Προς το περιεχόμενο

Το YouTube απαγορεύει όλο το περιεχόμενο που σχετίζεται με το αντιεμβολιαστικό κίνημα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

7 λεπτά πριν, xgol είπε

Ενα ψεμμα ειναι ολα. Δεν κινδυνευει κανεις απο κορονοιο. 

Ο πατερας μου 25 μερες Βαρια πνευμονια στο θριασιο και ο αδερφος μου στο σωτηρια 15 μερες με απλη πνευμονια,ατομα που νοσοκομειο δεν ειχαν νοσηλευτει ποτε[και οπατερας μου 60 χρονων].Το αν κινδυνευει καποιος ασε να το ξερουν ατομα πο εχουν χασει δικα τους ατομα..Ημαρτον 2 χρονια κορωνα να λες αυτα τα πραγματα..Εγω τα εχω περασει τα εχω δει και ειμαι κατα του λοκνταουν,αλλα οχι οτι δεν κινδυνευει κανεις κιολας

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Ο πατερας μου 25 μερες Βαρια πνευμονια στο θριασιο και ο αδερφος μου στο σωτηρια 15 μερες με απλη πνευμονια,ατομα που νοσοκομειο δεν ειχαν νοσηλευτει ποτε[και οπατερας μου 60 χρονων].Το αν κινδυνευει καποιος ασε να το ξερουν ατομα πο εχουν χασει δικα τους ατομα..Ημαρτον 2 χρονια κορωνα να λες αυτα τα πραγματα..Εγω τα εχω περασει τα εχω δει και ειμαι κατα του λοκνταουν,αλλα οχι οτι δεν κινδυνευει κανεις κιολας

Κρίνοντας από την παρακάτω ανάρτηση του, μάλλον ειρωνικά το γράφει.

3 ώρες πριν, xgol είπε

Το δικαιωμα σου τελειωνει εκει που αρχιζει και καταπατα το δικαιωμα του άλλου. Και το δικαιωμα στη ζωη ειναι υπερτερο ολων. 

 

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει στο σώμα του για αυτό δεν είναι και υποχρεωτικό και δεν πρέπει να γίνει γιατί πάμε σε άλλα μονοπάτια μετά.

 

Το θέμα περιπλέκεται όμως μόλις προσθέσουμε ότι και ο δίπλα έχει σώμα, και δεν θέλει επίσης παρέμβαση στο δικό του σώμα από έναν φορέα ενός ιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, xgol είπε

 

Διασπορα ψευδων ειδησεων; Σου λεει κατι;

δεν παιζει ειδησεις το yt. σιγα μην έχουν και καρτελάκι μέλους της εσηεα. 

ακομη και η υποκίνηση σε βια ή παράνομες πράξεις που είναι λόγος να κατεβάσεις βιντεο εδω δεν υφίσταται. αποψεις δεν μπορεις να κατεβαζεις. εκτος αν η πλατφορμα σου δεν ειναι ίση για όλους αλλα σχεδον ίση. 

  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

 

 

Ο πατερας μου 25 μερες Βαρια πνευμονια στο θριασιο και ο αδερφος μου στο σωτηρια 15 μερες με απλη πνευμονια,ατομα που νοσοκομειο δεν ειχαν νοσηλευτει ποτε[και οπατερας μου 60 χρονων].Το αν κινδυνευει καποιος ασε να το ξερουν ατομα πο εχουν χασει δικα τους ατομα..Ημαρτον 2 χρονια κορωνα να λες αυτα τα πραγματα..Εγω τα εχω περασει τα εχω δει και ειμαι κατα του λοκνταουν,αλλα οχι οτι δεν κινδυνευει κανεις κιολας

Ειρωνικο ηταν. 

48 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Ναι.

Φρόντισε να κάνεις και 3η δόση και όσες ακόμα δόσεις χρειαστεί.

Απο το Πανεπιστημιο του Τιμπουκτου; 
 

Προσεχε γιατι παριστανεις τον γιατρο ενω δεν εισαι και διασπειρεις ψευδεις ειδησεις. Μπορει να σου ζητηθουν ευθυνες. 

Επεξ/σία από xgol
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κλειδωθεί το θέμα αφού έχει γίνει ήδη σύγκρουση μεταξύ αρνητών και μη, να θυμίσω ότι το YouTube έχει συγκεκριμένους όρους χρήσης της υπηρεσίας. Δεν υπάρχει δημοκρατία σε τέτοιο θέμα. Ειδικά σε θέματα διασποράς μολυσματικών ασθενειών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινα εχω σιχαθει και τις δυο πλευρες (που τις βλεπω και εδω μεσα εν μερη).

