Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2022


dalan2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, nzeppos είπε

Ξεκινάμε σιγά σιγά τις αγορές μας για την κανονική έκδοση (όχι την early access beta). Έχουμε βρει από 30,7 ευρώ. οπότε αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει ΠΜ.

Καλό κάψιμο 😄

30,7 εννοεις με καποιο εξτρα κουπονι εκπτωσης;; Σε ποιο κλειδαδικο; Πως και δε ξεκινησατε με beta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

47 λεπτά πριν, johnmayson είπε

30,7 εννοεις με καποιο εξτρα κουπονι εκπτωσης;; Σε ποιο κλειδαδικο; Πως και δε ξεκινησατε με beta?

Τελικά ήταν η beta και πήγε τελική τιμή στα 30,76 από shopto.net (δεν έχω ξαναπάρει από εκεί αλλά φαίνεται legit). Ήδη κάποιοι που είναι στο γκρουπ ξεκίνησαν να παίζουν.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες ερωτήσεις:

1.Το παιχνίδι που κάνουμε στην beta συνεχίζει και στην κανονική έκδοση; Δεν έχω πολύ χρόνο δυστυχώς στη διάθεση μου για gaming. Άρα τα 2 Σαββατόβραδα που μένουν μέχρι το release να τα βγάλω με μπύρες και FM ή να πάω να κοιμηθώ να ξεκουραστώ για να σηκωθώ Κυριακή πρωί ακμαίος να κάνω τον  καλό μπαμπά (καλά αυτό θα το κάνω έτσι κι αλλιώς το θέμα είναι αν θα μαι... άυπνος ή όχι χαχα)

2.Θεωρώ πως σε mbook air late 20 με 16gb ram θα τρέχει απροβλημάτιστα. Γνωρίζετε αν έχει φτιαχτεί και για Μ1;

3.Στο ss που είδα στην προηγούμενη σελίδα είδα σήματα,faces κλπ...Αυτά δεν μπαίνουν με "mods", έχει πάρει δικαιώματα χρήσης; Αν είναι μέσω modding, περνιούνται στο mac; Πάνε πολλά χρόνια που έχω να ασχοληθώ με το fm και ειδικά η σχέση μου όσον αφορά το gaming με το mac είναι σχεδόν καινούργια και ας είμαι χρήστης φορητών της apple πάνω από 10ετία.

1 λεπτό πριν, chill είπε

 

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ναι μπορεις να το συνεχισεις και στην κανονικη εκδοση αν και ειναι παντα καλυτερα ενα καινουργιο save τοτε λογω πατς και αλλαγων

2) air σιγουρα μια χαρα...στο m1 παλι παιζει αλλα με ρυθμισεις(φανταζομαι γιατι ετσι επαιζε και το fm21...αλλα sports interactive ειναι αυτη....

3)για τα γραφικα μπορεις να τα περασεις.καθε ενα πακετο εχει οδηγιες πως να το περασεις κτλ

https://www.fmscout.com/c-files22.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οτιδήποτε έχει να κάνει με γραφικά (facepacks, logos, 2d και 3d φανέλες κλπ) το μόνο που χρειάζεται είναι να τα πετάξεις σε ένα φάκελο κάπου στο PC/Mac και να πεις στο FM να τα τραβήξει από εκεί. Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Απλώς καλό είναι να διατηρηθεί κάπως η δομή των υποφακέλων.

https://sortitoutsi.net/graphics/style/1/cut-out-player-faces

Τυχαίο παράδειγμα, τα πάντα μέσα στο graphics και μετά έξτρα subfolders για player facepacks, logos, backgrounds, shirts κλπ:

Graphics & Skins Installation Guide + User Data Location Info - Skinning  Hideout - Sports Interactive Community

Και αφού τα περάσεις να θυμηθείς να απενεργοποιήσεις το "Use caching to decrease page loading times" του FM ώστε να τα φορτώσει εκ νέου. Μετά μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα οχι παιζω μονο το πρωταθλημα κανονικα οπου εχω κανει ηττες(εφτασα δεκεμβρη χτες).Στη ευρωπη παω μονο με νικες για εσοδα μονο για φετος.Εχω αφησει εναν 35 εξω απο την ομαδα και μαζευτηταν αλλοι 3 33plus παικτες που μου λενε να του δωσω χρονο ελα ομως που το καλοκαιρι θα φυγουν ολοι μαζοι παρεα.Εσυ τι κανεις;;

Έχω να βάλω το διαόλι κάνα εξάμηνο!

Τελευταίο save Roma, με όλη τη γερουσία που δεν έφευγε με τίποτα!

