Προς το περιεχόμενο

Χάκερ «διέρρευσε» τον πηγαίο κώδικα του Twitch.tv και των εφαρμογών του


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, li@m είπε

Τι είναι το Twitch;;

Είναι η video πλατφόρμα της Amazon.

https://www.twitch.tv/

Κάτι σαν το YouTube της Google αλλά το Twitch δραστηριοποιείται κυρίως μόνο στα παιχνίδια.

Δηλαδή αυτό το αντίστοιχο της Google.

https://www.youtube.com/gaming

Πιο κοντά στο Mixer της Microsoft που δεν μπόρεσε τελικά να ανταγωνιστεί το Twitch και το YouTube και η Microsoft αναγκάστηκε να το κλείσει πέρυσι το καλοκαίρι και "έστειλε" όσους το χρησιμοποιούσαν στο Facebook Gaming που κι αυτό είναι κάτι αντίστοιχο.

https://www.theverge.com/2020/6/22/21299032/microsoft-mixer-closing-facebook-gaming-partnership-xcloud-features

Αυτό είναι το αντίστοιχο του Facebook.

https://www.facebook.com/gaming/

Πάντως το λες και σοκαριστικό ολόκληρη Amazon να έχει τέτοιες τρύπες και να της σηκώνει ο τύπος όλο το κώδικα του Twitch.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πρωτη φορά που ειδα stream του xqc παιζει να μην εβγαζε ουτε 500ευρω το χρονο...

τωρα ειδα το ποσό και ζαλίστηκα κυριολεκτικα. 4 μύρια το χρονο χωρις τα donation που πέφτουν τα 3δολλαρα κάθε 10sec? wtf?!?😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Κάποιος από εμάς σε αυτό το τόπικ καλή ώρα, παρακολουθεί Twitch γενικότερα; Gameplays άλλων;

Εγω έκανα λογαριασμό μονο για τον LobosJr , που κανει τρελλά Dark Souls runs 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεψαν τον πηγαίο κώδικα λέει 😂 τόσο laggy πλατφόρμα που είναι δεν νομίζω να θέλει κανένας ανταγωνιστής τον κώδικά τους, το αντίθετο μάλιστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, JiovanniGeorgeo said:

Κάποιος από εμάς σε αυτό το τόπικ καλή ώρα, παρακολουθεί Twitch γενικότερα; Gameplays άλλων;

Δεν το κάνω (με εξαίρεση τους UH), αλλά δεν το βρίσκω παράξενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ξεχνάμε και το "Just chatting" που η άλλη έβγαινε με μπικίνι και φουσκωτό τζακούζι. Εκεί τα μύρια ήταν περισσότερα!

hot tub jacuzzi GIF

Επεξ/σία από JLEE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Κάποιος από εμάς σε αυτό το τόπικ καλή ώρα, παρακολουθεί Twitch γενικότερα; Gameplays άλλων;

Εγω παρακολουθω bath tubs κυριως.

Πολυ χρησιμο stream οταν ψαχνεις να αγορασεις μπανιερα.Bonus τα βυζια/κωλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Κάποιος από εμάς σε αυτό το τόπικ καλή ώρα, παρακολουθεί Twitch γενικότερα; Gameplays άλλων;

Μόνο για drops για βλέπω Twitch κι αυτό στο background . 

Προτιμώ στον - περιορισμένο - χρόνο που έχω να παίζω αντί να βλέπω κάποιον άλλον να παίζει , δεν βγάζει νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποιους απο αυτους τους streamer που συνηθως εχω στο background ή μια στο τοσο για κανα καινουργιο Loadout (βλ warzone), βλεπω gifted 10-20-30-40. Δηλαδη καποιοι εχουν τοσα λεφτα που τα ριχνουν ετσι απλα σε "αγνωστους".

Προσωπικα εχω βαλει sub σε 2-3 φιλους για το support, αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Σκοτείνιασα και κόντεψα να πέσω από την καρέκλα όταν είδα τα ποσά...

Δηλαδή Okay, προφανώς ήξερα ότι έπαιρναν πολύ καλά λεφτά. Αλλά όταν βλέπεις ο άλλος να κάνει stream PUBG και Warzone και να καθαρίζει 2 εκατομμύρια το χρόνο... Κάτι παθαίνεις ρε παιδί μου.

Και σκεψου αυτα τα λεφτα δεν περιλαμβανουν τα εσοδα απο χορηγους και διαφορα side deals με τις εταιριες που βγαζουν παιχνιδια. Στον ninja πχ η EA εσταξε 1m $ για να παιξει το Apex Legends οταν βγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimi29 είπε

Και σκεψου αυτα τα λεφτα δεν περιλαμβανουν τα εσοδα απο χορηγους και διαφορα side deals με τις εταιριες που βγαζουν παιχνιδια. Στον ninja πχ η EA εσταξε 1m $ για να παιξει το Apex Legends οταν βγηκε.

Επίσης αν σας φαίνονται πολλά, σκεφτείτε πόσα εκατομμύρια εισπράττει ένας τηλεοπτικός σταθμός, για 1 διαφημιστικό σπότ. Είτε πάνω είτε κάτω από το τραπέζι, η και με φακελάκι άμα κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...