Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζοντας το νέο design των Windows 11 σε ένα Lenovo Legion 7i 16"


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Federacion είπε

Απειροελάχιστες διαφορές ουσίας. Κανένας λόγος να πάμε στα 11._

κατσε εσυ με τον εμετο που ονομαζεται 10.οι υπολοιποι προχωραμε στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, andygrx είπε

Μια χσρα παιζει

Εμένα γιοκ, τι νέο driver πέρασα τίποτα. Αν συνδέσω τα ηχεία στη μητρική τότε παίζουν. Άρα κάποιο θέμα έχει η sound blaster 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ενθουσιαζουν . λιγακι βαρετα  χωρις καμμια ουσιαστική δομική αλλαγή , το να δειχνεις σαν Apple δεν λεει τιποτα , περα απ το εξώφυλλο αν μπεις μεσα στα αρχεια θυμίζουν παλιά Windows , μια απ τα ίδια 

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsakvas είπε

δεν αντιλεγω σε αυτο που λες για τα καινουργια , αναφερομουν ομως στα υπαρχων πισι και λοιπα που δουλευουν τωρα

:) Ναι το καταλαβαίνω αλλα ετσι κι αλλιώς μέχρι το 2025... ξέρεις ποοοσοι θα έχουν αλλάξει PC? Δυστυχώς - ευτυχώς όπως θες πάρτο. Η Microsoft ειναι Μονοπώλειο. Δεν έχει αντίπαλο. Apple + Linux MAZI συγκεντρωτικά παλεύουν για το 9-10%. 

Σκέψου οτι η Huawei στα κινητά έχει ένα 8% και τη θεωρούμε ΝΕΚΡΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Volga είπε

:) Ναι το καταλαβαίνω αλλα ετσι κι αλλιώς μέχρι το 2025... ξέρεις ποοοσοι θα έχουν αλλάξει PC? Δυστυχώς - ευτυχώς όπως θες πάρτο. Η Microsoft ειναι Μονοπώλειο. Δεν έχει αντίπαλο. Apple + Linux MAZI συγκεντρωτικά παλεύουν για το 9-10%. 

Σκέψου οτι η Huawei στα κινητά έχει ένα 8% και τη θεωρούμε ΝΕΚΡΗ. 

σιγουρο αυτο που λες μονοπωλιο , ειναι αυτο που λεει εχει την πιτα εχει και το μαχαιρι . θα μου πεις μεχρι το 2025 ? ειδωμεν. οποιος εχει λεφτα θα παρει ?

ετσι για την κουβεντα εχω πισι τετραετιας και δεν μπορει να τα παρει τα 11 λογο επεξεργαστη i7 7700 ,  το λαπτοπ τα παιρνει αλλα δεν τα βαζω ακομα ενω το surface pro4  το ξεχναω . παραπονα που εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, tsakvas said:

 

ετσι για την κουβεντα εχω πισι τετραετιας και δεν μπορει να τα παρει τα 11 λογο επεξεργαστη i7 7700 ,  το λαπτοπ τα παιρνει αλλα δεν τα βαζω ακομα ενω το surface pro4  το ξεχναω . παραπονα που εχω?

Τυπικά ναι σηκώνει γκρίνια, πρακτικά κάνεις την uber hackιά με το win7 compatibility mode στο Windows Upgrade Assistant και τα περνάς. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, Volga said:

:) Ναι το καταλαβαίνω αλλα ετσι κι αλλιώς μέχρι το 2025... ξέρεις ποοοσοι θα έχουν αλλάξει PC? Δυστυχώς - ευτυχώς όπως θες πάρτο. Η Microsoft ειναι Μονοπώλειο. Δεν έχει αντίπαλο. Apple + Linux MAZI συγκεντρωτικά παλεύουν για το 9-10%. 

Σκέψου οτι η Huawei στα κινητά έχει ένα 8% και τη θεωρούμε ΝΕΚΡΗ. 

Ρε παιδιά δεν ωφελεί τώρα να συγκρίνουμε εταιρίες σε πράγματα που δεν δραστηριοποιούνται ή δεν είναι γνωστές από αυτό. H Apple κινητά και iOS πουλάει. Στα desktops απλά δεν υπάρχει λόγος να την συγκρίνουμε. Είναι ανύπαρκτη, όπως και η Microsoft στα Smartphones.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8/5/2015

Εν αναμονή της κυκλοφορίας του Windows 10, συνεχίζουν να έρχονται πληροφορίες για το ενιαίο λειτουργικό σύστημα της Microsoft, το οποίο πλέον αναφέρεται από τους ίδιους τους υπαλλήλους της εταιρείας ως "η τελευταία έκδοση Windows"! Αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν οι αναβαθμίσεις, ωστόσο, τα πράγματα θα γίνονται λίγο διαφορετικά σε σύγκριση με το παρελθόν.

