Προς το περιεχόμενο

Ο Firefox για Android σύντομα θα συμπληρώνει αυτόματα τους κωδικούς για όλες τις εφαρμογές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Πρώτη φορά τον ακούω. Εγώ με  W3m είναι σαν να κάνεις browsing στο matrix 🙉

 

 

Εγώ περίμενα να βγεί γραφικό περιβάλλον, μετά τις διάτρητες, είπα να περιμένω να αναπτυχθουν λίγο τα δίκτυα 🐉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, manolis940 είπε

Ευκαιρία είναι να πάρει δρόμο το LastPass και BitWarden

Για το LastPass συμφωνω, αλλα το Bitwarden το προτιμω απο το να χρησιμοποιω FF. Το segmentation τετοιων υπηρεσιων ειναι καλυτερο απο αποψη ασφαλειας. Και παλι βεβαια, καλυτερα κωδικους στον FF παρα στον Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2021 στις 8:21 ΜΜ, manolis940 είπε

Πρώτη φορά τον ακούω. Εγώ με  W3m είναι σαν να κάνεις browsing στο matrix 🙉

Το χρησιμοποιούσα 2 χρόνια και ήμουν και έτοιμος να σκάσω λεφτά.

  • Μόλις είχα μπει, είχα ζητήσει μαζί με άλλους στην κοινότητα όταν φτιάξεις ένα custom item ( δεν θυμάμαι αν ακριβώς λέγεται έτσι ) να μπορείς στο μέλλον να το κάνεις edit και να προσθέσεις ένα πεδίο. Απ όσο ξέρω δεν έχει αλλάξει κάτι σήμερα και παραμένει το ίδιο
  • Μετά από 2 χρόνια χρήσης και αφού το έχω βάλει για τα καλά στην καθημερινότητα μου, και ότι το έχω δείξει και σε 2 συνεργάτες μου για να μοιραζόμαστε κάποια passwords σκάει ειδοποίηση ότι πλέον με την free version θα μπορώ να έχω μέχρι 1 device type.

Τι εμπιστοσύνη μπορείς να έχεις σε ένα πρόγραμμα, που αντί να διορθώσει τα bugs και να γίνει καλύτερο, αναγκάζει τους χρήστες να το πληρώσουν κόβοντας features ;

Καλύτερα δεν είναι αυτά τα χρήματα να τα κάνεις donate στον firefox και σε όποιον firefox δεν φέρετε π*******@;

Κατάλαβα. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω πάρα πολλά passwords και κωδικούς αποθηκευμένα και μου φαίνεται βουνό να τα αντιγράψω ένα-ένα κάπου αλλού. Από κει και πέρα αν μου προσφέρει μια (σχετική) ασφάλεια από hackers ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση στους κωδικούς μου από οποιαδήποτε συσκευή, μου κάνει.

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, jadawin είπε

Κατάλαβα. Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω πάρα πολλά passwords και κωδικούς αποθηκευμένα και μου φαίνεται βουνό να τα αντιγράψω ένα-ένα κάπου αλλού. Από κει και πέρα αν μου προσφέρει μια (σχετική) ασφάλεια από hackers ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση στους κωδικούς μου από οποιαδήποτε συσκευή, μου κάνει.

Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!

Προς το παρών είμαι στο Bit Warden και τα έκανα export απ το LastPass και import σε αυτό. Αν ο firefox με το που κάνει ντεμπούτο σε αυτόν τον κλάδο δεν έρθει με τέτοια λειτουργία θα κάνει πατάτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...