Προς το περιεχόμενο

Το YouTube απαγορεύει όλο το περιεχόμενο που σχετίζεται με το αντιεμβολιαστικό κίνημα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, cdti13 είπε

Ναι πήγες σε όλα τα νοσοκομεία και τα τους μέτρησες εσύ ο ίδιος. Αυτά σου λένε, αυτά λες. 

Αυτα μου λενε αυτα λεω. Γιατι να λεω αυτα που λες εσυ? Εισαι πιο αξιοπιστος? Εχω πνευμονολογο και θωρακοχειρουργο που μου τα λενε. μηπως εσυ ξερεις καλλιτερα?

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 25
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Να δω τι θα κάνουν και με αυτούς που διατυμπάνιζαν ποταμό στοιχείων μείωσης πιθανότητας νοσηλείας σε εντατική και θανάτου από 10 έως και 20 φορές σε σχέση με τους ανεμβολίαστους. Με άλλα λόγια κορυφαία ατομική προστασία.

Τάζοντας επιστροφή στην κανονικότητα και σήμερα με 60%+ ποσοστό εμβολιασμών δεν λέμε να τη δούμε και πάμε σε νέα lockdowns.

Αυτούς που μας έλεγαν ότι είναι ανεύθυνο να μην εμβολιάζεσαι γιατί θέτεις σε κίνδυνο ανοσοκατεσταλμένους ασθενείς. Και σήμερα που υπάρχουν στοιχεία για σημαντικό ιικό φορτίο και στους εμβολιασμένους σφυρίζουν αδιάφορα και δεν επιβάλλουν PCR σε όλους ανεξαιρέτως.

Αλλά ξέχασα. Αυτοί έχουν τα όπλα και τα youtube.

αυτο που δεν εχετε καταλαβει ορισμενοι ειναι οτι κοσμος πεθαινει και τα λετε ανετα επειδη ακομα δεν χτυπησε σε κανεναν δικο σας, αυτο δεν σημαινει οτι ολα ειναι σωστα με τον τροπο που γινονται και προβαλλονται απο τα μμε αλλα δυστυχως παιδικος μου φιλος 43 χρονων χαροπαλευει στην εντατικη με δυο παιδακια που το εβλεπε ελαφρα τη καρδια το θεμα του εμβολιασμου.

  • Like 27
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό που είπαν ορισμένοι ότι εν τέλη ο κόσμος θα στραφεί σε ανταγωνιστές, τουλάχιστον για αυτά τα βίντεο. Όταν δουν ότι πλέον το ίντερνετ δεν ελέγχετε θα κατεβάσουν τα ρολά παγκοσμίως.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, cdti13 είπε

Ενώ αυτά που λένε οι κυβερνήσεις και όλη αυτή η βιομηχανία του εμβολίου δεν είναι παραπληροφόρηση. 

Ε ναι τοσες ασθενειες εξαφανιστηκαν απο τα εξωδικα στις φαρμακευτικες

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

9/10 παντως απο οσους ειναι στην εντατικη ειναι ανεμβολιαστοι. ε το λες εως και 10 φορες παντως. Το λες και μειωση πιθανοτητας νοσηλειας

Καλό είναι να εμβολιαστούν όσο το δυνατόν περισσότεροι. Για να έχουν ατομική προστασία όμως.

Γιατί τείχος ανοσίας όταν υπάρχει έστω και μειωμένο φορτίο σε εμβολιασμένους δεν ξέρω κατά πόσο εύκολο είναι να επιτευχθεί.

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7031e2.htm

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

O εμβολιασμένος γιατί πρέπει να ανησυχεί δεν το καταλαβαίνω? Ο άλλος είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει.

Γιατι μπορει να ειναι ογκολογικος ή νεφροπαθης ή διαβητικος

Επισης μπορει να θελει να χειρουργηθει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cdti13 είπε

Ναι πήγες σε όλα τα νοσοκομεία και τα τους μέτρησες εσύ ο ίδιος. Αυτά σου λένε, αυτά λες. 

Οσοι γνωστοι μου (γιατροι κατα βαση αλλα και νοσηλευτες) δουλευουν σε νοσοκομεια, ολοι μα ολοι μου λενε οτι οι εντατικες ειναι γεματες απο ανεμβολιαστους σε συντρηπτικα ποσοστα.

Πιο αμεσα στοιχεια απο τα ιδια τα νοσοκομεια της χωρας δεν θα βρεις, στο youtube ο καθενας ανεβαζει οτι του κατεβει.

Εσυ απο που αντλεις τα "στοιχεια" σου;

 

  • Like 16
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, flexpick είπε

Γιατι μπορει να ειναι ογκολογικος ή νεφροπαθης ή διαβητικος

Επισης μπορει να θελει να χειρουργηθει

Λίγο πολύ όλοι άρρωστοι ήμαστε. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι αφορμή να περιορίσεις τα θέλω του άλλου.

  • Confused 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Οσοι γνωστοι μου (γιατροι κατα βαση αλλα και νοσηλευτες) δουλευουν σε νοσοκομεια, ολοι μα ολοι μου λενε οτι οι εντατικες ειναι γεματες απο ανεμβολιαστους σε συντρηπτικα ποσοστα.

