Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Στο Excel βάζοντας το πρόγραμμα που προτείνει η Electricon μου βγάζει όφελος +26,65 €.

προφανώς αφού δεν υπολόγισες τη ρήτρα, εκεί να δεις μείον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, korakios είπε

έχω νέο excel και με ρήτρα αλλά δεν έχω της Elin , ποιο πρόγραμμα λες ? δώσε λινκ

https://energy.elin.gr/ilektriki-energeia-new/gia-to-spiti-ilektriko-reyma-on/next-oikiako-oikiakonyxterino-reyma/

Korakios βλέπω οτι την ΔΕΗ myHome Online δεν την έχεις στα προγράμματα με ρήτρα. Δεν έχει ρήτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, stelios120 είπε

επειδή έχει άλλο με χαμηλότερη χρέωση , αλλά μικρότερο όριο δε θα το βάλω (πιστεύω και τα 2 ίδια τελική θα έχουν) θα στα κάνω εδώ

(A * ΤΕΑΕΗΝ ) + B | Όρια: 60 – 70 €/MWh

ΤΕΑ είμαστε στα 200, ο μήνας έκλεισε 130 αλλά έστω στον επόμενο δε θα είναι 200 αλλά 140

1,22*140+5,7-70=106,6 άρα 0,1066 προσαύξηση ή με την κρατική επιδότηση (έστω καις<300kw)

0,0789+0,1066-0,03=0,1555 που θα είναι και φθηνή (θα ακριβύνει και άλλο)

αν θες κάτσε και περιμένεις το καλοκαίρι να πέσει , αλλά τότε μπαίνουν και τα κλιματιστικά και θα ξανανέβει , αλλά όπως προτιμάς 😁

 

 έκανα για πλάκα το άλλο "φθηνότερο" της Ελίν αλλά με χαμηλότερο όριο ,συν  πάγιο και βγαίνει το ίδιο μα ακριβώς όμως

(1,22*140+5,7-52)/1000= 0,1245 + 0,057 -0,03 = 0,1515 😂

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω το απλο οικιακο νυχτερινο Γ1 απο περυσι, χωρις καποια χρο ικη δεσμευση και παγιο, μεχρις οτου που μολις μου ηρθε και μενα το email για τις 10/10, πρεπει να κανω καταγγελια συμβασης; 

Εχω ηδη κανει την αιτηση στο myhome online απο προχθες και περιμενω να με παρουν τηλεφωνο. Παιρνω αυτη τη στιγμη αλλα κανεις δεν το σηλωνει εδω και μιση ωρα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Επειδη εχω το απλο οικιακο νυχτερινο Γ1 απο περυσι, χωρις καποια χρο ικη δεσμευση και παγιο, μεχρις οτου που μολις μου ηρθε και μενα το email για τις 10/10, πρεπει να κανω καταγγελια συμβασης; 

όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, stelios120 είπε

https://energy.elin.gr/ilektriki-energeia-new/gia-to-spiti-ilektriko-reyma-on/next-oikiako-oikiakonyxterino-reyma/

Korakios βλέπω οτι την ΔΕΗ myHome Online δεν την έχεις στα προγράμματα με ρήτρα. Δεν έχει ρήτρα;

Έχει ΟΤΣ  το Next Οικιακό Νυχτερινό ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgos_76 είπε

Έχει ΟΤΣ  το Next Οικιακό Νυχτερινό ;;

Εχει 60-70€. Για το πρόγραμμα της ΔΕΗ myHome Onlineδεν βλέπω να γράφει και η ΔΕΗ κάτι. Συγνωμη αν πρίζω αλλα τα εγκεφαλικά με χτυπάνε απανωτά. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Το πρόγραμμα της ΔΕΗ myHome Online δεν το έχεις στα προγράμματα με ρήτρα. Δεν έχει ρήτρα;

Δεν έχει ρήτρα. Για ΔΕΗ εδώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Εχει 60-70€. Για το πρόγραμμα της ΔΕΗ myHome Onlineδεν βλέπω να γράφει και η ΔΕΗ κάτι. Συγνωμη αν πρίζω αλλα τα εγκεφαλικά με χτυπάνε απανωτά. 🙂

Αν έχει ΟΤΣ, ράβε ξήλωνε δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πρόλαβε !

8 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Το πρόγραμμα της ΔΕΗ myHome Online δεν το έχεις στα προγράμματα με ρήτρα. Δεν έχει ρήτρα;

για ξαναδιατύπωσε !

Μόλις τώρα, giorgos_76 είπε

Αν έχει ΟΤΣ, ράβε ξήλωνε δηλαδή...

 

1 λεπτό πριν, korakios είπε

δεν έχει , συνέχεια εκεί

 

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Δεν έχει ρήτρα. Για ΔΕΗ εδώ.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκο φρέσκο και σε μένα.Φυσικα δεν πίστεψα καμία υπάλληλο ότι μπορεί και να μείνει το ίδιο πρόγραμμα 365 ως έχει, οπότε ήδη την έχω κάνει για efa.bye bye elin.

Screenshot_2021-10-06-20-11-15-247_cn.wps.moffice_eng.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...