Προς το περιεχόμενο

Κάμερα για καταγραφή σε εξωτερικό χώρο


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

Αν και έχω απορίες και στο κομμάτι της εγκατάστασης λόγω διαφόρων παραγόντων (πχ θα πρέπει να γίνουν απαραίτητα schedules κλπ) ας πάμε στο βασικό

Έφτιαξα ενα pc για ενα φιλο και συνεργάτη  στην επαρχία, ο οποίος αντιμετωπίζει ένα θέμα με το αμάξι του το οποίο συχνά πυκνά το βρίσκει λίγο πιο πίσω απο εκει που το εχει παρκάρει. Με παρακάλεσε να του εγκαταστήσω μια εξωτερική κάμερα για να μπορέσει να δει τι γινεται . Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επιτρέπεται να το κάνει ιδιώτης και πόσο μάλλον οταν μιλάμε για δημόσιο δρόμο που περνάνε συνεχώς αυτοκίνητα. Βέβαια η κάμερα θα εστιάζει σε ενα συγκεκριμένο σημείο (δηλαδή δεν θα καταγράφει την κίνηση στο δρόμο ας το πουμε) αλλά μόνο το σημείο που εχει παρκάρει αυτός. Με σκοπο φυσικά να καταγράψει αυτή την κίνηση και να το χρησιμοποιήσει προς όφελος του (η μαλλον εις βάρος του?)

Edit : διαβασα κάποια άρθρα και μάλλον θα έχει πρόβλημα. Ισως να πρέπει να ρωτήσει πρώτα μηπως και του δώσει άδεια η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων αν και δεν νομίζω. Το πιο πιθανό ειναι να του κάνω την εγκατάσταση αλλά μάλλον θα μπλέξει χειρότερα. Θα του τα πω ολα αυτά να δουμε πως θα κινηθεί. 

 

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε πρόκειται να γίνει τίποτα

Το ξέρεις ότι στα νέα Τέσλα, πήγε μια γκόμενα και εκανε ζημιά με το κλειδί της στο αμάξι του πρώην. Και το Τέσλα επειδή έχει κάμερα πάνω την έπιασε να κάνει την ζημιά και έφαγε την μήνυση.

Έχετε ιδέα ότι όλο και κάποιος σας βλέπει όταν είστε σε δημόσιο χώρο?? Εγώ έχω κάμερες στην Ελλάδα σε ένα μαγαζί που έχω, και πιάνω όλο το πεζοδρόμιο, και φυσικά έχει και μικρόφωνο πανω και ακούω και συζητήσεις από περαστικούς.

Και φυσικά σε πολλές από τις καφετέριες που πηγαίνετε έχουν μικρόφωνο και ακούνε τι λέτε στο τραπέζι σας. Για να μη πω για τις κρυφές κάμερες στους αεραγωγούς στις τουαλέτες

 

Επεξ/σία από Land-decked
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Land-decked είπε

Για να μη πω για τις κρυφές κάμερες στους αεραγωγούς στις τουαλέτες

Έχεις βρει πολλές φορές κάμερα στις τουαλέτες? Για ποιο λόγο να βάλει κάποιος στην καφετέριά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Έχεις βρει πολλές φορές κάμερα στις τουαλέτες? Για ποιο λόγο να βάλει κάποιος στην καφετέριά του?

Γιστο υπάρχουν πολλοί ανώμαλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Land-decked είπε

Το ξέρεις ότι στα νέα Τέσλα, πήγε μια γκόμενα και εκανε ζημιά με το κλειδί της στο αμάξι του πρώην. Και το Τέσλα επειδή έχει κάμερα πάνω την έπιασε να κάνει την ζημιά και έφαγε την μήνυση.

Εάν μιλάμε για το πρόσφατο περιστατικό στο Baton Rouge της Louisiana, η γκόμενα ήταν κάποιας ηλικίας...
Αλλά σίγουρα έχει πολλούς που γρατζουνάνε τα Tesla :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

ένα θέμα με το αμάξι του το οποίο συχνά πυκνά το βρίσκει λίγο πιο πίσω απο εκει που το εχει παρκάρει

Πες του να κόψει το πιοτό. 
επισης να ξέρεις ότι κανονικά θέλει άδεια για κάμερα που κοιτάει σε δημόσιο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...