Προς το περιεχόμενο

Βιο-συμβατό εμφύτευμα NFC επιτρέπει σε καταναλωτές να πραγματοποιούν ανέπαφες πληρωμές με το χέρι τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, anax111 είπε

Πραγματικά πιστεύεις ότι μπορούσε κάποιος να γράψει πριν 2.000 χρόνια για τσιπάκια NFC; Τα γεγονότα περιεγράφηκαν με τέτοιο τρόπο ώστε να μπορεί το κείμενο να διασωθεί για 2.000 χρόνια μέχρι να συμβούν τα γεγονότα που γράφει. Αν έγραφε για τσιπάκια NFC ή οτιδήποτε συγκεκριμένο θα το είχαν πετάξει στα σκουπίδια και το κείμενο δεν θα μπορούσε να διασωθεί. Όπως σου έγραψα ακόμα και στην μορφή που τα περιγράφει το κείμενο παραλίγο να μην γίνει δεκτό από την εκκλησία στην α΄ οικουμενική σύνοδο. Και η ακρίβεια των γεγονότων που περιγράφει... δες στο παρακάτω link και άνοιξε λίγο το μυαλό σου: 

https://www.naftemporiki.gr/story/1766867/epistimones-sxedon-to-ena-sta-tria-eidi-dentron-tis-gis-kinduneuoun-me-eksafanisi

 

 

 

 

Και για τον Νοστράδαμο τα ίδια λένε… πιστεύεις ότι ο ένας τα λέει σωστά ενώ ο άλλος όχι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το οποίο ουσιαστικά συμβαίνει εδώ και 2021 χρόνια… 

περίεργη άποψη έχει για τον χρόνο…

Το κείμενο της αποκάλυψης αναφέρεται συνολικά σε ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία. Όχι σε κάποιο συγκεκριμένο τόπο και χρόνο. Δεν θα καθίσω να σου το αναλύσω περισσότερο γιατί θα πρέπει να γράψω κατεβατά ολόκληρα. Ωστόσο περιγράφει με ακρίβεια της φυσικές καταστροφές που συμβαίνουν σήμερα στις μέρες μας και που δεν έχουν ξανασυμβεί ποτέ στην ιστορία ως αποτέλεσμα του συνόλου των αμαρτιών, και των εκκλησιών συμπεριλαμβανομένων, απέναντι στο Θεό. 

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και για τον Νοστράδαμο τα ίδια λένε… πιστεύεις ότι ο ένας τα λέει σωστά ενώ ο άλλος όχι???

Έχω διαβάσει τον Νοστρἀδαμο και πολλά άλλα προφητικά βιβλία, καμία σχέση με την Αποκάλυψη. Ο Νοστράδαμος έπεσε μέσα σε κάποια γεγονότα ειδικά όσον αφορά της παραβολικές προφητείες για τον Ναπολέοντα, ωστόσο σε κάποια άλλα έπεσε τελείως έξω. Και δεν περιγράφει την καταστροφή του κόσμου. Καμία σχέση το ένα κείμενο με το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vs_skg είπε

δειξε μου βιβλιο γερόντων πριν 40 χρονια που λεει για nfc chip πληρωμων και σου στελνω 100 ευρω BTC

Οι γέροντες, μιλάνε με γρίφους γέροντα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, anax111 είπε

Το ένα τρίτο των δέντρων που υπάρχουν σημερα. Πριν απο 2000 χρόνια ο Ιωάννης έγραψε "το 1/3 του ετους 2000";
Ρωτάω γιατι τουλάχιστον το 90% της χλωρίδας απο την εποχή του μέχρι τώρα έχει εξαφανιστεί. 

