Προς το περιεχόμενο

Και επίσημα, το HBO Max έρχεται στην Ελλάδα μέσα στο 2022


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα φάει μαχαίρι το Netflix χαλαρά από εμένα όταν έρθει το ΗΒΟ Max. 168€ το χρόνο Netflix και HBO Max 70€. Ε πολύ καιρό μας έγδυσες Netflix.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
14 minutes ago, CarbonFibre said:

Θα φάει μαχαίρι το Netflix χαλαρά από εμένα όταν έρθει το ΗΒΟ Max. 168€ το χρόνο Netflix και HBO Max 70€. Ε πολύ καιρό μας έγδυσες Netflix.

/4 το Netflix και /5 το HBO Max, αν δεν κάνω λάθος (για το 2ο). 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το netflix δεν κοβεται. Την ποικιλια του σε υλικο κανενας δεν την φτανει. Σαν δευτερη επιλογη θα γινει μαχη με Disney+. Εκτος και εισαι hal9000 και κανεις συνδρομη ακομη και στο peacock 😂

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vpn και συνδρομή σε όλα για εμένα. Ειδικά στα δύο που το κάνω με τον αδερφό μου δεν είναι τπτ. Netflix για δύο οθόνες ο καθένας μας(ultra δλδ πακέτο) από 2,5€ συν αλλά τόσα για Disney συν αλλά τόσα για hbo δεν έγινε κάτι. Το Apple θα κόψω που είναι σαν βιντεοκλάμπ δεν έχει σχέση με netflix. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, privateer είπε

Το netflix δεν κοβεται. Την ποικιλια του σε υλικο κανενας δεν την φτανει. Σαν δευτερη επιλογη θα γινει μαχη με Disney+. Εκτος και εισαι hal9000 και κανεις συνδρομη ακομη και στο peacock 😂

Δεν είναι δικιά του η ποικιλία φίλε και τα συμβόλαια λήγουν και δεν ανανεώνονται.

Απλά δεν το βλέπουμε εμείς εδώ γιατί οι πραγματικοί ιδιοκτήτες της ποικιλίας που λες δεν δραστηριοποιούνται εδώ ακόμη.

Όταν έρθουν να δεις πως η ποικιλία που λες θα αρχίσει να εξαφανίζεται και από το ελληνικό.

Στις ΗΠΑ ήδη φαίνεται και είναι η μόνη αγορά που χάνει συνδρομητές, δεν νομίζω να είναι τυχαίο.

Netflix bleeds subscribers in US and Canada, with no sign of recovery

https://arstechnica.com/gaming/2021/07/netflix-bleeds-subscribers-in-us-and-canada-with-no-sign-of-recovery/

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosgalis είπε

Άντε μπράβο, για να γεμίσουμε το κενό χρόνο ανάμεσα σε Netflix, Apple TV, Disney + και ERTFLIX 

Ιδίως τώρα που ανέβηκαν οι τιμές μες στα πάντα, δεν έχουμε σε τι σαβούρα να ξοδέψουμε αυτά που μας έμειναν. (Σαβούρα=Άπαντα πλην του Game Of Thrones). και αναφέρομαι σε όλες τις πλατφόρμες και όχι μόνο στο HBO.

Torrents forever.

Συνεχίζουμε στην ποιότητα:

Ηρακλής Πουαρό forever

Θέατρο της Δευτέρας forever.

Ελληνικές κωμωδίες forever.

 

 

 

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θετικο νεο

ειδικα οταν το νετφλιξ με 90% σαβουρα εχει 13€ ενω το αμεζον που εχει και μερικα καλα μονο 7

 

Παντως με τον πληθωρισμο ολες αυτες οι στριμ πλατφορμς ευχαριστω το θεο που ακομα κανω δουλεια με τορρεντς

και δεν ειναι μονο το κοστος

εχεις το 100% της παραγωγης στα χερια σου αντι ενα 20-30% ( για ψαξτε παλιες ταινιες , οσκαρ , star wars , star wars harmy , star wars gridhouse , ) 

 

εχεις φουλ εκδοσεις οχι bitstarved

αντε βρες grand tour 25gb το επισπδειο

 

και τελος τα εχεις ολα σε ενα interface vlc double click

Επεξ/σία από dieksodo
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμφίβολα απο το hbo περιμένεις εκτος απο οσα εχει ηδη να βγαλει και πολλα ακομα διαμαντια. το netflix ειναι νεκρο εδω και χρονια, το νεο περιεχομενο δεν βλέπεται.

ετησια με 70 ευρω το βρισκω πολυ δυνατο. το νετφλιξ πρεπει να κανει μειωση τιμης στο 5ευρω για να εχει λογο υπαρξης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Land-decked είπε

Πειρατεία με το πειρατικό για πάντα !

Όχι θα κάτσω να πληρώνω 19 διαφορετικές πλατφόρμες

Όταν διαβάζω κάτι τέτοια... Mε αυτό το σκεπτικό, πιστεύω και 10€ τον χρόνο να τα βάζανε όλα μαζί πακέτο, πάλι πολλά θα ήταν ή το περιεχόμενο δεν θα ήταν της ικανοποιητικό ή η εφαρμογή θα ήταν χάλια ή..., ή..., ή....

Δεν σε κατηγορώ και να κάνεις ότι θέλεις αλλά αυτά που γράφεις είναι φθηνές δικαιολογίες. Μπορείς να κρατήσεις μία ή δύο συνδρομές, κανείς δεν σε αναγκάζει να κάνεις συνδρομή σε όλα. Εγώ έχω μια μοιρασμένη συνδρομή στο nf με 3€ τον μήνα και αν και το hbo έχει κάτι παρόμοιο θα το κάνω και αυτό και ας πίνω δύο καφέδες λιγότερους τον μήνα.

