Προς το περιεχόμενο

Ανεπίσημο βίντεο του Pixel 6 Pro μας δίνει μια πρώτη άποψη για τη νέα ναυαρχίδα της Google


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, redhotstef είπε

 

 

Μπορείτε να μου πείτε , πιο κατά τη γνώμη σας , κινητό εκεί έξω, έχει πολύ όμορφη πλάτη; 

Σοβαρά μιλάω, αναρωτιέμαι γιατι πράγματα που αρέσουν σε εμένα δεν αρέσουν σε άλλους. Γιατί πράγματα που αρέσουν σε άλλους δεν αρέσουν σε εμένα. 

Αναρωτιέμαι όντως πάντως..

Γενικά μιλώντας, μου αρέσει η πλάτη στα Xiaomi mi 9t pro, oneplus 7t, poco x3, redmi note 8 pro,  και λοιπών που είναι ψιλοσυμετρικες. Iphone 11-12 pro max τα θεωρώ πως έχουν άσχημη πλάτη, αλλά έχουν διαφορετική τοποθέτηση στις κάμερες απ' όλα τα κινητά εκεί έξω και αυτό μου αρέσει.  Η σειρά galaxy note 20, s20,s21 δεν μου αρέσει το εξόγκωμα στην άκρη της πλατης, όπως και πολλών xiaomi φέτος. 

Τα νεα pixel μου θυμίζουν galaxy s10, και μου αρέσει που υπάρχει μια συμμετρία, και το γεγονος όπου όταν θα το τοποθετείς σε επίπεδη επιφάνεια δεν θα τρεμοπαιζει όταν θα το χειρίζεσαι, βλέπε μπαλατζαρισμα.

Ειλικρινά θα γουσταρα τη γνώμη σας , με συγκεκριμένα παραδείγματα. 

Πετάτε μια πρόταση είναι κακάσχημο και τέλος. Τι φάση; Μόνο για τα likes συμμετέχετε; 

Νομίζω πως η λέξη κακόγουστο που χρησιμοποίησα είναι λίγο πιο επεξηγηματική από το "μου αρέσει/δε μου αρέσει" ή από το "κακάσχημο". 

Όταν κάτι πάντως δεν αρέσει σε κάποιον, δεν είναι υποχρεωμένος να αντιπαραβάλλει κάτι άλλο ως όμορφο.

Αφού ζητάς τη γνώμη μου πάντως, θα πω ότι αν και αιώνιος χρήστης Android, πάντα μου άρεσε η πλάτη των iphone, ειδικά τα 2 τελευταία (12,13) που θυμίζουν το 4,5 αν δεν κάνω λάθος. ΔΕΝ μου αρέσει η πίσω όψη του S21 με την κάμερα στη γωνία, αλλά όχι σε βαθμό να τη θεωρήσω κακόγουστη.

Το Pixel δυστυχώς μου προσβάλει την αισθητική μου. Ο συνδυασμός των χρωμάτων είναι κιτς, και κάνει τη λωρίδα να χτυπάει ακόμα περισσότερο στο μάτι. Επίσης θεωρώ ότι θα υπάρχει θέμα και με τις θήκες.

Anyway, αν πουλιόταν επίσημα στην Ελλάδα θα το αγόραζα, παρά την κακογουστιά του, γιατί φαίνεται να είναι πολύ καλό φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aypnia είπε

Από τη στιγμή που ακολουθούν τη λογική της Apple και τα Pixel 6 θα έχουν δικό τους SoC δεν ισχύει αυτό πια.

To software θα "δένει" καλύτερα πάνω στο δικό τους SoC το οποίο τα υπόλοιπα Android smartphones δεν θα το έχουν.

Δεν πρέπει να περιμένει κανείς ότι τα πρώτα Pixel με δικό τους SoC θα έχουν τεράστιες διαφορές αλλά τα 7, τα 8 κλπ σίγουρα θα έχουν.

Δεν χρειάζεται να κόψουν τη παροχή σε κανέναν, απλώς το software τους θα "δένει" πλέον καλύτερα στους Tensor.

Όπως είπα αν κόψει το Android και δεν θα έχουν το software της για τις κάμερες θα πέσει κλάμα, αλλά είναι πολλά τα $$$ και δεν έχει τα guts να το κάνει. 
Αν όμως θα πέσει κλάμα στις άλλες και πολλά $$$ για RD. 

τώρα για το Soc ακόμα μονής της σχεδίαση δεν το έκανε, θα δούμε σε 2 χρόνια πως θα  πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, PeggyV είπε

Όπως είπα αν κόψει το Android και δεν θα έχουν το software της για τις κάμερες θα πέσει κλάμα, αλλά είναι πολλά τα $$$ και δεν έχει τα guts να το κάνει. 
Αν όμως θα πέσει κλάμα στις άλλες και πολλά $$$ για RD. 

τώρα για το Soc ακόμα μονής της σχεδίαση δεν το έκανε, θα δούμε σε 2 χρόνια πως θα  πάει 

Το Android είναι ελεύθερο λογισμικό, δεν τίθεται θέμα guts. Και να θέλουν να το κόψουν δεν γίνεται.

Δεν κόβεται το open source λογισμικό από κανένα.

Και αν δεν σχεδιάζουν τους Tensor αυτοί, τι πάει να πει αυτό;

Ξέρουν τα πάντα για τους Tensor και μπορούν να κάνουν το software τους να δουλεύει καλύτερο σε αυτό.