Όπως δήλωσε το στέλεχος της Microsoft, Jerry Nixon, στην ιστοσελίδα The Verge,

"Αυτή τη στιγμή ετοιμαζόμαστε για το λανσάρισμα του Windows 10, και επειδή είναι η τελευταία έκδοση Windows, συνεχίζουμε να δουλεύουμε επάνω στο Windows 10"

Επίσης, η Microsoft διευκρινίζει με επίσημη επιστολή της ότι:

"Οι δηλώσεις που έγιναν πρόσφατα σχετικά με το Windows 10 στο πλαίσιο της εκδήλωσης Microsoft Ignite είναι ενδεικτικές για τον τρόπο με τον οποίο θα γίνει το λανσάρισμα του Windows σαν υπηρεσία, με πολλές καινοτομίες και διαρκείς αναβαθμίσεις. Δεν μιλάμε για μελλοντικό branding, αλλά οι πελάτες μας μπορούν να είναι σίγουροι ότι το Windows 10 θα παραμείνει σύγχρονο και θα χρησιμοποιείται από πληθώρα συσκευών, όπως PCs, smartphones, tablets, Surface Hub, HoloLens και Xbox"

Επομένως, μπορούμε να περιμένουμε τακτικά μικρά updates στο Windows 10 αντί για μεγάλες κυκλοφορίες κάθε λίγα χρόνια και θεωρούμε στο εξής το Windows 10 "λειτουργικό σύστημα σε μορφή υπηρεσίας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xristos97 είπε

Εγώ δεν κατάλαβα τι το θέλει το tpm πάντως.

H Microsoft επικεντρωνεται στην ασφαλεια στα Windows 11 για αυτο η απαιτηση για TPM καθως και σε επεξεργαστες που δεν ειναι ευαλωτοι σε ευπαθειες του στυλ Spectre και Meltdown. Φανταζομαι δε θελει να χασει το userbase της, οποτε με τον ενα τροπο ή τον αλλο θα συνεχισει την υποστηριξη των Windows 10 για αρκετο καιρο, οπως εκανε και με τα XP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε fujitsu laptop με i7-3517u και σε Desktop με i3-2120 τρέχουν κανονικά, κατεβάζουν drivers και ενεργοποιούνται αυτόματα. Μου τα έφτιαξαν χτές σε κατάστημα στην Ηλιούπολη. Προς το παρόν τρέχουν μου λένε παντού αρκεί να έχει UEFI

 

 

3045197_3.PNG.f347a28359dbfc70eccad09d6022c858.PNG3045197_3.PNG.f347a28359dbfc70eccad09d6022c858.PNG

1970711788_2.PNG.04180938820b12039b52c23bea343ae9.PNG

Καταγραφή.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, m.metza είπε

Σε fujitsu laptop με i7-3517u και σε Desktop με i3-2120 τρέχουν κανονικά, κατεβάζουν drivers και ενεργοποιούνται αυτόματα. Μου τα έφτιαξαν χτές σε κατάστημα στην Ηλιούπολη. Προς το παρόν τρέχουν μου λένε παντού αρκεί να έχει UEFI

 

 

3045197_3.PNG.f347a28359dbfc70eccad09d6022c858.PNG3045197_3.PNG.f347a28359dbfc70eccad09d6022c858.PNG

1970711788_2.PNG.04180938820b12039b52c23bea343ae9.PNG

Καταγραφή.PNG

Απ ότι είδα έχεις 4gb μνήμη ram. Και τα minimum requirements λένε για 4gb. Υπάρχει χώρος να εκτελεσθούν άλλα tasks η χρησιμοποιεί την εικονική μνήμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Federacion είπε

Απειροελάχιστες διαφορές ουσίας. Κανένας λόγος να πάμε στα 11._

Εμφιανισιακα δεν βλεπεις διαφορες ουσιας. Ο κωδικας ομως εχει τεραστιες διαφορες τα 10 αρια εχουν τεραστια κενα ασφαλειας που η mc αναγκαστηκε να φτιαξει κωδικα απο την αρχη για να κλεισει αυτα τα μεγαλα κενα. Τα κενα ασφαλειας βρισκονται στους επεξεργαστες, αυτα δεν φτιαχνονται με updates αφου το προσπαθησαν ξανα χωρις αποτελεσμα και για αυτο και οι παλαιοτεροι δεν θα παιρνουν ενημερωσεις. Πλεον με TPM 2.0, Sequre boot+++ εχει λυσει αρκετα κενα για τωρα και θα συνεχισει με updates. Θα σου πω λιγους απο τους λογους, Εγιναν πολλα δικαστηρια απο κλινικες που ανθρωποι πεθαναν μεσο κακοβουλο λογισμικο δικτυου και καποιες εταιριες που εχασαν τα δεδομενα απο Data servers. Μην ξεχναμε πως η MC δεν εχει κανενα κερδος απο Hardware για να σε αναγκασει να παρεις καινουργιο. Στοχος τους ειναι να υπαρχει το λειτουργικο τους σε οσο περισσοτερα PC γινεται ακομα και πειρατικα αφου τα λεφτα βγαινουν μεσα απο μηνιαιες συνδρομες GamePass,Office,Drive, πωληση δεδομενων των χρηστων κλπ. Τελος η MC δεν πιεζει κανεναν να παρει καινουργιο PC αφου τα Windows 10 ληγουν το 2025.

 

Επεξ/σία από TaxiarhisGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...