Προς το περιεχόμενο

Baseus BC10 Bone Conduction Headset €29,90


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/9/2021 στις 5:56 ΜΜ, 9-11 είπε

Ας το θέσω διαφορετικά: αν κυκλοφορείς στο δρόμο ακούγοντας μουσική κινδυνεύεις πολύ λιγότερο να σε κόψει κάνα αμάξι σε σχέση με τα κλασικά ακουστικά που απομονώνουν τους εξωτερικούς θορύβους.

εξαρτάται τι θεωρείς κλασικά, τα ακουστικά earbud που υπήρχαν πριν βγουν τα inear που εσύ θεωρείς κλασσικά δεν απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα και αν δεν είναι σχεδιασμένα να μπλοκάρουν εξωτερικούς ήχους (τα «ρηχά», όσα δεν έχουν απολήξεις από σιλικόνη αλλά αποτελούνται από σκέτο πλαστικό και ενίοτε ένα υποτυπώδες υφασμάτινο κάλυμμα), φράζουν τους ακουστικούς πόρους.
Οι οποίοι στην περίπτωση των bone conduction, παραμένουν ορθάνοιχτοι.

Σε αυτό το σημείο, να σημειώσουμε πως η προσφορά εξαντλήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω σχεδιασμού/τρόπου μετάδοσης του ήχου, υστερούν (αισθητά, δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός για το διαπιστώσεις) στις χαμηλές συχνότητες.
Είναι μία από τις παραχωρήσεις που κάνεις συνειδητά. Αν ψάχνεις ακουστικά για σοβαρές μουσικές ακροάσεις, κοιτάς αλλού.
Το ακουστικά αυτού του τύπου απευθύνονται σε κοινό με πολύ συγκεκριμένες ανάγκες: Αθλητές, άτομα που δεν θέλουν να επιβαρύνουν την ακοή τους - σε παραπέμπω σε προηγούμενα μηνύματά μου.

Αναρωτήσου:
Τι λόγο έχει κάποιος να αγοράσει ένα Land Rover αν πρόκειται να το κυκλοφορεί κυρίως, ή αποκλειστικά, σε αστικές περιοχές με καλής ποιότητας οδοστρώματα;
Το πεδίο δράσης του, εκεί που θα κάνει τη διαφορά, είναι οι κακοτράχαλοι δρόμοι, οι αφρικανικές σαβάνες κ.λπ. Άντε και η αθάνατη ελληνική επαρχία. 😋
Ελπίζω να βοήθησα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Τα παρέλαβα πριν κανα 2ωρο, τα φόρτισα και είπα να τα δοκιμάσω.

Τα συνδέω με το κινητό και βάζω μουσική.

Δεν είχα ποτέ Bone Conduction ακουστικά και δεν ξέρω πως θα έπρεπε να δουλεύουν αλλά αυτά μοιάζουν με μικρά ηχειάκια που αντί να μπαίνουν μέσα  στο αυτί  τα βάζεις λίγο πιο μπροστά.

Όταν τα κρατάω 5-10 πόντους μακριά από τα αυτί ακούω μουσική και ας μην ακουμπούν κάποιο κόκαλο.

Αν τα βάλω πάνω στα αυτιά πάλι ακούω όπως και αν τα βάλω πίσω από τα αυτιά.

Νόμιζα ότι δημιουργούν δονήσεις και ακούς μόνο αν ακουμπάνε συγκεκριμένο κόκαλο μπροστά από το αυτί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ακόμα στο στάδιο «Τιμολόγηση Παραγγελίας» οπότε λογικά θα λάβω ειδοποίηση παραλαβής αύριο.

Και να πω ότι δεν είχα τις επιφυλάξεις μου;  Έβαλα τη φράση bone conduction «κατ’ όνομα» με κόκκινο χρώμα προσθέτοντας στο τέλος και θαυμαστικό ⚠
Μέχρι στιγμής -δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω τις μαρτυρίες σας- επιβεβαιώνεται το "too good to be true".
Θα μεταφέρω τις επιφυλάξεις μου στους υπαλλήλους του e-shop point. Από τη στιγμή που το προϊόν δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή, δικαιούμαι να το επιστρέψω (την ευθύνη φέρει προφανώς η Baseus, όχι το κατάστημα).
Θέλω όμως να τους δώσω μια ευκαιρία, μπορεί να είναι ανεκτά για την τιμή τους και τελικά να τα κρατήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Εγώ είμαι ακόμα στο στάδιο «Τιμολόγηση Παραγγελίας» οπότε λογικά θα λάβω ειδοποίηση παραλαβής αύριο.

Και να πω ότι δεν είχα τις επιφυλάξεις μου;  Έβαλα τη φράση bone conduction «κατ’ όνομα» με κόκκινο χρώμα προσθέτοντας στο τέλος και θαυμαστικό ⚠
Μέχρι στιγμής -δεν έχω κανένα λόγο να αμφισβητήσω τις μαρτυρίες σας- επιβεβαιώνεται το "too good to be true".
Θα μεταφέρω τις επιφυλάξεις μου στους υπαλλήλους του e-shop point. Από τη στιγμή που το προϊόν δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή, δικαιούμαι να το επιστρέψω (την ευθύνη φέρει προφανώς η Baseus, όχι το κατάστημα).
Θέλω όμως να τους δώσω μια ευκαιρία, μπορεί να είναι ανεκτά για την τιμή τους και τελικά να τα κρατήσω.

Δύσκολα θα δεχθούν επιστροφή λόγο covid και λόγο προσωπικής υγιεινής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ομολογώ πως δεν το είχα λάβει υπ’ όψιν... 🤔
Από την άλλη μεριά, δεν μιλάμε και για εσώρουχα. Ίσα ίσα, σε αντίθεση με τα earbuds, αυτά τα ακουστικά δεν εισέρχονται στον ακουστικό πόρο. Από πλευράς υγιεινής, είναι πολύ πιο δύσκολο να λερωθούν (βλ. κυψελίδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Αυτό ομολογώ πως δεν το είχα λάβει υπ’ όψιν... 🤔
Από την άλλη μεριά, δεν μιλάμε και για εσώρουχα. Ίσα ίσα, σε αντίθεση με τα earbuds, αυτά τα ακουστικά δεν εισέρχονται στον ακουστικό πόρο. Από πλευράς υγιεινής, είναι πολύ πιο δύσκολο να λερωθούν (βλ. κυψελίδα).

Πάντως εγώ κάτι ακουστικά που ήθελα να επιστρέψω και να πάρω πιστωτικό επειδή δεν μου "άρεσαν" δεν το δέχθηκαν σε αντίθεση με κάποια άλλα προϊόντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...