Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία του Slack ωθεί την ΕΕ να διερευνήσει την ενσωμάτωση του Microsoft Teams στο Office


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλα δικαιωματα εχουνε αποκτησει τελευταιως οι πελατες.

Πολυ φοβαμαι στροφη των εταιριων στο θεμα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dpolal είπε

Καταρχήν η ερώτηση αφορούσε την διαφορετική αντιμετώπιση που έχει η μία εταιρεία σε σχέση με την άλλη από τους χρήστες του φόρουμ και δεν απαντάς σε αυτό.

.

Δεύτερον η MS θα έπρεπε να «κατηγορηθεί» αν ενσωματώσει το teams μέσα στο λειτουργικό σύστημα της, αποκλείωντας ή κάνωντας αθέμιτο ανταγωνισμό με αυτόν τον τρόπο σε ένα σωρό άλλες εταιρείες με παρόμοια προϊόντα από την στιγμή που η εγκατεστημένη βάση του λειτουργικού είναι τεράστια σε σχέση με τους ενεργούς χρήστες του office.

Αντίθετα μας «ενοχλεί» και φωνάζουμε επειδή δεν έχουμε λόγο στο τί θα προσφέρει μέσα στην δική της σουίτα ;;;
Αν το έχω καταλάβει λάθος, παρακαλώ, διαφώτισε με.

Βρε συ... Καταρχάς θεωρείς de facto ότι μιλάμε για ακριβώς την ίδια περίπτωση και το προχωράς από εκεί και πέρα. Ότι δηλαδή επειδή το λες εσύ είναι έτσι και προχωράς στο δεύτερο οξύμωρο: απαντούν 4-5 πρώτοι συμφορουμίτες και βγάζεις αμέσως πόρισμα ότι ΟΙ ΙΔΙΟΙ που έλεγαν "άλλα" για την Apple, τώρα λένε "άλλα" για την MS. Και απαιτείς και απάντηση σε στυλ "γιατί δεν βγαίνει ο Δούρος στο τηλέφωνο κυρία Στάη μου".

Τα λες και λίγο παράλογα όλα αυτά...

Επεξ/σία από apos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, dpolal είπε

Καταρχήν η ερώτηση αφορούσε την διαφορετική αντιμετώπιση που έχει η μία εταιρεία σε σχέση με την άλλη από τους χρήστες του φόρουμ και δεν απαντάς σε αυτό.

.

Δεύτερον η MS θα έπρεπε να «κατηγορηθεί» αν ενσωματώσει το teams μέσα στο λειτουργικό σύστημα της, αποκλείωντας ή κάνωντας αθέμιτο ανταγωνισμό με αυτόν τον τρόπο σε ένα σωρό άλλες εταιρείες με παρόμοια προϊόντα από την στιγμή που η εγκατεστημένη βάση του λειτουργικού είναι τεράστια σε σχέση με τους ενεργούς χρήστες του office.

Αντίθετα μας «ενοχλεί» και φωνάζουμε επειδή δεν έχουμε λόγο στο τί θα προσφέρει μέσα στην δική της σουίτα ;;;
Αν το έχω καταλάβει λάθος, παρακαλώ, διαφώτισε με.

Μα αν έχεις διαφορετικές περιπτώσεις θα έχεις και διαφορετικές αντιμετωπίσεις…

Η MS πχ κατηγορείται για αντικανονικές τακτικές συναγωνισμού επειδή ενσωμάτωσε στο Office ένα πρόγραμμα που αν ήταν μόνο του και επί πληρωμής, πιθανόν κάποιοι θα προτιμούσαν ένα άλλο… 

Αν αυτό σου φαίνεται ίδιο με την από την αρχή συμφωνία της Apple με την Epic για τους κανόνες του iOS, τι να πω…? 

Ξανά λέω αν δεν το ενσωμάτωνε και το πούλαγε ως αυτόνομο προϊόν, κανείς δεν θα κατηγορούσε την MS…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά πήγε και αυτό...

https://slack.com/intl/en-gr/blog/news/dear-microsofthttps://www.theverge.com/2016/11/2/13497766/slack-microsoft-teams-new-york-times-ad

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote

 ότι τα προϊόντα τους δεν έχουν δίκαιη αντιμετώπιση.

 

τι παει να πει δικαιη αντιμετωπιση?

εγω στο αβ παω καθε βδομαδα

τον σκλαβενιτη τον εκοψα πριν 10 χρονια και δεν εχω ξαναπαει

επισης παιρνω γαλα ολυμπος 

τα αλλα γαλατα τα εχω κοψει

 

τι σκατα σημαινει δικαιηη αντιμετωπιση?

δηλαδη πρεπει να μου κανει μηνυση ο σκλαβενιτης γιατι δεν αντιμετωπιζω ΔΙΚΑΙΑ ολα τα σουπερμαρκετ?

 

καποιοι στην ΕΝΩΣΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΣΟΒΙΕΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΩΝ εχουν μπλεξει στο μυαλο τους τα τεχνητα με τα φυσικα μονοπωλεια

 

ελεος πια καθε βδομαδα η ιδια ιστορια 

λες και εχει αναγκη ο τελικος χρηστης να του πει η ΕΝΩΣΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΣΟΒΙΕΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΩΝ τι εφαρμογη να χρησιμοποιεισει

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω….

