Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με την Backblaze, οι SSD δίσκοι αποτυγχάνουν όσο συχνά και οι συμβατικοί σκληροί δίσκοι


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τόσα λεφτά δίνεις, πάρε UPS.

Δεν με είχε απασχολησει ποτε καθως δεν ειχα ποτε θεματα με το pc και το ρευμα,οποτε θεωρω το ups gimmick τυπου antivirus. Θα το κοιταξω, ty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατά την γνώμη μου, αυτό συμβαίνει γιατί για τους hdd υπάρχουν μόνο 3 νομίζω κατασκευαστές, οπότε όλοι οι hdd είναι ουσιαστικά επώνυμοι, αλλά για τους ssd υπάρχουν και πολλοί κινέζικοι της κακιάς ώρας. Αν θέλει κάποιος να κάνει σωστά την έρευνα του ας πάρει μόνο επώνυμους ssd και θα δούμε αν είναι έτσι. Δλδ ο κανόνας όσο λιγότερα κινητά μέρη στο hardware τόσο πιο αξιόπιστο παύει να ισχύει? Εσάς η λογική σας τι λέει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, thdelig είπε

Κατά την γνώμη μου, αυτό συμβαίνει γιατί για τους hdd υπάρχουν μόνο 3 νομίζω κατασκευαστές, οπότε όλοι οι hdd είναι ουσιαστικά επώνυμοι, αλλά για τους ssd υπάρχουν και πολλοί κινέζικοι της κακιάς ώρας. Αν θέλει κάποιος να κάνει σωστά την έρευνα του ας πάρει μόνο επώνυμους ssd και θα δούμε αν είναι έτσι. Δλδ ο κανόνας όσο λιγότερα κινητά μέρη στο hardware τόσο πιο αξιόπιστο παύει να ισχύει? Εσάς η λογική σας τι λέει? 

Και τα ηλεκτρόνια κινούνται. Απλά οι ssd είναι πιο ανθεκτικοί στις δονήσεις. Η έρευνα είναι λίγο τραβηγμένη . Μην τις δίνεις σημασία. Κάποιος που χρησιμοποιεί ssd έχει σαφώς καλύτερη απόδοση και οικονομία ακομα και από τον πιο γρήγορο hdd. Όποτε όσοι κάνουν την σύγκριση προφανώς δεν γνωριζουν τι μπορούν να κάνουν με τους ssd καλύτερα. Προς το παρόν οι hdd απλά υπάρχουν γιατί από κάποιες χωρητικότητες και πάνω οι ssd είναι ασύμφοροι.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...