Προς το περιεχόμενο

Αποσυναρμολόγηση των iPhone 13 αποκαλύπτει τη χωρητικότητα της μπαταρίας κάθε μοντέλου


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

iPhone 13 pro 

αυτή τη στιγμή έχω 34% μπαταρία 

ειχα το 11 pro max, το βασιλιά της μπαταρίας μέχρι σήμερα όσον αφορά την apple 

άλλαξα λόγω μεγεθους, με κούρασε το ταψί και το 13 pro έχει προς έκπληξη μου μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας 

ουτε θέλω να φανταστώ πόσο θα κρατάει το max, θα είναι αδύνατο να το βγάλεις σε μια μέρα νοκ αουτ

 

A6649AC7-35B8-46A8-9A87-1AD669EF50ED.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Βλεπεις οτι εκτος απο ημιμαθης εισαι και ψευτακος? Εγω ειπα οτι δεν εχω απαιτηση να βλεπω τα συννεφα ;) Πετας και την σποντα οτι δεν εχω να το αγορασω  , με καταλαβες δεν εχω λεφτα να αγορασω κινητο με 48 δοσεις να το παιζω μοστρα στο instagram σαν εσας. Δεν εχω ξαναδει ανθρωπο να λεει οτι στο s7 δεν μπορεις να κανεις συναλλαγες και να αγορασεις απτο ιντερνετ. Τι νομιζεις οτι εχω το s1? Μπερδευτηκες απτις ακριβες παρωπιδες που φορας ειναι apple για αυτο κοστιζουν.

Αυτά καταλαβες από αυτά που έγραψα; Έχεις πρόβλημα μάλλον και τα γυρνάς πάλι όπως σε βολεύουν! Τέλος πάντων δεν βγάζει πουθενά η κουβέντα μαζί σου και βγαίνουμε και πολύ off topic όποτε καλό βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το GSMarena βγάζει καλύτερο στην μπαταρία το Xiaomi Redmi Note 9 (με 5020 mAh) από το iPhone 12 Pro Max.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9-10192.php

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_pro_max-10237.php

Επεξ/σία από fwtonio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Σου λέω ψεμματα , έχω μετοχές στη Samsung . Προχωράμε

Μέχρι και οι μέτοχοι των android εταιρειών twittaroun από iphone. Μην πω για CEO γνωστής κινεζικής εταιρίας... Προχωράμε λέτε αλλά ακόμα υποστηρίζεται ένα παρωχημένο λειτουργικό σύστημα κ εν έτη 2021 ακόμα λέτε για φλασαρισμα ρομ και άλλα τέτοια όμορφα. Μαγκιά σου να θες να δίνεις μέχρι 300 ευρώ για κινητό αλλά μην προσπαθείς να μας πείσεις για πράγματα που δεν ισχύουν. Εκτός και αν είσαι από αυτούς που πιστεύουν ότι η γη είναι επίπεδη οπότε πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tronis20 είπε

Μέχρι και οι μέτοχοι των android εταιρειών twittaroun από iphone. Μην πω για CEO γνωστής κινεζικής εταιρίας... Προχωράμε λέτε αλλά ακόμα υποστηρίζεται ένα παρωχημένο λειτουργικό σύστημα κ εν έτη 2021 ακόμα λέτε για φλασαρισμα ρομ και άλλα τέτοια όμορφα. Μαγκιά σου να θες να δίνεις μέχρι 300 ευρώ για κινητό αλλά μην προσπαθείς να μας πείσεις για πράγματα που δεν ισχύουν. Εκτός και αν είσαι από αυτούς που πιστεύουν ότι η γη είναι επίπεδη οπότε πάω πάσο.

Αν υποθέσουμε ότι αυτό το περιστατικό ήταν πραγματικό , εάν twittare ένας της Apple για android θα έλεγες ότι τα android είναι καλύτερα; Τι επιχειρήματα είναι αυτά που έχετε; Δεν υποστηρίζω κανένα σύστημα , είπα ότι απτό 2016 το κινητό που έχω λειτουργεί άψογα . Ακόμα και η μπαταρία του κρατούσε πολύ καλά μέχρι αρχές τού έτους. Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι , εσείς νομίζετε ότι είστε σε όλες τις συσκευές μέσα. Δεν το αγόρασα 300 το κινητό φίλε μου κοντά 7 κατοσταρικα το είχα πάρει αν θυμάμαι καλά. Δεν αμφισβητω ότι ένα κινητό των 300 ευρώ μετά από κάποιο καιρό θα έχει τα θέματα του αλλά στην περίπτωση μου μιλάμε για ναυαρχίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2021 στις 9:25 ΠΜ, hellghan είπε

Να βγουν τα φετινά και τότε συζητάμε για τις μπαταρίες κτλπ.

