads/win-11-boot-and-upgrade-fix-kit-v2-0.83724/

Τρέχετε το iso που θα σας φτιάξει με την μέθοδο 2 για να σας κάνει upgrade σε windows 11. Προσοχή πρέπει να έχετε βγει από το internet πριν τρέξετε το setup. Ήμουν στο release preview channel στα insider settings αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία.

Specs από το PC:

image.png.6c147c881c9689496023146a32defd1f.png

Do it at your own risk! Δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα so far. Απλά άργησε να τελειώσει η εγκατάσταση.

δε θα το ακολουθήσω μιας και τα βάζω μια χαρά παντού μέχρι στιγμής (π.χ. intel 4ης γενιάς με csm κλπ) αλλά καλό θα είναι να μην ποστάρεις link που θέλει account μόνο και μόνο για να δεις το guide

 

2 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Μια-χαζη-ερωτηση...

Ουσιαστικά πρόκειται για νέο λειτουργικό, σωστά;

Συνεπώς θα χρειαστούν επανεγκατάσταση όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ;

Υ.Γ. επειδή είναι φασαρία να εγκαταστήσω ξανά τα προγράμματα στο πισί της δουλειάς, εξού και η ερώτηση.

δε το λες και νέο λειτουργικό :)
αν μπορείς να κάνεις upgrade μέσω από το ήδη υπάρχων σύστημα , ε θα είσαι οκ , εκτός αν υπάρχει καμιά περίεργη ασυμβατότητα με κάποια εφαρμογή 
αλλά αν μιλάμε για pc δουλειάς , ε δε το κάνεις , τουλάχιστον όχι ακόμα 

Επεξ/σία από kodorevi8ulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αμα δεν τρεχουν στα παλια μηχανηματα  στο τελος η μαικ θα σε πληρωνει για να κανεις εγκατασταση το λειτουργικο της..😁

θα την χαρτζηλικωσουν ή θα την εξαγορασουν η ιντελ κ η αμδ με τα κερδη απο τα νεα μηχανηματα

 

 

Επεξ/σία από peiraiask
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsarouc είπε

κελαηδάνε και κεντάνε τα Windows 11 Pro. 

Ποιο γρήγορα όμορφα και σταθερά από ποτέ. Το σύστημα μου είναι τουλάχιστον 20% ποιο γρήγορο. Από σταθερότητα ήταν και πριν αλλά αυτό που βλέπω σου προσδίδει μια αίσθηση ασφάλειας ανεβασμένη σε σχέση με τα 10 στο θέμα σταθερότητας θερμοκρασιών ταχύτητας και ομορφιάς. 

Τεράστιο το άλμα πολύ μεγάλες οι οπτικές διαφορές και δυνατότητες και πολύ ποιο φιλικό περιβάλλον. Το πήγε σε άλλο επίπεδο η Microsoft. Όχι ότι την έπιανε τίποτε πριν απλά τώρα δεν την ακολουθεί και κανείς... ποιος άλλωστε να την ακολουθούσε αλλά λέμε τώρα και αυτοί οι λίγοι που υπάρχουν. 

Μακάρι να μπορούμε να τα βάλουμε και σε παλιότερο σύστημα... Μακάρι λέμε... αξίζει να προσπαθήσει κανείς.

για την ασφαλεια θα συμφωνησω σε ολα τα υπολοιπα τα διαφορα reviews στο ιντερνετ μαλλον ειναι αντιθετα με αυτα που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα μικρο θεματακι (πιστευω οτι θα φτιαχτει) στην καρτα ηχου στο laptop.

Ενω πριν στα 10 ο ηχος ειναι υπερβολικος οταν το τρεχω τερμα, στα 11 ειναι σαν να ειναι ενα 35% κατω.

Ειδε κανεις διαφορα στο μηχανημα του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τα έβαλα και εγώ τελικά !! Όλα καλά πήγαν !! Με το που έγινε το upgrade επέλεξα opt out για το πρόγραμμα insider και αφού έκανε κάποια update και αφού ψαχουλευτικα λίγο πήγα ξανά στις ρυθμίσεις insider και μου έβγαλε να κάνω restart και μετά με πέταξε τελείως από το πρόγραμμα, αυτό που ήθελα δηλαδή, δεν χρειάστηκε να περιμένω μέχρι στην τελική έκδοση, τώρα ότι update πάρει θα είναι final. Γενικά είμαι ευχαριστημένος σχεδόν* όλα δουλεύουν όπως πρέπει, ελπίζω κάποια στιγμή να ενωποιησουν και το context menu γιατί είναι κάπως άβολο τώρα.

* Το μόνο πρόβλημα είναι ότι τα ac valhalla και forza horizon 4 δεν παίζουν και από ότι είδα έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα με τα windows 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δε βγάζει την αναβάθμιση παρόλο που πληρεί τις προϋποθέσεις. Ενεργοποίησα όλα τα παραπάνω αλλά δεν το βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PeggyV είπε

εχω ενα μικρο θεματακι (πιστευω οτι θα φτιαχτει) στην καρτα ηχου στο laptop.

Ενω πριν στα 10 ο ηχος ειναι υπερβολικος οταν το τρεχω τερμα, στα 11 ειναι σαν να ειναι ενα 35% κατω.

Ειδε κανεις διαφορα στο μηχανημα του ?

Μαρκα/μοντελο?

Ισως δεν εχουν βγει drivers ακομα (ή δεν τα περασαν μονα τους τα 11αρια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...