Υπάρχει κάποιος λόγος που το έγραψε για το "δικό μας" 30%; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, anax111 είπε

Το κείμενο της αποκάλυψης αναφέρεται συνολικά σε ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία. Όχι σε κάποιο συγκεκριμένο τόπο και χρόνο. Δεν θα καθίσω να σου το αναλύσω περισσότερο γιατί θα πρέπει να γράψω κατεβατά ολόκληρα. Ωστόσο περιγράφει με ακρίβεια της φυσικές καταστροφές που συμβαίνουν σήμερα στις μέρες μας και που δεν έχουν ξανασυμβεί ποτέ στην ιστορία ως αποτέλεσμα του συνόλου των αμαρτιών, και των εκκλησιών συμπεριλαμβανομένων, απέναντι στο Θεό. 

Έχω διαβάσει τον Νοστρἀδαμο και πολλά άλλα προφητικά βιβλία, καμία σχέση με την Αποκάλυψη. Ο Νοστράδαμος έπεσε μέσα σε κάποια γεγονότα ειδικά όσον αφορά της παραβολικές προφητείες για τον Ναπολέοντα, ωστόσο σε κάποια άλλα έπεσε τελείως έξω. Και δεν περιγράφει την καταστροφή του κόσμου. Καμία σχέση το ένα κείμενο με το άλλο.

Ναι τιποτα απολύτως δεν "προέβλεψε" η αποκάλυψη. Ενα μάτσο σελίδες γεμάτο ανοησίες απο αμορφωτα ανθρωπακια του μεσαιωνα. Το οτι κάθε βλαμμενος που πιστευει οτι η ζωη του ελεγχεται απο μια υπερφυσική οντοτητα στον ουρανο, εκλαμβανει τα "σημαδια" οπως τον βολευουν δεν λεει τιποτα. Ζήστε τις ψευδαισθησεις σας εκει που ανηκουν. Σε μια σπηλια στον πατο της ιστοριας. Μακρια απο τον πολιτισμό. Αρκετά κρατήσατε την ανθρωποτητα πισω, τραγοπαπαδες και ταλιμπαν του καθε δογματος. Φτάνει

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Θες να δούμε τι άλλο έγραψε και δεν έπεσε "κοντά σε κάτι που θυμίζει τα λεγόμενα του γιατι βόλεψαν";; Γιατι και εγώ αμα γράψω τώρα 150 σελίδες με αλληγορικές αηδίες, να είσαι σίγουρος οτι σε 3-4 θα πέσω μέσα. Θες να δοκιμάσουμε; 
 

Ήλιος λαμπρός θα σκοτεινιάσει και κομήτης περιπλανώμενος θα κρύψει τον πρωινό ήλιο μια Κυριακή του Αυγούστου, κοντά στη ροδαυγή.

Μπορεί να εννοώ πραγματικό κομήτη, μπορεί να εννοώ αεροπλάνο που θα περάσει μπροστά του, μπορεί να εννοώ και μια πέτρα που θα μου πετάξει καταλάθος το παιδί του γείτονα και θα χάσω το φως μου. Αμα είναι κυριακή του Αυγούστου θα είμαι προφήτης και εγώ.

Σε 5.000 χρόνια, θα το ξανατσεκάρουμε. Μπορεί να πέσω μέσα. Μπορεί όχι.

Το πρόβλημά σου φίλε είναι ότι δεν έπεσε σε 2 ή τρία πράγμα μέσα, έπεσε σε όλα μέσα. Και πριν αποφασίσεις να αφορίσεις ένα κείμενο σαν άλλη Ιερά Εξέταση καλύτερα να το διαβάσεις. Εγώ το διάβασα και διάβασα και ένα σωρό άλλα καθώς και χιλιάδες σελίδες επιστημονικά άρθρα σε όλη μου την ζωή. Έτσι η άποψή που γράφω εδώ είναι αποτέλεσμα όλων αυτών. Οπότε σου έχω μια ερώτηση. Εσύ έχεις διαβάσει το σχετικό κείμενο ή γράφεις απλά ότι σου κατέβει;

