Προς το περιεχόμενο

Το YouTube απαγορεύει όλο το περιεχόμενο που σχετίζεται με το αντιεμβολιαστικό κίνημα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, flexpick είπε

Επειδη κανετε και πονηριες

Ισραηλ Μ.Ο θανατων 7 ημερων: 20

Ελλαδα Μ.Ο θανατων 7 ημερων :31

Εισαι οκ τωρα;

Οτι νάναι παλικάρι,μιλάς για 7 μέρες και δεν λες και για πότε είναι,δεν αμφιβάλω πως μπορεί μια εβδομάδα η και περισσότερες να έχουμε περάσει και μπροστά όμως εγω σου λέω τι γίνεται εδω και μήνες και είναι πασίγνωστο αυτό,  μιλάμε για μια χώρα που είναι κοντά στο 80% εμβολιασμένοι και είχαν μέχρι λίγες εμβδομάδες πρίν για κάποια διαστήματα περισσότερους θανάτους και απο μας για να μην μιλήσουμε για τα κρούσματα,μου βάζεις ένα απόσπασμα απο το πουθενά που λέει για 1 εβδομάδα και μου λές και αν είμαι οκ .. Αν με αυτό που πόσταρες υποστηρίζεις το Ισραήλ ως πρότυπο να μας το πείς.Απο κει και πέρα ο καθένας μπορεί με προσωπική ερεύνα,να δει και να καταλάβει τι παίζει παγκόσμια και το λιγότερο να υποψιαστεί για ορισμένα πράγματα,όπως πχ τι συμβαίνει σε χώρες  όπως η Ινδία με Κάτι Δις Πληθυσμό που θα έπρεπε να είχαν πεθάνει κάτι εκατομμύρια, αν ίσχυαν όσα έλεγαν.

Τέλος πάντων εγω σταματώ εδω, γιατί δεν είναι νήμα για τον Κορωνοιό,όποιος θέλει να ψάξει ψάχνει και μορφώνεται και απο μη συστημικές πηγές όποιος θέλει βλέπει Ευαγγελάτο και τα συναφή Καθεστωτικά κανάλια και την τρομολαγνεία και την παραπληροφόρηση που δείχνουν 2 χρόνια τώρα και τους χαίρεται.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, AGENT47ist είπε

Άντε για την ιστορία δεν σου λέω, πες μας ότι τους ξέφυγε στον αέρα το ποσοστό στις ΜΕΘ 60-70% είναι ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ και μετά πήγαν να το μπαλώσουν με τα γνωστά; μιας και είσαι υποστηρικτής τους, θα μας πεις πόσα εκατομμύρια πήραν τα ΜΜΕ; 

Δεν ενημερωνομαι για επιστημονικα θεματα απο τα καναλια αλλα απο πιρ ριβιου μελετες

Οταν μου πεις ποσα εκατομμυρια πηραν απο τις επιστρεπτεες οι ιδιωτικες επιχειρησεις θα σου πω και εγω

1 λεπτό πριν, ELMastas είπε

Οτι νάναι παλικάρι,μιλάς για 7 μέρες και δεν λες και για πότε είναι,δεν αμφιβάλω πως μπορεί μια εβδομάδα η και περισσότερες να έχουμε περάσει και μπροστά όμως εγω σου λέω τι γίνεται εδω και μήνες και είναι πασίγνωστο αυτό,  μιλάμε για μια χώρα που είναι κοντά στο 80% εμβολιασμένοι και είχαν μέχρι λίγες εμβδομάδες πρίν για κάποια διαστήματα περισσότερους θανάτους και απο μας για να μην μιλήσουμε για τα κρούσματα,μου βάζεις ένα απόσπασμα απο το πουθενά που λέει για 1 εβδομάδα και μου λές και αν είμαι οκ .. Αν με αυτό που πόσταρες υποστηρίζεις το Ισραήλ ως πρότυπο να μας το πείς.Απο κει και πέρα ο καθένας μπορεί με προσωπική ερεύνα,να δει και να καταλάβει τι παίζει παγκόσμια και το λιγότερο να υποψιαστεί για ορισμένα πράγματα,όπως πχ τι συμβαίνει σε χώρες  όπως η Ινδία με Κάτι Δις Πληθυσμό που θα έπρεπε να είχαν πεθάνει κάτι εκατομμύρια, αν ίσχυαν όσα έλεγαν.

Τέλος πάντων εγω σταματώ εδω, γιατί δεν είναι νήμα για τον Κορωνοιό,όποιος θέλει να ψάξει ψάχνει και μορφώνεται και απο μη συστημικές πηγές όποιος θέλει βλέπει Ευαγγελάτο και τα συναφή Καθεστωτικά κανάλια και την τρομολαγνεία και την παραπληροφόρηση που δείχνουν 2 χρόνια τώρα και τους χαίρεται.