Αυτό ισχύει. Είναι πρόβλημα οι ανεμβολίαστοι όσον αφορά τη δική τους νοσηλεία που δεσμεύει κρεβάτια σε ΜΕΘ.

Δεν ξέρω όμως πόσο συνταγματικό είναι το κράτος να τους αρνηθεί νοσηλεία σε δημόσιο νοσοκομείο ή να τους επιβάλλει να πληρώσουν μέρος της, άπαξ και δεν δέχονται το εμβόλιο σαν πρώτη γραμμή άμυνας.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι κατά των απαγορεύσεων, καθώς δεν πρέπει να αποφασίζει το μέσο μετάδοσης της είδησης για την αλήθεια ή την ορθότητά της. Στο ζήτημα του κορωνοϊού βέβαια, τα πράγματα είναι κάπως πιο σύνθετα, καθώς ούτε πολιτικό είναι, ούτε θρησκευτικό (όπως έχει αναχθεί στην Ελλάδα λες και δεν σκοτώνει αριστερούς και δεξιούς ή άθεους και θρησκευόμενους....), ούτε έχει σχέση αποκλειστικά με ατομικά δικαιώματα, καθώς είναι μια παγκόσμια απειλή, ενώ η ατομική μας στάση έχει επιπτώσεις στη δημόσια υγεία και άρα στο κοινωνικό σύνολο... Το σωστό κατά την άποψή μου θα ήταν να εντοπίζουν τα video που αποδεδειγμένα παραπληροφορούν και να μας ενημερώνουν ότι περιέχουν ανακρίβειες... Πάντως είναι κρίμα που σε ένα τόσο σοβαρό ζήτημα διχαζόμαστε και δεν μπορούμε σαν κοινωνία θες, έστω σαν ομάδα,  να καταλήξουμε σε μια λύση... Αλλά όχι, πρέπει να πάμε να οχυρωθούμε πίσω από το παραμύθι των πολιτικών μας απόψεων, των συνομωσιών, της πίστης μας στο Θεό, στον Αλλάχ ή στο Βισνού, της Μαρίκας που άκουσε την Αλέκα, που είδε ....., αλλά και των παπατζήδων που έτρεξαν να βγάλουν λεφτά από το μπάχαλο ή τους τσολιάδες ιθαγενείς που σήκωσαν ξανά το λάβαρο της επανάστασης.... Εντάξει, όπως νομίζω ότι αξίζουμε κάτι καλύτερο έτσι νομίζω και ότι αυτές οι απαγορεύσεις είναι αχρείαστες σε νοήμονες ανθρώπους....

Επεξ/σία από Konstantinos1975
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, pirmen56 said:

Αυτό ισχύει. Είναι πρόβλημα οι ανεμβολίαστοι όσον αφορά τη δική τους νοσηλεία που δεσμεύει κρεβάτια σε ΜΕΘ.

Δεν ξέρω όμως πόσο συνταγματικό είναι το κράτος να τους αρνηθεί νοσηλεία σε δημόσιο νοσοκομείο ή να τους επιβάλλει να πληρώσουν μέρος της, άπαξ και δεν δέχονται το εμβόλιο σαν πρώτη γραμμή άμυνας.

Θα μπορουσαν να πληρώνουν 2000 ευρω προστιμο, οπως πληρώνουν οσοι οδηγούν υπο την επήρεια αλκοολ.

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Twoface είπε

Δημοκρατία.... 

Αν δηλαδή υπήρχε σελίδα που μιλούσε για τα ωφέλη της παιδεραστίας θα ήταν λογικό? Είναι αντιδημοκρατικό να μην υπάρχει?

Είναι αντιδημοκρατικό να εκμεταλλεύονται το χαμηλό IQ ανθρώπων και να λένε οτι τους κατέβει στο κεφάλι? Βήμα στο κάθε ψεκασμένο? 
Αυτό δεν είναι δημοκρατία. Αυτό είναι φαυλοκρατία.

  • Like 22
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Αυτό ισχύει. Είναι πρόβλημα οι ανεμβολίαστοι όσον αφορά τη δική τους νοσηλεία που δεσμεύει κρεβάτια σε ΜΕΘ.

Δεν ξέρω όμως πόσο συνταγματικό είναι το κράτος να τους αρνηθεί νοσηλεία σε δημόσιο νοσοκομείο ή να τους επιβάλλει να πληρώσουν μέρος της, άπαξ και δεν δέχονται το εμβόλιο σαν πρώτη γραμμή άμυνας.

Οχι. Οι ανεμβολίαστοι μεταδίδουν πάνω από 100 φορές παραπάνω τον ιό. Διατηρούν το ιικό φορτίο ψηλά και συνεπώς αφορά την υγεία ΟΛΩΝ.

Μπορείς να δεις στο dashboard του υπουργείου υγείας τον σχετικό πίνακα. Τον επισυνάπτω εδώ για ευκολία

pacients.png

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...