Προς το περιεχόμενο

Smartphone για τον πατέρα


Ola150

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;  Max 200€
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; Ελλάδα κυρίως, το θέλουμε σχετικά άμεσα
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; Όχι.
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; Καινούριες κυρίως.
5) Μέγεθος οθόνης;  5-6"
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); FM Radio και αδιαβροχοποίηση αν γίνεται
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Όχι ιδιαίτερα.
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; ΝΑΙ!
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) Κυρίως κλήσεις και fm radio. Θέλω απλά το κινητό να μην κολλάει και να βγάζει όσο το δυνατόν περισσότερες ημέρες. Θέλει βέβαια να βλέπει και τον καιρό (Αγρότης γαρ) οπότε πρέπει να είναι smartphone.

Ιδανικά θα του έδινα το Mi A2 μου αν δεν το είχα ήδη δώσει στην αδερφή μου ή το Huawei που αγόρασα για τη μαμά μου, ωστόσο πλέον δεν ξέρω τι να του πάρω. Θέλω να έχει ό,τι καλύτερο μπορεί να έχει, άλλωστε αυτό το κινητό που είχε (ένα Lenovo) το είχε σίγουρα 6+ χρόνια. Κοιτούσα για τα poco m3 αλλά διάβαζα παντού για touchscreen issues που αν δώσω κάτι τέτοιο στον πατέρα μου θα το σπάσει. HELP 

Επεξ/σία από Ola150
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 20 μέρες το poco m3,η μπαταρία 🔋 του είναι το μεγαλύτερο+ όλα τά υπόλοιπα που ζητάει ό πατέρας σου τά κάνει καί με τά παραπάνω.Πρωσοπικα εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με το τατσ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ola150 είπε

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;  Max 200€
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; Ελλάδα κυρίως, το θέλουμε σχετικά άμεσα
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; Όχι.
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; Καινούριες κυρίως.
5) Μέγεθος οθόνης;  5-6"
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); FM Radio και αδιαβροχοποίηση αν γίνεται
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Όχι ιδιαίτερα.
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; ΝΑΙ!
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) Κυρίως κλήσεις και fm radio. Θέλω απλά το κινητό να μην κολλάει και να βγάζει όσο το δυνατόν περισσότερες ημέρες. Θέλει βέβαια να βλέπει και τον καιρό (Αγρότης γαρ) οπότε πρέπει να είναι smartphone.

Ιδανικά θα του έδινα το Mi A2 μου αν δεν το είχα ήδη δώσει στην αδερφή μου ή το Huawei που αγόρασα για τη μαμά μου, ωστόσο πλέον δεν ξέρω τι να του πάρω. Θέλω να έχει ό,τι καλύτερο μπορεί να έχει, άλλωστε αυτό το κινητό που είχε (ένα Lenovo) το είχε σίγουρα 6+ χρόνια. Κοιτούσα για τα poco m3 αλλά διάβαζα παντού για touchscreen issues που αν δώσω κάτι τέτοιο στον πατέρα μου θα το σπάσει. HELP 

Το μέγεθος της οθόνης περιορίζει τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Ας το ανεβάσουμε τότε στα 6.5".

Με κάθε επιφύλαξη λόγο του ότι έχει επεξεργαστεί MTK και θέλει και ραδιόφωνο.

https://www.nok-shop.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=83021&ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Με κάθε επιφύλαξη λόγο του ότι έχει επεξεργαστεί MTK και θέλει και ραδιόφωνο.

https://www.nok-shop.gr/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=83021&ref=bestprice.gr

Ό,τι έχει 3.5mm jack δεν έχει και ραδιόφωνο;
Το C21 θα του βγάλει μερικά χρόνια; Ή να κοιτάξω και για το Realme 7G;
https://www.skroutz.gr/s/30048460/Realme-C21-64GB-Cross-Black.html?from=sku_color_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Ό,τι έχει 3.5mm jack δεν έχει και ραδιόφωνο;
Το C21 θα του βγάλει μερικά χρόνια; Ή να κοιτάξω και για το Realme 7G;
https://www.skroutz.gr/s/30048460/Realme-C21-64GB-Cross-Black.html?from=sku_color_variations

Το Nokia έχει και jack και ραδιόφωνο.

Τα Realme δεν έχουν ραδιόφωνο(άλλοι λένε ότι έχουν μερικά).

Το C21 δεν είναι και τόσο ποιοτικό.

 

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GATE123 είπε

Το Nokia έχει και jack και ραδιόφωνο.

Τα Realme δεν έχουν ραδιόφωνο.

Το C21 δεν είναι και τόσο ποιοτικό.

 

Ναι το είδα τώρα. Βέβαια είδα και την οθόνη 720p, έχουμε κάτι με 1080; Sorry που κουράζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Ναι το είδα τώρα. Βέβαια είδα και την οθόνη 720p, έχουμε κάτι με 1080; Sorry που κουράζω!

Πολλά πράγματα με λίγα λεφτά.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το Samsung Galaxy A22 με Super AMOLED αλλά όχι σε 1080.

Ραδιόφωνο δεν ξέρω αν έχει.

Οι τιμές έχουν αλλάξει και είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα.

Huawei P40 lite χωρίς Google Play Services

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...