Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Lazostat είπε

Οταν λες εχει ολοκληρωθει η μεταβαση; Εισαι κανονικα στη ΔΕΗ πλεον, χωρις να σου εχει ερθει καποιο e-mail; Ebill λογαριασμο εχεις;

Δεν ήρθε μέιλ, τους πήρα τηλέφωνο για να μου το πουν, το έγραψα και παραπάνω. Στο ebill φαίνονται οι παροχές, φυσικά δεν έχει εκδοθεί ακόμα κάποιος λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@korakios

Μίλησα σήμερα στο τηλέφωνο με Ελιν για να μου στείλουν τον τελικό εκκαθαριστικό. Τον παραθέτω παρακάτω.

Κάτι δε μου κάθεται καλά με τα νούμερα αλλά πιθανόν να κάνω και λάθος. Η περίοδος κατανάλωσης είναι 12/08/2021 - 21/10/2021 όπου και φάνηκε οτι τελείωσα μαζί τους τη συνεργασία μας. Έχουν περάσει και πιστωτικά την εγγύηση στο τελικό σύνολο.

ElinTelikos.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Κάτι δε μου κάθεται καλά με τα νούμερα αλλά πιθανόν να κάνω και λάθος

σωστός είναι , βάλανε τη συνέπεια άμεσα

5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Η περίοδος κατανάλωσης είναι 12/08/2021 - 21/10/2021

αν στον προηγούμενο δε σου χρωστάνε έκπτωση συνέπειας όλα καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mikalaras είπε

Δεν ήρθε μέιλ, τους πήρα τηλέφωνο για να μου το πουν, το έγραψα και παραπάνω. Στο ebill φαίνονται οι παροχές, φυσικά δεν έχει εκδοθεί ακόμα κάποιος λογαριασμός.

Ποτε σου εδωσαν κωδικο για το ebill; Δεν μου εχει ερθει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Ποτε σου εδωσαν κωδικο για το ebill; Δεν μου εχει ερθει κατι.

Δεν δίνουν κανένα κωδικό μέσω email, γιατί όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, δεν ενημερώνουν ότι είσαι πλέον στη ΔΕΗ. Πάρε τηλέφωνο στη ΔΕΗ μέχρι τις 21:00 το βράδυ που δουλεύουν, ζήτα τον κωδικό εταίρου και μπες και φτιάξε ebill μόνος σου, μετά ενεργοποίησε από εκεί μέσα πάλι το online. Εγώ έτσι έκανα γιατί ακόμα θα ήμουν σε φάση που δεν ξέρω τι γίνεται...

Επεξ/σία από kaktos77
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μέιλ στην Ελίν να δω γιατί αργούν οι τελικοί. Σε μισή ώρα απάντησαν ζητώντας συγγνώμη και επισυνάπτοντάς τους. Έχω περίπου την ίδια εικόνα με τον/την @greekfragma. Δυστυχώς δε θα προχωρήσω, όπως έλεγα, σε ένσταση για το νέο πάγιο γιατί ο ιδιοκτήτης των παροχών δε θέλει να ασχοληθεί περαιτέρω.

Οπότε όσοι περιμένετε τελικό, στείλτε μέιλ ή πάρτε τηλέφωνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα, ελαβα και εγω τελικο λογαριασμο εφοσον το ζητησα με εμαιλ. Καλα ηταν οσο κρατησε, ο τελευταιος να κλεισει την πορτα!

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

Καλημερα, ελαβα και εγω τελικο λογαριασμο εφοσον το ζητησα με εμαιλ. Καλα ηταν οσο κρατησε, ο τελευταιος να κλεισει την πορτα!

Καλησπέρα.. Μπήκε ρήτρα; Το ποσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και σε εμένα το ίδιο τους πήρα τηλέφωνο και μου  έστειλαν τον λογαριασμό  , έχουν συμψηφίσει την εγγύηση και κάνει να πάρουν ακόμα 15 ευρώ περίπου , συνολικά σε 2 μήνες μέσα τσίμπησαν 29 ευρώ παραπάνω σε 207 kw/h κατανάλωση  , δυστυχώς έφυγα  με άσχημες εντυπώσεις και η αιτία ειναι όχι η αύξηση στην τιμή της kw/h αλλά η υπερβολική αύξηση του παγίου που εκτόξευσε την τιμή της kw/h στα 24,35 σεντ  περίπου χωρίς τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις, απλά tragic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Μπήκε ρήτρα; Το ποσο;

Παγιο ενεργειας μπηκε για τις μερες που ημουν ακομα ελιν και η καινουργια τιμη 0.133 kWh.

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, insomniagfg είπε

Παγιο ενεργειας μπηκε για τις μερες που ειμουν ακομα ελιν και η καινουργια τιμη 0.133

Κ σε εμένα έτσι .

Πάντως να ευχαριστήσω τους φίλους που ενημέρωσαν έγκαιρα και οι υπόλοιποι προετοιμάστηκαμε κ σποχωρησαμε γλυτώνοντας αρκετά χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα και από εμένα, και εμένα ολοκληρώθηκε η μετάβαση από ελιν σε ΔΕΗ στις 25/10, οπότε και ζήτησα τελικό λογαριασμό και μου τον έστειλαν με email όπως γράφετε και εσείς. Έχω την εξής απορία. Στον προηγούμενο λογαριασμό πριν τον τελικό, ο οποίος ήταν εκκαθαριστικός, μου αφερέθηκε έκπτωση συνέπειας μόνο για την καινούργια τιμή μετά την αναπροσαρμογή που έκαναν και όχι για την παλαιά.

Εγώ είχα την εντύπωση τουλάχιστον στον ένα χρόνο που ήμουν στην ελιν, ότι στον εκκαθαριστικό πληρώνεις εντός της προθεσμίας και σου αφαιρούν την συνέπεια στον επόμενο έναντι. Εδώ εμένα μου αφαίρεσαν συνέπεια στον ίδιο τον εκκαθαριστικό, αλλά μόνο για τις κιλοβατώρες της νέας χρέωσης και όχι και της παλαιάς. Ανέμενα λοιπόν ότι η συνέπεια για τις καταναλώσεις με την παλαιά τιμή θα αφαιρεθεί στον τελικό που δεν έγινε. Δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι καλά ή έχουν κάνει λάθος;

1966431838_Screenshot2021-11-11at10_15_53AM.png.cab798d81893fe43cc6b79e9b598155c.png632896917_Screenshot2021-11-11at10_15_59AM.png.2014c41c38496fbf708a5d115186f4b2.png1596634776_Screenshot2021-11-11at10_16_35AM.png.44527dc50021953eeba0bdc8cfade126.png1204498045_Screenshot2021-11-11at10_16_40AM.png.386debb280fe4e7d133d59d714ac5800.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Δεν ειναι τελικος αυτος που σου εστειλαν.

Στο τελος του μηνα μου ειπαν οτι θα στειλουν τους τελικους.

δε πίνεις και καφέ πανάθεμά σε :P

έχει ξέχωρα εκκαθαριστικό και ξέχωρα τελικό. αυτός είναι και τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...