1 λεπτό πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ναι τιποτα απολύτως δεν "προέβλεψε" η αποκάλυψη. Ενα μάτσο σελίδες γεμάτο ανοησίες απο αμορφωτα ανθρωπακια του μεσαιωνα. Το οτι κάθε βλαμμενος που πιστευει οτι η ζωη του ελεγχεται απο μια υπερφυσική οντοτητα στον ουρανο, εκλαμβανει τα "σημαδια" οπως τον βολευουν δεν λεει τιποτα. Ζήστε τις ψευδαισθησεις σας εκει που ανηκουν. Σε μια σπηλια στον πατο της ιστοριας. Μακρια απο τον πολιτισμό. Αρκετά κρατήσατε την ανθρωποτητα πισω, τραγοπαπαδες και ταλιμπαν του καθε δογματος. Φτάνει

Μια ερώτηση μόνο: Έχεις διαβάσει το κείμενο της Αποκάλυψης; Ή απλά αποφαίνεσαι χωρίς να το έχεις διαβάσει; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, anax111 είπε

Το κείμενο της αποκάλυψης αναφέρεται συνολικά σε ολόκληρη την ανθρώπινη ιστορία. Όχι σε κάποιο συγκεκριμένο τόπο και χρόνο. Δεν θα καθίσω να σου το αναλύσω περισσότερο γιατί θα πρέπει να γράψω κατεβατά ολόκληρα. Ωστόσο περιγράφει με ακρίβεια της φυσικές καταστροφές που συμβαίνουν σήμερα στις μέρες μας και που δεν έχουν ξανασυμβεί ποτέ στην ιστορία ως αποτέλεσμα του συνόλου των αμαρτιών, και των εκκλησιών συμπεριλαμβανομένων, απέναντι στο Θεό. 

Έχω διαβάσει τον Νοστρἀδαμο και πολλά άλλα προφητικά βιβλία, καμία σχέση με την Αποκάλυψη. Ο Νοστράδαμος έπεσε μέσα σε κάποια γεγονότα ειδικά όσον αφορά της παραβολικές προφητείες για τον Ναπολέοντα, ωστόσο σε κάποια άλλα έπεσε τελείως έξω. Και δεν περιγράφει την καταστροφή του κόσμου. Καμία σχέση το ένα κείμενο με το άλλο.

Το θέμα είναι ότι παρόμοιες κουβέντες αναπτύχθηκαν σε όλη την περίοδο των τελευταίων 2000 χρόνων, βάλε στο μυαλό σου μια οποιαδήποτε χρονική στιγμή και δες ότι αυτά που γράφει μπορούν να προσαρμοστούν ή να μεταφραστούν και να βγει το συμπέρασμα που μας λες σήμερα…

οπότε, από που αντλείται η σιγουριά ότι πρώτον το κείμενο είναι προφητικό και δεύτερον πόσο σίγουρο είναι ότι μιλάει για την σημερινή εποχή και όχι σε 500 ή 1000 χρόνια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Skrobo είπε

Το ένα τρίτο των δέντρων που υπάρχουν σημερα. Πριν απο 2000 χρόνια ο Ιωάννης έγραψε "το 1/3 του ετους 2000";
Ρωτάω γιατι τουλάχιστον το 90% της χλωρίδας απο την εποχή του μέχρι τώρα έχει εξαφανιστεί. 

Υπάρχει κάποιος λόγος που το έγραψε για το "δικό μας" 30%; 

Όχι δεν έχει εξαφανιστεί το ένα τρίτο από την εποχή του έως σήμερα σε σχέση με το σύνολο των οργανισμών. Υπάρχουν σχετικές μελέτες για αυτό. Τα είδη που έχουν εξαφανιστεί στα τελευταία 2.000 χρόνια είναι ελάχιστα. Εάν τώρα συγκρίνεις τις καταστροφές που έχει επιφέρει η ανθρωπότητα στην φύση τα τελευταία 100 χρόνια με αυτές που έκανε από το 70 μ.χ. έως το 1.900.... άστο φίλε δεν έχει νόημα να μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προφητείες φίλε μου είναι το θρησκευτικό αντίστοιχο του science-fiction. 