Και Tensor θα έχουν μόνο τα Pixel, οπότε...

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο αν βγεί θήκη που να εφαρμόζει στην ίδια ευθεία με το ύψος των καμερών θα είναι οπτικά normal, άντε 1 mm πιο πάνω για την προστασία των καμερών.Ακόμα καλύτερα, είναι η θήκη να έχει το ίδιο χρώμα με αυτό της πλάτης.

Σε περίπτωση που η θήκη θα καλύπτει και την λωρίδα της κάμερας, θα είναι πάλι σαν 1 ορθογώνιο καρούμπαλο,  εκτός αν σε εκείνο το σημείο η θήκη είναι πολύ λεπτή και αφήνει ακάλυπτα τα σημεία της κάμερας, υπάρχουν τέτοιες θήκες.

Δεν είναι ωραία η λωρίδα, πόσο μάλλον όταν έχει διαφορετικό χρώμα απο αυτό της πλάτης.

Michael Knight:

-Pixel!Call my girlfriend!

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2021 στις 12:02 ΠΜ, redhotstef είπε

 

 

Μπορείτε να μου πείτε , πιο κατά τη γνώμη σας , κινητό εκεί έξω, έχει πολύ όμορφη πλάτη; 

Σοβαρά μιλάω, αναρωτιέμαι γιατι πράγματα που αρέσουν σε εμένα δεν αρέσουν σε άλλους. Γιατί πράγματα που αρέσουν σε άλλους δεν αρέσουν σε εμένα. 

Αναρωτιέμαι όντως πάντως..

Γενικά μιλώντας, μου αρέσει η πλάτη στα Xiaomi mi 9t pro, oneplus 7t, poco x3, redmi note 8 pro,  και λοιπών που είναι ψιλοσυμετρικες. Iphone 11-12 pro max τα θεωρώ πως έχουν άσχημη πλάτη, αλλά έχουν διαφορετική τοποθέτηση στις κάμερες απ' όλα τα κινητά εκεί έξω και αυτό μου αρέσει.  Η σειρά galaxy note 20, s20,s21 δεν μου αρέσει το εξόγκωμα στην άκρη της πλατης, όπως και πολλών xiaomi φέτος. 

Τα νεα pixel μου θυμίζουν galaxy s10, και μου αρέσει που υπάρχει μια συμμετρία, και το γεγονος όπου όταν θα το τοποθετείς σε επίπεδη επιφάνεια δεν θα τρεμοπαιζει όταν θα το χειρίζεσαι, βλέπε μπαλατζαρισμα.

Ειλικρινά θα γουσταρα τη γνώμη σας , με συγκεκριμένα παραδείγματα. 

Πετάτε μια πρόταση είναι κακάσχημο και τέλος. Τι φάση; Μόνο για τα likes συμμετέχετε; 

εγω θεωρω πως πρεπει να εχει μια γενικη συμμετρια (σχημα,χρωμα) τα λοιπα μη συμμετρικα στοιχεια οπως καμερα θα πρεπει να ειναι συμμαζεμενα.Τα iphone απο το 11 και πριν ηταν ομορφα το 12 και το 13 ειναι απαισια πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, PeggyV είπε

Όπως είπα αν κόψει το Android και δεν θα έχουν το software της για τις κάμερες θα πέσει κλάμα, αλλά είναι πολλά τα $$$ και δεν έχει τα guts να το κάνει. 
Αν όμως θα πέσει κλάμα στις άλλες και πολλά $$$ για RD. 

τώρα για το Soc ακόμα μονής της σχεδίαση δεν το έκανε, θα δούμε σε 2 χρόνια πως θα  πάει 

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτα τα επιπεδα δεν γινεται τιποτα του στυλ <<στο κοβω τωρα και τελος>>

Το πιο πιθανο, αν γινει κατι τετοιο ΑΝ, να δωθει μια περιοδος για την αλλαγη.

Τωρα αν θα ειναι το ιδιο, κανεις δεν ξερει.

Ασε που >

 

Enttarnt: Googles Tensor-Chip ist wohl in Wirklichkeit ein Samsung-Prozessor

 

Samsung ειναι.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CaratNaturelle είπε

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτα τα επιπεδα δεν γινεται τιποτα του στυλ <<στο κοβω τωρα και τελος>>

Το πιο πιθανο, αν γινει κατι τετοιο ΑΝ, να δωθει μια περιοδος για την αλλαγη.

Τωρα αν θα ειναι το ιδιο, κανεις δεν ξερει.

Ασε που >

 

Enttarnt: Googles Tensor-Chip ist wohl in Wirklichkeit ein Samsung-Prozessor

 

Samsung ειναι.

 

Ε ναι SAMSUNG είναι αυτό το ξέρουμε. Για να φτιάξει μόνη της έχει τα φόντα άνετα 

γιατι δεν το κάνει δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, PeggyV είπε

Ε ναι SAMSUNG είναι αυτό το ξέρουμε. Για να φτιάξει μόνη της έχει τα φόντα άνετα 

γιατι δεν το κάνει δεν ξέρω. 

Ενας λογος μπορει να ειναι τα ηδη υπαρχοντα και διαφορες αλλες εξαρτησεις που οι <<μεγαλες>> εταιριες δεν θελουνε να μοιραστουνε μαζι μας. (π.χ ενα μελλοντικο κοινο προτζεκτ).

Φευγει μακρυα ομως το θεμα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...