Προς το περιεχόμενο

Aύξηση τιμών Eλίν Electricon


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 412
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Mule206 είπε

@HERTHAN

Έλα πες μας έχεις κάνει αίτηση elin γιαυτό μαμηθηκε το συμπαν; 🤣😊

😂 😂😂😂😂 😂😂😂😂 😂😂😂😂 😂😂😂😂 😂😂😂😂 😂😂😂😂 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βγούνε λογαριασμοί, να δούμε τι πατάτες έχουν κάνει πάλι με την έκπτωση συνέπειας. Μετά αμφισβητήσεις.

Αν βγει και έναντι θα πρέπει να πληρωθεί για να μην είναι εκπρόθεσμο. Αλλά μετά μπορεί να γίνει μπέρδεμα με τα προπληρωμένα δημοτικά τέλη.

Έχουν κι αυτό το κουλό, ότι δεν εκδίδουν τελικό πριν τη περίοδο που εκδίδουν εκκαθαριστικούς. Δηλαδή υπολογίστε να βγει ο τελικός μετά τις 24/10.

Μετά ξανά αμφισβητήσεις. Ο καθένας ξεχωριστή περίπτωση γιατί δεν έλαβαν όλοι ενημέρωση.

Όμως και ο τελικός θα πρέπει να πληρωθεί εμπρόθεσμα, ώστε να πάρουμε μετά την έκπτωση συνέπειας του τελικού.

Αλλά το παίζουν δύσκολοι και δε δίνουν έκπτωση μετά τον τελικό. Με τα χίλια ζόρια ξέμπλεξα στο επαγγελματικό.

Κατά το Δεκέμβρη αφού έχουν γίνει αμφισβητήσεις... τότε πάμε για προσφυγές στον ΣτΚ.

Και πάλι ξεχωριστή περίπτωση ο καθένας, διότι θα έχουμε διαφορετικά αποτελέσματα απ'τις αμφισβητήσεις.

Αυτά τα ωραία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι όσον αφορά τα σταθερά τιμολόγια επιστρέφουμε ΔΕΗ .

Τουλάχιστον για μικρές ετήσιες καταναλώσεις της τάξης των 2000 kWh.

Σωστά ; Ή μήπως όχι;

Επεξ/σία από geopro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mixanobious είπε

έκανα αίτηση για myHome online, πρέπει να στείλω και στην ελίν καταγγελία σύμβασης ή θα το κάνει η ΔΕΗ?

Δε χρειάζεται να κάνει τίποτα.

1 λεπτό πριν, geopro είπε

Νομίζω ότι όσον αφορά τα σταθερά τιμολόγια επιστρέφουμε ΔΕΗ .

Σωστά ; Ή μήπως όχι;

 

ΕFA, ΔΕΗ, Volterra δες τι σε σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kronos73 είπε

Πίσω στη ΔΕΗ, πώς τα φέρνει η ζωή...

Οι νέοι όροι της Ελιν είναι απλά καταχρηστικοί.

Θα θελουν και εγγυηση 120€ αλλο κουφο απ το παρελθον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill27 είπε

Καί ξαναρωτάω δεν είναι κανένας στο νυχτερινό 365 που να του έχει λήξει το συμβόλαιο ή να τού λήγει σε κάνα 2 μέρες να μου πει αν τού έχουν αλλάξει τίς χρεώσεις;;; Έλεος μόνο εγώ είμαι σέ αυτό το πρόγραμμα;;;

είμαι εγώ αλλά λήγει τον Απρίλιο του 2022. εσένα λήγει μεθαύριο? 

1 ώρα πριν, zampara είπε

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Είμαι στην ΕΛΙΝ από 29/05/20 και έχω σύμβαση για δυο χρόνια. Έχω το πρόγραμμα νυχτερινό 365.

Οι καταναλώσεις μου είναι μεγάλες ανά τετράμηνο(3.000-4.000 ανάλογα την περιόδο) και είχα φύγει από την ΔΕΗ.

Σε εμένα δεν μου έχει έρθει προς το παρόν e-mail για αύξηση τιμών.  Να περιμένω e-mail στις επόμενες ημέρες? Τι λέτε?

εγώ στο ίδιο προγραμμα από 18/04/20. ακόμα δεν έχει έρθει κάτι. θα μου κάνει εντύπωση να το κρατήσουν πάντως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Mule206 είπε

@HERTHAN

Έλα πες μας έχεις κάνει αίτηση elin γιαυτό μαμηθηκε το συμπαν; 🤣😊

Οχι συνηθως το συμπαν μαμιεται αφου παω.:P

1 ώρα πριν, korakios είπε

ειδικοί όροι 2.

οι ειδικοί υπερισχύουν τους γεινούς

Διαβασα γηινους και λεω τι γινεται pουστη μου ξεκινησαν να βαζουν κι εξωγηινους?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, cumulus είπε

Εγω παντως σκεφτομαι να παω στο  ON24/7

εισαι ο πρωτος που το αναφερει οσο εχω διαβασει σημερα αλλα εχει τη ρημαδα τη ρητρα. δεν ξερω αν ερχεται μια η αλλη με τις τοσο χαμηλες χρεωσεις που δινει ανα κιλοβατωρα

Επεξ/σία από thyreates
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εκανα αιτηση να παω volterra μετα το φιασκο της Ελιν. Θελω απλα να ρωτησω κατι . Τωρα αυτες τις μερες π βγαινει ο λογαριασμος πληρωνω η το αφηνω μαζι με τον τελικο ωστε να συμψηφισθει με την εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, userAnon είπε

είμαι εγώ αλλά λήγει τον Απρίλιο του 2022. εσένα λήγει μεθαύριο? 

Σε 20 μέρες λήγει αλλά σίγουρα δεν είμαι ο πρώτος που το έκανε, υπάρχουν άτομα και νωρίτερα από εμένα.... γία αυτό τούς ψάχνω, νά δω τι έγινε🤠😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill27 είπε

Σε 20 μέρες λήγει αλλά σίγουρα δεν είμαι ο πρώτος που το έκανε, υπάρχουν άτομα και νωρίτερα από εμένα.... γία αυτό τούς ψάχνω, νά δω τι έγινε🤠😐

σε καμία περίπτωση δεν προκειται να το ανανεώσουν πιστεύω. Θα προτείνουν να πας σε προγραμμα με ΟΤΣ και μεγάλο πάγιο. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις άμεσα αίτηση σε άλλο πάροχο.

Θεωρώ καλό να τους καλέσεις γιατί και σύμφωνα με το συμβόλαιο λένε ότι πρέπει να γίνει συζήτηση ένα μηνα πριν αλλιώς μπορεί να το μετατρέψουν από μόνοι τους σε ότι θέλουν. (κάτι τέτοιο θυμάμαι)

Παντως όταν σου στείλουν την πρόταση τους πες μας τι πρότειναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...