Έχω μια εταιρεία που παράγει τηλεοράσεις και ηχόμπαρες  και μου έρχεται η ιδέα να φτιάξω τηλεοράσεις με βάση ηχόμπαρα!!

Το βρίσκεται λογικό να έρθει μια εταιρεία που πουλάει μόνο ηχόμπαρες να με κατηγορήσει για αθέμιτο ανταγωνισμό;;;

Και δεν έχει καμία σχέση με το μήλο…. Εκεί θέλει φράγκα για μια εφαρμογή που την τρέχει άλλη εταιρεία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε σκεφτεί ότι πρακτικά και τα Windows 10 είχα προεγκατεστημένο το Skype (microsoft owned product και αυτό); Δεν υπήρχε τότε πρόβλημα;

Όσον αφορά την Slack δυστυχώς ή ευτυχώς δεν νομίζω ότι έχει πάτημα. Η microsoft δημιουργεί ένα πακέτο εφαρμογών ώστε να την προτιμήσουν οι (εταιρικοί κυρίως) πελάτες και να βγάλει χρήμματα από τις συνδρομές. Εάν δεν μπορεί να το ανταγωνιστεί η Slack ας πρόσεχαν. Το ισοδύναμο πχ στα αυτοκίνητα θα ήταν αν πχ η Garmin έκανε καταγγελία ότι οι Γερμανικές αυτοκινητοβιομηχανίες βάζουν πλέον προ-εγκατεστημένο το Here Maps Navigation  και εκμεταλλευόμενοι την δεσπόζουσα θέση τους κάνουν αθέμιτο ανταγωνισμό. Ας σοβαρευτούν με την τιμολογιακή πολιτική τους στην Slack για να μπορέσουν να ανταγωνιστούν την Microsoft.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα αν έχεις διαφορετικές περιπτώσεις θα έχεις και διαφορετικές αντιμετωπίσεις…

Η MS πχ κατηγορείται για αντικανονικές  τακτικές συναγωνισμού πρακτικές ανταγωνισμού επειδή ενσωμάτωσε στο Office ένα πρόγραμμα που αν ήταν μόνο του και επί πληρωμής, πιθανόν κάποιοι θα προτιμούσαν ένα άλλο… 

Αν αυτό σου φαίνεται ίδιο με την από την αρχή συμφωνία της Apple με την Epic για τους κανόνες του iOS apple store, τι να πω…? 

Ξανά λέω αν δεν το ενσωμάτωνε και το πούλαγε ως αυτόνομο προϊόν, κανείς δεν θα κατηγορούσε την MS…

2 μικρές διορθώσεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dpolal είπε

2 μικρές διορθώσεις. :)

Ακόμα και έτσι δεν αλλάζει η ουσία…

ΥΓ: παιδιά τα παραδείγματα όχι μόνο είναι άκυρα αλλά και άσχετα με την υπόθεση… μπαίνετε που μπαίνετε στον κόπο να τα σκεφτείτε, δώστε αλλά πέντε λεπτά για να διαβάσετε και αλλά πέντε για να καταλάβετε την φύση της καταγγελίας…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ακόμα και έτσι δεν αλλάζει η ουσία…

Ναί, αλλά από τα λάθη μας μαθαίνουμε και διορθωνόμαστε. (ελπίζω :))

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dieksodo είπε

 

τι παει να πει δικαιη αντιμετωπιση?

εγω στο αβ παω καθε βδομαδα

τον σκλαβενιτη τον εκοψα πριν 10 χρονια και δεν εχω ξαναπαει

επισης παιρνω γαλα ολυμπος 

τα αλλα γαλατα τα εχω κοψει

 

τι σκατα σημαινει δικαιηη αντιμετωπιση?

δηλαδη πρεπει να μου κανει μηνυση ο σκλαβενιτης γιατι δεν αντιμετωπιζω ΔΙΚΑΙΑ ολα τα σουπερμαρκετ?

 

καποιοι στην ΕΝΩΣΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΣΟΒΙΕΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΩΝ εχουν μπλεξει στο μυαλο τους τα τεχνητα με τα φυσικα μονοπωλεια

 

ελεος πια καθε βδομαδα η ιδια ιστορια 

λες και εχει αναγκη ο τελικος χρηστης να του πει η ΕΝΩΣΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΣΟΒΙΕΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΩΝ τι εφαρμογη να χρησιμοποιεισει

 

Όπως λες κι εσύ... Έλεος κάθε φορά η ίδια ιστορία... Έλεος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dpolal είπε

Ναί, αλλά από τα λάθη μας μαθαίνουμε και διορθωνόμαστε. (ελπίζω :))

Συμφωνώ,

ελπίζω να μην νομίζεις ότι διορθώνοντας με, αλλάζει κάτι στην λάθος τοποθέτηση σου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα ξεκινάνε από το δωρεάν. Καμία εταιρεία να μην μπορεί να παρέχει software κάτω του κόστους. Ακόμα και website.

 

Επεξ/σία από youraccount
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Συμφωνώ,

ελπίζω να μην νομίζεις ότι διορθώνοντας με, αλλάζει κάτι στην λάθος τοποθέτηση σου…

Όχι βέβαια, απλά η λάθος τοποθέτηση μου είναι διαφορετική περίπτωση από την λάθος διατύπωση σου, την οποία ευγενικά διόρθωσα. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...