Οι εμβολιασμενοι εχουν κανει Τοτεμ/Θρησκεία το συγκεκριμενο εμβολιο και θελουν με το ζορι να εμβολιαστουν ολοι. Ντε και καλα. Δεν το εχω ξαναδει αυτο, ever.

Οι ανεμβολιαστοι παλι εχουν στις ταξεις τους ενα σωρο γραφικους και παλαβους ("ο θεος θα μας σωσει", "5G", "μας βαζουν τηλεκοντρολ μεσα μας", κλπ), που στην ουσια κανουν τεραστια ζημια.

Και το Youtube/Google οτι ναναι, σε ΟΛΑ, οχι μονο στα εμβολια. Και το Youtube ειναι μεν ιδιωτικο, αλλα το υπερ-απλουστευετε μερικοι.

all-in-all πολλα απογοητευτικά σχολια στο νημα.

Αλλα ολα θα τα λυσει ο ΘΑΝΑΤΟΣ. Την ανοιξη θα δουμε ποιοι πεθαναν και ποιοι οχι. Ευτυχως οι θανατοι καταγραφονται και δεν μαγειρευονται. Ευχομαι κανεις να μην πεθανει, απο ολες τις "μεριες". Αλλα οι θανατοι θα δειξουν ....

Επεξ/σία από endeavour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dream21 είπε

Μια χαρά Δημοκρατία έχουμε ,  εάν είχες όμως Παπαδόπουλο σε 1 Μήνα θα είχε εμβολιαστεί το 100% όλης της χώρας καθώς και δεν θα υπήρχε παιδί σε ηλικία 12 ετών να πηγαίνει στο σχολείο και να μην έχει κάνει τα 17 εμβόλια.

Διφθερίτιδας

  Τετάνου

  Κοκκύτη

  Πολιομυελίτιδας

  Αιμόφιλου Ινφλουέντζας τύπου β

  Μηνιγγιτιδόκοκκου

  Πνευμονιόκοκκου

  Ηπατίτιδας Β

  Ιλαράς

  Ερυθράς

  Παρωτίτιδας

  Ανεμευλογιάς

  Ηπατίτιδας Α

  Φυματίωσης

  Γρίπης

  Ιού ανθρώπινων θηλωμάτων (έναντι καρκίνου του τραχήλου της μήτρας)

  Ρότα ιού

αυτά τα εμβόλια είχαν 10+ χρόνια κλινικών ερευνών πριν διατεθούν, τα συγκεκριμένα εμβόλια κατά του covid-19 ΟΧΙ , δεν γνωρίζουμε ακόμα τις μακροχρόνιες επιπλοκές των εμβολίων λόγω ανεπαρκών κλινικών ερευνών,και δεν είναι αποδεκτό το στόρυ μα τόσα δισεκατομμύρια το έκαναν και δεν έπαθαν τίποτα (το οποίο δεν είναι αλήθεια) , μακροχρόνιες επιπλοκές ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Υπάρχει το παράδειγμα του Ισραήλ με υψηλότερο ποσοστό εμβολιασμου από ότι εμείς αλλά τα κρούσματα παραμένουν υψηλά.

Οπως και στην Σιγκαπουρη. Αλλα ολα αυτα θα τα δειξει ο χρονος. Την Ανοιξη θα ξερουμε.

3 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Δεν καταπατω κανενός το δικαίωμα.

Η πολιτεία μας παρέχει δωρεάν το εμβόλιο και προαιρετικά όποιος θέλει το κάνει.

Αυτο το παραμυθι του ΔΩΡΕΑΝ πρεπει να σταματησει. Τιποτα δεν ειναι δωρεαν. Δυστυχως.

5 ώρες πριν, buffos είπε

Αυτά είναι τα επίσημα στοιχεία. Έχεις εσύ κάποια άλλα στοιχεία? Δείξε μου λοιπόν μια πηγή που εσύ θεωρείς αξιόπιστη. Ένα λινκ με στοιχεία που εσύ θεωρείς αξιόπιστα.

 

Και αυτη η ιστορια με τις "πηγες" ειναι μουφα. Πηγες και τριχες κατσαρες.

