Προς το περιεχόμενο

Βιο-συμβατό εμφύτευμα NFC επιτρέπει σε καταναλωτές να πραγματοποιούν ανέπαφες πληρωμές με το χέρι τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, lightpower είπε

Μιλάς για κατασκευάσματα που έφτιαξε ο άνθρωπος, δεν λες όμως ότι αυτά τα είχαν καταρρίψει ήδη από την τότε εποχή διάφοροι φιλόσοφοι. Ο Θεός δεν είναι ανα-καλυψη αλλά απο-κάλυψη.

Προφανώς και δεν έχεις ιδέα για τι μιλάω. Αν διαβάσεις και κάτι άλλο εκτός από την αποκάλυψη όμως θα καταλάβεις.

H "Γέννεση", είναι διαδικασία, όχι βιβλίο που γράφτηκε σε σπηλιά. Μάθε λοιπόν πως έγινε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Προφανώς και δεν έχεις ιδέα για τι μιλάω. Αν διαβάσεις και κάτι άλλο εκτός από την αποκάλυψη όμως θα καταλάβεις.

H "Γέννεση", είναι διαδικασία, όχι βιβλίο που γράφτηκε σε σπηλιά. Μάθε λοιπόν πως έγινε.

Δεν ξεκινώ απο την Αποκάλυψη ένα βιβλίο δεν το διαβάζει κάποιος από το τέλος αλλά από την αρχή.

Επεξ/σία από lightpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω οτι ξεφύγαμε απο το άρθρο. Καλύτερα να ανοίξετε ενα θέμα στο Μπλα-μπλα ... και δεν το λεω ειρωνικά, εκεί να πώ και εγω την αποψη μου για ολα αυτα. Αλλα όχι εδώ.

Οσο για το άρθρο , δεν μου φαίνεται απίστευτο, το αντίθετο , θα πώ οτι άργησε να υλοποιηθεί. Το οτι μπήκε ενα rfid chip κάτω απο το δέρμα δεν με εντυπωσιάζει (ποια η διαφορά να το έχω στο πορτοφόλι? ) 

Το πραγματικό "πρόβλημα" θα υπάρξει , όταν η τεχνολογία θα αναπτυχθεί τόσο , ωστε με την σκέψη να μπορείς να το ενεργοποιήσεις. πχ να σκεφτείς "πλήρωσε 29,99" και το τσιπ να "ενεργοποιείται" για το συγκεκριμένο ποσό).. Ευτυχώς αργεί αρκετά αυτή η στιγμή (σίγουρα δεν θα την ζήσω εγώ, που είμαι τώρα στα 41)

 

Επεξ/σία από sstratos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sstratos είπε

Νομίζω οτι ξεφύγαμε απο το άρθρο. Καλύτερα να ανοίξετε ενα θέμα στο Μπλα-μπλα ... και δεν το λεω ειρωνικά, εκεί να πώ και εγω την αποψη μου για ολα αυτα. Αλλα όχι εδώ.

Οσο για το άρθρο , δεν μου φαίνεται απίστευτο, το αντίθετο , θα πώ οτι άργησε να υλοποιηθεί. Το οτι μπήκε ενα rfid chip κάτω απο το δέρμα δεν με εντυπωσιάζει (ποια η διαφορά να το έχω στο πορτοφόλι? ) 

Το πραγματικό "πρόβλημα" θα υπάρξει , οταν η τεχνολογία θα αναπτυχθεί τόσο , ωστε με την σκέψη να μπορείς να το ενεργοποιήσεις. πχ να σκεφτείς "πλήρωσε 29,99" και το τσιπ να "ενεργοποιείται" για το συγκεκριμένο ποσο).. Ευτηχώς αργεί αρκετά αυτη η στιγμή (σίγουρα δεν θα την ζήσω εγω,που ειμαι τώρα στα 41)

 

Λες να πίστευε ο πατέρας σου στα 41 του οτι στα 70+-5 θα έβλεπε τουρίστες στο διάστημα; και πυραύλους που θα προσγειωνόντουσαν μόνοι τους; Ποτέ μη λες ποτέ :P

Τα πάντα στο θέμα της τεχνολογίας πλέον είναι το τι φέρνει χρήμα. Αμα φέρει χρήμα, αργά η γρήγορα(συνήθως γρήγορα) θα κάνει άλματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, belkin είπε

Οτι πιστευουν σε θεωριες συνωμοσιας ατομα που μπαινουν σε site τεχνολογιας οπως εδω και ειναι ολη μερα με το smartphone που ειναι οσο 10 τσιπακια ειναι τρελο. 

Μα καμία σχέση όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν διαρρεύσει φήμες, πως το θέμα θα κλειδωθεί όταν τελειώσουν τα pop-corn και τα σύννεφα, δεν θα ρισκάρουμε να μείνουμε νηστικοί, ούτε ελεύθερη πτώση στο κενό.

Αν θέλουμε να διαβάσουμε σχόλια σχετικά με την θρησκεία, μπαίνουμε στο Facebook, έχει χιλιάδες.

Σχετικά με το θέμα, είναι απλά για τους τεμπέληδες που δεν μπορούν να έχουν μαζί τους 1-2 κάρτες και φοβούνται μην τις χάσουν, λές και δεν έχουν sms alert και δεν μπορούν να τις ακυρώσουν σε περίπτωση απώλειας η κλοπής.Η γιατί θέλουν να νιώθουν Hi-Tech.

