Προς το περιεχόμενο

Cosmote Neo: Νέα υπηρεσία «ψηφιακής κινητής» που συνδυάζει χαρακτηριστικά προγραμμάτων συμβολαίου με καρτοκινητής


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια νέα «πλήρως ψηφιακή» υπηρεσία λανσάρει σήμερα η Cosmote με την ονομασία Neo, η οποία συνδυάζει τα πλεονεκτήματα προγραμμάτων συμβολαίου και καρτοκινητής.

Με έμφαση στην απλότητα, το Cosmote Neo αποτελεί σύμφωνα με την εταιρεία ένα εξ ολοκλήρου ψηφιακό προιόν όπου όλα γίνονται με τη χρήση smartphone και συγκεκριμένα μέσα από το MyCosmote app αποτελώντας μια digital onboarding λύση. Οι ενδιαφερόμενοι μέσα από την εφαρμογή μπορούν να δημιουργήσουν ένα νέο πρόγραμμα Cosmote Neo ή να μετατρέψουν το πρόγραμμα συμβολαίου ή καρτοκινητής που πιθανόν διαθέτουν. Αν ήδη χρησιμοποιούν esim τότε η ενεργοποίηση γίνεται πολύ γρήγορα ενώ μελλοντικά θα προστεθεί η δυνατότητα άμεσης ενεργοποίησης eSIM για νέους χρήστες χωρίς την αναμονή παραλαβής SIM κάρτας μέσω ταχυδρομείου.

1597424424_CosmoteNeo.jpg.b60ad340a6c526f752e587776d985eae.jpg

Ως ψηφιακή υπηρεσία, το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση που ο συνδρομητής επιθυμεί να αλλάξει τις παρεχόμενες υπηρεσίες του προγράμματος του, ακόμα και να το διακόψει εντελώς χωρίς ποινή, κάτι που μπορεί να γίνει μέσα από την εφαρμογή. Συνδυάζοντας πλεονεκτήματα καρτοκινητής και προγραμμάτων συμβολαίου, ένα πρόγραμμα Cosmote Neo δεν έχει χρονικές δεσμεύσεις, παρέχοντας μεγάλο αριθμό από GB και λεπτών ομιλίας. Μάλιστα όσοι προχωρήσουν σε εγγραφή σε οποιοδήποτε πρόγραμμα Cosmote Neo, θα λάβουν δώρο 100GB για 1 έτος.

Κατά τη δημοσιογραφική παρουσίαση, έγινε αναφορά σε συνδυαστικά προγράμματα, με τον χρήστη να μπορεί να επιλέξει είτε 400 είτε 700 λεπτά ομιλίας ενώ υπάρχουν διαθέσιμες δύο επιλογές σε δεδομένα των 5 και 10GB. Το μηνιαίο κόστος κυμαίνεται μεταξύ 20 και 30 ευρώ, όπως ένα πρόγραμμα που συνδυάζει 700 λεπτά ομιλίας με 10GB και 60 sms (προς όλους) το οποίο κοστίζει 30 ευρώ, με την τιμή να πέφτει στα 26 ευρώ αν επιλεχθεί χρόνος ομιλίας 400 λεπτών.

Η υπηρεσία Cosmote Neo αναμένεται να λανσαριστεί εντός της ημέρας.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Stoliver είπε

10 GB, 400 λεπτά προς όλους και 60 SMS, για 26 ευρώ, το 2021 😂🤣

q 1000 προς όλους + 3.25gb με 15 ευρώ και εαν κανεις και ανανέωση online παίρνεις plus 500 λεπτά και 1,5gb

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητικό μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Αμα μας το κόψουμε θα κάνουμε μεταπτυχιακό, για να ξανακανιυμε πιο συμφέρον θα είναι! Ειλικρινά απορω δεν ντρέπονται που βγάζουν και διθυραμβικές διαφημίσεις για αυτά τα προγραμματα? 

  • Like 14
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλάμε για επανάσταση... ας δούμε και Αγγλία γιατί εδώ μας έχουν για σανοφάγους.
Με σημερινή ισοτιμία 10 λίρες είναι 11.79 €, 15 λίρες είναι 17,68 € και 20 λίρες είναι 23,57 €
image.png.1649ed3b05f7bebca8c1c18c061658ed.png

Επεξ/σία από newlynx
  • Like 6
  • Thanks 6
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γελάω πραγματικά.. έχω κινητό με 2 sim η δεύτερη SIM είναι εξωτερικού με 10 ευρώ έχω άπειρα προς σταθερά της χώρας στην κάρτα και κινητά 


Άπειρα προς σταθερά της ΕΕ

120 λεπτά για τα υπόλοιπα (ΗΠΑ Αυστραλία κτλ + κινητά) 

30GB

Η μόνη μούφα είναι ότι ο ΟΤΕ εδώ κόβει την μέγιστη ταχύτητα και ας έχει φουλ σήμα :P  

 

+ είναι καρτοσυμβόλαιο χωρίς να είναι καρτοσυμβόλαιο.. δηλαδή εγώ αποφασίζω με το πάτημα ενός κουμπιού μέσα απο το app της sim 

Δηλαδή αν θέλω βάζω να ανανεώνεται κάθε μήνα (και προσθέτει προηγούμενα μη χρησιμοποιημένα λεπτά) αλλά δεν ειμαι υποχρεωμένος πατάω όποτε θέλω αν θέλω το κουμπάκι για να σταματήσει την αυτόματη ανανέωση και απλά όταν αποφασίζω βάζω 10 ευρώ και βάζω το πρόγραμμα . 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, newlynx είπε

Μιλάμε για επανάσταση... ας δούμε και Αγγλία γιατί εδώ μας έχουν για σανοφάγους.
 

Βάλε να δεις την Voxi (Vodafone) και SMARTY (3)... στην Ελλάδα ακόμα να δώσουν απεριόριστες κλήσεις και μηνύματα που στο εξωτερικό είναι σχεδόν πάντα δεδομένο. 

Επεξ/σία από Stoliver
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, HateMe είπε

Κ αυτή σάπια έχει καταντήσει. 

Ακριβως σε υποχρεωνει να βαζεις μια 10 μια 12 ευρω το λιγοτερο αφουτο ποιο φθηνο προγραμμα ειναι στα 10 ευρω.

Εγω που δεν κανω τηλεφωνα με βολευε το 200 προς ολους δεν ηθελα ουτε μηνυματα ουτε τιποτα τωρα καθε μηνα παραπανω απο τα μισα πανε αχρηστα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Stoliver είπε

Βάλε να δεις την Voxi (Vodafone) και SMARTY (3)... στην Ελλάδα ακόμα να δώσουν απεριόριστες κλήσεις και μηνύματα που στο εξωτερικό είναι σχεδόν πάντα δεδομένο. 

Ναι αλλά με Voxi μόνο GB μπορείς να έχεις. Για κλήσεις και SMS δεν κάνει στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...