Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζοντας το νέο design των Windows 11 σε ένα Lenovo Legion 7i 16"


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vasilisbasil είπε

εκτος του οτι εχω i5 εβδομης γενιας σε λαπτοπ 3 χρονων  και δεν μπορω να αναβαθμισω εμενα δεν μου αρεσει που αφαιρεσε πολλα χαρακτιριστικα που υπηρχαν στα προηγουμενα windows πχ να μπορεις να μετακινησεις πανω , δεξια, αριστερα την task bar .. κτλ .. τωρα απο κει και περα θα περιμενουμε μεχρι το 2025 και βλεπουμε 

θα δουνε εμας τους δυο που δεν βολευομαστε? οπως και εσυ εγω την θελω δεξια , βολευει αφανταστα ,

επισης οπως βλεπω τα 11 ειναι για λιγους οποτε θα αναγκαστει να βγαλει και αλλα, γιατι πολλοις κοσμος δεν θα μεταβει σε αυτα .

απο το 1,1 δις υπολογιστων ζητημα αν θα πανε 100εκατομυρια το 2025

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tsakvas είπε

  οπως και εσυ εγω την θελω δεξια , βολευει αφανταστα ,

 

Επειδη κι εγω εχω παντα την μπαρα στα δεξιά με λίγο ψάξιμο βρήκα  αυτο https://www.startallback.com/

Not bad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα Windows 11 για μια ακόμα φορά αισθάνομαι να με μεταχειρίζονται σαν ιθαγενή που του πετάς χάντρες κορδέλες και καθρεφτάκια. Ωραία γραφικά κάποιες βελτιώσεις ευκολίες κλπ, αλλά η βάση του λειτουργικού και η φιλοσοφία παραμένει η ίδια. Σε κάθε λειτουργικό η βάση είναι το σύστημα αρχείων. Και εν έτη 2021 τα καινούργια  Windows εξακολουθούν να βασίζονται στο παλαιολιθικό σύστημα αρχείων NTFS. Μα αυτό εμφανίστηκε το σωτήριον έτος 1994 έλεος. Η Apple άλλαξε από τότε 4, 5  συστήματα αρχείων, τα UNIX LINUX άλλα 4 η Microsoft?

Επεξ/σία από ananast3
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 11 μπαίνουν σε οποιοδήποτε Η/Υ αρκεί να τρέξεις ένα αρχείο με όνομα -Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update- που παρακάμπτει τα κλειδώματα και κάνεις την εγκατάσταση χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο internet. Τα έχω περάσει σε 4 laptop με το πιο παλιό να φοράει core2duo T8300 με 4GB μνήμη και το πιο καινούριο να φοράει i7 4700 12GB μνήμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο είναι αργότερα σε πραγματικές επιδόσεις από τα win10, το feeling μέσα στα windows 11 που όντως φαίνεται να είναι καλό δεν αρκεί, εγώ δεν τα βάζω. Όταν δω παραπάνω fps στα games και τα physics στα 3dmark να είναι μεγαλύτερα στα 11 από τα 10 θα τα βάλω. Για την ώρα είναι λίγο πίσω, μας έφαγαν που μας έφαγαν τα τελευταία χρόνια επιδόσεις τα security updates τα windows 10 του 2015 είναι σχεδόν 10% πάνω σε επιδόσεις από αυτά του 2021 με έναν τυπικό i7 4ης γενιάς αυτά τα έβγαλαν κατευθείαν να είναι αργά αλλά μας τα διαφημίζουν για γρήγορα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newworld είπε

Τα windows 11 μπαίνουν σε οποιοδήποτε Η/Υ αρκεί να τρέξεις ένα αρχείο με όνομα -Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update- που παρακάμπτει τα κλειδώματα και κάνεις την εγκατάσταση χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο internet. Τα έχω περάσει σε 4 laptop με το πιο παλιό να φοράει core2duo T8300 με 4GB μνήμη και το πιο καινούριο να φοράει i7 4700 12GB μνήμη.

Τα πέρασα όντως κι εγώ σε υπολογιστή που δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις της Microsoft (μητρική χωρίς TPM, επεξεργαστής i5 5ης γενιάς) και δουλεύουν άψογα. Έκαναν κανονικά κι ενημέρωση, παρά την προειδοποίηση ότι ο υπολογιστής δεν είναι συμβατός και δεν θα δεχθεί ενημερώσεις. Ο οδηγός για τις παρακάμψεις εδώ: https://www.google.gr/amp/s/www.tomshardware.com/amp/how-to/bypass-windows-11-tpm-requirement?espv=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο το νόημα να ψάχνετε τρόπους να τα περάσετε σε μηχανήματα 10ετίας άμα κολλάνε? μετά βγαίνετε και κράζετε την Microsoft ότι τα Windows κολλάνε...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, pao13 είπε

η start bar εκει κάτω κάτι μου θυμίζει

εδώ το έχω... δεν μου βγαίνει 

Linux

8 ώρες πριν, tsakvas είπε

θα δουνε εμας τους δυο που δεν βολευομαστε? οπως και εσυ εγω την θελω δεξια , βολευει αφανταστα ,

επισης οπως βλεπω τα 11 ειναι για λιγους οποτε θα αναγκαστει να βγαλει και αλλα, γιατι πολλοις κοσμος δεν θα μεταβει σε αυτα .

απο το 1,1 δις υπολογιστων ζητημα αν θα πανε 100εκατομυρια το 2025

297εκ πωλησεις/ετος εχουν τα pc, αρα το 2025 στατιστικά κατσε και δες ποσοι θα εχουν windows11 τοτε...

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 hours ago, mtzs said:

Δε θα γινεις OSX ποτε........

:) let the war begin :)

Ε στην αρχή θα γίνει, μετα θα το περάσει σε market share. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Volga είπε

 

297εκ πωλησεις/ετος εχουν τα pc, αρα το 2025 στατιστικά κατσε και δες ποσοι θα εχουν windows11 τοτε...

δεν αντιλεγω σε αυτο που λες για τα καινουργια , αναφερομουν ομως στα υπαρχων πισι και λοιπα που δουλευουν τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μου ήρθε να κάνω αναβάθμιση σε Windows 11 Κατέβασα ένα προγραμματάκι να δω αν μπορούν να μπούνε τα Windows 11 οι απαιτήσεις του υπολογιστή μου είναι εντάξει είναι γενιάς i3 9200 12 ram ολα οκ !!!  Αλλά δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση γιατί λέει τα ΤPΜ 2.0 δεν εντοπίστηκε αυτό πρέπει να υποστηρίζεται και να είναι ενεργοποιημένο στον υπολογιστή αυτόν !!!  Ξέρει κανείς πώς ενεργοποιείται αυτό!!!  Ευχαρηστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, george1807 είπε

Όλα ωραία αλλά βουβός κινηματογράφος γίναμε με τα 11. Δεν παίζει η sound blaster z στα windows 11 και ο τελευταίος driver είναι από Φεβρουάριο του 21...

Μια χσρα παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...