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, chill είπε

Κάποιες ερωτήσεις:

1.Το παιχνίδι που κάνουμε στην beta συνεχίζει και στην κανονική έκδοση; Δεν έχω πολύ χρόνο δυστυχώς στη διάθεση μου για gaming. Άρα τα 2 Σαββατόβραδα που μένουν μέχρι το release να τα βγάλω με μπύρες και FM ή να πάω να κοιμηθώ να ξεκουραστώ για να σηκωθώ Κυριακή πρωί ακμαίος να κάνω τον  καλό μπαμπά (καλά αυτό θα το κάνω έτσι κι αλλιώς το θέμα είναι αν θα μαι... άυπνος ή όχι χαχα)

2.Θεωρώ πως σε mbook air late 20 με 16gb ram θα τρέχει απροβλημάτιστα. Γνωρίζετε αν έχει φτιαχτεί και για Μ1;

3.Στο ss που είδα στην προηγούμενη σελίδα είδα σήματα,faces κλπ...Αυτά δεν μπαίνουν με "mods", έχει πάρει δικαιώματα χρήσης; Αν είναι μέσω modding, περνιούνται στο mac; Πάνε πολλά χρόνια που έχω να ασχοληθώ με το fm και ειδικά η σχέση μου όσον αφορά το gaming με το mac είναι σχεδόν καινούργια και ας είμαι χρήστης φορητών της apple πάνω από 10ετία.

 

Στο μ1 που το δοκίμασα ελάχιστα χθες τρέχει μαγικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dakangr είπε

Στο μ1 που το δοκίμασα ελάχιστα χθες τρέχει μαγικά. 

Τέλεια. 

Γενικά και εγώ οτι έχω δοκιμάσει στον m1 τρέχει smooth.... Δεν μιλάω για βαριά παιχνίδια αλλά κάτι wow, κάτι war3 remastered, κάτι Diablo, hearthstone (πολύ blizzard xaxa), divinity της larian, wasteland κλπ. 

 

Μου έχει λείψει η προπονητική εδώ και χρόνια καθότι ήμουν με έναν air του 11 και δεν τολμούσα αλλά να που με τον m1 ζωντάνεψαν τα macs. Θα το τιμήσω το fm άμεσα και όσο παίξω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα ένα i7 του 15 με 16 RAM και αγκομαχουσε. Χθες το έβαλα ένα δεκάλεπτο να φορτώσει ίσα ίσα, δέκα πρωταθλήματα και μεγάλη database και φόρτωσε νεράκι. 

Οντως δεν ειναι για παιχνίδια που θέλουν βαρβατη κάρτα γραφικών. Αλλά νομιζω για το μάνατζερ είναι ιδανικό εργαλείο το air.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στο fm21 με τη νεα βαση παικτων  χωρις προσθηκες στη ομαδα 3 θεση τερματιζω στο πρωταθλημα.Ευρωπη οπως ειπα το πηγα μονο με νικες για χρηματα ειμαι στους 8 του europa αλλα σκεφτομαι να μη παρω αλλη προκριση. Τη νεα χρονια θα παιξω κανονικα και ευρωπη προβλεπω να αποκλειομαι.Πειτε εντυπωσεις οσοι εχετε το 22 beta πως πατε;; Ζeppo το shopto εχει τη ποιο χαμηλη τιμη απ οτι βλεπω.

Υγ δεν εχω παιξει πολυ fm21 αλλα φετος που δε παιζω και fifa θα παιξω παραπανω για να μαθω και το παιχνιδι. Το dischor το χετε μονο για τις αγορες η και για κουβεντα για το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το παιχνιδι αρκετα καλο, αλλα οπως καθε χρονο θα ηθελα να ειναι αρκετα πιο δυσκολο... Δεν γινεται με ΠΑΟ να χτυπαω πρωταθλημα πρωτη χρονια, να μπαινω ομιλους και να περναω σαν πρωτος με αντιπαλο Μπαρτσα, Ναπολι και Γουεστ Χαμ.. Γενικοτερα σαν beta ακομη εχει καποια θεματα τα οποια ελπιζω να λυθηκαν με την επισημη κυκλοφορια ! Σημερα θα παρατησω το πολυ πετυχημενο save μου στην beta για να ξεκινησω ενα challenge τυπου Ajax - Derby - Wrexham - Schalke - Νικη Βολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Νέος στο fm και έχω μια απορία. Έχω αναλάβει τον Ολυμπιακό και θελω να προσλάβω staff, αλλά το μπάτζετ είναι πάρα πολύ μικρό. Ότι μου βγάζει στην λίστα είναι πολύ πιο ακριβοί από το μπάτζετ μου. Ενώ μου δείχνει υποτίθεται staff που είναι για τα κυβικά του Ολυμπιακού, αυτοι όλοι είναι πανάκριβοι. Σε αυτούς που φτάνει το μπάτζετ μου είναι χειρότεροι ακόμα και από αυτούς που έχω. Ξέρετε καθόλου τι συμβαίνει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...