Πάντως για να σχολιάσουμε και το θέμα, Βλέπω ότι η συνδρομή του hbo στα $9.99 τον μήνα περιέχει διαφημίσεις, ενώ το ad-free είναι στα $14.99 τον μήνα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, micos000 είπε

Όταν διαβάζω κάτι τέτοια... Mε αυτό το σκεπτικό, πιστεύω και 10€ τον χρόνο να τα βάζανε όλα μαζί πακέτο, πάλι πολλά θα ήταν ή το περιεχόμενο δεν θα ήταν της ικανοποιητικό ή η εφαρμογή θα ήταν χάλια ή..., ή..., ή....

Δεν σε κατηγορώ και να κάνεις ότι θέλεις αλλά αυτά που γράφεις είναι φθηνές δικαιολογίες. Μπορείς να κρατήσεις μία ή δύο συνδρομές, κανείς δεν σε αναγκάζει να κάνεις συνδρομή σε όλα. Εγώ έχω μια μοιρασμένη συνδρομή στο nf με 3€ τον μήνα και αν και το hbo έχει κάτι παρόμοιο θα το κάνω και αυτό και ας πίνω δύο καφέδες λιγότερους τον μήνα.

Πάντως για να σχολιάσουμε και το θέμα, Βλέπω ότι η συνδρομή του hbo στα $9.99 τον μήνα περιέχει διαφημίσεις, ενώ το ad-free είναι στα $14.99 τον μήνα.

ειναι και πως εχει μαθει κανεις. Οταν κατεβαζω τορρεντς εδω και 15 χρονια, θα αλλαξω τωρα? Ο 65ρης πατερας μου παντως, ειναι πολυ ευχαριστημενος με το νετφλιξ στο τηλεκοντρολ, ξαπλωνει και με 2 κλικ βλεπει κατι. Εγω που με την ιδια ευκολια κατεβαζω τορεντ, δεν βλεπω να αλλαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς βλέπετε το δέντρο έχετε χάσει το δάσος και απορώ καθώς γράφουμε σε ιστοσελίδα τεχνολογικού περιεχομένου και αρκετοί από σας "γνωρίζετε"

η πίτα (ταινίες-σειρές) είναι μικρή αλλά το κέρδος είναι μεγάλο έτσι οι εταιρείες διέπραξαν μεγάλο ατόπημα που θέλησαν να βγάλουν η κάθε μια την δική της streaming πλατφόρμα και αυτό θα το πληρώσουν με συγχώνευση/εξαγορά καθώς ο χώρος έχει μόνο (4) τέσσερις θέσεις μπορείτε να μαντέψετε ποιοι θα είναι αυτοί οι (4) τέσσερις παίκτες που θα μείνουν στην streaming πλατφόρμα.

ότι θα γίνει και στα Games (Παιχνίδια) αργά ή γρήγορα (4) τέσσερις παίκτες θα μείνουν στην πλατφόρμα (αν και εκεί ήδη έχει διαμορφωθεί το πεδίο ποιοι θα είναι αυτοί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, nikosgalis είπε

Άντε μπράβο, για να γεμίσουμε το κενό χρόνο ανάμεσα σε Netflix, Apple TV, Disney + και ERTFLIX 

+ cosmote tv - novaflix -nova go - vodafone tv - υπνο - δουλειά ................

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikorolis είπε

δυστυχώς βλέπετε το δέντρο έχετε χάσει το δάσος και απορώ καθώς γράφουμε σε ιστοσελίδα τεχνολογικού περιεχομένου και αρκετοί από σας "γνωρίζετε"

η πίτα (ταινίες-σειρές) είναι μικρή αλλά το κέρδος είναι μεγάλο έτσι οι εταιρείες διέπραξαν μεγάλο ατόπημα που θέλησαν να βγάλουν η κάθε μια την δική της streaming πλατφόρμα και αυτό θα το πληρώσουν με συγχώνευση/εξαγορά καθώς ο χώρος έχει μόνο (4) τέσσερις θέσεις μπορείτε να μαντέψετε ποιοι θα είναι αυτοί οι (4) τέσσερις παίκτες που θα μείνουν στην streaming πλατφόρμα.

ότι θα γίνει και στα Games (Παιχνίδια) αργά ή γρήγορα (4) τέσσερις παίκτες θα μείνουν στην πλατφόρμα (αν και εκεί ήδη έχει διαμορφωθεί το πεδίο ποιοι θα είναι αυτοί)

Ποιοι είναι αυτοί οι 4;

Πάντως λογικό δεν είναι να αρχίσουν να φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια;

Από τη στιγμή που η παραδοσιακή τηλεόραση πεθαίνει και αντικαταστάται από την ιντερνετική τηλεόραση;

Δηλαδή το HBO που υπάρχει και πουλάει συνδρομές από το 1972, 40 χρονών είναι, τι περιμέναμε να κάνει;

Να κλείσει γιατί πεθαίνει η παραδοσιακή συνδρομητική τηλεόραση και να τα δίνει όλα στο Netflix έλα πάρε με 10 ευρώ;

Ακόμη και στη χώρα μας πότε είδαμε παραγωγή του HBO στο Netflix;

Ποτέ.. στη nova ήταν όλες και ήθελες το cinema πακετάκι των 30 ευρώ το μήνα.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...