Προς το περιεχόμενο

Γάμος, σύμφωνο, τίποτα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια καποιοι θα με τρελανετε

πως θα της καταστρεψω τη ζωη; επειδη δεν εχουμε παντρευτει;

Κάποιος είπε ότι δεν λεω για αγαπη αλλα μονο για γαμο. Προφανως και την αγαπάω, χρειαζόταν να το αναφέρω;

Όταν την γνωρισα ουτε ανεξαρτητος οικονομικα ημουν, ουτε καν μονος μου δεν εμενα. Δεν εβρισκα επισης κανεναν λογο να παντρευτω ενω σπουδαζα.Καπου λιγο ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Γιατι η κοπελα τι ειναι αβουλο ον; Αν δεν την ικανοποιει κατι ας φυγει. Ακου την χωριζεις…

τον Αντωνακη μου θυμιζεις απο την Ελληνικη ταινια, αποψεις 60 χρονια πισω.

το γραψαν αρκετοι αλλοι. Ο γαμος μονο προβληματα δημιουργει, και το μονο που κανει ειναι να ικανοποιει τα βλαχοσόγια. 

ΥΓ 2 γνωστοι μου ειναι μαζι καμια 20 χρονια συζουν, ευτυχισμενοι λογικα. Παω να τους πω, παντρευτειτε ή χωριστε… :) ή μαλλον χωριστε οπως τα λες…

Και ο Αντωνάκης χώρισε στα καπάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος, θα πω με τη σειρά μου ότι στα 5 χρόνια σχέσης όπως την περιγράφεις συγκατοίκησα και εγώ, 2 χρόνια μετά και δεν μας νοιάζουν οι γάμοι και όλα αυτά, μια χαρά είμαστε. Η απόφαση για παιδί είναι μια άλλη κουβέντα και σίγουρα καλό είναι να έρχεται μετά από κάποια συμβίωση.

Οπότε πρότεινε της να μείνετε μαζί, ψάξτε ένα άλλο σπίτι και εννοείται δεν ξεκόβεις και με τον αδερφό σου, και μετά αν συνεχίσετε να είστε καλά (σίγουρα αλλάζει η σχέση και η καθημερινότητα με τη συγκατοίκηση, προσωπικά δεν μας άλλαξε προς το κακό, απλά είναι άλλη φάση από ότι πριν) τότε βλέπετε μετά τι θέλετε να κάνετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...