Με οποιον μιλας σου λεει "Η πηγη σου";

17 λεπτά πριν, Molpadia είπε

αυτά τα εμβόλια είχαν 10+ χρόνια κλινικών ερευνών πριν διατεθούν, τα συγκεκριμένα εμβόλια κατά του covid-19 ΟΧΙ , δεν γνωρίζουμε ακόμα τις μακροχρόνιες επιπλοκές των εμβολίων λόγω ανεπαρκών κλινικών ερευνών,και δεν είναι αποδεκτό το στόρυ μα τόσα δισεκατομμύρια το έκαναν και δεν έπαθαν τίποτα (το οποίο δεν είναι αλήθεια) , μακροχρόνιες επιπλοκές ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ

Ουτε αυτο ειναι σωστο επιχειρημα. Γιατι πριν 50 χρονια μπορει ενα εμβολιο να ηθελε 10 χρονια με την τεχνολογια 50 ετων πριν. Τωρα ειναι αλλιως.

Δεν λεω οτι δεν ηταν βιαστικο το εμβολιο, απλα μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.

Καλυτερα να σκεφτουμε το μελλον ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΕ mRNA.

Επεξ/σία από endeavour
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, endeavour είπε

Οπως και στην Σιγκαπουρη. Αλλα ολα αυτα θα τα δειξει ο χρονος. Την Ανοιξη θα ξερουμε.

Αυτο το παραμυθι του ΔΩΡΕΑΝ πρεπει να σταματησει. Τιποτα δεν ειναι δωρεαν. Δυστυχως.

Και αυτη η ιστορια με τις "πηγες" ειναι μουφα. Πηγες και τριχες κατσαρες.

Με οποιον μιλας σου λεει "Η πηγη σου";

Ουτε αυτο ειναι σωστο επιχειρημα. Γιατι πριν 50 χρονια μπορει ενα εμβολιο να ηθελε 10 χρονια με την τεχνολογια 50 ετων πριν. Τωρα ειναι αλλιως.

Δεν λεω οτι δεν ηταν βιαστικο το εμβολιο, απλα μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.

Καλυτερα να σκεφτουμε το μελλον ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΕ mRNA.

 

οι μακροχρόνιες επιπλοκές από το εμβόλιο χρειάζονται χρόνια ερευνών και όχι απλά νέες τεχνολογίες αυτές αφορούν αποκλειστικά την παρασκευή αλλά οι ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ επιπτώσεις είναι ακριβώς όπως το λέει και το όνομα τους , χρειάζονται χρόνο.

 

3 ώρες πριν, flexpick είπε

Δεν ειναι θεμα αποψης ειναι θεμα αποδειξεων.

 

Μορφωσε μας και πες μια χωρα.

Ισραήλ - Μ.Βρετανία

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Molpadia είπε

 

 

 

Ισραήλ - Μ.Βρετανία

https://www.bbc.co.uk/news/uk-51768274

Το Ισραηλ εχει λιγότερους εμβολιασμένους απο την Ελλάδα πλέον.  https://news.google.com/covid19/map?hl=el&state=7&mid=%2Fm%2F03spz&gl=GR&ceid=GR%3Ael

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

https://www.bbc.co.uk/news/uk-51768274

Το Ισραηλ εχει λιγότερους εμβολιασμένους απο την Ελλάδα πλέον.  https://news.google.com/covid19/map?hl=el&state=7&mid=%2Fm%2F03spz&gl=GR&ceid=GR%3Ael

61,4%, από που προκύπτει ότι εμβολιάστηκαν περισσότεροι στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι υπερ των εμβολίων, κατά των αντιεμβολιαστών, αλλά αυτή η απόφαση του youtube δεν μου αρέσει. Αύριο θα βγουν με την ίδια ευκολία να πουν οτι απαγορεύονται τα βίντεος που σχετίζονται με τις εκτρώσεις, με τα αρνητικά των φαστφουντς, με αντιαμερικανικές εκδηλώσεις, κλπ... Δεν πάει έτσι, παιδιά... Στραβώνει το πράγμα και συνήθως είναι να μην γίνει η αρχή...

Αφήστε δε που θα έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα απο το ζητούμενο... Τώρα βλέπουμε τις αντιεμβολιαστικές προσπάθειες και γελάμε με την βλακεία τους... Αν εκλείψει αυτή η γελοία εικόνα, κάποιοι ίσως τους πάρουν πιο σοβαρά...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...