Ακόμα και με το κινητό γίνεται πληρωμή μέσω NFC.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδεχούμενο αλλά όχι από ότι νάνε εταιρίες. Όταν θα γίνει ταυτότητα από το κράτος και με ένα κωδικό θα έχεις τα πάντα δηλωμένα τότε οκ. Να το βάλω και μετά από λίγο καιρό να κυκλοφορίσει και τέτοια ταυτότητα και να έχω δυο πάνω μου; Ε εντάξει δεν θα γίνουμε και motherboard.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως δεν βλέπω γιατί κάποιος να μπει σε όλη αυτήν την διαδικασία.

Αφού έτσι και αλλιώς πάντα θα έχεις μαζί το κινητό σου το οποίο τώρα πια έχει μετατραπεί σε ψηφιακό πορτοφόλι. Άρα δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να μπει στην διαδικασία να πάει σε κλινική, να τα σκάσει για να βάλει τέτοιο τσιπάκι μέσα του.

Τώρα, σε ένα υποθετικό σενάριο που μπορούσαν να μπουν και στοιχεία ταυτότητας, διπλώματος, ασφάλειας, διαβατηρίου κτλ. Εκεί ναι, θα ήταν τρελή ευκολία και θα παρατούσαμε τα πορτοφόλια μια και καλή.

Επίσης, απλά τραγικό το ότι είμαστε σε τεχνολογικό Site. Και μιλάμε για προφητείες γερόντων...Ρε μάγκες δεν πάτε σε κανένα γκρουπ σχετικό στο Facebook να τα πείτε αυτά;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skrobo είπε

Μισο λεπτάκι. Το πόσα είδη έχουμε αλλάζει με την έρευνα και την επιστήμη. Για παράδειγμα, το 1000 μΧ "είχαμε" περίπου 1000 είδη κολεόπτερα, σήμερα έχουμε πάνω απο 350000 (ναι, τριακόσιες πενήντα χιλιάδες) διαφορετικά είδη.

Ο Ιωάννης, οταν μιλάει για το 1/3, αναφερόταν στα είδη που είχαμε οταν έγραψε τα βιβλία, στα είδη που έχουμε τωρα ή στο απόλυτο νούμερο ειδών στον πλανήτη;

Το κείμενο αναφέρεται στους έσχατους χρόνους, δηλαδή στην εποχή που θα συμβούν τα γεγονότα, όχι στην εποχή που γράφτηκε. Σχεδόν τίποτα από αυτά που γράφει η Αποκάλυψη δεν ήταν δυνατόν να συμβούν την εποχή που γράφτηκε. Όπως έγραψα κάποια από αυτά απαιτούν τεχνολογία που δεν υπήρχε τότε. Π.χ. γράφει ότι τα πτώματα των προφητών θα τεθούν προς επίδειξη επί τρεις ημέρες και θα τα δουν όλοι οι άνθρωποι του κόσμου. Όπως καταλαβαίνεις αυτό δεν ήταν δυνατόν να γίνει μέχρι που εφευρέθηκε η τηλεόραση. Για αυτό εξ άλλου το βιβλίο  έγινε οριακά δεκτό από την Εκκλησία, μόνο και μόνο γιατί δεν μπορούσε να αμφισβητηθεί ότι είχε γραφτεί από τον μαθητή του Χριστού Ιωάννη. Ωστόσο προκάλεσε τέτοια αμηχανία στην Εκκλησία που για αιώνες ολόκληρους κανένας μελετητής της Αγίας Γραφής δεν τολμούσε να το σχολιάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαθηματικά επαγωγή εινα το ποιο ενδιαφέρον κεφάλαιο , αυτό διότι γνωρίζοντας καλα την εφαρμογή της φράσης "εις άτοπον επαγωγή" μπορεί κάποιος να βγάλει διάφορα συμπεράσματα στην καθημερινή του ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, anax111 είπε

Το κείμενο αναφέρεται στους έσχατους χρόνους, δηλαδή στην εποχή που θα συμβούν τα γεγονότα, όχι στην εποχή που γράφτηκε. Σχεδόν τίποτα από αυτά που γράφει η Αποκάλυψη δεν ήταν δυνατόν να συμβούν την εποχή που γράφτηκε. Όπως έγραψα κάποια από αυτά απαιτούν τεχνολογία που δεν υπήρχε τότε. Π.χ. γράφει ότι τα πτώματα των προφητών θα τεθούν προς επίδειξη επί τρεις ημέρες και θα τα δουν όλοι οι άνθρωποι του κόσμου. Όπως καταλαβαίνεις αυτό δεν ήταν δυνατόν να γίνει μέχρι που εφευρέθηκε η τηλεόραση. Για αυτό εξ άλλου το βιβλίο  έγινε οριακά δεκτό από την Εκκλησία, μόνο και μόνο γιατί δεν μπορούσε να αμφισβητηθεί ότι είχε γραφτεί από τον μαθητή του Χριστού Ιωάννη. Ωστόσο προκάλεσε τέτοια αμηχανία στην Εκκλησία που για αιώνες ολόκληρους κανένας μελετητής της Αγίας Γραφής δεν τολμούσε να το σχολιάσει. 

Υπέροχα, άρα που ξες ότι τώρα είμαστε "στους έσχατους χρόνους" και παραθέτεις άρθρα που υποστηρίζουν το ότι το 1/3 των δέντρων έχει χαθεί, ή όχι το τσιπακι nfc στο χέρι είναι το χάραγμα για το οποίο μιλάει ο Ιωάννης; 

Δεν πιστεύεις ότι είναι έπαρση να θεωρείς πως ξες πότε θα έρθει η αποκάλυψη και να προσπαθείς να παρουσιάσεις στοιχεία για το θεμελιώσεις στο άμεσο μέλλον, όταν ο Ματθαίος αναφέρει ότι κανείς, ούτε άνθρωπος, ούτε άγγελος, ούτε ο Ιησούς Χριστός ο ίδιος δεν γνωρίζει πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...