ειναι πασιγνωστο και εχει βουηξει ο τοπος και προσωπικη ερευνα 

Επεξ/σία από flexpick
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, v2020 είπε

αυτο που δεν εχετε καταλαβει ορισμενοι ειναι οτι κοσμος πεθαινει και τα λετε ανετα επειδη ακομα δεν χτυπησε σε κανεναν δικο σας, αυτο δεν σημαινει οτι ολα ειναι σωστα με τον τροπο που γινονται και προβαλλονται απο τα μμε αλλα δυστυχως παιδικος μου φιλος 43 χρονων χαροπαλευει στην εντατικη με δυο παιδακια που το εβλεπε ελαφρα τη καρδια το θεμα του εμβολιασμου.

Και όμως χτύπησε.

42 ετών, ανεμβολίαστη και την πέρασε σαν ίωση λίγων ημερών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Θελεις να σου εξασφαλιστει το δικαιωμα να λες μαλακιες δημοσια οπως γραφεις; Και με αυτη την συμπεριφορα, να θετεις αρκετες ζωες σε κινδυνο; Ασε τα χρηματα.
αυτο το ονομαζεις Δημοκρατια εσυ;

Ναι φίλε, αυτό είναι δημοκρατία και ελευθερία του λόγου. Όχι το να φιμώνεις τον άλλο επειδή λέει βλακείες κατά την γνώμη σου. Αυτό το κάνουν οι φασίστες. Η ελευθερία του λόγου δεν έχει να κάνει με το τι είναι ορθό. Έχει να κάνει με το να επιτρέπεις στον άλλο να λέει ότι βλακεία θέλει ακόμα και αν δεν σε βολεύει αυτό. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Δεν καταπατω κανενός το δικαίωμα.

Η πολιτεία μας παρέχει δωρεάν το εμβόλιο και προαιρετικά όποιος θέλει το κάνει.

Όποιος το έχει κάνει δεν έχει να φοβηθεί κάτι μιας και έχει εξασφαλίσει ότι θα το περάσει ήπια,οπότε δεν κινδυνεύεις από κανεναν που θα στο μεταδοσει.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει τρελαθεί έτσι ο κόσμος και έχει χωριστεί σε δύο στρατόπεδα.

 

Προφανως και δεν καταλαβαινεις αρκετα πραγματα γυρω απο το εμβολιο και την κατασταση που ζουμε. 

Μόλις τώρα, anax111 είπε

Ναι φίλε, αυτό είναι δημοκρατία και ελευθερία του λόγου. Όχι το να φιμώνεις τον άλλο επειδή λέει βλακείες κατά την γνώμη σου. Αυτό το κάνουν οι φασίστες. Η ελευθερία του λόγου δεν έχει να κάνει με το τι είναι ορθό. Έχει να κάνει με το να επιτρέπεις στον άλλο να λέει ότι βλακεία θέλει ακόμα και αν δεν σε βολεύει αυτό. 

Διασπορα ψευδων ειδησεων; Σου λεει κατι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Προφανως και δεν καταλαβαινεις αρκετα πραγματα γυρω απο το εμβολιο και την κατασταση που ζουμε. 

Διασπορα ψευδων ειδησεων; Σου λεει κατι;

Με αυτήν ακριβώς την κατηγορία θανάτωσαν οι φασίστες τη Σόφι Σολ.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Και όμως χτύπησε.

42 ετών, ανεμβολίαστη και την πέρασε σαν ίωση λίγων ημερών.

Ενα ψεμμα ειναι ολα. Δεν κινδυνευει κανεις απο κορονοιο. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, cdti13 είπε

Ναι πήγες σε όλα τα νοσοκομεία και τα τους μέτρησες εσύ ο ίδιος. Αυτά σου λένε, αυτά λες. 

Στα δύο νοσοκομεία της Πάτρας πάντως, από ανθρώπους της οικογένειας μου θα σου πω ότι αυτό το ποσοστό ισχύει και ακόμα περισσότερο όσο αφορά τους ανεμβολιαστους. Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν έχω πληροφορία εκ των έσω, αλλά δεν πιστεύω ότι θα αλλάζει κάτι. 

 

Ναι λοιπόν , πίστεψε το η συντριπτική πλειοψηφία είναι ανεμβολιαστοι που μπαίνουν νοσοκομείο και επίσης ανεμβολιαστοι που μπαίνουν στις ΜΕΘ.

Επεξ/σία από anarchy79
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, ELMastas said:

μιλάμε για μια χώρα που είναι κοντά στο 80% εμβολιασμένοι

64% fully vaccinated είναι το Ισραήλ, καμμία σχέση...

Coronavirus (COVID-19) Vaccinations - Statistics and Research - Our World in Data

Αντιθέτως η Πορτογαλία έχει 85% και τα πάει πολύ καλύτερα από μας...

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα φιλο που εχω στην κοκα κολα hellas ,απο τον Ιουλιο τυπωνουν τα κουτακια για τα χριστουγεννα και εχουν τυπωσει πανω το μενουμε σπιτι..ΕΛπιζω να μου ελεγε παπατζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Ενα ψεμμα ειναι ολα. Δεν κινδυνευει κανεις απο κορονοιο. 

Κινδυνεύουν.

Όσοι έχουν πολύ αδύναμο οργανισμό, ανοσοποιητικό, επίπεδα βιταμίνης D στα πατώματα, κτλ.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...