Προς το περιεχόμενο

Εχετε να μου προτείνετε καποια μηχανη για εσπρεσσο μεχρι 50-60€;


Maria2000123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι για Arielli KM-150BS που ειναι στα 50€ περιπου στο skroutz και εχει αρκετα θετικα σχολια. Υπαρχουν ομως και μερικα σχολια που με προβλιματιζουν. Μηπως εχετε εσεις να μου προτεινετε καποιο μεχρι 60€ ; 
ή να αγορασω την Arielli KM-150BS;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

όποια και να πάρεις στα 50-60ευρώ εσπρέσσο δε θα πίνεις. Θα πίνεις ΚΑΤΙ ΣΑΝ εσπρέσσο.

Πάρε όποια σου αρέσει περισσότερο στο μάτι :)

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

όποια και να πάρεις στα 50-60ευρώ εσπρέσσο δε θα πίνεις. Θα πίνεις ΚΑΤΙ ΣΑΝ εσπρέσσο.

Πάρε όποια σου αρέσει περισσότερο στο μάτι :)

κανεις λαθος , εχω δοκιμάσει 3 φθηνες μηχανες και η Arielli ειναι ξεκάθαρα καλυτερη οι αλλες όντως δεν πινοταν , επισης το αν ειναι η οχι εσπρέσσο δεν ξερω αλλα εμενα με ικανοποιεί αρκετα. 

Επεξ/σία από Votritis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Votritis είπε

κανεις λαθος , εχω δοκιμάσει 3 φθηνες μηχανες και η Arielli ειναι ξεκάθαρα καλυτερη οι αλλες όντως δεν πινοταν , επισης το αν ειναι η οχι εσπρέσσο δεν ξερω αλλα εμενα με ικανοποιεί αρκετα. 

το τι ικανοποιεί εσένα δε σημαίνει οτι είναι και το σωστό. εσπρεσσο με μηχανη του 50αρικου ΔΕΝ πίνεις. πίνεις ένα νερόπλυμα που τουλάχιστον δεν είναι φραπές.

καλύτερα έναν ελληνικό στο μπρίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 60ε θελει η κολελα να της προτινουν

Μην αρχίσετε θελεις 500ευρω μηχανη η 400ευρω μεταχ. για να πίνεις "σωστό εσπρέσσο" σαν τους "σνομπ του καφε" γειτονικού site 

  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγραψα να πάρει όποια του 50αρικου θέλει. καμία διαφορά.

άλλοι έχουν παραισθήσεις οτι με μηχανή του 50αρικου πίνεις εσπρέσσο.

επισης το οτι θες μηχανη τουλαχιστον στα 300 και μυλο στα 100 για να πινεις σωστο εσπρεσσο δεν ειναι σνομπισμος. ειναι η πραγματικοτητα.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ διάβασμα και ψάξιμο κατέληξα και εγώ σε αυτή, και για το κόστος αλλά και για τα θετικά σχόλια. Την παρέλαβα εχθές και έχω πιει δύο καφέδες (Ipanema), μια χαρά μου φαίνεται και σκέψου ότι πρώτη φορά χρησιμοποιώ μηχανή espresso, οπότε με τον καιρό και με ψάξιμο φαντάζομαι ότι θα βελτιωθεί ο καφές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

έγραψα να πάρει όποια του 50αρικου θέλει. καμία διαφορά.

άλλοι έχουν παραισθήσεις οτι με μηχανή του 50αρικου πίνεις εσπρέσσο.

επισης το οτι θες μηχανη τουλαχιστον στα 300 και μυλο στα 100 για να πινεις σωστο εσπρεσσο δεν ειναι σνομπισμος. ειναι η πραγματικοτητα.

εχεις δοκιμάσει φθηνες μηχανες και ειδες οτι δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ τους , ηρεμα ρωταω ......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Votritis said:

εχεις δοκιμάσει φθηνες μηχανες και ειδες οτι δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ τους , ηρεμα ρωταω ......

ναι είναι το ίδιο νεροζούμι με κάποια αρώματα. εσπρεσσο παντως δε το λες. ουτε σωμα ουτε επιγευση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμάν μωρέ πια, έλεος.

Δεν θέλει ο καθένας ούτε αναμένει τον αυθεντικό, πατροπαράδοτο και "πραγματικό" espresso με 50, 60 ούτε καν 200 ευρώπουλα.
Το πήραμε το μήνυμα μάγκες, μην σκοτώνεστε μήδε αγχώνεστε, όλα πόπα.

Το εμπεδώσαμε, η κοπέλα θα πίνει ένα νεροζούμι που θυμίζει espresso με τον ίδιο αναλογικά τρόπο που η ωραία των Αθηνών θυμίζει την Monica Bellucci. 

Όλα καλά είπαμε, όλα μια χαρούλα! :)
:)
:) 

Επεξ/σία από rafa1919
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ναι είναι το ίδιο νεροζούμι με κάποια αρώματα. εσπρεσσο παντως δε το λες. ουτε σωμα ουτε επιγευση.

 

δεν εγραψα καπου οτι ειναι εσπρεσσο , υποστηριζω ομως οτι πινεται ευχαριστα ιδικα για τα 50Ε που κανει ..... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Votritis είπε

δεν εγραψα καπου οτι ειναι εσπρεσσο , υποστηριζω ομως οτι πινεται ευχαριστα ιδικα για τα 50Ε που κανει ..... 

ευχάριστα πίνεται και ένα ποτήρι δροσερό νερό σε σχέση με το ζεστό που το βάραγε ο ήλιος.

δεν είπα οτι απαγορεύεται να αγοράσει εσπρεσσιέρα με 50. απλά να ξέρουμε τι αγοράζουμε και τι περιμένουμε.

αν εσύ θες να πίνεις νεροζούμια εσπρέσσο και σου αρέσουν από μένα κανένα πρόβλημα. το να αλλάξει όμως η πραγματικότητα οτι αυτό είναι εσπρέσσο λυπάμαι αλλά δε χαιδεύω αυτιά κανενός.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε καλύτερα ένα aeropress με 30 ευρώ και με τα υπόλοιπα ένα μύλο κοπής.

Εγώ έχω και μια Arielli και dolce gusto με κάψουλες αλλά τελικά το aeropress χρησιμοποιώ καθημερινά.

Αν σκοπός είναι να πίνεις φρέντο εσπρέσσο ( όπως εγώ) μια χαρά επιλογή είναι.

Κάνει και για ταξίδια.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες πρώτα ποιες κάψουλες σαρεσουν και μετά πάρε τη μηχανη που πανε μαζί της. 

δεν άσχημη λύση και το μπρίκι, αρκει να έχεις διάθεση να ψαχτείς λιγο μέχρι να βρεις κάτι που να σαρεσει σαν γεύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...