Μα όλα τα μοντέλα είναι φετινά :P όλα βγήκα το 2021
Απλά η Apple βγάζει τα δικά της τον Σεπτέμβριο ενώ οι άλλες εταιρίες τον Μάρτιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RJBlake_21 είπε

Μα όλα τα μοντέλα είναι φετινά :P όλα βγήκα το 2021
Απλά η Apple βγάζει τα δικά της τον Σεπτέμβριο ενώ οι άλλες εταιρίες τον Μάρτιο

Εμ καταλαβαίνεις ότι η Apple ξεκινάει την νέα γενιά έτσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, hellghan είπε

Εμ καταλαβαίνεις ότι η Apple ξεκινάει την νέα γενιά έτσι; 

Τι εννοείς ξεκινάει την νέα γενιά έτσι?
Δηλαδή να μην το συγκρίνουμε με τις συσκευές του Μαρτίου? να περιμένουμε 6 μήνες μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητά ξεκινάνε να βγαίνουν από τον Σεπτέμβριο. Δε συγκρίνεις το νέο iphone με τα παλιά samsung. Το 13αρι αν θες να το συγκρίνεις θα το κάνεις με το iphone 12 ή το s22.

Τώρα κατάλαβες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, hellghan είπε

Τα κινητά ξεκινάνε να βγαίνουν από τον Σεπτέμβριο. Δε συγκρίνεις το νέο iphone με τα παλιά samsung. Το 13αρι αν θες να το συγκρίνεις θα το κάνεις με το iphone 12 ή το s22.

Τώρα κατάλαβες;

Από που και ως που τα κινητά ξεκινάνε να βγαίνουν τον Σεπτέμβριο? Σχολείο θα πάνε ή είναι καινούργιες σειρές στην τηλεόραση?

Κατά τα αλλά, οποίος δεν αντιλαμβάνεται ότι σε μια σύγκριση μεταξύ κινητών, το 6 μήνες πριν μπορεί να δικαιολογήσει την διαφορά στις επιδόσεις, αλλά το έξη μήνες μετά οι ίδιες επιδόσεις ή χειρότερες όχι, τι να πω?

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mtifosi είπε

Επειδη πολλοι το ειχαν καημο παμε με 700mah λιγοτερα το iphone...

μην βαζεις τετοια, θα βρουν καμια δικαιολογια για το Αndroid ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, AtiX είπε

Από που και ως που τα κινητά ξεκινάνε να βγαίνουν τον Σεπτέμβριο? Σχολείο θα πάνε ή είναι καινούργιες σειρές στην τηλεόραση?

Κατά τα αλλά, οποίος δεν αντιλαμβάνεται ότι σε μια σύγκριση μεταξύ κινητών, το 6 μήνες πριν μπορεί να δικαιολογήσει την διαφορά στις επιδόσεις, αλλά το έξη μήνες μετά οι ίδιες επιδόσεις ή χειρότερες όχι, τι να πω?

To s21 ultra έχει snapdragon 888 που βγήκε τον Δεκέμβριο. Δηλαδή εσύ το s21 ultra θα το συγκρίσεις με το 13αρι που βγήκε 10 μήνες μετά ή με το 12αρι; σημασία έχει η ημερομηνία κυκλοφορίας ή τι φοράει πάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, hellghan είπε

To s21 ultra έχει snapdragon 888 που βγήκε τον Δεκέμβριο. Δηλαδή εσύ το s21 ultra θα το συγκρίσεις με το 13αρι που βγήκε 10 μήνες μετά ή με το 12αρι; σημασία έχει η ημερομηνία κυκλοφορίας ή τι φοράει πάνω; 

Ο οποίος 888 στις πρώτες εκδόσεις των περισσότερων κινητών λόγο υπερθέρμανσης είχε ουσιαστικά τις επιδόσεις του Α13. Ο 888 plus, ο οποίος βγήκε οχτώ μήνες μετά τον 888, άγγιξε αυτές του Α14 που είχε βγει 11 μήνες νωρίτερα… Μακάρι ο 895/898 να είναι εξίσου δυνατός σαν τον Α15, αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα κάνει την ανατροπή και δεν θα είναι όπως με τους 888, 865, 855, 845, 835, κλπ…?

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες, αλλά μας ρωτάς ή αν συγκρίνουμε με χρονιές όποτε το iPhone 13 θα συγκριθεί με το s21 ή με επιδόσεις και θα πρέπει να συγκρίνουμε το iPhone 12 του 2020 με το s22 του 2022…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...