Και όπως ισχύει για το science fiction genre, ειναι στατιστική βεβαιότητα , ότι κάποιες προβλέψεις θα πέσουν μέσα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το θέμα είναι ότι παρόμοιες κουβέντες αναπτύχθηκαν σε όλη την περίοδο των τελευταίων 2000 χρόνων, βάλε στο μυαλό σου μια οποιαδήποτε χρονική στιγμή και δες ότι αυτά που γράφει μπορούν να προσαρμοστούν ή να μεταφραστούν και να βγει το συμπέρασμα που μας λες σήμερα…

οπότε, από που αντλείται η σιγουριά ότι πρώτον το κείμενο είναι προφητικό και δεύτερον πόσο σίγουρο είναι ότι μιλάει για την σημερινή εποχή και όχι σε 500 ή 1000 χρόνια???

Φίλε έχω διαβάσει μέχρι και της προφητείες των Μάγια. Όπως σου γράφω παραπάνω κανένα κείμενο δεν πλησιάζει ούτε το 5% αυτών που γράφει η Αποκάλυψη. Η Αποκάλυψη δίνει λεπτομέρειες που δεν ήταν δυνατόν να συμβούν παρά μόνο σε περιβάλλον με συγκεκριμένη τεχνολογία. Κανένα άλλο προφητικό βιβλίο δεν το κάνει αυτό Κατανοώ ωστόσο τον σκεπτικισμό σας. Και αυτό γιατί πέρασα και εγώ από την ίδια φάση. Η Αποκάλυψη του Ιωάννη είναι ένα βιβλίο σε πολλά σημεία ακατανόητο. Το εντυπωσιακό όμως είναι ότι ενώ πολλά από τα γεγονότα που περιγράφει έως και πριν 100 χρόνια ήταν τελείως φανταστικά και ακατανόητα τώρα πλέον όλο και περισσότερο με τις τεχνολογίες που εμφανίζονται και τις φυσικές καταστροφές  τα ίδια γεγονότα γίνονται απόλυτα κατανοητά. Δεν θα γράψω παραπάνω. Πρέπει να διαβάσει κάποιος το βιβλίο για να πειστεί. Διαφορετικά ότι και να σας πω αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχει νόημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, anax111 είπε

Φίλε έχω διαβάσει μέχρι και της προφητείες των Μάγια. Όπως σου γράφω παραπάνω κανένα κείμενο δεν πλησιάζει ούτε το 5% αυτών που γράφει η Αποκάλυψη. Η Αποκάλυψη δίνει λεπτομέρειες που δεν ήταν δυνατόν να συμβούν παρά μόνο σε περιβάλλον με συγκεκριμένη τεχνολογία. Κανένα άλλο προφητικό βιβλίο δεν το κάνει αυτό Κατανοώ ωστόσο τον σκεπτικισμό σας. Και αυτό γιατί πέρασα και εγώ από την ίδια φάση. Η Αποκάλυψη του Ιωάννη είναι ένα βιβλίο σε πολλά σημεία ακατανόητο. Το εντυπωσιακό όμως είναι ότι ενώ πολλά από τα γεγονότα που περιγράφει έως και πριν 100 χρόνια ήταν τελείως φανταστικά και ακατανόητα τώρα πλέον όλο και περισσότερο με τις τεχνολογίες που εμφανίζονται και τις φυσικές καταστροφές  τα ίδια γεγονότα γίνονται απόλυτα κατανοητά. Δεν θα γράψω παραπάνω. Πρέπει να διαβάσει κάποιος το βιβλίο για να πειστεί. Διαφορετικά ότι και να σας πω αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχει νόημα.

Εγώ όμως το βλέπω από άλλη οπτική. Κάποιοι φροντίζουν να επαληθεύονται όσα έχουν γραφτεί στην Αποκάλυψη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...